Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Τους καλείς και δηλώνεις απώλεια και ότι δεν επιθυμεις επανέκδοση.

 

Τους πήρα το Σάββατο το πρωί, ζήτησα ακύρωση χώρις επανέκδοση αλλά ακόμη φαίνεται μέσα στο winbank.....

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα το Σάββατο το πρωί, ζήτησα ακύρωση χώρις επανέκδοση αλλά ακόμη φαίνεται μέσα στο winbank.....

 

Φαίνεται, αλλά δεν μπορείς να την χρεωσεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται, αλλά δεν μπορείς να την χρεωσεις

 

Δεν θα πρεπει ομως να την σβησουν τελειως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρεπει ομως να την σβησουν τελειως?

 

Διεκοψα με αυτο τον τροπο (δηλωση απώλιας και οχι επανεκδοση) δυο καρτες της Alpha Bank, μια Diners και μα platinum visa. Στο ebanking τις διεγραψα εγω μετα απο μερικες ημερες

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω https://www.eydap.gr/userfiles/c3c4382d-a658-4d79-b9e2-ecff7ddd9b76/%CE%95%CE%BE%CF%8C%CF%86%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7%20%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D%20%CE%AE%20%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D%20%CE%95%CE%A5%CE%94%CE%91%CE%A0%20%CF%83%CF%84%CE%BF%20site.pdf .

 

Επισης ανακαλυψα οτι μπορεις να σκαναρεις το barcode μεσα απο το ebanking της alpha bank στην mobile εφαρμογη και δεν το εχει σε ολες τις πληρωμες αλλα στην ευδαπ το εχει και το δοκιμασα σκαναρεις το barcaode το μεγαλο στο κατω μερος του λογαριασμου διπλα απο την λεξη αποκκομμα ταμειου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η Eurobank, όπως και άλλες τράπεζες διαφημίζουν συχνα την online αλλαγη, επικαιροποιηση των προσωπικών μας στοιχειων. Ειδικα αυτη την εποχη που πρεπει να αποφευγονται οι επισκεψεις στα καταστηματα

Παρατήρησα οτι στα ατομικα μου στοιχεια, ο αριθμός του κινητου μου τηλεφωνου για επικοινωνια ηταν παλιος..

Θελησα να καταχωρησω τον νεο, και το επιχειρησα δυο φορες. Την πρωτη με υπευθυνη δηλωση που τους ανεβασα, (την εβγαλα μεσα απο το gov.gr) και την δευτερη φορά με βεβαιωση της εταιρειας κινητης τηλεφωνιας

και τις δυο φορες η αλλαγη απορρίφθηκε με την επισημανση "επισκεφτειτε καταστημα"

Ε, ας μεινει ετσι, ας μην μπορουν να με βρουν στο κινητό αν ποτε το θελήσουν

(Σημ. Κινητό για να λαμβανω κωδικους με sms και να κανω συναλλαγες iris εχω καταχωρησει το νεο.)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η Eurobank, όπως και άλλες τράπεζες διαφημίζουν συχνα την online αλλαγη, επικαιροποιηση των προσωπικών μας στοιχειων. Ειδικα αυτη την εποχη που πρεπει να αποφευγονται οι επισκεψεις στα καταστηματα

Παρατήρησα οτι στα ατομικα μου στοιχεια, ο αριθμός του κινητου μου τηλεφωνου για επικοινωνια ηταν παλιος..

Θελησα να καταχωρησω τον νεο, και το επιχειρησα δυο φορες. Την πρωτη με υπευθυνη δηλωση που τους ανεβασα, (την εβγαλα μεσα απο το gov.gr) και την δευτερη φορά με βεβαιωση της εταιρειας κινητης τηλεφωνιας

και τις δυο φορες η αλλαγη απορρίφθηκε με την επισημανση "επισκεφτειτε καταστημα"

Ε, ας μεινει ετσι, ας μην μπορουν να με βρουν στο κινητό αν ποτε το θελήσουν

(Σημ. Κινητό για να λαμβανω κωδικους με sms και να κανω συναλλαγες iris εχω καταχωρησει το νεο.)

 

και οταν πας στο καταστημα για επικαιροποιηση, με ξυνισμενο υφος σου λενε μα μπορειτε και μεσω web banking. τραγικοι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και οταν πας στο καταστημα για επικαιροποιηση, με ξυνισμενο υφος σου λενε μα μπορειτε και μεσω web banking. τραγικοι

 

Εγω δεν θα πάω. Αν χρειαστω κατι, θα το κάνω τοτε

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η Eurobank, όπως και άλλες τράπεζες διαφημίζουν συχνα την online αλλαγη, επικαιροποιηση των προσωπικών μας στοιχειων. Ειδικα αυτη την εποχη που πρεπει να αποφευγονται οι επισκεψεις στα καταστηματα

 

Παρατήρησα οτι στα ατομικα μου στοιχεια, ο αριθμός του κινητου μου τηλεφωνου για επικοινωνια ηταν παλιος..

 

Θελησα να καταχωρησω τον νεο, και το επιχειρησα δυο φορες. Την πρωτη με υπευθυνη δηλωση που τους ανεβασα, (την εβγαλα μεσα απο το gov.gr) και την δευτερη φορά με βεβαιωση της εταιρειας κινητης τηλεφωνιας

 

και τις δυο φορες η αλλαγη απορρίφθηκε με την επισημανση "επισκεφτειτε καταστημα"

 

Ε, ας μεινει ετσι, ας μην μπορουν να με βρουν στο κινητό αν ποτε το θελήσουν

 

(Σημ. Κινητό για να λαμβανω κωδικους με sms και να κανω συναλλαγες iris εχω καταχωρησει το νεο.)

 

 

Κάνε ένα τηλεφώνημα πρώτα πριν πας σε τράπεζα.

 

Σε αντίστοιχη περίπτωση στην Πειραιώς, η αδυναμία επικαιροποίησης στοιχείων που μου έβγαζε κάθε φορά που ανέβαζα τα απαιτούμενα έγγραφα, ήταν λόγω της ανάγκης επικαιροποίησης της υπογραφής μου που γίνεται μόνο σε κατάστημα και πρέπει να γίνεται σχετικά τακτικά, δε θυμάμαι κάθε πόσο.

 

Η μόνη λύση ήταν η επίσκεψη σε κατάστημα για δείγμα υπογραφής. Τα υπόλοιπα έγγραφα είχαν ανεβεί και με την υπογραφή επικαιροποιήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει ότι το έγγραφο απορριφθηκε
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει ότι το έγγραφο απορριφθηκε

 

Συνήθως λένε και αιτιολογία... Δεν έλεγε γιατί;

 

Πάντως κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να γίνεται συχνά η επικαιροποίηση, κάθε 3-4 χρόνια το πολύ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Λέει και αιτιολογία (για την τροποποίηση του αριθμού σας επισκεφθείτε ένα κατάστημα).. Γενικά στην eurobank δεν αλλάζει κανενα στοιχείο ηλεκτρονικά, μόνο επικαιροποιούνται.
Link to comment
Share on other sites

Λέει και αιτιολογία (για την τροποποίηση του αριθμού σας επισκεφθείτε ένα κατάστημα).

 

Και σε μένα το ίδιο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα η eurobank βαζει υποχρεωτικα οσουν εχουνε επαγγελματικο λογαριασμο στο προγραμμα με την μηνιαια χρεωση 3 ευρω απο 1/2/2021 και οσοι εχουνε αντιρρηση θα πρεπει να πανε στο καταστημα να κλεισουνε το λογαριασμο , δεν πανε καλα.Ενταξει δινει δωρεαν πληρωμες εφκα ( χωρις παγια εντολη ) και Εκτέλεση δωρεαν απεριόριστων παγίων εντολών προς Οργανισμούς(τηλεφωνία, ύδρευση, ενέργεια, ασφαλιστικές και άλλες εταιρείες) και Ειδική γραμμή τηλεφωνικής εξυπηρέτησης και υποστήριξης επιχειρήσεων στο EuroPhone Banking 2109555222 , ολα τα υπολοιπα δεν αλλαζουνε υπηρχανε και απο την αρχη.

Επισης δινει την δυνατοτητα με 7 ευρω στο αλλο προγραμμα να εχεις και ολα τα παραπανω αλλα και δωρεαν μεχρι 8 εισερχομενα εμβασματα μεσω iban πολυ καλο εαν καποιος λαμβανει εισερχομενο εμβασμα διοτι απο οτι ρωτησα κραταει 3,50 ευρω σε καθε εισερχομενο εμβασμα με την ενδειξη shr .

Πιο αναλυτικα δειτε εδω https://www.eurobank.gr/el/business/proionta-kai-upiresies/proionta-upiresies/epixeirimatikos-logariasmos-kai-cash/pliromes/programmata-upiresion-sunallagon?spMailingID=10888038&spUserID=MTM0MDU0ODM3MDM1S0&spJobID=1614064885&spReportId=MTYxNDA2NDg4NQS2

 

Ενα αλλο κουλο που θα δειτε στο τελος της σελιδας γραφει οτι πχ πληρωμη λογιασμου σταθερης και βαζει 0,50 ευρω *12 μηνες

(λογαριασμους ) = 6 ευρω τον χρονο , αλλα δεν στεκει διοτι εχει βαλει για πληρωμη σταθερης κοσμοτε ειναι ανεξοδη αμα την πληρωνεις μεσω ebanking χωρις παγια εντολη , ενω εχει προμηθεια 0,50 ευρω οταν βαλεις παγια εντολη.

Εκτος και αν απο το 2021 βαλει προμηθεια και στην κοσμοτε σταθερη.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα η eurobank βαζει υποχρεωτικα οσουν εχουνε επαγγελματικο λογαριασμο στο προγραμμα με την μηνιαια χρεωση 3 ευρω απο 1/2/2021 και οσοι εχουνε αντιρρηση θα πρεπει να πανε στο καταστημα να κλεισουνε το λογαριασμο , δεν πανε καλα.Ενταξει δινει δωρεαν πληρωμες εφκα ( χωρις παγια εντολη ) και Εκτέλεση δωρεαν απεριόριστων παγίων εντολών προς Οργανισμούς(τηλεφωνία, ύδρευση, ενέργεια, ασφαλιστικές και άλλες εταιρείες) και Ειδική γραμμή τηλεφωνικής εξυπηρέτησης και υποστήριξης επιχειρήσεων στο EuroPhone Banking 2109555222 , ολα τα υπολοιπα δεν αλλαζουνε υπηρχανε και απο την αρχη.

Επισης δινει την δυνατοτητα με 7 ευρω στο αλλο προγραμμα να εχεις και ολα τα παραπανω αλλα και δωρεαν μεχρι 8 εισερχομενα εμβασματα μεσω iban πολυ καλο εαν καποιος λαμβανει εισερχομενο εμβασμα διοτι απο οτι ρωτησα κραταει 3,50 ευρω σε καθε εισερχομενο εμβασμα με την ενδειξη shr .

Πιο αναλυτικα δειτε εδω https://www.eurobank.gr/el/business/proionta-kai-upiresies/proionta-upiresies/epixeirimatikos-logariasmos-kai-cash/pliromes/programmata-upiresion-sunallagon?spMailingID=10888038&spUserID=MTM0MDU0ODM3MDM1S0&spJobID=1614064885&spReportId=MTYxNDA2NDg4NQS2

 

Ενα αλλο κουλο που θα δειτε στο τελος της σελιδας γραφει οτι πχ πληρωμη λογιασμου σταθερης και βαζει 0,50 ευρω *12 μηνες

(λογαριασμους ) = 6 ευρω τον χρονο , αλλα δεν στεκει διοτι εχει βαλει για πληρωμη σταθερης κοσμοτε ειναι ανεξοδη αμα την πληρωνεις μεσω ebanking χωρις παγια εντολη , ενω εχει προμηθεια 0,50 ευρω οταν βαλεις παγια εντολη.

Εκτος και αν απο το 2021 βαλει προμηθεια και στην κοσμοτε σταθερη.

 

Σε ΔΕΗ, ΟΤΕ, Νερό κτλπ πληρώνεις μέσω της Σελίδας του κάθε παρόχου ανέξοδα μέσω της Κάρτας σου. Δεν χρειάζεται να τα πληρώνεις μέσω του λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Σε ΔΕΗ, ΟΤΕ, Νερό κτλπ πληρώνεις μέσω της Σελίδας του κάθε παρόχου ανέξοδα μέσω της Κάρτας σου. Δεν χρειάζεται να τα πληρώνεις μέσω του λογαριασμού.

 

Ναι το ξέρω δεν το παρέχουν όλοι όμως αυτό.επίσης άμα η πάγια εντολή είναι δωρεάν τότε σε νοιάζει μόνο να υπάρχει υπόλοιπο και ούτε την απόδειξη δεν χρειάζεται να εκτυπώσεις για να το περάσεις στα έξοδα σου το γράφει επάνω ότι εξοφλείται μέσω πάγιας εντολής. Και έτσι το περνάει ο λογιστής της επιχείρησης χωρίς να χρειάζεται η απόδειξη.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχει πληρώσει κανείς τον λογαριασμό Vodafone από το app κάνοντας εξαργύρωση πόντων alpha bank ?
Ναι το κάνω εγώ συνέχεια αλλά μόνο με πάγια εντολή από site όχι από app , δεν ξέρω αν σου έχει απάντηση κάποιος.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να βγάλω κάρτα χρεωστική στην Εθνική πρέπει να πάω στην τράπεζα η γίνεται και αλλιώς; Υπόψιν δεν έχω ούτε e-banking. Για να βγάλω κωδικούς e-banking θέλει κάρτα, αλλά κάρτα δεν έχω. Θέλω να αποφύγω να πάω τράπεζα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εθνική έχει άνοιγμα λογαριασμού χωρίς να πας σε τράπεζα, αν έχεις ηδη λογαριασμό και δεν έχεις κάρτα πρέπει να πας σε τράπεζα..
Link to comment
Share on other sites

Ναι το κάνω εγώ συνέχεια αλλά μόνο με πάγια εντολή από site όχι από app , δεν ξέρω αν σου έχει απάντηση κάποιος.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να βγάλω κάρτα χρεωστική στην Εθνική πρέπει να πάω στην τράπεζα η γίνεται και αλλιώς; Υπόψιν δεν έχω ούτε e-banking. Για να βγάλω κωδικούς e-banking θέλει κάρτα, αλλά κάρτα δεν έχω. Θέλω να αποφύγω να πάω τράπεζα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν γίνεται αν έχεις ήδη λογαριασμό,μισου λεπτού δουλειά είναι,η κάρτα εκτυπώνεται αμεσως μαζί με μια prepaid που σου στέλνουν στο σπίτι αυτή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα η eurobank βαζει υποχρεωτικα οσουν εχουνε επαγγελματικο λογαριασμο στο προγραμμα με την μηνιαια χρεωση 3 ευρω απο 1/2/2021 και οσοι εχουνε αντιρρηση θα πρεπει να πανε στο καταστημα να κλεισουνε το λογαριασμο , δεν πανε καλα..

 

 

Επόμενο όταν έχουν να κάνουν με .............. πελάτες(βάζω τελίτσες για να μην εκτεθώ από τον χαρακτηρισμό) .

Πριν έναν χρόνο και κάτι μήνες που έκανε το ίδιο η Εθνική με χρέωση 2 ευρώ μηνιαίως , έφαγα κράξιμο πρώτα από τον λογιστή μου και μετά από συναδέλφους γιατί πήγα και έκλεισα τον όψεως . Αν είχαν ακολουθήσει έστω το 1% , θα απέσυραν πιστεύω το μέτρο.

Αφού πέρασε σειρά έχουν οι υπόλοιπες συστημικές.

Από την ώρα που μου ήρθε το mail της eurobank περιμένω να δω σε πόσο καιρό θα έρθει ανακοίνωση από τις άλλες δύο .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Tις τελευταίες ημέρες κρασάρει συνεχως και και δεν μπορώ να μπω στα apps της Alpha. (mobile banking & wallet)

Κολλάει όλο το κινητό με το mobile banking. Διαβάζω στα σχόλια του play store ότι συμβαίνει και σε άλλους. Την παλεύουν εκεί στην Α?:mad: Οτι να ναι....:mad::wacko:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εμένα δεν έχει πρόβλημα και με έχει καραβολέψει το push notifications... Υπομονή με την επόμενη έκδοση παιδιά και μέχρι τότε από web!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς εμένα δεν έχει πρόβλημα και με έχει καραβολέψει το push notifications... Υπομονή με την επόμενη έκδοση παιδιά και μέχρι τότε από web!

 

Κι εγω δεν εχω κανενα προβλημα, ουτε στο web ουτε στο κινητό

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στο web δεν έχω θέμα. Ούτε είχα μέχρι χτες στο app που ήρθε update και τα γ@μησε όλα.

 

Κι εγω περασα την χθεσινή άναβαθμιση . Αλλα δεν μου δημιούργησε προβλημα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...