Jump to content

Bluetooth Car-Kit (κιτ αυτοκινήτου)


enzo660
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia toxei parei kaneis? Ean kapoios kserei as mas pei ti leei se genikes grammes, pio sigekrimena ean o ixos einai kalos toso autounou pou kanei ti klisi oso k ekeinou pou ti dexetai...Deite to edo Motorola T305
"Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 59
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει στην ελληνικη 'η στην παγκοσμια αγορα καποιο car kit blouetouth που να λειτουργει για δυο τηλεφωνικες συσκευες ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ???

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι μεταξυ των 2 παρακατω

 

1. HCB-120http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hcb-120?cc=gr&lc=el

 

2. HCB-150http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hcb-150?cc=gr&lc=el

 

Τα εχει δοκιμασει κανεις να μου πει τις εντυπωσεις του?οταν λεει οτι αντιστοιχίστε έως και πέντε τηλέφωνα.

Κάντε εναλλαγή ανάμεσα σε μέχρι και 5 Bluetooth™ τηλέφωνα χρησιμοποιώντας το Bluetooth™ Handsfree Αυτοκινήτου HCB-150. Ένα ξεχωριστό για κάθε τηλέφωνο χρώμα αναγνώρισης σας δείχνει ποιο τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο. Πιέστε ένα πλήκτρο για να αλλάξετε το τηλέφωνο που θέλετε να έχει πρόσβαση. Αυτο σημαινει οτι μπορω να εχω εως 5 κινιτα ταυτοχρονα συνδεδεμενα η απλως μονο ενα και τα αλλα θα ειναι σε αναμονη?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

http://www.paok-hellas.gr/logo.jpg

ΟΕΟ ΟΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΕΟ :shoot: :kill: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό . Όταν κάνεις πρώτη φορά την σύνδεση τότε ορίζεις και την ανάλογη ρύθμιση σχετικά με το τηλέφωνο. Έχω το 700 car-kid και λειτουργεί άψογα.

Με ένα κλικ στο joystick αλλάζει τηλέφωνο ( το άλλο το βάζει σε αναμονή).

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό . Όταν κάνεις πρώτη φορά την σύνδεση τότε ορίζεις και την ανάλογη ρύθμιση σχετικά με το τηλέφωνο. Έχω το 700 car-kid και λειτουργεί άψογα.

Με ένα κλικ στο joystick αλλάζει τηλέφωνο ( το άλλο το βάζει σε αναμονή).

Δηλαδη μπορει οταν εχεις ηδη συνδεσει το ενα τηλ και χτυπαει το δευτερο να γυρισεις το joystick και να απαντησεις στην κληση του δευτερου???

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο το εχω εγω,ειναι παρα πολυ καλο κι ευκολο στην χρηση του οπως επισης εχει και πολυ καλο ηχο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

έχει δει μήπως κανείς το HF-33W της NOKIA?

 

μου αρέσει το ότι μπαίνει στον αναπτήρα και δεν έχει μπαταρία να θέλει φόρτιση συνέχεια αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι ο αναπτήρας στο αμάξι μου είναι λίγο χαμηλά και δε ξέρω αν θα έχει καλή ποιότητα ήχου..

ειδικά όσον αφορά το μικρόφωνο.

 

το έχει δοκιμάσει κανεί?

 

επίσης η γωνία μεταξύ του "σωλήνα" που μπαίνει στον αναπτήρα και του σώματος της συσκευής είναι σταθερή ή αλλάζει??

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ουτε στο ιντερνετ βρηκα κατι, ουτε καποιος αλλος προτεινε καποιο, τουλαχιστον ακομα!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανείς δε το έχει δει/χρησιμοποιήσει ποτέ αυτό το car kit??

 

πάλι το πειραματόζωο πρέπει να κάνω μου φαίνεται! :p

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φίλε μου έχει εξαιρετική ποιότητα ήχου χάρη στην επεξεργασία ψηφιακού σήματος (DSP) για ακύρωση ηχούς και μείωση θορύβου.

Επίσης είναι άνετο στο χειρισμό κλήσεων (αποδοχή/απόρριψη/τερματισμός κλήσης/επανάκληση/ρύθμιση της έντασης του ήχου)

Αααα έχει και φωτιζόμενα πλήκτρα!

Δεν απαιτείται εγκατάσταση, απλά σύνδεση στην υποδοχή αναπτήρα του αυτοκινήτου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γειά σε όλους,

θα μπορούσατε να μου δώσετε μια απάντηση σε ένα πρόβλημα που έχω...

αγόρασα ένα αυτοκίνητο και έχει bluetooth συνδεδεμένο με τα ηχεία, την πρώτη μέρα που το δοκίμασα ήταν μια χάρα, όμως όταν προσπάθησα να το ξαναχρησιμοποιήσω ενώ άκουγα τους άλλους, εκείνοι δεν με άκουγαν καθόλου, άκουγαν μόνο την φωνή που με ειδοποιεί οτι έχω κλήση.

όταν συνδέθηκαν όμως κάποιοι φίλοι μου με τα κινητά τους όλα λειτούργησαν μια χαρά.

προφανώς φταίει η συσκευή μου, πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

όταν συνδέθηκαν όμως κάποιοι φίλοι μου με τα κινητά τους όλα λειτούργησαν μια χαρά.

προφανώς φταίει η συσκευή μου, πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?

 

Oχι καμία....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

το πήρα τελικά δώρο για την κοπέλα μου και μπορώ να πω ότι είναι εκπληκτικό!

μιλούσαμε στο τηλ όταν οδηγούσε και είτε είχε ανοιχτό ή κλειστό παράθυρο είτε είχε ανοιχτή ή όχι μουσική άκουγα αποκλειστικά και μόνο η φωνή της και τίποτε άλλο!

άψογο!

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα να με βοπηθήσει κάποιος αν γνωρίζει ή αν έχει το συγκεκριμένο προιόν.

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006065

 

 

Αυτό το car kit το είχα συνδέσει με ένα se τηλέφωνο και δούλευε άψογα. Μετά που χρειάστηκε να το συνδέσει ο πατέρας μου με ένα samsung στο δικό του αυτοκίνητο δε μπορούσαμε να το κάνουμε. Θεώρησα ότι πιθανότατα θα έφταιγε που ήταν ήδη συνδεδεμένο με το sony ericsson το δικό μου. κι έτσι το διέγραψα από τις συσκευές μου.

 

Έλα όμως που δε βρίσκω τις οδηγίες για να μπορέσω να το συνδέσω με το άλλο και ό, τι και αν πατήσω κανένα κινητό δε το αναγνωρίζει, δε το βρίσκει σα συσκευή. Και τώρα δε μπορώ να το συνδέσω ούτε με του πατέρα μου ούτε με το δικό μου και το χρειάζομαι.

 

Αν γνωρίζει κανείς τη συσκευή και πώς μπορώ να το πάρω απ' την αρχή ή αν ξέρει πού μπορώ να βρω online τις οδηγίες... θα με υποχρεώσετε...

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανείς δεν μπορεί να με συνδράμει έστω με καμιά ιδέα, ή που να βρω το manual τουλάχιστον, στη samsoung που έψαξα δε βρήκα κάτι
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Sony Ericsson Bluetooth Car Kit HCB-150 (http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Car-Kits/Sony-Ericsson-Bluetooth-Car-Kit-HCB-150.htm και http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/hcb-150?cc=gr&lc=el) για το αυτοκίνητο. Γνωρίζει κανείς αν είναι συμβατό με το Nokia 5800 MusicExpress; Διότι το τηλέφωνο που έχω είναι το Nokia 5800. Δεν μπορώ να βρω πληροφορίες αν είναι συμβατό. Λογικά θα είναι; Edited by giocha
Ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...