Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ πείτε ο λογαριασμός PayPal είναι αναγκαστικος η αν θέλω επιλέγω το paypal ός πληρωμή

 

Αν θέλεις,χρησιμοποιείς και το paypal με χρέωση της κάρτας σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ονομάζομαι Αδαμίδης Μάριος και έχω μια απορία. Είμαι ιδιωτικός υπάλληλος με 1500 Ευρώ σταθερό μισθό και έκανα αίτηση στο ταχυδρομικό ταμιευτήριο για πιστωτική κάρτα Visa. Και θέλω να μου πείτε αν ξέρετε σε πόσο καιρό θα μάθω αν εγκρίθηκε και πόσο θα είναι το πιστωτικό όριο ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ονομάζομαι Αδαμίδης Μάριος και έχω μια απορία. Είμαι ιδιωτικός υπάλληλος με 1500 Ευρώ σταθερό μισθό και έκανα αίτηση στο ταχυδρομικό ταμιευτήριο για πιστωτική κάρτα Visa. Και θέλω να μου πείτε αν ξέρετε σε πόσο καιρό θα μάθω αν εγκρίθηκε και πόσο θα είναι το πιστωτικό όριο ευχαριστώ.

 

Φωτοτυπια του εκκαθαριστικού σου δεν μας έβαλες!!!!:rolleyes::blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαστε στο πρόγραμμα επιστροφή της eurobank και κάνουμε αγορά Online παίρνουμε την επιστροφή?

πχ: αγορά στο plaisio έχει 1% επιστροφή. Αν την κάνω μέσω του site plaisio.gr τότε θα πάρω την επιστροφή?

πχ2: Πληρωμή ΟΤΕ από το site του ote.gr έχει επιστροφή?

Link to comment
Share on other sites

...

πχ2: Πληρωμή ΟΤΕ από το site του ote.gr έχει επιστροφή?

 

όχι, το έχω δοκιμάσει και στη συνέχεια τους έχω ρωτήσει, ισχύει μόνο για αγορές μέσω οτεshop

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ονομάζομαι Αδαμίδης Μάριος και έχω μια απορία. Είμαι ιδιωτικός υπάλληλος με 1500 Ευρώ σταθερό μισθό και έκανα αίτηση στο ταχυδρομικό ταμιευτήριο για πιστωτική κάρτα Visa. Και θέλω να μου πείτε αν ξέρετε σε πόσο καιρό θα μάθω αν εγκρίθηκε και πόσο θα είναι το πιστωτικό όριο ευχαριστώ.

 

Στο κατάστημα έκανες την αίτηση ή Online? Λογικά άμεσα θα έχεις την απάντηση σε κάθε περίπτωση.Τα πιστωτικά όρια τα τελευταία τουλάχιστον 2 χρόνια έχουν μειωθεί πολύ σε σχέση με παλιότερα,στις κλασσικές κάρτες τα υψηλότερα όρια είναι το πολύ 3.000€ (Παλιότερα έβλεπες πολύ εύκολα τα όρια απο 4.500 - 5.000€ και άνω) Αιτήθηκες κάρτα PostCredit ή Eurobank?

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα την έκανα την αίτηση πριν 2 βδομάδες για postcredit και μετά απο λίγες μέρες μου ζήτησαν συμπληρωματικά χαρτιά αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Ελπίζω να είναι το όριο τουλάχιστον 1500€ γιατί θέλω να πάρω υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα την έκανα την αίτηση πριν 2 βδομάδες για postcredit και μετά απο λίγες μέρες μου ζήτησαν συμπληρωματικά χαρτιά αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Ελπίζω να είναι το όριο τουλάχιστον 1500€ γιατί θέλω να πάρω υπολογιστή.

 

Για να ζήτησαν συμπληρωματικά έγγραφα πιθανόν θα έχει προεγκριθεί και πολύ πιθανόν το όριο θα είναι στα πλαίσια που σε εξυπηρετεί, σαν εικόνα όλα δείχνουν καλά,απλά πάρε ένα τηλ στο κατάστημα αν θές αύριο,ώστε να επιβεβαιώσεις ότι προχωρά/σε τι στάδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
την πατησα με την πιστωτικη της cosmote . Ενω πηρα στην vodafone το νουμερο που εμπαινε η εκπτωση αυτη συνεχιζε να μπαινει σε ενα καρτοσυμβολαιο που εχω στο ονομα μου. εγω θυμαμαι οταν εκανα την αιτηση εδω το αριθμο της sim εφτασα να εχω στο καρτοσυμβολαιο 90 ευρω πιστωτικο τωρα ψαχνομαι πως θα παρω την εκπτωση ολη στον ΟΤΕ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας για το τι κατάφερες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάω Αμερική και έχω μια πιστωτική χρυσή της eurobank για αγορές αν την χρησιμοποιώ τι χρεώσεις θα έχει; από την τηλεφωνική υποστήριξη ebanking της Τράπεζας μου είπαν ότι θα πληρώνω το 2% της αγοράς και την ισοτιμία, και στην Τράπεζα μου είπαν ότι θα χρεωθω μόνο την ισοτιμία που θα έχει εκείνη την στιγμή.Για να μας πει κάποιος που πέρασε τον Ατλάντικο;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάω Αμερική και έχω μια πιστωτική χρυσή της eurobank για αγορές αν την χρησιμοποιώ τι χρεώσεις θα έχει; από την τηλεφωνική υποστήριξη ebanking της Τράπεζας μου είπαν ότι θα πληρώνω το 2% της αγοράς και την ισοτιμία, και στην Τράπεζα μου είπαν ότι θα χρεωθω μόνο την ισοτιμία που θα έχει εκείνη την στιγμή.Για να μας πει κάποιος που πέρασε τον Ατλάντικο;

Αν αγοράζεις σε ξένο νόμισμα έχει 2% χρέωση επιπλέον. Αυτό γίνεται ακόμα και αν παραγγείλεις μέσω ίντερνετ σε δολάρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάω Αμερική και έχω μια πιστωτική χρυσή της eurobank για αγορές αν την χρησιμοποιώ τι χρεώσεις θα έχει; από την τηλεφωνική υποστήριξη ebanking της Τράπεζας μου είπαν ότι θα πληρώνω το 2% της αγοράς και την ισοτιμία, και στην Τράπεζα μου είπαν ότι θα χρεωθω μόνο την ισοτιμία που θα έχει εκείνη την στιγμή.Για να μας πει κάποιος που πέρασε τον Ατλάντικο;

 

Αν αγοράζεις σε ξένο νόμισμα έχει 2% χρέωση επιπλέον. Αυτό γίνεται ακόμα και αν παραγγείλεις μέσω ίντερνετ σε δολάρια.

 

Σε κάθε περίπτωση βολεύει και εξυπηρετεί :D

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα αιτηση για aegen bonus.παρασκευη εγινε η αιτηση τριτη με πηραν οτι εχει εγκριθει...

 

επισης για οσους ειναι κατοχοι bonus πλεον μπορουν να κανουν μεταφορα ποντων και μεσω web banking.εξαιρουνται οι enter bonus και οι προσθετες καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας για το τι κατάφερες.
το ποσο που εχει πιστωθει ηδη θα το αφησω για να πληρωνεται το καρτοσυμβολαιο τωρα ακυρωσα την παγια απο την cosmote ωστε να παιρνω 2% στον ΟΤΕ αντι για 1.5 και 1.5%. πολυ μπερδεμα και ετυχω το πηρα χαμπαρι
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα αιτηση για aegen bonus.παρασκευη εγινε η αιτηση τριτη με πηραν οτι εχει εγκριθει...

 

επισης για οσους ειναι κατοχοι bonus πλεον μπορουν να κανουν μεταφορα ποντων και μεσω web banking.εξαιρουνται οι enter bonus και οι προσθετες καρτες.

 

πρεπει να εχεις και το token για την μεταφορα ποντων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράζεις σε ξένο νόμισμα έχει 2% χρέωση επιπλέον. Αυτό γίνεται ακόμα και αν παραγγείλεις μέσω ίντερνετ σε δολάρια.

υπάρχει κάποια κάρτα που να συμφέρει περισσότερο για τέτοιες αγορές;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις και το token για την μεταφορα ποντων

Δεν χρειάζεται ( για όσους δεν έχουν token )

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα αιτηση για aegen bonus.παρασκευη εγινε η αιτηση τριτη με πηραν οτι εχει εγκριθει...

 

επισης για οσους ειναι κατοχοι bonus πλεον μπορουν να κανουν μεταφορα ποντων και μεσω web banking.εξαιρουνται οι enter bonus και οι προσθετες καρτες.

Καλα και εμενα απο τις 16 Ιουνιου που εκανα την αιτηση και εγκριθηκε (American Express) με πηραν αμεσως τηλ εστειλα τα χαρτια και ακομα ειναι υπο επεξργασια...

 

Για την μεταφορα ποντων μεταξυ καρτων θελει Token αν το κανεις μεσω Web Banking.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλα και εμενα απο τις 16 Ιουνιου που εκανα την αιτηση και εγκριθηκε (American Express) με πηραν αμεσως τηλ εστειλα τα χαρτια και ακομα ειναι υπο επεξργασια...

 

Για την μεταφορα ποντων μεταξυ καρτων θελει Token αν το κανεις μεσω Web Banking.

 

τι εννοεις εγκριθηκε και εστειλες τα χαρτια και ειναι υπο επεξεργασια?

Link to comment
Share on other sites

Για την μεταφορά πόντων θέλει token στην περίπτωση που έχεις δηλώσει να χρησιμοποιείς Token

Για λογαριασμούς που δεν έχουν δηλώσει token δεν θέλει token .

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις εγκριθηκε και εστειλες τα χαρτια και ειναι υπο επεξεργασια?

 

 

Στην αρχη ειναι σε σταδιο προεγκρισης. Οταν ελεγξουν τα δικαιολογιτικα που στελνεις μετα γινεται η τελικη εγκριση.

Ετσι μου ειπαν και τηλεφωικα οποτε αναμενω.

Στο site τους γραφει στο status της αιτησης "Εγκεκριμενη Σε Αναμονη"

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βγάλω μια πιστωτική για να εξοφλώ λογαριασμούς σταθερής (ΟΤΕ) τηλεφωνίας ΔΕΗ κι ΕΥΔΑΠ. Ποια κάρτα είναι καλύτερη γι αυτή τη δουλειά πχ. όσον αφορά σε επιστροφές κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μπορώ να πληρώσω το υπόλοιπο της πιστωτικής κάρτας με άλλη κάρτα της ίδια τράπεζας έτσι ώστε να επωφεληθώ την έκπτωση που μου δίνει η καινούρια κάρτα; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βγάλω μια πιστωτική για να εξοφλώ λογαριασμούς σταθερής (ΟΤΕ) τηλεφωνίας ΔΕΗ κι ΕΥΔΑΠ. Ποια κάρτα είναι καλύτερη γι αυτή τη δουλειά πχ. όσον αφορά σε επιστροφές κλπ.

Αν σε ενδιαφέρουν ταξίδια νομίζω η καλύτερη είναι η Aegean Bonus Visa γιατί για κάθε ευρώ δίνει μίλια και πολλές φορές βγάζει προσφορές του στυλ σε συγκεκριμένα μαγαζιά για κάθε ένα ευρώ τέσσερα μίλια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...