Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Soulman (20 Απρ. 2004 , 15:14)

 

Το εχεις δει; :whistle: :rolleyes: :innocent:

 

 

Κάτι θυμάμαι :whistle:

 

Ποτέ δε γράφω κριτική για ταινία που δεν έχω δει ;)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Afto to mina to HiTech ehei dvd me afieroma stous olimpiakous agones pou ehoun ginei mehri simera.Mazi ehei kai mia penamorfi kasetina (dorean ohi 10 euro opos to vima..:mad: ) Pistevo pos aksizei ta 7 euro.

 

A! kai ta nea simera 21 Apriliou pou einai kai epeteios ehei ena afieroma cd gia tin hounta!

Tora ihitiko einai,optikoakoustiko den ksero.

 

Episis to periodiko METRO ehei se dvd ta gegonota sti Genova me tous G8 opos den ta edeikse oute tha ta deiksei i tileorasi...

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στο περιοδικό Σινεμα του επόμενου μήνα, η ταινία trainspotting. Τα λόγια είναι περιττά :)

 

Επίσης στο Digital Living αυτού του μήνα,The game με Michael Douglas και Sean Penn.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (21 Απρ. 2004 , 18:09)

 

Επίσης στο Digital Living αυτού του μήνα,The game με Michael Douglas και Sean Penn.

 

Ωπ! Μου άρεσε πολύ αυτή η ταινία. Έχει καιρό που έχει βγεί, να τρέξω να προλάβω;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios (21 Απρ. 2004 , 18:58)

 

Ωπ! Μου άρεσε πολύ αυτή η ταινία. Έχει καιρό που έχει βγεί, να τρέξω να προλάβω;

 

 

Για πείτε, για πείτε...

Αν είναι, να τρέξω κι εγώ ;)

 

Ούτε προπόνηση για τους Ολυμπιακούς να κάναμε :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα ότι θα είχε τόση "απήχηση" η ταινία :p

 

Είναι μία από τις αγαπημένες μου και μένα και το χω δει 5-6 φορές :whistle:

 

Σήμερα στο Σύνταγμα πάντως υπήρχε,που σημαίνει ότι υπάρχει ακόμα στην Αθήνα.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρελλαίνομαι γενικά όταν η ταινία έχει καλό σενάριο. Μερικές φορές συγχωρώ και τυχόν άλλες ατέλιες (ηθοποιία, σκηνοθεσία κτλ) όταν μ'αρέσει το σενάριο.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορησε σημερα νεο περιοδικο των εκδόσεων Λυμπερη που λεγεται Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DVD

κοστίζει 10€ και συνοδεύεται απο το dvd SPY GAME με Μπραντ Πιτ και Ρομπερτ Ρεντφορντ.Δεν εχω δει την ταινια.Το αγόρασα και ειναι ενδιαφερον το περιοδικο στο πρωτο ξεφυλλισμα τουλαχιστον.

Το DVD ειναι της videosonic παραγωγη για το εμποριο και δεν αποτελει ειδικη επανεκδοση για το περιοδικο γεγονος που μετραει στα θετικα κατα την γνωμη μου.

 

ΑΑΑ αν ειδα καλα καπου πηρε το ματι μου οτι ο ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ δινει το MR BEAN.Δεν ξερω τιμη και αν ειναι σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

κατι πηρε χθες το ματι μου οτι η καθημερινη καθε Κυριακη θα δινει και μια ταινια, ξεκινωντας με το THE MISSION . Ισχυει κατι τετοιο? Γνωριζει κανεις την τιμη της εφημεριδας?
Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

καθε κυριακη στην καθημερινη μια ταινια dvd με 0.30 επιβαρυνση. Αυτην την Κυριακη ειχε το The Mission και ακολουθουν Μαθμηατα πιανου και Μια υπεροχη ζωη
Σταματήστε το Internet να κατέβω...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Celebrity (γυναικείο περιοδικό)

τιμή 3,90

Dvd : The astronaut's wife (johnny depp,charlize theron)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο περιοδικο εδω και κανα 2 βδομαδες περιπου ειδα οτι ειχε το Spy Game...Πολυυυ καλη ταινια!
Link to comment
Share on other sites

sto DIGITAL LIVING exei to ETOIMH GIA OLA mia poly kali tainia tou Gas Van Sand(Elephant) me tin nicole kidman

episis sto epomeno teyxos diafimizei oti 8a exei to STO MYALO TOY JOHN MALKOVIC ena poly exypno an kai periergo ergo

telos sto DVD HOME THEATER (stin patra akoma den to exo vrei) exei to fovero TREXE LOLA TREXE.

Link to comment
Share on other sites

to E8nos tis Kyriakis arxise kai ayto na dinei DVD

proti tainia to elliniko SAFE SEX twn Reppa-Papa8anasiou

Epomeni kyriaki to Kynigi tou Prasinou Skorpiou me ton Woody Allen

 

PROSOXI: kai oi dyo tainies exoun do8ei paliotera apo to periodiko SINEMA opote osoi to agorazete anellipws 8a tis exete idi stin syllogi sas(min tin patisete diladi san emena pou exo tora to safe sex diplo!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andrew (11 Μάι. 2004 , 18:39)

 

sto DIGITAL LIVING exei to ETOIMH GIA OLA mia poly kali tainia tou Gas Van Sand(Elephant) me tin nicole kidman

episis sto epomeno teyxos diafimizei oti 8a exei to STO MYALO TOY JOHN MALKOVIC ena poly exypno an kai periergo ergo

telos sto DVD HOME THEATER (stin patra akoma den to exo vrei) exei to fovero TREXE LOLA TREXE.

 

 

πολυ καλες ταινιες :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς πότε (ακριβώς αν είναι δυνατόν) θα κυκλοφορήσει το περιοδικό «Σινεμά»;

Ευχαριστώ.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hunk (14 Μάι. 2004 , 13:43)

 

na pw kai egw oti sthn kathimerini ths kyriakhs tha balei to straw dogs tou pekinpa me ton dustin hoffman...

 

to trainspoting tou sinema einai eidikh ekdosh xwris extra h h ekdosh pou kykloforei hdh me 2 dvd?tha thela e?

 

 

...ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΘΕΛΑ....ΑΛΛΑ....τα περισσοτερα DVD απο περιοδικα-εφημεριδες ειναι εκδοσεις με τα minimum

μόνη εξαιρεση το SPY GAME απο το περιοδικο o KOSMOS TOY DVD που ειναι η κανονικη έκδοση που κυκλοφορει και στο εμπόριο που είναι όμως και το πιο άκριβο στον τομέα αυτο περιοδικό με 10€.

 

το trainspotting γραφει απο πισω οτι εχει interactive menus-making of-deleted scenes-interviews-trailers

 

μισο λεπτο να το βαλω στο drive να δω του λογου το αληθες.....

συνεντευξεις λοιπον με irvin welsh-john hodge-danny boyle-andrew mcdonald

4 deleted scenes

making off kai clip apo Cannes

δεν ειναι τελικα και φτωχό.....

 

 

η ημερησια εχει αυριο ενα με την μαντονα και τον ρουπερτ εβερετ

τιτλος Next Best Thing, The (2000)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andrew (14 Μάι. 2004 , 23:48)

 

...ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΘΕΛΑ....ΑΛΛΑ....τα περισσοτερα DVD απο περιοδικα-εφημεριδες ειναι εκδοσεις με τα minimum

μόνη εξαιρεση το SPY GAME απο το περιοδικο o KOSMOS TOY DVD που ειναι η κανονικη έκδοση που κυκλοφορει και στο εμπόριο που είναι όμως και το πιο άκριβο στον τομέα αυτο περιοδικό με 10€.

 

το trainspotting γραφει απο πισω οτι εχει interactive menus-making of-deleted scenes-interviews-trailers

 

μισο λεπτο να το βαλω στο drive να δω του λογου το αληθες.....

συνεντευξεις λοιπον με irvin welsh-john hodge-danny boyle-andrew mcdonald

4 deleted scenes

making off kai clip apo Cannes

δεν ειναι τελικα και φτωχό.....

 

 

η ημερησια εχει αυριο ενα με την μαντονα και τον ρουπερτ εβερετ

τιτλος Next Best Thing, The (2000)

 

...Den mou les,to teyxos tou cinema apo pleyras ylhs einai kalo??Axizei na to parw???Exei kala arthra??
" Similis simili gaudet"
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω?δεν το εχω διαβασει γιατι εχω μπλέξει και να φανταστεις ακόμα δεν εχω διαβασει ουτε το προηγούμενο τευχος.Προσωπικά το θεωρώ το πιο καλό περιοδικο στον τομέα του(δεν ξερω βεβαια αν μετράει η γνωμη μου μιας και ειμαι αναγνώστης ανελλιπώς εδώ και 140 περιπου τευχη).

Παλια ηταν πιο βαρύ πιο κουλτουρε και κινηματογραφικό.Τωρα εχει κανει μια στροφη προς το πιο αναλαφρο και ασχολειται πολυ και με dvd .Εγω θα το πρότεινα μιας και ειναι καλο και το trainspotting.Και η υλη μια χαρα.Εχει και ενα μεγαλο αφιερωμα σε soundtracks που ειναι πολυ καλο στο τευχος αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Andrew (15 Μάι. 2004 , 13:17)

 

τι να σου πω?δεν το εχω διαβασει γιατι εχω μπλέξει και να φανταστεις ακόμα δεν εχω διαβασει ουτε το προηγούμενο τευχος.Προσωπικά το θεωρώ το πιο καλό περιοδικο στον τομέα του(δεν ξερω βεβαια αν μετράει η γνωμη μου μιας και ειμαι αναγνώστης ανελλιπώς εδώ και 140 περιπου τευχη).

Παλια ηταν πιο βαρύ πιο κουλτουρε και κινηματογραφικό.Τωρα εχει κανει μια στροφη προς το πιο αναλαφρο και ασχολειται πολυ και με dvd .Εγω θα το πρότεινα μιας και ειναι καλο και το trainspotting.Και η υλη μια χαρα.Εχει και ενα μεγαλο αφιερωμα σε soundtracks που ειναι πολυ καλο στο τευχος αυτό.

 

...Ki egw etsi thn pataw ton teleftaio kairo.To Agorazw edw kai 4 xronia kai se sxesh me paliotera teyxh ,h strofh pou exei kanei den mou paei kai polly.Safws kai einai to kalytero ston xwro,aplws an exeis gemisei armades apo periodika kai exeis kai provlhma xwrou,to skeftesai an den exei ylh kalh na prostheseis ki alla sthn stoiva... :cool:
" Similis simili gaudet"
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφόρησε σήμερα το νεο τευχος του περιοδικού "Ο κόσμος του DVD" μαζί με το DVD Meet the Parents -Robert De Niro & Ben Stiller .Tιμη στα 9,90 € και το DVD κανονικλο οπως πωλείται στα καταστήματα με πλήρη μενού και γλώσσες και υπότιτλους.Το περιοδικό ειναι πολύ καλό και δεν ειναι ειναι περιπτωση ξεπέτας για να δωσουn to dvd και μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...