Jump to content

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείται για επαφές (Contacts);


yorgos00
 Κοινοποίηση

Ποιό πρόγραμμα για Contacts χρησιμοποιείτε;  

106 members have voted

  1. 1. Ποιό πρόγραμμα για Contacts χρησιμοποιείτε;

    • Windows Mobile Built-in
      37
    • PocketCM
      15
    • iContact
      20
    • Ms Photocontacts
      0
    • Inesoft
      18
    • Vito QuickContact
      2
    • Other (?)
      14


Recommended Posts

Εγώ το Pocketcm αλλά έχει αρχίσει να με κουράζει (κυρίως γιατί εξακολουθεί να είναι beta με τα μειονεκτήματα που έχει αυτό).

 

Αυτά έχω βρει και δοκιμάσει:

 

- Funcontact

- iContact

- Ms PhotoContacts

- Inesoft

- Vito Quick contact

 

Ποιό ψηφίζετε για καλύτερο; Υποστηρίζει ελληνικά; Κανένα άλλο που αξίζει να δούμε;

 

-Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ στο Polaris το

Finger-Friendly Friends v1.0

http://www.jotto.no/fff/download.html

 

Πολυ καλό και ειναι 100% συμβατο με ελληνικές επαφές !

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα το funcontact,μετα εβαλα το Vito Quick contact,το οποιο ειναι πολυ καλο και τωρα εχω το Inesoft το οποιο το κακο του ειναι οτι δεν εχει ελληνικα,κατα τα αλλα εμενα με εχει καταβολεψει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω το Vito FunContact 2.1. Εχω φάει τον τόπο και δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Ευχαριστώ

 

Στειλε μου το email σου

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα το funcontact,μετα εβαλα το Vito Quick contact,το οποιο ειναι πολυ καλο και τωρα εχω το Inesoft το οποιο το κακο του ειναι οτι δεν εχει ελληνικα,κατα τα αλλα εμενα με εχει καταβολεψει

 

Tι εννοείς δεν έχει Ελληνικά? Έχει ελληνική αναζήτηση. Δεν ξέρω όμως, αν είναι μεταφρασμένο στα Ελληνικά αν αυτό εννοείς.Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ :D

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα το funcontact,μετα εβαλα το Vito Quick contact,το οποιο ειναι πολυ καλο και τωρα εχω το Inesoft το οποιο το κακο του ειναι οτι δεν εχει ελληνικα,κατα τα αλλα εμενα με εχει καταβολεψει

 

Είδα screenshots και θυμήθηκα! Το είχα βαλει και εγώ το funcontact αλλα το έβγαλα γιατι με εκνεύριζε η καθυστέρηση οταν φορτώνει και όταν βγαίνει:mad:!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οι περισσότεροι που έχουν ψηφίσει "Αλλο" ποια εννοούν:rolleyes:;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Vito FunContact 2.1 αλλα ειναι πολυ αργο οταν φορτωνει,αναγκαζομαι να το εχω στην exclude list του task manager ομως κ ετσι αν κ ανοιγει αμεσως καταλωνει μνημη οποτε σκεφτομαι να βαλω το pocketCM για δοκιμη μηπως με βολεψει καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς δεν έχει Ελληνικά? Έχει ελληνική αναζήτηση. Δεν ξέρω όμως, αν είναι μεταφρασμένο στα Ελληνικά αν αυτό εννοείς.Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ :D

Εχει ελληνική αναζήτηση πατώντας τα γράμματα από το ελληνικό keyboard? Όπως δηλαδή και για τα αγγλικά ονόματα?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνική αναζήτηση πατώντας τα γράμματα από το ελληνικό keyboard? Όπως δηλαδή και για τα αγγλικά ονόματα?

 

Τα έχει όλα, απλή αναζήτηση,αναζήτηση με Τ9, ψάχνει και στα Επίθετα και στα ονομάτα μαζί και αν θέλουμε ψάχνει και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά συνχρόνως.

Επίσεις έχει το FastCall που βάζεις τις φωτό από αυτούς που χρησιμοποιείς ποιο συχνά και με ένα πάτημα τους καλεί. Και όταν σε καλούνε βγάζει μεγάλη φωτογραφία αυτού που σε καλεί.

http://img182.imageshack.us/img182/5849/pccapture1fb1.png http://img182.imageshack.us/img182/6754/pccapture2vw7.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !!

 

A, έχει δικό του keyboard?

Ελληνικό κιόλας?

Πολύ βολικό...

 

Ερώτηση: Το κάνουμε install στην storage card δίχως πρόβλημα?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγες το Address Book πας menu/options/General και εκεί που λέει ABC bar πατάς change. Πατάς Language και επιλέγεις Custom. Εκεί γράφεις "AΒΓ/ΑΒΓ ΔΕΖ/ΔΕΖ ΗΘΙ/ΗΘΙ ΚΛΜ/ΚΛΜ κτλ." Εάν θέλεις να ψάχνει και τις Αγγλικές Επαφές τότε γράφεις "ΑΒΓ-ABC ΔΕΖ-DEF ΗΘΙ-GHI κτλ." και είσαι έτοιμος;)
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγες το Address Book πας menu/options/General και εκεί που λέει ABC bar πατάς change. Πατάς Language και επιλέγεις Custom. Εκεί γράφεις "AΒΓ/ΑΒΓ ΔΕΖ/ΔΕΖ ΗΘΙ/ΗΘΙ ΚΛΜ/ΚΛΜ κτλ." Εάν θέλεις να ψάχνει και τις Αγγλικές Επαφές τότε γράφεις "ΑΒΓ-ABC ΔΕΖ-DEF ΗΘΙ-GHI κτλ." και είσαι έτοιμος;)

Thanks.

Και εγώ αυτό έκανα αρχικά μέχρι που ανέβασαν εδώ τα πολύ ωραία αρχεία ρυθμίσεων. Τώρα ψάχνει και Αγγλικά παράλληλα + επιπλέον βελτιώσεις. Εξαιρετικό το Inesoft.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα (γιατί έχω αρκετά) με τη διαχείριση των επαφών είναι ότι δεν μπορώ να έχω στο PPC τα reminders που έχουν οι επαφές μου στο Outlook 2003. Μήπως υπάρχει κάποια λύση είτε μέσω επαφών PPC είτε με τη χρησιμοποίηση κάποιου άλλου προγράμματος επαφών;

 

P.S. Παρεπιπτόντως, ένα από τα λοιπά προβλήματα είναι ότι δεν υπάρχει tab 'Activities' όπως στις επαφές του PC ώστε να βλέπω τι είναι συνδεδεμένο με τη κάθε επαφή. Αυτά για αρχή....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κι εγώ έβαλα το sunnysoft contacts από πάνω και λειτουργεί μια χαρά....

Na rotiso pos to kanis afto? Pos diladi tha exo sto command apafes to neo application? Mporis na me kathodigisis?

 

efxaristo

MarinosL

SoftPersonality

Κατασκευή και Διάθεση Λογισμικού

http://crmtravelagent.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

...εγκατεστησα το icontacts

Πολυ καλο προγραμμα με υποστηριξη ελληνικων ....αλλα μου δειχνει τα ελληνικα γράμματα στην αναζήτηση μεχρι το Ο....οταν πατησω το ABC ...

που ειναι τα υπόλοιπα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Na rotiso pos to kanis afto? Pos diladi tha exo sto command apafes to neo application? Mporis na me kathodigisis?

 

efxaristo

Τα περισσότερα προγράμματα μόλις τα εγκαταστήσεις κάθονται πάνω συο μανίσιο μόνα τους χωρίς να κάνεις εσύ τίποτα.Εκτός αν θέλεις μπορείς να έχεις το μανίσιο εκεί που είναι και βάλεις το δεύτερο πρόγραμμα σε άλλο πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...