Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

ερωτησεις περι ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

1) υπαρχει καποια μεγαλη εταιρεια πχ. Μασουτης, Σκλαβενιτης, ΕΚΟ, ΙΚΕΑ που δεχονται και εξαργυρωση ποσου κατω των δεκα ευρω;

2) με αφορμη την προσφορα για εξαργυρωση στον Μασουτη: πχ. αν κανω 10 ευρω εξαργυρωση, θα μου πιστωθουν δυο ευρω στο προγραμμα;

Και στον Σκλαβενίτη μπορείς να εξαργυρώσεις κάτω από 10€
Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις περι ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

1) υπαρχει καποια μεγαλη εταιρεια πχ. Μασουτης, Σκλαβενιτης, ΕΚΟ, ΙΚΕΑ που δεχονται και εξαργυρωση ποσου κατω των δεκα ευρω;

2) με αφορμη την προσφορα για εξαργυρωση στον Μασουτη: πχ. αν κανω 10 ευρω εξαργυρωση, θα μου πιστωθουν δυο ευρω στο προγραμμα;

 

2) ναι αν το κανεις μεχρι 14/7

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαργύρωση μικροποσών επιστροφής Eurobank έχω κάνει πριν κάνα χρόνο+ στο everest.

 

Όλους εσάς που σας πήραν από Eurobank και λέτε ότι σας έβγαλαν πιστωτική σχετικά εύκολα, μισθοδοτείστε μήπως από κει;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε δοκιμαστικό για το καινούριο ebanking της eurobank (ο λόγος είναι γιατί λέει ότι το χρησιμοποιώ πάρα πολύ).

Έχει έρθει και σε άλλους το email ή ισχύει ότι το χρησιμοποιώ πολύ;

 

 

Εξαργύρωση μικροποσών επιστροφής Eurobank έχω κάνει πριν κάνα χρόνο+ στο everest.

 

Όλους εσάς που σας πήραν από Eurobank και λέτε ότι σας έβγαλαν πιστωτική σχετικά εύκολα, μισθοδοτείστε μήπως από κει;

 

Προσωπικά ναι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε δοκιμαστικό για το καινούριο ebanking της eurobank (ο λόγος είναι γιατί λέει ότι το χρησιμοποιώ πάρα πολύ).

Έχει έρθει και σε άλλους το email ή ισχύει ότι το χρησιμοποιώ πολύ;

 

 

 

 

Προσωπικά ναι.

 

email δεν ειδα να ερθει

παντως η σελιδα του ebanking στον υπολογιστη εχει επιλογη να πας στο νεο, και το χρησιμοποιησα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πως το ενεργοποιήσατε γιατί εγώ δεν βλέπω τίποτα μέσα στο ebanking
Link to comment
Share on other sites

email δεν ειδα να ερθει

παντως η σελιδα του ebanking στον υπολογιστη εχει επιλογη να πας στο νεο, και το χρησιμοποιησα

 

Να 'χαμε να λέγαμε ήταν το email. :)

Δεν ενθουσιάστηκα να πω την αλήθεια, αλλά είναι ακόμα λειψό, οπότε θα σιγουρέψουμε μόλις το δούμε λίγο πιο ολοκληρωμένο.

Βέβαια να πω και την αλήθεια μου, στην αρχή μπορεί να μας φαίνεται κάπως, αλλά η πορεία θα δείξει

 

Πως το ενεργοποιήσατε γιατί εγώ δεν βλέπω τίποτα μέσα στο ebanking

 

Μόλις συνδεθείς είναι πάνω δεξιά. Λίγο πιο κάτω από το κουμπί "αποσύνδεση".

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε δοκιμαστικό για το καινούριο ebanking της eurobank (ο λόγος είναι γιατί λέει ότι το χρησιμοποιώ πάρα πολύ).

Έχει έρθει και σε άλλους το email ή ισχύει ότι το χρησιμοποιώ πολύ;

 

 

 

 

Προσωπικά ναι.

 

Και σε μένα τα ίδια είπανε. 200 φορές έχω μπει λέει φέτος :lol:

Πρώτες εντυπώσεις ψιλοαρνητικές πάντως. Σε tablet μπορεί να δείχνει καλά, σε λάπτοπ 13άρι με 2k οθόνη θέλει σκρολάρισμα και είναι κομματάκι κουραστική η πλοήγηση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από το νέο site εννοούσα αλλά πάντως αυτό το Μετάβαση στο νέο eBanking δεν το έχω.Προφανώς γίνεται σταδιακά για τους πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι αυτό, αλλά είναι λίγο δύσκολο μιας και είναι αρκετά μεγάλα τα εικονίδια και τα ποσά είναι φάτσα φόρα.

Δεν έχω χρόνο αυτή τη στιγμή να κάνω edit τα screenshots. Μπορεί να τα καταφέρω αργά το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ηρθε το mail για μεταβαση στο νεο site. Το δοκιμασα και οκ φαινεται φυσικα πιο μοντερνο. Οταν θα δουμε πως θα ειναι η τελικη εκδοση και το κυριοτερο πως θα ειναι και η εφαρμογη τα ξαναλεμε. 2018 και στην εφαρμογη δεν εχουν ακομα login με δαχτυλικο αποτυπωμα
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία alpha alerts για να έρχεται ειδοποίηση για κινήσεις λογαριασμού και κάρτας έχει χρέωση ακόμα και αν στέλνουν ειδοποίηση μέσω email? Υπάρχει γενικά κάποια υπηρεσία για alerts στην alpha bank χωρίς χρέωση? Πχ στην eurobank μέσω email έρχονται ειδοποιήσεις για κινήσεις λογαριασμού και κάρτας χωρίς χρέωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία alpha alerts για να έρχεται ειδοποίηση για κινήσεις λογαριασμού και κάρτας έχει χρέωση ακόμα και αν στέλνουν ειδοποίηση μέσω email? Υπάρχει γενικά κάποια υπηρεσία για alerts στην alpha bank χωρίς χρέωση? Πχ στην eurobank μέσω email έρχονται ειδοποιήσεις για κινήσεις λογαριασμού και κάρτας χωρίς χρέωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Βεβαίως υπάρχει αυτη η δυνατότητα.Αν επιλέξεις ειδοποίηση μόνο μέσω e-mail,χωρίς τα sms, και επιλέξεις επίσης για την χρεωστική κάρτα ενεργοποίηση στην ένδειξη: Επιθυμώ να λαμβάνω ειδοποιήσεις και για τις κινήσεις του λογαριασμού αυτού που γίνονται με χρήση κάρτας, δεν υπάρχει καμια χέωση.Δες την εικόνα απο το Demo του web αν θες, πρώτα επιλέγεις Δημιουργία ειδοποιήσεως και μετά ξεκλικάρεις την ένδειξη sms.

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία alpha alerts για να έρχεται ειδοποίηση για κινήσεις λογαριασμού και κάρτας έχει χρέωση ακόμα και αν στέλνουν ειδοποίηση μέσω email? Υπάρχει γενικά κάποια υπηρεσία για alerts στην alpha bank χωρίς χρέωση? Πχ στην eurobank μέσω email έρχονται ειδοποιήσεις για κινήσεις λογαριασμού και κάρτας χωρίς χρέωση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Με email είναι δωρεάν στην Alpha Bank για τον λογαριασμό, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι πρόσφατα αλλά θα το ήξερα γιατί έχω ειδοποίηση για κάθε κίνηση στο λογαριασμό με email και αν άλλαζε κάτι θα ερχόταν κάνα mail από την τράπεζα που θα το λεγε. Για τις κάρτες δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα emails στην alpha δεν χρεώνονται, μόνο τα sms χρεώνονται

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θεωρείτε ότι υπάρχει λόγος να χρησιμοποιεί κάποιος κάρτες τύπου revolut ή Ν26 πλέον; Αν ναι ποια απ τις δύο πιστεύετε ότι είναι προτιμώτερη και γιατί; Ευχαριστώ!
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θεωρείτε ότι υπάρχει λόγος να χρησιμοποιεί κάποιος κάρτες τύπου revolut ή Ν26 πλέον; Αν ναι ποια απ τις δύο πιστεύετε ότι είναι προτιμώτερη και γιατί; Ευχαριστώ!

 

εξαρταται τι ακριβως θελεις να πετυχεις χρησιμοποιωντας αυτες τις καρτες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω αν υπάρχει λόγος να τις χρησιμοποιούμε. Με τα capital control ας πούμε η ρεβολουτ είχε χρήση για αγορές από εξωτερικό. Πλέον έχει να προσφέρει κάτι;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω αν υπάρχει λόγος να τις χρησιμοποιούμε. Με τα capital control ας πούμε η ρεβολουτ είχε χρήση για αγορές από εξωτερικό. Πλέον έχει να προσφέρει κάτι;

 

Τα capital controls συνεχίζουν να υπάρχουν. Πάντα είχε και πάντα θα έχει χρήση η Revolut και οι παρόμοιες. Ακόμα περισσότερο τώρα μη σου πω. Δεν μπορεί να βάλει χέρι εκεί το Ελληνικό "κράτος" (ούτε καν να δει πρακτικά). Παρέχουν καλύτερες ισοτιμίες και μικρότερες ή μηδενικές προμήθειες για αγορές σε άλλο νόμισμα. Εϊναι βολικότερες σε χρήση λόγω πιο προηγμένων εφαρμογών στα κινητά. Παρέχουν μεγαλύτερη ευελιξία στην ανταλλαγή χρηματικών ποσών μεταξύ των χρηστών τους χωρίς προμήθειες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω αν υπάρχει λόγος να τις χρησιμοποιούμε. Με τα capital control ας πούμε η ρεβολουτ είχε χρήση για αγορές από εξωτερικό. Πλέον έχει να προσφέρει κάτι;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Εμπιστευεσαι δλδ τις ελληνικές τράπεζες? :confused:

- δεν υπάρχει απορρητο

- οποιος γουστάρει βάζει χέρι στον λογαριασμό σου

- αν φαινονται λεφτά-τοκοι μπορεί να την πατήσεις με την εφορία αναλογα με την περιπτωση

- capital controls με οτι σημαινει αυτο για το κατα ποσο γινονται δεκτές οι ελληνικες καρτες

 

έτσι ενδεικτικα μερικοι καλοι λογοι...

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...