Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Είναι δωρεάν υπηρεσία ή επι πληρωμή φίλε;

Η διαδικασια αποστολής κωδικου για να επιβεβαιωθει οτι εσυ κανεις την συναλλαγη, φυσικα και ειναι δωρεαν.

Διάβασε το κείμενο (Δεν εννοεις τα alert που ερχονται μετα την συναλλαγη)

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια αποστολής κωδικου για να επιβεβαιωθει οτι εσυ κανεις την συναλλαγη, φυσικα και ειναι δωρεαν.

Διάβασε το κείμενο (Δεν εννοεις τα alert που ερχονται μετα την συναλλαγη)

Να σαι καλά αδερφέ ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες, έχω μια απορία αν ξέρει κάποιος να μου τη λύσει. Η τράπεζα πειραιώς έχει ένα σύστημα στο ebanking με το οποίο σου στέλνει σμσ με ένα κωδικό οποιαδήποτε φορά θες να κάνεις μια συναλλαγή. Η Άλφα μπανκ και η Άττικα ξέρετε αν έχουν κάτι αντίστοιχο;

 

ναι έχει και η alpha bank και η εθνική . όσο για την άττικα δεν γνωρίζω. πάντως στην alpha bank επειδή έχει 8 ευρώ η ενεργοποίηση του secure code κάπως έτσι λέγεται, εγώ δεν τους τα δίνω και το έχω απενεργοποιήσει , και μπορώ κανονικά να πληρώσω λογαριασμους αλλά μόνο στην μεταφορά σε άλλη τράπεζα χρησιμοποιώ το phone banking , επίσης άμα θέλω να στέλνω χρήματα σε λογαριασμό alpha bank τρίτου πάλι μέσω phone banking ζητάω μια φορά να μου προσθέσουν τον αριθμό λογαριασμού στις επαφές μου με την τάδε φιλική ονομασία και μετά κάνω την διαδικασία κανονικά μέσω alpha web banking , με αυτό τον τρόπο δεν μου χρησιμεύει να πληρώσω τζάμπα τα 8 ευρώ και άμα δεν θέλω να το αποθηκεύσω κάνω την μεταφορά χρημάτων μέσω alpha phone banking δωρεάν τηλέφωνικα !

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Δεν ξερω αν εχει υποθει σε προηουμενα ποστ.Ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις πληρωμες μεσω καρτων,ebanking για το αφορολογητο. Οι πληρωμες με πιστωτικες και με χρεστικες καιθως και οι πληρωμες μεσω ebanking μετρανε κανονικα σωστα?Εχω μια πιστωτικη και μια χρεωστικη και με αυτες κανω τις συναλλαγες μου.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Δεν ξερω αν εχει υποθει σε προηουμενα ποστ.Ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις πληρωμες μεσω καρτων,ebanking για το αφορολογητο. Οι πληρωμες με πιστωτικες και με χρεστικες καιθως και οι πληρωμες μεσω ebanking μετρανε κανονικα σωστα?Εχω μια πιστωτικη και μια χρεωστικη και με αυτες κανω τις συναλλαγες μου.

 

ναι ,ισχυει, μετρανε κανονικα ,αλλα ξερετε κατι; εγω δεν βλεπω να δουλευει αυτο το συστημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Δεν ξερω αν εχει υποθει σε προηουμενα ποστ.Ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις πληρωμες μεσω καρτων,ebanking για το αφορολογητο. Οι πληρωμες με πιστωτικες και με χρεστικες καιθως και οι πληρωμες μεσω ebanking μετρανε κανονικα σωστα?Εχω μια πιστωτικη και μια χρεωστικη και με αυτες κανω τις συναλλαγες μου.

 

Αν εννοεις αν εχουν αρχισει να καταγραφονται, δεν μπορει κανενας μας να σου απαντησει.

Οτι εχουν πει οτι θα μετρανε, ισχυει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ναι ,ισχυει, μετρανε κανονικα ,αλλα ξερετε κατι; εγω δεν βλεπω να δουλευει αυτο το συστημα

 

θα συμφωνησω και εγω μαζι σου δεν θα δουλεψει.Εγω ουτως η αλλως ετσι κανω τις αγορες/πληρωμες μου θεωρω οτι με βολευει :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει πάρει κάποιος το καταναλωτικό δάνειο για γνώσεις και δεξιότητες της Πειραιώς και κατά πόσο δύσκολο είναι να το εγκρίνουν. Χρειάζεται αποδεικτικό μισθοδοσίας και συγκεκριμένο εκκαθαριστικό φαντάζομαι...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σχετικα με την προσφορα που ετρεχε για αγορα Samsung A5 +20,000bonus ποντοι απο τον Κωτσοβολο, σας εχουν αποδοθει?Εχει περασει ενας μηνας και κατι μερες και ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Δεν ξερω αν εχει υποθει σε προηουμενα ποστ.Ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις πληρωμες μεσω καρτων,ebanking για το αφορολογητο. Οι πληρωμες με πιστωτικες και με χρεστικες καιθως και οι πληρωμες μεσω ebanking μετρανε κανονικα σωστα?Εχω μια πιστωτικη και μια χρεωστικη και με αυτες κανω τις συναλλαγες μου.

 

κάποια στιγμή θα μας πούνε να δηλώσουμε κάποιον αριθμό λογαριασμου και με βάση για αυτό θα αποδιδεται το αφορολόγητο! ακόμα δεν ξέρουμε τι παίζει. όσο για τις πιστωτικές κάρτες δεν ξέρω τίποτα. καλύτερα με την χρεωστική κάρτα που συνδέεται με λογαριασμό τώρα για την πιστωτική δεν έχω ιδέα! , σήμερα βγήκε διευκρίνιση για το εφκα θα Έρχεται κάθε μήνα και θα υπολογίζεται με βάση το εισόδημα του 2015 για το πρώτο εξάμηνο μετά από το επόμενο εξάμηνο θα κοιτάνε την διαφορά με το εισόδημα στο 2016 , απλά δεν υπάρχει! μιλάμε θα ξεφραγκωθει ο κόσμος! επίσης υπολογίζεται επι 26.50,% επί του εισοδηματος του 2015 ! .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε χρεωστική καρτα εθνικης υπαρχουν 2 λογαριασμοι συνδεμενοι.

 

Οταν πληρωνω με την καρτα, πως θα επιλεξω απο ποιον απ τους 2 να τραβηξει χρηματα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Περιμένω εδώ και πόσο καιρό την νέα χρεωστική μου κάρτα από την Εθνική (την οποία την είχαν στείλει σε διαφορετική διεύθυνση). Η παλιά αναγράφει πως λήγει στις 2/17! Επειδή θα φύγω για ταξίδι τις επόμενες ημέρες, η κάρτα θα λήξει με το τέλος Φεβρουαρίου;
Link to comment
Share on other sites

Σε χρεωστική καρτα εθνικης υπαρχουν 2 λογαριασμοι συνδεμενοι.

 

Οταν πληρωνω με την καρτα, πως θα επιλεξω απο ποιον απ τους 2 να τραβηξει χρηματα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

παντα τραβαει απο τον πρωτο λογαριασμο που εχεις συνδεδεμενο

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα! Περιμένω εδώ και πόσο καιρό την νέα χρεωστική μου κάρτα από την Εθνική (την οποία την είχαν στείλει σε διαφορετική διεύθυνση). Η παλιά αναγράφει πως λήγει στις 2/17! Επειδή θα φύγω για ταξίδι τις επόμενες ημέρες, η κάρτα θα λήξει με το τέλος Φεβρουαρίου;

 

ναι, τελος του μηνα ληγει

Link to comment
Share on other sites

παντα τραβαει απο τον πρωτο λογαριασμο που εχεις συνδεδεμενο

 

Τραβαει απο τον λογαριασμο που τις εχεις πει εσυ να τραβαει

Link to comment
Share on other sites

Τραβαει απο τον λογαριασμο που τις εχεις πει εσυ να τραβαει

 

πως γινετε αυτο; προσφατα στην τραπεζα eurobank επειδη τυγχανει να εχω δυο λογαριαμσους εκει ειχα την ιδια απορια ,μου ανεφεραν οτι μεσα απο το e-banking οριζεις ποιον θελεις να εχεις πρωτευον για αμεση πληρωμη στα καταστηματα ,στα atm βγαζεις απο οπου θελεις

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε αυτο; προσφατα στην τραπεζα eurobank επειδη τυγχανει να εχω δυο λογαριαμσους εκει ειχα την ιδια απορια ,μου ανεφεραν οτι μεσα απο το e-banking οριζεις ποιον θελεις να εχεις πρωτευον για αμεση πληρωμη στα καταστηματα ,στα atm βγαζεις απο οπου θελεις

 

Aφου σου ειπαν πως γίνεται, τι ρωτάς

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,

έστω ότι έχω κάνει μια αγορά με την πιστωτική μου (Eurobank) σε 6 άτοκες δόσεις.Πληρώνω τον πρώτο μήνα κανονικά,πληρώνω τον δεύτερο μήνα κανονικά και έστω ότι στον τρίτο μήνα θέλω να πληρώσω όλο το υπόλοιπο ποσό.Γίνεται κάτι τέτοιο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει e banking.

Απ το pos(?) δε γινεται η επιλογη?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Οχι δεν γίνεται, το ebanking ειναι διαδικασία 10' να το φτιάξεις, μια αιτησούλα στην τραπεζα σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση,

έστω ότι έχω κάνει μια αγορά με την πιστωτική μου (Eurobank) σε 6 άτοκες δόσεις.Πληρώνω τον πρώτο μήνα κανονικά,πληρώνω τον δεύτερο μήνα κανονικά και έστω ότι στον τρίτο μήνα θέλω να πληρώσω όλο το υπόλοιπο ποσό.Γίνεται κάτι τέτοιο?

 

Οχι δεν γινεται, και ολο το ποσον να βάλεις οι δοσεις δεν εξοφλούνται, απλα το υπόλοιπο σου στην καρτα θα ειναι πιστωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,

έστω ότι έχω κάνει μια αγορά με την πιστωτική μου (Eurobank) σε 6 άτοκες δόσεις.Πληρώνω τον πρώτο μήνα κανονικά,πληρώνω τον δεύτερο μήνα κανονικά και έστω ότι στον τρίτο μήνα θέλω να πληρώσω όλο το υπόλοιπο ποσό.Γίνεται κάτι τέτοιο?

Από μόνο του δεν γίνεται. Πηγαίνεις στην τράπεζα - παίρνεις τηλέφωνο και ζητάς "ωρίμανση δόσεων", οπότε την επόμενη φορά βλέπεις όλο το υπόλοιπο πόσο μαζί και το πληρώνεις

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή θα μας πούνε να δηλώσουμε κάποιον αριθμό λογαριασμου και με βάση για αυτό θα αποδιδεται το αφορολόγητο! .

 

Ποτέ δεν εχει ακουστει κατι τετοιο. Με οποιοαδηποτε λογαριασμό σου και με οποιαδηποτε καρτα σου θα γινεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε χρεωστική καρτα εθνικης υπαρχουν 2 λογαριασμοι συνδεμενοι.

 

Οταν πληρωνω με την καρτα, πως θα επιλεξω απο ποιον απ τους 2 να τραβηξει χρηματα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δεν θα επιλλέγεις

τραβαει απο αυτον που εχεις ορισει σαν Κυριο λογαριασμό

Μόνον στο ΑΤΜ (της ιδιας τραπεζας) μπορεις να επιλλέξεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως γινετε αυτο; προσφατα στην τραπεζα eurobank επειδη τυγχανει να εχω δυο λογαριαμσους εκει ειχα την ιδια απορια ,μου ανεφεραν οτι μεσα απο το e-banking οριζεις ποιον θελεις να εχεις πρωτευον για αμεση πληρωμη στα καταστηματα ,στα atm βγαζεις απο οπου θελεις

 

Τωρα βλεπω, οτι απαντας μονος σου και σωστα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σε χρεωστική καρτα εθνικης υπαρχουν 2 λογαριασμοι συνδεμενοι.

 

Οταν πληρωνω με την καρτα, πως θα επιλεξω απο ποιον απ τους 2 να τραβηξει χρηματα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Μεσο I-bank επιλεγεις το λογαριασμο που θελεις να "τραβαει" χρηματα στις πληρωμες σου. Σε καταστημα μου ειπαν οτι δεν ειναι αμεση η αλλαγη, δηλαδη αλλαζεις σημερα το λογαριασμο χρεωσης μεσο i-bank και την επομενη μερα γινετε η αλλαγη λογαριασμου χρεωσης.

Επισης για το ατμ μου ειπαν αυτο που εγραψε και ο alfeios ποιο πριν ""Μόνον στο ΑΤΜ (της ιδιας τραπεζας) μπορεις να επιλλέξεις"" το λογαριασμο που θες να "κινησεις".

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα βλεπω, οτι απαντας μονος σου και σωστα

 

το μεγαλυτερο κομματι της επιτυχιας οφειλετε σε εσας :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...