Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To The Outsiders του Bήματος είναι η εμπoρική έκδοση της Audiovisual απ'ότι καταλαβαίνω.

4:3 Widescreen 2.35:1, DD 2.0, no extras.

 

Την άλλη βδομάδα, Οι Τρεις Ταφές του Μελκιάδες Εστράδα.

 

Να σημειώσω μιας και δεν λέμε μόνο τις ταινίες, ότι η Espresso δίνει μαζεμένες σε μία πολύ απλή έκδοση (μην φανατστείτε κανα graphic novel με σκληρό εξώφυλλο κ.λπ.) μερικές ιστορίες του Hulk (σαν το περσυνό Spiderman).

 

Την αλλη βδομάδα θα δώσει Iron Man.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν τα ξέρω τα κόλπα ποιότητας κ.λ.π. βλέπω στο Cyberlink PowerDVD να λέει ως χαρακτηριστικά: video: mpeg-2 5.67 mbps, audio: dolby digital 2.0, εσείς που ξέρετε βγάλτε συμπέρασμα.

 

Στο Θέμα, οι 9 1/2 εβδομάδες τελικά είναι το ορίτζιναλ. Τυχεροίιιιιιιιι όσοι το θέλατε αυθεντικό. :mad:

 

Πολύ περίεργο. Δε θυμάμαι να έχει υπάρξει εμπορική έκδοση σε αυτό.

 

Μόνο το "Another 9 1/2 weeks" θυμάμαι έχει κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

To The Outsiders του Bήματος είναι η εμπoρική έκδοση της Audiovisual απ'ότι καταλαβαίνω.

4:3 Widescreen 2.35:1, DD 2.0, no extras.

 

Την άλλη βδομάδα, Οι Τρεις Ταφές του Μελκιάδες Εστράδα.

 

Να σημειώσω μιας και δεν λέμε μόνο τις ταινίες, ότι η Espresso δίνει μαζεμένες σε μία πολύ απλή έκδοση (μην φανατστείτε κανα graphic novel με σκληρό εξώφυλλο κ.λπ.) μερικές ιστορίες του Hulk (σαν το περσυνό Spiderman).

 

Την αλλη βδομάδα θα δώσει Iron Man.

 

Thanx man! Αυτό θα πει ταχύτητα! Αλλά και εσύ μπερδεμένα μας τα λες! :D

 

4:3 ή Widescreen είναι τελικά το Outsiders; (Ντάξει για τον ήχο λογικό μου φαίνεται! )

 

 

Η Ελευθεροτυπία λέτε να βάλει κάποιο από τα 3 original;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Thanx man! Αυτό θα πει ταχύτητα! Αλλά και εσύ μπερδεμένα μας τα λες! :D

 

4:3 ή Widescreen είναι τελικά το Outsiders; (Ντάξει για τον ήχο λογικό μου φαίνεται! )

 

 

Η Ελευθεροτυπία λέτε να βάλει κάποιο από τα 3 original;

 

Για την Ελευθεροτυπία πολλά ζητάς.

 

Το Outsiders είναι Letterbox 2,35:1 και όχι αναμορφικό. Γι' αυτό λέει ο φίλος tonypap, 4:3 Widescreen 2,35:1.

Link to comment
Share on other sites

Για την Ελευθεροτυπία πολλά ζητάς.

 

Το Outsiders είναι Letterbox 2,35:1 και όχι αναμορφικό. Γι' αυτό λέει ο φίλος tonypap, 4:3 Widescreen 2,35:1.

 

Μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει. Μου τι σπάει το letterbox, η διαφορά στην ποιότητα εικόνας είναι αρκετή κ επίσης οι μαύρες μπάρες τρώνε τσάμπα MBs σε αντίθεση με το αναμορφικό widescreen που όλα πάνε στην εικόνα. Αναρωτιέμαι γιατί υπάρχει το lettebox in the first place.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόνο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ για τα θαύματα και Φιλελεύθερο για το "ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟς ΣΕΞΠΗΡ"

 

next Sunday:

 

http://img242.imageshack.us/img242/6307/011td8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη Κ. Ελευθεροτυπία: Amos and Andrew (http://www.imdb.com/title/tt0106266/), Όλα για τη Μητέρα μου (http://www.imdb.com/title/tt0185125/) και οι Διχασμένοι (http://www.imdb.com/title/tt0094964/). Όλα επαναλήψεις, όπως συνηθίζει η εφημερίδα αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Ελευθεροτυπία

 

The Graduate - Widescreen, D.D (5.1) (Enhanced from the original) & D.D(2.0) (Extras: Trailer)

 

What Did You Do In The War Daddy? - Widescreen, LPCM 2.0 (δεν έχει extras, ούτε καν menu δεν έχει!!)

 

A Fistful Of Dollars - Widescreen, D.D (2.0) (no extras πάλι, αλλά έχει menu :p)

 

Να προσθέσω ότι είναι είναι όλες μαζί σε μια απαράδεκτη χάρτινη θήκη-μακρυνάρι, που εκτός από άβολη στην ουσία περιέχει μια συλλογή με τελείως άσχετες ταινίες μεταξύ τους (με τον γενικό τίτλο "Κλασσικές"... ήμαρτον)

 

Επίσης η θήκη έχει και 1 24σέλιδο βιβλιαράκι για τις ταινίες.

 

 

 

PS. Πάντως παίδες θεωρώ ότι την Κυριακή είναι πιο σημαντικό να γράφουμε τα χαρακτηριστικά των DVDs της τρέχουσας εβδομάδας. Για τους τίτλους της επόμενης εβδομάδας έχουμε μια ολόκληρη εβδομάδα να τα συζητάμε ;)

 

 

Edit: Πάντως με τη "συνεργασία" του Ιωάννη (καλός συγχρονισμός :p) η Ελευθεροτυπία είναι κομπλέ :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ελευθεροτυπία

 

The Graduate - Widescreen, D.D (5.1) (Enhanced from the original) & D.D(2.0) (Extras: Trailer)

 

Ήταν αναμορφική η εικόνα;

 

Αν ναι, τότε ήταν καλύτερη από την έκδοση που έδωσαν το Βήμα και τα ΝΕΑ πριν 3-4 χρόνια (σε letterbox κάδρο και καθόλου extras).

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεμένα μας τα λέτε παιδιά... :p

PS. Foreigner... με ξέχασες... το σημειώνω! :p

 

Τα χαρακτηριστικά που είδα να δίνει το DVD player έδωσα παιδιά, εσείς θα μας πείτε αν είναι καλά ή όχι.

 

Σε τι σε ξέχασα βρε; Ε; Εγώ δεν είπα τι χαρακτηριστικά είχε το δισκάκι; Απλόσεκτο;

 

"Για τους τίτλους της επόμενης εβδομάδας έχουμε μια ολόκληρη εβδομάδα να τα συζητάμε"

 

Κακούργεεεεεεεεεεεεε, δε θες να πολυμιλάμε εδώ μέσα ε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη Κ. Ελευθεροτυπία: Amos and Andrew (http://www.imdb.com/title/tt0106266/), Όλα για τη Μητέρα μου (http://www.imdb.com/title/tt0185125/) και οι Διχασμένοι (http://www.imdb.com/title/tt0094964/). Όλα επαναλήψεις, όπως συνηθίζει η εφημερίδα αυτή.

 

 

Τουλάχιστον δεν μπορεί αυτή η "Ε" να τις δίνει σε κασετίνες αντί γι'αυτή τη σαχλαμάρα την τριπλή χάρτινη;Τι νέα μόδα είναι αυτή;Γιατί το "Todo sobre mi madre" και το "Dead ringers" καρααξίζουν

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το Θέμα αυτής της Κυριακής:

 

The Full Monty (η εμπορική έκδοση, μάλλον, που έχει μόνο ένα τρέιλερ)

 

S1m0ne (επανάληψη από το Βήμα)

 

Πολίτικη Κουζίνα (επανάληψη πριν δύο χρόνια - πως περνάει ο καιρός!)

Link to comment
Share on other sites

Tελικά στην "Ε" λες και με άκουσαν και την Κυριακή θα δώσει τις 3 ταινίες σε 3 ξεχωριστές κασετίνες:cool:

 

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ μόλις είδα τη διαφήμιση! (Επιτέλους κιόλας)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο αλλά εν μέρει σχετικό. Ενώ ο Τηλεθεατής μας διαφημίζει κάθε εβδομάδα τις ταινίες του, το ηλίθιο το άλλο περιοδικό που δίνει σειρές ελληνικών ταινιών, αυτόν τον καιρό π.χ. με το Βουτσά, μετά από 1-2 βδομάδες σταματά να μας λέει ποια δίνει με αποτέλεσμα να χάνουμε ωραίες ταινίες επειδή αρχικά έδινε αδιάφορες και χάσαμε το μέτρημα. Έτσι έχασα ωραίες του Κωνσταντάρα και άλλων. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο αλλά εν μέρει σχετικό. Ενώ ο Τηλεθεατής μας διαφημίζει κάθε εβδομάδα τις ταινίες του, το ηλίθιο το άλλο περιοδικό που δίνει σειρές ελληνικών ταινιών, αυτόν τον καιρό π.χ. με το Βουτσά, μετά από 1-2 βδομάδες σταματά να μας λέει ποια δίνει με αποτέλεσμα να χάνουμε ωραίες ταινίες επειδή αρχικά έδινε αδιάφορες και χάσαμε το μέτρημα. Έτσι έχασα ωραίες του Κωνσταντάρα και άλλων. :mad:

 

Να τους κάνεις μήνυση για ελλειπή διαφήμιση στην TV!! :lol:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Άμα σε πιάσω εσένα .... :lol:

 

 

- Κύριε πρόεδρε σας το ορκίζομαι! Δεν έβαλαν ούτε μια διαφήμιση! Έχασα όλες τις ταινίες του Κωνσταντάρα!! Αιτούμαι επάναληψη της προσφοράς και 1εκ. ευρώ για ψυχική οδίνη! Ααα! Και να με ειδοποιούν τηλεφωνικώς για τις προσφορές τους από εδώ και εμπρός!:mad:

 

:lol:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή)Οι Διχασμένοι (Τζέρεμι Άιρονς)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή)Όλα για τη μητέρα μου (Μαρίσα Μαρέδες, Πινέλοπι Κρουζ)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή)Amos & Andrew (Σάμιουελ Τζάκσον, Νίκολας Κέιτζ)

 

Νέα (Σάββατο) – Κόμικ Disney (Γκουφοταινία)

 

Ελεύθερος Τύπος (Σάββατο) – Mayo Clinic Οικογενειακός Οδηγός Υγείας (8ος τόμος)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή)Saw ΙΙΙ

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή) - 10th & Wolf

 

Έθνος (Σάββατο)Kill Bill: Vol. 1 (Ούμα Θέρμαν)

 

Έθνος (Κυριακή)After the Sunset (Πιρς Μπρόσναν και Σάλμα Χάγιεκ)

 

Έθνος (Κυριακή) – Νέα συλλογή CD (The Mamas and the Papas)

 

Βήμα (Κυριακή) – Συλλογή με τραγούδια του Μάνου Χατζηδάκι (το 5ο CD)

 

Βήμα (Κυριακή)Οι τρεις ταφές του Μελκιάδες Εστράδα (Τόμι Λι Τζόουνς).

 

Βήμα (Κυριακή) – Νέα σειρά μυθιστορημάτων (Αλεξάνδου βίος)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή)The Full Monty (Ρόμπερτ Καρλάιλ)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή)S1m0ne (Αλ Πατσίνο)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή)Πολίτικη Κουζίνα (Γιώργος Χωραφάς)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Άγρια Κίνα (1ο από 3 DVD, ντοκιμαντέρ του BBC)

Link to comment
Share on other sites

εμ και εσύ δίνεις τροφή.. :p

 

Δίνω τροφή που εκφράζω ένα δίκαιο παράπονο; Αυτός κάτι έχει εναντίον μου (:lol:) και μου τη λέει.

 

@termi .... Καλάαααααααααααααα!!!!!! :p Πάντως το 1 εκατ. το θέλω για το "οδίνη"

Link to comment
Share on other sites

Βήμα (Κυριακή) – Συλλογή με τραγούδια του Μάνου Χατζηδάκι (το 5ο CD)

 

Βήμα (Κυριακή)Οι τρεις ταφές του Μελκιάδες Εστράδα (Τόμι Λι Τζόουνς).

 

 

Αυτά για μένα. "Οι Τρεις Ταφές του Μελκιάδες Εστράδα" είναι αριστούργημα.

 

 

Νόμιζα πως θα είχε κάποιο DVD και η Ημερησία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...