Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαταλαβα βρε αλλα δεν χρειαζεται να τα λεμε ολα..:lol::p

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά το νόημα, η αντιγραφή από το βίντεο κλαμπ είναι λιγότερο παράνομη από το κατέβασμα από το ιντερνετ;

 

Για ποιο νησί πρόκειται; Αυτό εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Πότε είπα εγω οτι θα αντιγραψω βρε?Αμαααν ολο στο πονηρο το μυαλο σας:p:pΟτι μπορεις να βρεις την ταινια απο videoclub ειπα..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά το νόημα, η αντιγραφή από το βίντεο κλαμπ είναι λιγότερο παράνομη από το κατέβασμα από το ιντερνετ;

 

Για ποιο νησί πρόκειται; Αυτό εδώ;

 

το δικό μου πόιντ ήταν ότι, αφού αποφάσισε να μην παίρνει εφημερίδες για τα dvd (που θα μπορούσε αν ήθελε να ενοικιάσει και να αντιγράψει) αλλά για τα βιβλία (που κάλιστα μπορεί να ενοικιάζει απο βιβλιοθήκες και να τα κάνει photocopy!)...

 

το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει.. από την μία ένα άχρωμο δισκάκι με την ταινία και από την άλλη οι φωτοτυπίες. και τα 2 serve their purpose.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου πόιντ ήταν ότι, αφού αποφάσισε να μην παίρνει εφημερίδες για τα dvd (που θα μπορούσε αν ήθελε να ενοικιάσει και να αντιγράψει) αλλά για τα βιβλία (που κάλιστα μπορεί να ενοικιάζει απο βιβλιοθήκες και να τα κάνει photocopy!)...

 

το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει.. από την μία ένα άχρωμο δισκάκι με την ταινία και από την άλλη οι φωτοτυπίες. και τα 2 serve their purpose.. :rolleyes:

Ναι, αλλά το να βγάλεις φωτοτυπία ένα βιβλίο δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου, ενώ προφανώς και κοστίζει πολύ περισσότερα από το να αντιγράψεις μια ταινία σε ένα δισκάκι...

Link to comment
Share on other sites

Το Θέμα το χαβά του, γέμισε για 2η συνεχόμενη εβδομάδα την Αθήνα με αφίσσες για τη 2η ταινία που θα δώσει (με το ίδιο σύστημα υποθέτω), "Το νησί".

 

Με το ίδιο σύστημα και την ίδια τιμή...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να αναφέρουμε επίσημα ότι οτιδήποτε λέγεται σε αυτό το thread για αντιγραφή ταινιών είναι κάτι που δε κάνει κανείς μας, δε το συμμεριζόμαστε και το αναφέρουμε καθαρά για εκπαιδευτικούς λόγους.

 

Υπογραφή

 

 

PS. Alotan σιγά μην έβαζε το Seom το Θέμα... πολύ ψαγμένο για αυτούς...:p Έχει πλάκα πάντως το θέμα με το Θέμα εδώ μέσα... Έχει γίνει ότι και ο πΟΤΕ στους τηλεπικοινωνιακούς :D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

τί είναι copy?

 

Νομιζω αυτο που προηγειται του paste .... :blink:

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

1ο μήνυμα στο forum άν και οφείλω να πώ πώς ενημερώνομαι για τις προσφορές των εφημερίδων απο εδώ απο το 2006.

 

Σχετικά με την νέα προσφορά του Θέματος επειδή βλέπω πώς υπάρχει μια καχυποψία (όχι άδικα ;)) έχω να πώ πώς είναι μια καλή προσφορά η οποία θα κάνει τον ανταγωνισμό των προσφορών πιό έντονο.Επειδή κανείς δέν έχει πάρει το Θέμα να αναφέρει για την ποιότητα της ταινίας να αναφέρω πώς η Τροία που έδωσε το Θέμα την περασμένη Κυριακή είναι η αυθεντική έκδοση του εμπορίου με εικόνα 2.35/1,ήχο DD 5.1 (μέγεθος δίσκου 6+GB).Συνεπώς για μένα 4,25 Ευρώ για αυθεντικό DVD + εφημερίδα δέν είναι πολλά όταν το συγκεκριμένο DVD το βρίσκει κανείς στα καταστήματα έναντι 19Ευρώ.

 

ΥΓ:Επειδή είμαι απο τους πλέον καχύποπτους για τις προσφορές του Θέματος ούτε εγώ τόλμησα να το πάρω :lol:.Ένας φίλος που το πήρε με ενημέρωσε για τα σχετικά.

 

Καλώς σας βρήκα :).

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

1ο μήνυμα στο forum άν και οφείλω να πώ πώς ενημερώνομαι για τις προσφορές των εφημερίδων απο εδώ απο το 2006.

 

Σχετικά με την νέα προσφορά του Θέματος επειδή βλέπω πώς υπάρχει μια καχυποψία (όχι άδικα ;)) έχω να πώ πώς είναι μια καλή προσφορά η οποία θα κάνει τον ανταγωνισμό των προσφορών πιό έντονο.Επειδή κανείς δέν έχει πάρει το Θέμα να αναφέρει για την ποιότητα της ταινίας να αναφέρω πώς η Τροία που έδωσε το Θέμα την περασμένη Κυριακή είναι η αυθεντική έκδοση του εμπορίου με εικόνα 2.35/1,ήχο DD 5.1 (μέγεθος δίσκου 6+GB).Συνεπώς για μένα 4,25 Ευρώ για αυθεντικό DVD + εφημερίδα δέν είναι πολλά όταν το συγκεκριμένο DVD το βρίσκει κανείς στα καταστήματα έναντι 19Ευρώ.

 

ΥΓ:Επειδή είμαι απο τους πλέον καχύποπτους για τις προσφορές του Θέματος ούτε εγώ τόλμησα να το πάρω :lol:.Ένας φίλος που το πήρε με ενημέρωσε για τα σχετικά.

 

Καλώς σας βρήκα :).

 

Διασταυρωμένο αυτό (που έλεγε και η Μαρκορά);

 

Αν είναι έτσι θα κάνω τον κόπο να πετάξω μερικά ευρώ την Κυριακή να δω τι παίζει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κανείς δέν έχει πάρει το Θέμα να αναφέρει για την ποιότητα της ταινίας να αναφέρω πώς η Τροία που έδωσε το Θέμα την περασμένη Κυριακή είναι η αυθεντική έκδοση του εμπορίου με εικόνα 2.35/1,ήχο DD 5.1 (μέγεθος δίσκου 6+GB).

 

αν ειναι ετσι,αξιζει τον κοπο να το δοκιμασουμε την Κυριακη..

(η θηκη χιλιοσπασμενη ή επεζησε;;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

ε τότε μικρό το κακό για μένα αφού έχω την Τροία σε Unrated ήδη..

τί δίνει είπαμε next Sunday??? :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ε τότε μικρό το κακό για μένα αφού έχω την Τροία σε Unrated ήδη..

τί δίνει είπαμε next Sunday??? :lol: :lol:

 

Δε σου λεμέ γιατί θα πας να το πάρεις από Amazon/Play... :ρ :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι αλλαζει το πραγμα και αξιζει να του ριξουμε μια ματια ...

 

Μολις βαλει καμια ταινια που δεν εχω γιατι και την Τροια και το Νησι τα εχω ηδη θα το χτυπησω ....

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Δε σου λεμέ γιατί θα πας να το πάρεις από Amazon/Play... :ρ :p

 

Το Νησί είναι ε? έλα που δεν μ'άρεσε όταν το είδα και το έκλεισα σχεδόν από την μέση? :X

σε πρόδωσε ο domen άκαρδε βέκο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το Νησί είναι ε? έλα που δεν μ'άρεσε όταν το είδα και το έκλεισα σχεδόν από την μέση? :X

σε πρόδωσε ο domen άκαρδε βέκο...:mad:

 

:chair: domen :chair: :p

 

Υ.Γ.

Ένα χάλι μαύρο ήταν το Νησί... :down:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Α ούτε εσένα άρεσε!

ξαλάφρωσα.. νόμιζα θα μου την έλεγαν οι φαν του Bay.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Α ούτε εσένα άρεσε!

ξαλάφρωσα.. νόμιζα θα μου την έλεγαν οι φαν του Bay.. :lol:

 

 

Οι ποιοι;; :D:D:

 

Πάντως ευτυχώς που βρέθηκε κάποιος που πήρε το Θέμα και μας ενημέρωσε... Έπρεπε να το βάλουν και στη διαφήμιση τους... "Τώρα και με 5.1 και widescreen... Πρώτο Θέμα... ΠΑΝΤΑ μπροστά! :p:D

 

Ώστε αυτό εννοούσαν "συνεργασία" με τη Warner... τόσο καιρό τις κατέβαζαν από το internet σε low quality divx... :D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Καλα το θεμα δεν εχει ιστοσελιδα;το google δεν βγαζει τιποτα..

να βρουμε καμια λιστα με τις ταινιες που θα δωσει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Καλα το θεμα δεν εχει ιστοσελιδα;το google δεν βγαζει τιποτα..

να βρουμε καμια λιστα με τις ταινιες που θα δωσει..

 

Eίναι φαίνεται έκπληξη !!!!

 

Πλέον μόνο από τα τρόλεϋ θα μαθαίνουμε τί ταινία θα έχει κάθε βδομάδα !!!! :p :lol: :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η ιστσελιδα της εφημεριδας Πρωτο Θεμα ...

 

http://www.protothema.gr/index.php

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...