Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρες όμως το Doki.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

εχω γεμισει απο doki.και καλα τα Αγγλικα και τα Γαλλικα.καπως τρωγονται...τα Γερμανικα ομως δεν παλευονται με τιποτα :cold: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το λέω αυτό για τα γαλλικά. Ξέρω γερμανικά και αν κρίνω από τη διαφήμιση όλα αυτά τύπου "Hier ist Er" μου φαίνονται γελοία και παιδαριώδη. Γαλλικά δεν ξέρω και μου φαίνονται βουνό. Αν δεν πας φροντιστήριο δεν. Τα δοκίμασα πραγματικά με τύχη και δε μου έμεινε τπτ. Εδώ τώρα θέλω τη βοήθειά σας. Επειδή ενδιαφέρομαι για τη σειρά "Άλμπουμ της σύγχρονης ιστορίας" που δίνει η Ελευθεροτυπία κάθε Σάββατο, σε ποιά δεκαετία βρίσκεται αυτό το Σάββατο; Θέλω να πάρω τις δεκαετίες του 70, 80, 90, 00 και γι'αυτό δεν ξέρω τι δίνει τώρα. Παρακαλώ να με βοηθήσει κάποιος.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να μαθαινουμε ποιον ζωγραφο εχει καθε βδομαδα η Ημερησια; (καθως και πως δινει το βιβλιο, με την εφημεδια η χωρια;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να μαθαινουμε ποιον ζωγραφο εχει καθε βδομαδα η Ημερησια; (καθως και πως δινει το βιβλιο, με την εφημεδια η χωρια;)

 

Κάθε Παρασκευή βγάζει το Sport24 όλες τις προσφορές των εφημερίδων, είτε αυτές είναι DVD, είτε βιβλία.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ελευθεροτυπία (Σαββάτου) – Ντοκιμαντέρ για τον Che (VCD, 6ο μέρος)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής) – Τα σταφύλια της οργής, του Τζον Στάινμπεκ (2ο μέρος)

 

Έθνος (Κυριακής) – Με λένε ακόμα Τρινιτά (Μπαντ Σπένσερ, Τέρενς Χιλ)

 

Έθνος (Κυριακής) – Ασύλληπτη απόδραση (Λουΐ ντε Φινές)

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Εξολοθρευτές (ντοκιμαντέρ του BBC, δεύτερο από έξι μέρη)

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Artbook με έργα του Ρενουάρ (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Τα μυστικά της αρχαίας Αιγύπτου (ντοκιμαντέρ του BBC, δεύτερο μέρος)

 

Βήμα (Κυριακής) – Ντοκιμαντέρ του National Geographic, με τίτλο Taboo (1ο από 4 μέρη)

 

Ελεύθερος Τύπος (Σαββάτου) – Οι εκλεκτοί του Γ' Ράιχ (ταινία)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακής) – Όλα για τη μητέρα μου (εργάρα του Αλμοδοβάρ)

 

Πρώτο Θέμα – Showtime (μπούρδα με τους Έντι Μέρφι και Ρόμπερτ Ντε Νίρο)

 

Πρώτο Θέμα – Το πράσινο μίλι (αυτή με τον Τομ Χανκς και όχι τον Ολισαντέμπε)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) – Τα φτερά της φύσης (Ντοκιμαντέρ, 1ο μέρος)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) - Artbook με έργα του Ρενουάρ (αυτόνομο στα περίπτερα)

Link to comment
Share on other sites

Διαλέγω&προτείνω ανεπιφύλακτα το " Όλα για τη μητέρα μου".Καμμιά άλλη πρόταση ???

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Προ κάποιων εβδομάδων τα ΝΕΑ έδωσαν τον πρώτο τόμο μιας σειράς ενός οδηγού διακοπών για τα νησιά μας

( ΚΥΚΛΑΔΕΣ Ι)...Το είχα στείλει και στο forum για όποιον ενδιαφερόταν.

Από τότε κανένα νεότερο για τη συνέχεια ...

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα περί του θέματος???

Link to comment
Share on other sites

πρώτο Θέμα!!!

 

και πολύ καλό DVD, και προσφέρει και συλογή απο καλοκαιρινά all time classic κομμάτια.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

To taboo exw mono to prwto dvd.. eutixws pou ta dinei to VIMA..

 

Apo thema min enthousiazeste, pali xalia tha einai i piotita twn dvd..

Link to comment
Share on other sites

To taboo exw mono to prwto dvd.. eutixws pou ta dinei to VIMA..

 

Apo thema min enthousiazeste, pali xalia tha einai i piotita twn dvd..

 

Βήμα, Θέμα, Ελεύθερος Τύπος.

 

Από το ολότελα, καλό και το Θέμα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η Καθημερινή και η Ημερησία γιατί έχουν και οι δύο το ίδιο βιβλίο; Πλήρης ασυνενοησία απ'ότι βλέπω. Θέμα πάντως από μένα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω οποιος γνωριζει για τις ταινιες που προσφερουν το μηλο και ο επενδυτης να ενημερωνει ,αφου δεν υπαρχει ενημερωση απο sport 24
Link to comment
Share on other sites

επιλπεον κρινοντας απο τη διαφημιση ,το πρασινο μιλι ειναι βιβλιο.

δεδομενου των παραπανω το sport 24 με απογοητευει (ασε που παραθετει ανοητα σχολια στις παρανθεσεις-κατα τη γνωμη μου παντα)

Link to comment
Share on other sites

Κακός φίλε, έπρεπε να του το γυρίσεις πίσω και να πάρεις άλλο! Και γω αυτό έκανα μέχρι που βρήκα ένα να δουλεύει.... ! Γ'αυτό πρέπει να τα δοκιμάζει κανείς αμέσως με το που τα παίρνει!

Όχι τίποτα άλλο .....σου έμεινε το πρώτο δισκάκι τώρα.... μπορείς ν'ακουμπάς τον καφέ σου τώρα σ'αυτό!:p

Για τα DVD σε κασετίνα που δίνει το 'National Geographic' , το περιοδικό, ξέρει κανείς τίποτα? πρέπει να είναι και ακριβά φαντάζομαι!

 

 

Που το επιστρέφεις; Στο περίπτερο; To δέχεται;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Καμία αντίρρηση, μόνο που η απάντησή μου αφορούσε το final destination κι όχι το Mar Adentro

 

 

ΟΚ sorry... Για το Final Destination δε μπορώ να ξέρω έτσι και αλλιώς γιατί δεν παίζει το δισκάκι!:mad: :mad:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Βήμα, Θέμα, Ελεύθερος Τύπος.

 

Από το ολότελα, καλό και το Θέμα...

 

Δυστυχώς αυτή τη νοοτροπία εκμεταλεύονται και δε τους ενδιαφέρει να βελτιωθούν όμως.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτή τη νοοτροπία εκμεταλεύονται και δε τους ενδιαφέρει να βελτιωθούν όμως.

 

Σωστός !!! :respect:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Mia xara to Final Destination edw pera..

Pote mou den eixa provlima me DVD apo efimerida..

 

Mia xara i piotita.. alla o ixos einai STEREO 2.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρόβλημα με VCD των Νέων και από τότε Νέα ποτέ ξανά. Ειδικά μια φορά που έδινε ντοκυμαντέρ του (κόλλησα τώρα), αυτού που έκανε το Ακύρηχτος πόλεμος, και γύρισα 3 VCD πίσω που δεν έπαιζαν.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτή τη νοοτροπία εκμεταλεύονται και δε τους ενδιαφέρει να βελτιωθούν όμως.

 

Δεν διαφωνώ, αλλά πρέπει να αναλογιστούμε ότι ακόμη κι έτσι, μας δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσουμε σε εξευτελιστική τιμή και μέτρια ποιότητα, σημαντικές ή και πρόσφατες ταινίες του κινηματογράφου.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ, αλλά πρέπει να αναλογιστούμε ότι ακόμη κι έτσι, μας δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσουμε σε εξευτελιστική τιμή και μέτρια ποιότητα, σημαντικές ή και πρόσφατες ταινίες του κινηματογράφου.
Εχεις δικιο φιλε, μην τα θελουμε και ολα δικα μας, οτι πληρωνεις περνεις! :)
Link to comment
Share on other sites

Που το επιστρέφεις; Στο περίπτερο; To δέχεται;

 

Φυσικά, είναι αναγκασμένος να το πάρει και να το βάλει στις 'επιστροφές' ! Δεν χάνει τίποτα, εκτός και αν πέσεις σε κανένα περίεργο και σου λέει τα δικά του!

Σήμερα πάλι, ήταν προβληματικά όλα σχεδόν, είχα προβλημα και με τα 2 δισκάκια

του Έθνους και με το 'Ταμπού' του National Geographic :mad: ...

(δέν είναι οτι κολάνε απο την αρχή, απλά κάπου στην μέση.... ένα καλό κόλπο να βλέπει κανείς αν παίζει, είναι να το βάζει στο Pc και να το ανοίγει με το DVD Decrypter, αν διαβάσει όλες τις ενότητες καλός!

Άλλος τρόπος είναι μια γρήγορη περιήγηση στα Chapters, πάλι βλέπεις αν κολάει!)

Εντάξει , είπαμε... είναι φτηνά! Αλλά και 10e για τις 3 εφημερίδες (για παράδειγμα) και να μην παίζουν και τα DVD, δεν θα τους τα κάνουμε και δώρο!

Τώρα καλοκαιράκι πρόσεξα οτι αυξάνονται τα χαλασμένα, απ'οτι μου λέει και ο περιπτεράς που του γυρίζουν και άλλα DVD.... προφανώς θα είναι διακοπές όλοι και έχουν αφήσει κανα άσχετο να τα γράφει μόνος...:p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι ξεφτίλα το ΕΘΝΟΣ??? 2 φορές άλλαξα το dvd "trinity is still my name" και τα 2 ελαττωματικά!! Άντε να αποδείξεις μετά ότι δεν είσαι ελέφαντας!
Link to comment
Share on other sites

Το "showtime" του Θέματος πολυ χαλια ποιοτητα , μεγαλή συμπίεση (3GB ολη η ταινια) και εμφανές πιξέλιασμα (τουλαχιστον στην οθόνη του υπολογιστή).

 

Πολύ μέτριος και ο "καζανόβας" του Βήματος, σαν vhs-rip ήταν, δεν μπορούσαν να βρουν καμια πιο καινούρια κόπια;

 

Λές τώρα που η Γιάννα πήρε τον Ελεύθερο Τύπο ν' αρχίσει να βάζει τις σούπερ τρελές προσφορές σε ντιβιντι για να χτυπήσει τις άλλες εφημερίδες ; [πχ 3 καλα καινούρια dvd καθε Κυριακή:lol: :lol: (Θα αναστενάξουν τα ντιβιντικλαμπ!:D )]

broken
Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερος Τύπος (Σαββάτου) – Askari (Μαρλί Ματλίν, Τόμας Χάουελ)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακής) – Ο 4ος άνθρωπος (του Πολ Βερχόφεν)

 

Πρώτο Θέμα – Ο επίμονος κηπουρός, του Τζον Λε Καρέ (βιβλίο, όπως ήταν βεβαίως και το 'Πράσινο Μίλι' την περασμένη εβδομάδα)

 

Πρώτο Θέμα – Θεός για μια εβδομάδα (Τζιμ Κάρεϊ, Τζένιφερ Άνιστον)

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Εξολοθρευτές (ντοκιμαντέρ του BBC, τρίτο μέρος)

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Artbook με έργα του Βαν Γκογκ (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Τα μυστικά της αρχαίας Αιγύπτου (ντοκιμαντέρ του BBC, τρίτο μέρος)

 

Βήμα (Κυριακής) – Ντοκιμαντέρ του National Geographic, με τίτλο Taboo (2ο από 4 μέρη)

 

Βήμα (Κυριακής) – Rush Hour 2 (Τζάκι Τσαν, Κρις Τάκερ)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) – Τα φτερά της φύσης (Ντοκιμαντέρ, 2ο μέρος)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) – Artbook με έργα του Βερμέρ (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Ελευθεροτυπία (Σαββάτου) – Ντοκιμαντέρ για τον Che (VCD, 7ο μέρος)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής) – Λόρδος Τζιμ, του Τζόζεφ Κόνραντ (βιβλίο)

 

Έθνος (Κυριακής) – Το όνομα μου είναι κανένας (Τέρενς Χιλ)

 

Έθνος (Κυριακής) – Οι μεγάλες διακοπές (Λουί Ντε Φινές)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...