Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω γτ είναι σχετικά καινούριος στην χρήση πιστωτικών καρτών. από τον Απρίλιο του 16' είμαι κάτοχος πιστωτικής eurobank και συγκεκριμένα Cosmote Mastercard. την έχω χρησιμοποιήσει όλο και όλο 2 φορές (η αλήθεια είναι ότι με μπερδεύει με τις ημερομηνίες έκδοσης λογαριασμού, πληρωμής δόσεων κλπ). πριν 1 μήνα αγόρασα ένα κινητό και έβαλα 12 άτοκες. για τον πρώτο χρόνο χρήσης της κάρτας μου είχαν πει ότι δεν θα υπάρχει συνδρομή και μετά είναι πιθανόν να υπάρξει περίπου 30€. αν και έχω την μισθοδοσία στη eurobank υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν όντως συνδρομή?? πως με συμβουλεύετε να το χειριστώ το θέμα γτ από αύριο λέω να περάσω μια βόλτα από τη τράπεζα.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν δικαιούσαι δωρεάν συνδρομή για πάντα λόγω μισθοδοσίας, μπορείς απλά κάνοντας τουλάχιστον 2.000€ αγορές το χρόνο να μην πληρώνεις συνδρομή. Με τα καθημερινά (σούπερ μάρκετ, βενζίνη κλπ) την γλυτώνεις μαζεύοντας παράλληλα ιδιαίτερα αξιόλογες επιστροφές.

 

Εχω πιστωτική στη Eurobank εδω και 8 χρονια. Μισθοδοτουμαι εκει, δεν πολυχρησιμοποιω την πιστωτική, και ποτέ δεν με χρεωσαν συνδρομή.

Εχω πιστωτική στην Aplha εδω και 15 χρονια. Τα πρωτα 7 χρονια εμπαινε εκει η μισθοδοσία μου. Χρησιμοποιω την καρτα για ολες τις αγορες μου μου, ο λογαριασμός εξακολουθει να χαρακτηριζεται μισθοδοτικος, παροτι δεν μπαινει μισθος για 8 χρονια και ποτέ δεν χρεωθηκα συνδρομη για την λαρτα.

Εχω πιστωτική στην Πειραιώς , τον πρωτο χρονο δωρεαν. (Για καποιο λογο επρεπε να την βγαλω) Λιγες μερες πριν την επετιο του ενος χρονου επισκεφτηκα ενα καταστημα και ζητησα ακυρωση. Προσπαθησαν να με πεισουν να μην την ακυρωσω και μου εδωσαν αλλα δυο χρονια δωρεαν. την κρατησα.

Οποτε κανε κι εσυ το ιδιο. Πες τους οτι θελεις να την ακυρωσεις γιατι εχει συνδρομη και βλεπεις τι θα σου πουν

 

Στην Πειραιώς με αγορές πάνω από 2.500€ στην επιστρέφουν. Το θέμα είναι αν σε βολεύει το πρόγραμμα επιβράβευσης αλλιώς αξίζει μόνο για τις 12 άτοκες σε πληρωμές δημοσίου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δικαιούσαι δωρεάν συνδρομή για πάντα λόγω μισθοδοσίας, μπορείς απλά κάνοντας τουλάχιστον 2.000€ αγορές το χρόνο να μην πληρώνεις συνδρομή. Με τα καθημερινά (σούπερ μάρκετ, βενζίνη κλπ) την γλυτώνεις μαζεύοντας παράλληλα ιδιαίτερα αξιόλογες επιστροφές.

 

 

 

Στην Πειραιώς με αγορές πάνω από 2.500€ στην επιστρέφουν. Το θέμα είναι αν σε βολεύει το πρόγραμμα επιβράβευσης αλλιώς αξίζει μόνο για τις 12 άτοκες σε πληρωμές δημοσίου.

 

Συμφωνω σε ολα.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω γτ είναι σχετικά καινούριος στην χρήση πιστωτικών καρτών. από τον Απρίλιο του 16' είμαι κάτοχος πιστωτικής eurobank και συγκεκριμένα Cosmote Mastercard. την έχω χρησιμοποιήσει όλο και όλο 2 φορές (η αλήθεια είναι ότι με μπερδεύει με τις ημερομηνίες έκδοσης λογαριασμού, πληρωμής δόσεων κλπ). πριν 1 μήνα αγόρασα ένα κινητό και έβαλα 12 άτοκες. για τον πρώτο χρόνο χρήσης της κάρτας μου είχαν πει ότι δεν θα υπάρχει συνδρομή και μετά είναι πιθανόν να υπάρξει περίπου 30€. αν και έχω την μισθοδοσία στη eurobank υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν όντως συνδρομή?? πως με συμβουλεύετε να το χειριστώ το θέμα γτ από αύριο λέω να περάσω μια βόλτα από τη τράπεζα.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

H βιζα κλασικ μόνο είναι δωρεάν αν έχεις μισθοδοσία!είναι γεγονός όμως ότι με 2000 ευρώ αγορές δε σε χρεωνουν

Link to comment
Share on other sites

H βιζα κλασικ μόνο είναι δωρεάν αν έχεις μισθοδοσία!είναι γεγονός όμως ότι με 2000 ευρώ αγορές δε σε χρεωνουν

Τα 2000 € καλυπτονται ευκολα πλεον.

6 λογαριασμοι ΔΕΗ, 12 σταθερό-ιντερνετ, κινητό και βενζινη - σουπερ μαρκετ τα μαζεψες ανετα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

2000€ εννοείται αν έχω πληρώσει με την πιστωτική τη συγκεκριμένη ή αν έχω πληρώσει χρησιμοποιώντας ποσό από τον λογαριασμό της μισθοδοσίας μου πχ με την χρεωστική μου?? γενικά για αγορές μέσω της χρεωστικης μου τη χρησιμοποιώ πάρα πολύ συχνά όπως και να πληρώνω όλους τους λογαριασμούς μου μέσα από το ebanking χρεώνοντας ξανά από το λογαριασμό μισθοδοσίας

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2000€ εννοείται αν έχω πληρώσει με την πιστωτική τη συγκεκριμένη ή αν έχω πληρώσει χρησιμοποιώντας ποσό από τον λογαριασμό της μισθοδοσίας μου πχ με την χρεωστική μου??

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγορές - χρεωσεις της πιστωτικής καρτας

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τα 2000 € καλυπτονται ευκολα πλεον.

6 λογαριασμοι ΔΕΗ, 12 σταθερό-ιντερνετ, κινητό και βενζινη - σουπερ μαρκετ τα μαζεψες ανετα

 

Και αν βάλεις και πιο καθημερινά έξοδα (εγώ πληρώνω τα πάντα πλέον με πιστωτική όπου τη δέχονται), μπορείς να εξαργυρώσεις και ένα αξιόλογο ποσό επιστρφών. Σήμερα εξαργύρωσα ~48€ στα bershka με την affinity. Από το Νοέμβρη έχω εξοικονομήσει >100€ σε ρούχα που θα έπαιρνα ούτως ή άλλως. Γι αυτό γίνομαι γραφικός λέγοντας συνέχεια να το ψάχνουμε μέχρι αηδίας για να βρούμε τι μας συμφέρει και μας εξυπηρετεί ταυτόχρονα. Για μένα πλέον οτιδήποτε κάτω από 2% επιστροφή είναι κοροϊδία όταν μπορώ να το εξαργυρώσω σε σούπερ μάρκετ, βενζίνη, ρούχα, ηλεκτρονικά είδη, καλλυντικά, ταξίδια κλπ.

Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αγορές - χρεωσεις της πιστωτικής καρτας

εάν αφορά μόνο αγορές μέσω τις πιστωτικής δυστυχώς την πάτησα. την έχω χρησιμοποιήσει μόνο σε 2 περιπτώσεις αγορά ταμπλετ και κινητό, σε ποσό δηλαδή περίπου 700€

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H βιζα κλασικ μόνο είναι δωρεάν αν έχεις μισθοδοσία!είναι γεγονός όμως ότι με 2000 ευρώ αγορές δε σε χρεωνουν

 

Να φανταστώ το ίδιο ισχύει και για τη MasterCard classic ? αν έχεις μισθοδοσία στη eurobank?

 

Επίσης η Eurobank ήταν η μόνη που δεν είχα ασχοληθεί καθόλους με το ebanking της γιατί δεν έχω λογαριασμό ή κάποιο άλλο προϊόν.. Τελευταία όμως το χειρίζομαι εγώ για κάποιο συγγενικό μου πρόσωπο. .Και παρατήρησα ότι ίσως υπάρχει θέμα με την ασφάλεια? Πχ ήθελα να πληρώσω πιστωτική κάρτα και απλά μπήκα με αποθηκευμένο user name Και password και έκανα την πληρωμή χωρίς επιβεβαίωση κάποιου κωδικού με sms ή token κτλ όπως γίνεται συνήθως με τις άλλες τράπεζες. Για να μην πω ότι τουλάχιστον 3 μέρες την εβδομάδα για πολλές ώρες είναι εκτός λειτουργίας .. Και όταν είναι εκτός λειτουργίας δεν λειτουργεί ούτε το phone banking ούτε οι καταθέσεις στο ΑΤΜ με Online κατάθεση.. Βγαίνουν όλα off.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Και στην Εθνική όταν πληρώνεις πιστωτική δεν θέλει ούτε token ούτε SMS

Θεωρείτε ασφαλής συναλλαγή αφού τα χρήματα δεν φεύγουν από την τράπεζα

Link to comment
Share on other sites

Και στην Εθνική όταν πληρώνεις πιστωτική δεν θέλει ούτε token ούτε SMS

Θεωρείτε ασφαλής συναλλαγή αφού τα χρήματα δεν φεύγουν από την τράπεζα

 

επίσης οταν κανεις καταθεση σε ατμ eurobank δε σου ζηταει πιν

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει σε τίποτα με την ταχυδρομική αποστολή. Το πρόβλημα αρχίζει και τελειώνει στο ότι η ΕΤΕ δεν έχει μηχανισμό για να κατασκευάζουν τα ίδια τα καταστήματά τις κάρτες. Ούτε καν τις χρεωστικές που οι άλλες τράπεζες τις τυπώνουν επιτόπου και άμεσα. Αν και ακόμα και τις πιστωτικές που έχω στην Πειραιώς, που είναι μάλιστα και ανάγλυφες, τις έλαβα σε μόλις 3-4 μέρες, συνεπώς δεν υπάρχει καμία απολύτως δικαιολογία.

 

Σήμερα τελικά βρήκα την κάρτα στο γραμματοκιβώτιό μου. 14 ολόκληρες μέρες μετά την αίτηση επανέκδοσης! Τη βρήκα μάλιστα στο κουτί μαζί με την αντίστοιχη Γερμανική και ανάγλυφη χρεωστική της Ν26, την οποία είχα ζητήσει να επανεκδοθεί την ίδια μέρα με της ΕΤΕ.

Βερολίνο-Αθήνα για ανάγλυφη κάρτα από μια -μέχρι πρότινος- "ασήμαντη startup", ίδιος χρόνος παράδοσης με τυπωμένη από "μεγάλη και ιστορική τράπεζα της Ελλάδας" κάρτα από Αθήνα σε Αθήνα. Της Ν26 την ενεργοποίησα ήδη μέσω του e-banking της, για την ΕΤΕ θα χρειαστεί και μια βόλτα από ΑΤΜ (της τράπεζας πάντα). Όχι γιατί ζουν 15 χρόνια πίσω αλλά για "λόγους ασφαλείας" πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..συγνωμη αν κάποιες από τις απορίες μου έχουν απαντηθεί χιλιάδες φορές. Μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ πιστωτική κάρτα. Οι μόνες που έχω είναι μια εθνική που μπαίνει η μισθοδοσία μου και μια Πειραιώς που είχα την μισθοδοσία μου στην παλιά εταιρία που ήμουν. Θα ήθελα μια πιστωτική για ώρα ανάγκης ή ευκολίες πληρωμής όταν δεν έχω μετρητά χωρίς κάποιο τρελό όριο..νομίζω ότι με 1500-2000€ θα ήμουν καλυμμένος. Έχετε να προτείνετε κάτι ή να δώσετε καμία συμβουλή σχετικά με ποια τράπεζα να προτιμήσω ή ποια κάρτα? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις τράπεζες που ανέφερες και στην αίτηση θα βάλεις οριο ενα χιλιάρικο και αν την εγκρίνουν, γιατι σν βαλεις 1500 και 2000 θα φας πόρτα απο την πρώτη μερα.

 

Για αλλη τράπεζα εκτος αυτων που εχεις λογαριασμό δεν έχεις καμιά ελπίδα

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις τράπεζες που ανέφερες και στην αίτηση θα βάλεις οριο ενα χιλιάρικο και αν την εγκρίνουν, γιατι σν βαλεις 1500 και 2000 θα φας πόρτα απο την πρώτη μερα.

 

Για αλλη τράπεζα εκτος αυτων που εχεις λογαριασμό δεν έχεις καμιά ελπίδα

Σε ευχαριστώ φίλε μου..θα το ελέγξω..να φανταστώ Δεν δίνουν εύκολα ακόμα και για τέτοια ποσά?

Link to comment
Share on other sites

Για αλλη τράπεζα εκτος αυτων που εχεις λογαριασμό δεν έχεις καμιά ελπίδα

 

Αυθαίρετη είναι αυτή η άποψη. Όπως έγραψα προ καιρού, έβγαλα κάρτα σε τράπεζα με την οποία δεν είχα καμία συναλλακτική σχέση. "Ειδική" μεν, αλλά δεν έχει σημασία. Η ύπαρξη λογαριασμού ο οποίος μπορεί κάλιστα να έχει μηδενικά υπόλοιπα επί χρόνια, δεν προσφέρει και τίποτα ιδιαίτερο στη βελτίωση της πιστοληπτικής ικανότητας.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου..θα το ελέγξω..να φανταστώ Δεν δίνουν εύκολα ακόμα και για τέτοια ποσά?

 

Δεν είναι πλέον "μικρά" ποσά πιστωτικών ορίων της τάξης των 1500€ και 2000€. Ακόμα και "ταβάνι" θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν. Παίζουν ρόλο πάρα πολλές παράμετροι για το αν θα εγκριθεί. Τι παρελθόν έχεις, τι ακίνητη περιούσια έχεις κλπ. Αναλόγως τι επάγγελμα/ιδιότητα έχεις, θα σου έλεγα να ξεκινήσεις ψάχνοντας μήπως και υπάρχει κάποια ειδική πιστωτική σε κάποια τράπεζα που δίνεται "προνομιακά" για την περίπτωσή σου. Το πιστωτικό όριο δεν το επιλέγεις εσύ. Ρώτα τον υπάλληλο να σε συμβουλεύσει και θα σου προταθεί από την τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..συγνωμη αν κάποιες από τις απορίες μου έχουν απαντηθεί χιλιάδες φορές. Μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ πιστωτική κάρτα. Οι μόνες που έχω είναι μια εθνική που μπαίνει η μισθοδοσία μου και μια Πειραιώς που είχα την μισθοδοσία μου στην παλιά εταιρία που ήμουν. Θα ήθελα μια πιστωτική για ώρα ανάγκης ή ευκολίες πληρωμής όταν δεν έχω μετρητά χωρίς κάποιο τρελό όριο..νομίζω ότι με 1500-2000€ θα ήμουν καλυμμένος. Έχετε να προτείνετε κάτι ή να δώσετε καμία συμβουλή σχετικά με ποια τράπεζα να προτιμήσω ή ποια κάρτα? Ευχαριστώ

 

Εάν έχεις τρεχούμενο μισθοδοτικό λογαριασμό στην Εθνική, νομίζω ότι μπορείς να βγάλεις την πιστωτική go visa δίχως συνδρομή.

Αυτή είχα βγάλει πριν 3 χρόνια. Έψαχνα για πιστωτική αποκλειστικά και μόνο για αγορές με άτοκες, αλλά δεν είχα καμία διάθεση για πληρωμή συνδρομής. Τότε, είχε δύο εναλλακτικές ορίων. Είτε 1.500€ είτε 2.000€.

Link to comment
Share on other sites

 

Για αλλη τράπεζα εκτος αυτων που εχεις λογαριασμό δεν έχεις καμιά ελπίδα

 

Έτσι ακριβώς διότι απαγορεύεται από τα capital control όπως έχει ήδη τεκμηριωθεί.

Τυχόν εξαιρέσεις δεν αναιρούν την απόλυτη τεκμηρίωση αυτού του κανόνα αλλά είναι μεμονωμένα γεγονότα.

 

Να και ένα παράδειγμα https://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=1495&mid=634&lang=gr

 

3. Ποιες συναλλαγές εκτελούνται στα καταστήματα;

Εκτελούνται όλες οι συναλλαγές όπως ορίζονται από τις σχετικές διατάξεις.

Αναφέρουμε τις κύριες τραπεζικές συναλλαγές που εκτελούνται στα καταστήματα:

Κατάθεση μετρητών σε λογαριασμό

Ανάληψη μετρητών στο ταμείο & σε ΑΤΜ, σύμφωνα με τα όρια που περιγράφονται στο ερώτημα*2

Μεταφορά από / σε καταθετικό λογαριασμό της Τράπεζάς μας

Μεταφορά από λογαριασμό της Τράπεζάς μας / σε λογαριασμό άλλης τράπεζας εντός Ελλάδας

Πληρωμές Λογαριασμών με μετρητά / χρέωση λογαριασμού της Τράπεζάς μας

Έκδοση Χρεωστικής / Πιστωτικής Κάρτας (εφόσον υπάρχει υφιστάμενος καταθετικός λογαριασμός)

https://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=1495&mid=634&lang=gr

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..γενικά δεν χρωστάω τίποτα πουθενά ούτε στο δημόσιο και το μόνο παρελθόν μου με δόσεις ήταν μέσω κοτσοβωλου που ήμουν καλοπληρωτης..θα δω πρώτα στην εθνική που έχω την μισθοδοσία, αυτό με την συνδρομή το διάβασα και εγώ και θα ήθελα να το αποφύγω.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς διότι απαγορεύεται από τα capital control όπως έχει ήδη τεκμηριωθεί.

Τυχόν εξαιρέσεις δεν αναιρούν την απόλυτη τεκμηρίωση αυτού του κανόνα αλλά είναι μεμονωμένα γεγονότα.

 

Να και ένα παράδειγμα https://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=1495&mid=634&lang=gr

 

3. Ποιες συναλλαγές εκτελούνται στα καταστήματα;

Εκτελούνται όλες οι συναλλαγές όπως ορίζονται από τις σχετικές διατάξεις.

Αναφέρουμε τις κύριες τραπεζικές συναλλαγές που εκτελούνται στα καταστήματα:

Κατάθεση μετρητών σε λογαριασμό

Ανάληψη μετρητών στο ταμείο & σε ΑΤΜ, σύμφωνα με τα όρια που περιγράφονται στο ερώτημα*2

Μεταφορά από / σε καταθετικό λογαριασμό της Τράπεζάς μας

Μεταφορά από λογαριασμό της Τράπεζάς μας / σε λογαριασμό άλλης τράπεζας εντός Ελλάδας

Πληρωμές Λογαριασμών με μετρητά / χρέωση λογαριασμού της Τράπεζάς μας

Έκδοση Χρεωστικής / Πιστωτικής Κάρτας (εφόσον υπάρχει υφιστάμενος καταθετικός λογαριασμός)

https://www.eurobank.gr/online/home/generic.aspx?id=1495&mid=634&lang=gr

 

δεν ισχύει αυτό γιατί εγώ εβγαλα και σε γιουρο και σε αλφα χωρις να εχω λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιηση να μου ερχετε email σε κινηση πιστωτικης καρτας eurobank ,γνωριζετε πιο ειναι το κοστος του καθε email;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιηση να μου ερχετε email σε κινηση πιστωτικης καρτας eurobank ,γνωριζετε πιο ειναι το κοστος του καθε email;

 

το email ειναι δωρεάν!τα σμς έχουν χρέωση 0,1

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει αυτό γιατί εγώ εβγαλα και σε γιουρο και σε αλφα χωρις να εχω λογαριασμο

 

Κι εμένα πριν κάποιους μήνες μου πρότειναν έκδοση πιστωτικής κάρτας Yes Visa της Eurobank σε προωθητική ενέργεια στο The Mall (προωθητική ενέργεια) και μου είπαν ότι είναι δυνατόν χωρίς να έχω λογαριασμό στη συγκεκριμένη τράπεζα (με την οποία δεν είχα ποτέ μου καμία συνεργασία).

 

Πρέπει να το είχα γράψει με λεπτομέρειες παλιότερα σε αυτό το θέμα αλλά δεν βρίσκω το μήνυμα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς διότι απαγορεύεται από τα capital control όπως έχει ήδη τεκμηριωθεί.

Τυχόν εξαιρέσεις δεν αναιρούν την απόλυτη τεκμηρίωση αυτού του κανόνα αλλά είναι μεμονωμένα γεγονότα.

 

"Όπως έχει ήδη τεκμηριωθεί" ...από τον εξής έναν: εσένα. Με παράθεση ενός εδαφίου της Eurobank το οποίο δεν εννοεί καν αυτό που καταλαβαίνεις (αναφέρεται σε χρεωστική κάρτα η οποία προφανώς για να εκδοθεί πρέπει να υπάρχει λογαριασμός που να χρεώνεται-εκ παραδρομής ίσως έβαλαν τον "/πιστωτική"). Συνεχίζεις για μια ακόμα φορά να παρασύρεσαι σε ανακρίβειες. Έκδοση πιστωτικής κάρτας επιτρέπεται κανονικότατα ακόμα κι αν μέχρι σήμερα δεν υπάρχει τραπεζικός λογαριασμός/customer id σε κάποια τράπεζα. Μόλις το επιβεβαίωσα τηλεφωνικά και με την Πειραιώς και με την Εθνική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...