Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Πρόσεξε .

Αν σου κάνουν άτοκες δόσεις τότε αυτό πρέπει να είναι γραμμένο στο χαρτάκι της απόδειξης

Π.Χ γράφει ποσό 250 ευρώ δόσεις 12 .

Αν δεν είναι γραμμένο τότε μην το υπογράψεις και κάντους φασαρία να σου φτιάξουν άλλο .

Μου έτυχε στο carrefour να κάνω συναλαγή και η πωλήτρια που δεν μου πέρασε τις δόσεις ισχυριζόταν ότι έπρεπε να ζητήσω δόσεις .... ( παρόλο που το γράφαν με τεράστια γράμματα σε αεροπανώ ) Με λίγα λόγια αν δεν το ζητήσεις δεν αποκλείετε να μην στις περάσουν ....

Link to comment
Share on other sites

ontws den douleyoun ola ta mihanakia oles tis kartes me atokes doseis,(den gnwrizw giati, an gnwrizei kapoios i ehei hdh anaferthei, as mas balei ena link, tha ithela poly na mathw) alla o ypallhlos to blepei prin epikyrwsei ti synallagi kai fysika tha eprepe na sto pei. yparxei bebaia kai to hartaki pou eipe o vasilis, alla gia na ftaseis ekei simainei oti o ypallilos den kserei ti tha pei doseis, kai ara apokleietai na kserei kai ti simainei antilogismos, opote tin efages ti mia wra mehri na bgaleis akri...

i alitheia einai pantws oti tis alpha bank eiha akousei problimata mono stin electron visa.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε .

Αν σου κάνουν άτοκες δόσεις τότε αυτό πρέπει να είναι γραμμένο στο χαρτάκι της απόδειξης

Π.Χ γράφει ποσό 250 ευρώ δόσεις 12 .

Αν δεν είναι γραμμένο τότε μην το υπογράψεις και κάντους φασαρία να σου φτιάξουν άλλο .

Μου έτυχε στο carrefour να κάνω συναλαγή και η πωλήτρια που δεν μου πέρασε τις δόσεις ισχυριζόταν ότι έπρεπε να ζητήσω δόσεις .... ( παρόλο που το γράφαν με τεράστια γράμματα σε αεροπανώ ) Με λίγα λόγια αν δεν το ζητήσεις δεν αποκλείετε να μην στις περάσουν ....

 

Πήρα στην εξυπήρετηση της alpha και φυσικά η κοπέλα μου είπε το αυτονόητο ότι εννοείται πως θα έρχεται μόνο το τμήμα της δόσης και διαφορετικά τη δόση θα ήταν. Επίσης μου είπε πως μόνο αν μου το πέρασαν από μηχανάκι της Εθνικής δε δέχεται δόσεις αλλά και πάλι δεν υπήρχε λόγος να μου το περάσουν από κει ή θα έπρεπε να με ενημερώσουν (αν και εμένα από eurobank μου το είχαν περάσει).

Και μένα αυτό μου είπε ότι θα πρέπει να προσέχω το χαρτί που μου δίνουν αφού θα αναφέρει από κάτω ότι το ποσό θα πληρωθεί σε Χ δόσεις.

 

Vasileie όχι μόνο το ζήτησα αλλά και τις δύο φορές κάναμε ολόκληρη συζήτηση πριν για το πόση προκαταβολή θα δόσω ώστε να προσαρμόσω τις δόσεις και στο ταμείο ρώτησα τη κοπέλα αν οκ είναι σε τόσες δόσεις που είπαμε και μου είπε εννοείται... Φανταστείτε τι τούβλο ήταν ο υπάλληλος που ρώτησα στο πλαίσιο :blink:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει συμβεί το εξής: Έκανα μια αγορά και την έβαλα στην VISA της Εθνικής με δόσεις, όταν πήγα σπίτι πρόσεξα ότι στο χαρτάκι της απόδειξης δεν έγραφε σε 3 δόσεις αλλά μόνο το συνολικό ποσό της αγοράς, τσαντίστηκα και τα έβαλα με την ταμία αφού της είχα εξηγήσει ότι ήθελα δόσεις, όμως όταν ήρθε το εκκαθαριστικό της κάρτας είδα με έκπληξη ότι τελικά είχαν μπει οι δόσεις και όχι το σύνολο της αγοράς!
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε .

Αν σου κάνουν άτοκες δόσεις τότε αυτό πρέπει να είναι γραμμένο στο χαρτάκι της απόδειξης

Π.Χ γράφει ποσό 250 ευρώ δόσεις 12 .

Αν δεν είναι γραμμένο τότε μην το υπογράψεις και κάντους φασαρία να σου φτιάξουν άλλο .

Μου έτυχε στο carrefour να κάνω συναλαγή και η πωλήτρια που δεν μου πέρασε τις δόσεις ισχυριζόταν ότι έπρεπε να ζητήσω δόσεις .... ( παρόλο που το γράφαν με τεράστια γράμματα σε αεροπανώ ) Με λίγα λόγια αν δεν το ζητήσεις δεν αποκλείετε να μην στις περάσουν ....

 

Δεν είναι απαραίτητο να γράφει τις δόσεις στο χαρτί.

Προσωπικά ψώνισα από το praktiker και είχα 4 δόσεις και στο χαρτί δεν έγραφε τίποτα.Έπρεπε να περάσουν 2 ημέρες να καταχωρηθεί η συναλλαγή να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω εάν έχω άτοκες.Αυτό με diners πιστωτική.

 

Epicoure και σε μένα το ίδιο έγινε όπως γράφω αλλά μετά το διάβασα το δικό σου post

London for ever
Link to comment
Share on other sites

5€ είπα. :!: Σημαίνει μια φορά το πληρώνεις μόνο.

 

Η καρτούλα που δίνει η Εθνική είναι MAESTRO. :wacko: Τρέχα γύρευε δηλαδή. Ενώ η Πειραιώς προσφέρει για αναλήψεις μέσω ΑΤΜ κάρτα VISA ELECTRON. Αυτή προσφέρει αυτό που είπαμε: Online αγορές σαν να είναι πιστωτική. Για την ακρίβεια λέγεται χρεωστική κάρτα, γιατί απλά χρεώνει τον καταθετικό σου λογαριασμό με υπάρχοντα χρήματα, στα αφαιρεί από το λογαριασμό σου αμέσως. Ελπίζω να έγινα κατανοητός...

έγινες αρκετά :) ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να γράφει τις δόσεις στο χαρτί.

Προσωπικά ψώνισα από το praktiker και είχα 4 δόσεις και στο χαρτί δεν έγραφε τίποτα.Έπρεπε να περάσουν 2 ημέρες να καταχωρηθεί η συναλλαγή να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω εάν έχω άτοκες.Αυτό με diners πιστωτική.

Αυτό είναι πολύ επικίνδυνο και ειδικά όταν μιλάμε για μεγάλα ποσά.

Αν σου κάνουν καμία πατάτα, το χαρτάκι αυτό είναι ίσως η μόνη απόδειξη που έχεις για να βρεις το δίκιο σου.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ επικίνδυνο και ειδικά όταν μιλάμε για μεγάλα ποσά.

Αν σου κάνουν καμία πατάτα, το χαρτάκι αυτό είναι ίσως η μόνη απόδειξη που έχεις για να βρεις το δίκιο σου.

Όντως εγώ πάντως αναγκαστικά θα λέω στο ταμείο από δω και πέρα ότι αν η απόδειξη που θα μου δώσει δεν αναγράφει τις δόσεις δε το υπογράφω, την έχω πατήσει δύο φορές μη τη πάθω και τρίτη. Από την alpha πάντως μου είπαν να κάνω αυτό.

 

chrismasgr δηλαδή μπορώ να πάρω μετά από 2-3 μέρες την εξυπηρέτηση της κάρτας μου και να μου πουν τι ποσό έχει περαστεί;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όντως εγώ πάντως αναγκαστικά θα λέω στο ταμείο από δω και πέρα ότι αν η απόδειξη που θα μου δώσει δεν αναγράφει τις δόσεις δε το υπογράφω, την έχω πατήσει δύο φορές μη τη πάθω και τρίτη. Από την alpha πάντως μου είπαν να κάνω αυτό.

 

chrismasgr δηλαδή μπορώ να πάρω μετά από 2-3 μέρες την εξυπηρέτηση της κάρτας μου και να μου πουν τι ποσό έχει περαστεί;

Αν πρόκειται για κάρτα της Αlphabank ή της Γενικής ( και όσες άλλες μηχανογραφούνται από Δέλτα Πληροφορική ) μπορείς να πάρεις το 2103397167 και θα σου το πει με αυτόματη εξυπηρέτηση , πληκτρολογόντας τον αριθμό της κάρτας σου και το έτος γεννήσεως.

Link to comment
Share on other sites

Αν πρόκειται για κάρτα της Αlphabank ή της Γενικής ( και όσες άλλες μηχανογραφούνται από Δέλτα Πληροφορική ) μπορείς να πάρεις το 2103397167 και θα σου το πει με αυτόματη εξυπηρέτηση , πληκτρολογόντας τον αριθμό της κάρτας σου και το έτος γεννήσεως.

To ίδιο νούμερο ισχύει και για τις κάρτες της Αγροτικής.

 

Πάντως αν έχεις κάρτα της Alpha κακώς δεν χρησιμοποιείς το e-banking...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πας να κάνεις κατάθεση στο VISA/VISA Electron που λέει στην Betandwin και δεν το δέχεται; Αν ναι, τότε σημαίνει ότι η ΝΟVΑBANK μπλοκάρει την συναλλαγή. Είναι blacklisted για τη ΝΟΒΑ η Betandwin. Κάνε ένα τηλεφωνάκι στην ΝΟΒΑ και ρώτησέ την. Θα σου απαντήσουν. Γιαυτό είπα εμπιστευτείτε την Πειραιώς, γιατί με αυτήν γίνεται κατάθεση στην Betandwin/Betoto.

 

Επίσης γνωρίζω ότι και η VISA ELECTRON της Τράπεζας Κύπρου μπλοκάρει τις περισσότερες εταιρείες στοιχημάτων...

 

 

Και η ProBank επίσης...:p

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας. Πρόκειται για ένα φίλο μου (δεν είναι για μένα!) Χρωστάει από κάρτες και υπολοιπα δανείων γύρω στα 6000 ευρώ και ο λόγος που θέλω να τον βοηθήσω είναι ότι τα λεφτά που χάλασε, δε τα χάλασε στα μπουζούκια αλλά για κάποιο ιατρικό πρόβλημα. 'Ακουσα σήμερα στο ραδιόφωνο κάτι για ένα πρόγραμμα "Αρση Βαρών" της Εθνικης τα οποία σε βοηθούν να εξοφλήσεις ότι χρωστάς. Γνωρίζει κανείς επί του θέματος? 'Η αν έχει κανείς μια εναλλακτική λύση. Μόνο αν μπορεί να είναι κάπως αναλυτικός, γιατί με τα τραπεζικά δεν έχω και ιδιαίτερη εμπειρία! Ευχαριστώ προκαταβολικά:)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας. Πρόκειται για ένα φίλο μου (δεν είναι για μένα!) Χρωστάει από κάρτες και υπολοιπα δανείων γύρω στα 6000 ευρώ και ο λόγος που θέλω να τον βοηθήσω είναι ότι τα λεφτά που χάλασε, δε τα χάλασε στα μπουζούκια αλλά για κάποιο ιατρικό πρόβλημα. 'Ακουσα σήμερα στο ραδιόφωνο κάτι για ένα πρόγραμμα "Αρση Βαρών" της Εθνικης τα οποία σε βοηθούν να εξοφλήσεις ότι χρωστάς. Γνωρίζει κανείς επί του θέματος? 'Η αν έχει κανείς μια εναλλακτική λύση. Μόνο αν μπορεί να είναι κάπως αναλυτικός, γιατί με τα τραπεζικά δεν έχω και ιδιαίτερη εμπειρία! Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

Ένα τέτοιο πρόγραμμα συγκέντρωσης οφειλών έχει η Eurobank. To «Εν τάξει».

Στα 10000€ η δόση είναι γύρω στα 85€ (δεν θυμάμαι όμως για πόσα χρόνια ακριβώς). Οπότε για τα 6000€ υπολόγισε 50-60€ περίπου. Μέχρι 20000€ μπορεί να ζητήσει το δάνειο και χωρίς εγγυητή. Θα φροντίσει μόνο να μην έχει καθυστερημένες πληρωμές (ειδικά τις τελευταίες).

Εννοείται βέβαια, ότι οι κάρτες θα κλείσουν. Το δάνειο μπορεί να το πάρει και ανοιχτό.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η Visa ήταν Electron; Παλιά τα καταστήματα είχαν χειροκίνητα μηχανάκια που δέχονταν μόνο ανάγλυφες κάρτες.

 

Όχι. Την κανονική ανάγλυφη Visa της Citibank δε δεχόντουσαν (σε περισσότερα από ένα μαγαζιά) και όχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλους μέσα από το forum.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας. Πρόκειται για ένα φίλο μου (δεν είναι για μένα!) Χρωστάει από κάρτες και υπολοιπα δανείων γύρω στα 6000 ευρώ και ο λόγος που θέλω να τον βοηθήσω είναι ότι τα λεφτά που χάλασε, δε τα χάλασε στα μπουζούκια αλλά για κάποιο ιατρικό πρόβλημα. 'Ακουσα σήμερα στο ραδιόφωνο κάτι για ένα πρόγραμμα "Αρση Βαρών" της Εθνικης τα οποία σε βοηθούν να εξοφλήσεις ότι χρωστάς. Γνωρίζει κανείς επί του θέματος? 'Η αν έχει κανείς μια εναλλακτική λύση. Μόνο αν μπορεί να είναι κάπως αναλυτικός, γιατί με τα τραπεζικά δεν έχω και ιδιαίτερη εμπειρία! Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

Το Ανοικτό Εθνοδάνειο της Εθνικής τράπεζας προσφέρεται με επιτόκιο 8% κυμαινόμενο και με εφάπαξ έξοδα 100 ευρώ Αν το Πάρει Ανοικτό τώτε θα έχει έξοδα 70 ευρώ τον χρόνο ( για ποσό μέχρι 10.000) . http://www.nbg.gr/ind_hous_01.asp?P_ID=218&ord=2

6000 ευρώ όμως είναι ένα μικρό ποσό για το οποίο ίσως υπάρχουν άλλες εναλακτικές λύσεις

Ας πούμε μεταφορά σε πιστωτική κάρτα της Αγροτικής με επιτόκιο 8,5 μέχρι την εξόφληση ή μεταφορά σε πιστωτική κάρτα της Κύπρου με επιτόκιο 4,9 % για 2 χρόνια . Αν έχει καλό πιστωτικό παρελθόν δεν θα αντιμετωπίση γενικά πρόβλημα .

ίσως επίσης θα μπορούσε να κάνει μία μεταφορά στην πιστωτική κάρτα του Ταχυδρομικού ταμιευτηρίου με 6%, και 9 % για νέες αγορές . Φυσικά θα πρέπει μετά να κλείση τις παλιές κάρτες για να μην ξαναχρεωθεί .

Το Πρόγραμμα Εντάξει της Eurobank προσφέρεται με επιτόκιο 8,5 % . Τα έξοδα είναι 90 Ευρώ τον χρόνο για το ανοικτό δάνειο Ανεξαρτήτως ύψους δανείου.

Link to comment
Share on other sites

Το αντοίστοιχο προϊόν της AlphaBank ονομάζεται

Alpha Όλα σε 1 Πρόγραμμα Μεταφοράς Δανείων και Καρτών, έχει επιτόκιο 8,50% και έξοδα Ευρώ 120 για ποσά έως Ευρώ 5.000 και Ευρώ 180 για ποσά άνω των Ευρώ 5.000.

Link to comment
Share on other sites

Paidia, xtes pira apo tin peiraiws telika tin electron visa moy. Evala kai 50 evro mesa gia na ti xrisimopiisw.

 

Dokimasa na agorasw apo net alla den ginotan eksoflisi ipolipoy!

Simera dokimasa na bo sto winbank for cards poy exei sto internet : http://www.winbank.gr

 

grafo ton arithmo tis kartas alla moy leei oti aftos o arithmos kartas einai lathos!

 

Mipos thelei kapies meres mexri na ginei i energopiisi etsi oste na bori na ti dei to internet? Xtes moy tin ekane tin energopiisi i ipalilos stin trapeza!

 

 

Thank you.. :)

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

Paidia, xtes pira apo tin peiraiws telika tin electron visa moy. Evala kai 50 evro mesa gia na ti xrisimopiisw.

 

Dokimasa na agorasw apo net alla den ginotan eksoflisi ipolipoy!

Simera dokimasa na bo sto winbank for cards poy exei sto internet : http://www.winbank.gr

 

grafo ton arithmo tis kartas alla moy leei oti aftos o arithmos kartas einai lathos!

 

Mipos thelei kapies meres mexri na ginei i energopiisi etsi oste na bori na ti dei to internet? Xtes moy tin ekane tin energopiisi i ipalilos stin trapeza!

 

 

Thank you.. :)

Ναι θέλει κάποιες μέρες. Αλλά ρώτησε για πιο αναλυτικά στο 801 802 803 804 μήπως θέλει τηλεφωνική ενεργοποίηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιησει επι πολλα χρονια την Electron Visa της Alpha για στοιχημα μεσω διαδικτυου. Σε πολλες εταιριες (gamebookers, betoto, betandwin, expekt, globet, ladbrokes, interwetten) στην μονη που αντιμετωπισα ορισμενα προβληματα ειναι η Interwetten (πολλες φορες η χρεωση γινοταν χειροκινητα).

Ειναι πολυ σωστη κινηση να ενεργοποιησετε το Web Banking διοτι θα βλεπετε τις χρεωσεις αμεσως ;)

 

Οσο αφορα τις δοσεις τωρα: Συνηθως αναγραφονται στο χαρτακι που σου δινουν απο το καταστημα. Βεβαια πολλες φορες μου εχει τυχει να αναγραφει δοσεις και να εχει περασει το ποσο ενιαιο...καλο ειναι να τηλεφωνατε στην τραπεζα σας υστερα απο 2-3 μερες να δειτε πως σας εχουν χρεωσει αν εχετε υποψιες. Παντως δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας. Παντα μπορει να γινει ακυρωση και επαναχρεωση :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλει κάποιες μέρες. Αλλά ρώτησε για πιο αναλυτικά στο 801 802 803 804 μήπως θέλει τηλεφωνική ενεργοποίηση. ;)

 

 

To thema einai oti moy eipe oti tin energopiisan ekini ti stigmi (to eida oti pige se ena allo grafio k to ekane..)..

 

 

Ok, pira prin ligo tilefono k moy eipan oti einai energopiimeni...

 

As elpisw oti mexri avrio toylaxiston tha exei ginei i doyleia....

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

Lovehacker δε μπορεις να δεις την καρτα σου απο το σαιτ της WINbank που λεει εισοδο για καρτες γιατι απλουστατα δεν ειναι πιστωτικη καρτα!!!Μονο με τετοια μπαινεισ στο συγκεκριμενο μενου!!! Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι απλα να βαζεις λεφτα κ να διαχειριζεσαι μεσω ιντερνετ το λογαριασμο με τον οποιο ειναι συνδεδεμενη η καρτα!;)

 

Οσο για την εξοφληση υπολοιπου που λες δεν υπαρχει κατι τετοιο στη συγκεκριμενη μιας και για οτι αγοραζεις πρεπει να υπαρχει το αντιστοιχο ποσο στο λογαριασμο που εχει συνδεθει στην καρτα!!!Τωρα οσο για το αν δε δεχτηκε συναλλαγη κατω και απο τα 50 € που εβαλες μαλλον δε θα τη δεχεται την ελεκτρον!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας. Πρόκειται για ένα φίλο μου (δεν είναι για μένα!) Χρωστάει από κάρτες και υπολοιπα δανείων γύρω στα 6000 ευρώ και ο λόγος που θέλω να τον βοηθήσω είναι ότι τα λεφτά που χάλασε, δε τα χάλασε στα μπουζούκια αλλά για κάποιο ιατρικό πρόβλημα. 'Ακουσα σήμερα στο ραδιόφωνο κάτι για ένα πρόγραμμα "Αρση Βαρών" της Εθνικης τα οποία σε βοηθούν να εξοφλήσεις ότι χρωστάς. Γνωρίζει κανείς επί του θέματος? 'Η αν έχει κανείς μια εναλλακτική λύση. Μόνο αν μπορεί να είναι κάπως αναλυτικός, γιατί με τα τραπεζικά δεν έχω και ιδιαίτερη εμπειρία! Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

epeidh blepw oti sou apantousan alla, me to arsh barwn mporeis na metafereis stin ethniki daneia kai kartes apo ethniki i alles trapezes. to epitokio einai 8+0.60 % ta eksoda einai an den kanw lathos 100 euros efapax kai mporeis na pareis kai cash epipleon 20% apo to poso pou metafereis. mporeis na to baleis na plirwnetai mehri 7 hronia an den kanw lathos.

to wraio einai oti ta daneia kai tis kartes prepei na ta ksofliseis meta monos sou, pou simainei oti an den thes mporeis meta na ta ksanafortwseis kai na eheis ta dipla lefta. bebaia etsi odigise me mathimatikh akribeia se adieksodo... ;)

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Όντως εγώ πάντως αναγκαστικά θα λέω στο ταμείο από δω και πέρα ότι αν η απόδειξη που θα μου δώσει δεν αναγράφει τις δόσεις δε το υπογράφω, την έχω πατήσει δύο φορές μη τη πάθω και τρίτη. Από την alpha πάντως μου είπαν να κάνω αυτό.

 

chrismasgr δηλαδή μπορώ να πάρω μετά από 2-3 μέρες την εξυπηρέτηση της κάρτας μου και να μου πουν τι ποσό έχει περαστεί;

Ναι βέβαια κάθε κάρτα έχει τμήμα εξυπηρέτησης πελατών

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, τις οποίες ήδη προώθησα με mail. Από ότι καταλαβαίνω, της Εθνικής φαντάζει σαν καλύτερη περίπτωση!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...