Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η Τροια που δινει ΤΟ ΘΕΜΑ ειναι το directors cut??

 

E, ας μην υπερβάλλουμε !!!! :rolleyes::rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

What? δεν είναι το Troy : Extended Unrated Explicit and with deleted scenes exclusive to the ΘΕΜΑ newspaper?

 

η σειρά 7 είναι Demi.

 

ενοώ.. είναι η 3η σειρά από κομωδίες ή η 4η?

Link to comment
Share on other sites

What? δεν είναι το Troy : Extended Unrated Explicit and with deleted scenes exclusive to the ΘΕΜΑ newspaper?

:lol::lol::lol:

 

 

ενοώ.. είναι η 3η σειρά από κομωδίες ή η 4η?

ααα.. η 4η είναι.

Link to comment
Share on other sites

παντως στη διαφημηση δειχνει το cover του directors cut...:rolleyes:

 

:rolleyes: ε καλά το εξώφυλλο μπορεί να γράφει "directors cut".. το θέμα είναι, θα είναι κιόλας ;)!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε guys... όλοι μαζί .... ας απενοχοποιήσουμε την αγορά του ΘΕΜΑΤΟΣ !!!! :p :p

 

Έρχονται βαρβάτες ταινίες της WARNER που βλέπω να τις τσιμπάμε (σχεδόν) ΑΠΑΝΤΕΣ... ανεξάρτητα της φοβερής ποιότητας που προσφέρει η εφημερίδα .... σεβόμενη πάντα το κοινό της..... :heat: :heat:

 

Μέχρι και το ΒΗΜΑ τα χρειάστηκε και αποφάσισε τον ... διπλασιασμό των ταινιών του !!!!! :X:X

 

Μπα, we will always have amazon/play/whatever... Επί παραδείγματι, Gone with the wind (4 DVD), Salems Lot, The Prestige, The Illusionist, 40 ευρώ με τα μεταφορικά...

 

Veco σε καθηστώ υπεύθυνο για να ποστάρεις screenshots και spec details για το δισκάκι που θα δωθεί!

 

Σιγά μην το πάρω... :p

 

Ψαρώσατε μου φαίνεται... :wink: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

-Επίσης την Κυριακή ο Ελεύθερος Τύπος διαφημίζει στο ραδιόφωνο την "Κατάσταση πολιορκίας" (Δεν κατάλαβα αν είναι βιβλίο ή ταινία)

Είναι CD μουσικής. Εδώ και μερικές εβδομάδες ο Ε.Τ. δίνει διάφορες προσφορές, και μεταξύ αυτών κι ένα μουσικό CD ταινιών στις οποίες τη μουσική έχει γράψει ο Μίκης Θεοδωράκης.

 

Καλύτερη προσφορά, κατά τη γνώμη μου πάντα, αυτή του Έθνους με τις Νύφες. Το είχα χάσει όταν το έδωσε το Σινεμά, οπότε αυτή είναι μια πολύ καλή ευκαιρία.

 

Λέω να πάρω και την Τροία. Δεν την έχω δει (και μάλλον ούτε και τώρα πρόκειται να τη δω), αλλά δεν έχω προκαταλήψεις με τα DVD του Θέματος, τα οποία συνήθως είναι εξίσου κακής ποιότητας με αυτά των υπόλοιπων εφημερίδων.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που ρώτησε για τα ελληνικά, όσον αφορά τη "Θεία από το Σικάγο" απαντήθηκε ήδη, τώρα το "Μην είδατε τον Παναή" το δίνει το TiVo (4,5 γιούργια=ευρά=ευρώ).

 

Ο Ελεύθερος Τύπος ολοκληρώνει τον Τουταγχαμών. Άντε και φαγωθήκατε ότι το'κοψε :lol:

 

Όποιος δει το Vanity Fair ας μας πει αν άξιζε να το πάρουμε μεταχειρισμένο :D

 

Στη διαφήμιση του Θέματος που τάζει και αφίσσα της ταινίας, δείχνει ότι θα'ναι μεγάλη θήκη, να ξενερώσω τώρα ή μετά; Δε θέλω μεγάλες θήκες ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Link to comment
Share on other sites

... αλλά δεν έχω προκαταλήψεις με τα DVD του Θέματος, τα οποία συνήθως είναι εξίσου κακής ποιότητας με αυτά των υπόλοιπων εφημερίδων.

 

 

Μάλλον δεν έχεις αγοράσει Βήμα! :D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις αγοράσει Βήμα! :D

Αυτό έχει διπλή ερμηνεία. Εννοείς ότι τα DVD του Βήματος είναι ακόμα χειρότερα ή ότι είναι πάντα καλύτερα από αυτά του Θέματος; Ποιο από τα δύο είναι το σωστό;

Link to comment
Share on other sites

Στη διαφήμιση του Θέματος που τάζει και αφίσσα της ταινίας, δείχνει ότι θα'ναι μεγάλη θήκη, να ξενερώσω τώρα ή μετά; Δε θέλω μεγάλες θήκες ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Το ίδιο έγραφα κι εγώ πριν κανένα χρόνο. Μια χαρά είναι τα χαρτονάκια. Πιάνουν το 1/10 του χώρου κι έχουν πάνω-κάτω τις ίδιες παραπλανητικές πληροφορίες με τις μεγάλες θήκες. Ουκ εν τω πολλώ το ευ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει διπλή ερμηνεία. Εννοείς ότι τα DVD του Βήματος είναι ακόμα χειρότερα ή ότι είναι πάντα καλύτερα από αυτά του Θέματος; Ποιο από τα δύο είναι το σωστό;

 

ότι είναι πάντα καλύτερα από αυτά του Θέματος :rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

ότι είναι πάντα καλύτερα από αυτά του Θέματος :rolleyes:;)

 

 

Βασικά τα περισσότερα DVDs του Βήματος αγγίζουν σε ποιότητα τα αντίστοιχα εμπορίου (χωρίς τα extras). Να λέμε τα σύκα..σύκα...

 

Τα περί "εντάξει DVD εφημερίδας είναι..τι περιμένεις;" ή "μας χαρίζουν το γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια" είναι απλές δικαιολογίες. Αν μπορεί το Βήμα, μπορούν όλοι (οι μεγάλοι τουλάχιστον).

 

Απλά είναι τυχεροί που ο περισσότερος κόσμος είναι άσχετος/αδιάφορος στο θέμα ποιότητα. Επίσης ο πολύς κόσμος κοιτάει να αγοράσει ποσότητα (πολλά DVD, γνωστοί τίτλοι,κλπ) και όχι ποιότητα. Τέλος, οι περισσότεροι δε τα βλέπουν καν, απλά τα μαζεύουν. Εγώ μάζεψα πρώτα καμμια 10ρια δισκάκια από Θέμα και μετά έτυχε να βάλω ένα στο player για να πάθω το "σοκ" :p

 

Αλλιώς να δείτε για πότε θα έφτιαχναν τα DVDs τους, που είναι λες και προέρχονται από μήτρα VHS.. (παίζει χοντρά αυτό, αν τους έρχεται οικονομικότερα και αφού τα περισσότερα είναι 4:3 και με δικάναλλο ήχο)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε όλοι για την ποιότητα των DVD του Θέματος, αλλά κανείς δε μιλάει για την ποιότητα των ταινιών. Από όσες αναφέρθηκαν εδώ ότι πιθανώς θα δοθούν με το Θέμα, μόνο ο Τελευταίος των Μοϊκανών είναι πραγματικά ταινία πρώτης γραμμής, αν όντως δοθεί. Όσο για την Τροία αποτελεί κλαυσίγελο, με πρωτοκλασσάτους ηθοποιούς με μεγάλη ιστορία να έχουν δηλώσει εκ των υστέρων μετανιωμένοι που συμμετείχαν στην ταινία. Εξαιρούνται ασφαλώς τα κοριτσάκια που φτιάχνονται με τον Bratt γυμνό...
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρούνται ασφαλώς τα κοριτσάκια που φτιάχνονται με τον Bratt γυμνό...

 

:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε όλοι για την ποιότητα των DVD του Θέματος, αλλά κανείς δε μιλάει για την ποιότητα των ταινιών. Από όσες αναφέρθηκαν εδώ ότι πιθανώς θα δοθούν με το Θέμα, μόνο ο Τελευταίος των Μοϊκανών είναι πραγματικά ταινία πρώτης γραμμής, αν όντως δοθεί. Όσο για την Τροία αποτελεί κλαυσίγελο, με πρωτοκλασσάτους ηθοποιούς με μεγάλη ιστορία να έχουν δηλώσει εκ των υστέρων μετανιωμένοι που συμμετείχαν στην ταινία. Εξαιρούνται ασφαλώς τα κοριτσάκια που φτιάχνονται με τον Bratt γυμνό...

 

Έτσι ακριβώς είναι. Δυστυχώς όμως, το όνομα της ταινίας τραβάει τον κόσμο, με αποτέλεσμα τις τρελές πωλήσεις που θα κάνει το Θέμα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα το Βημα και το Αρθρο που εχει μια καταπληκτικη ταινια το The Woodsman ....

 

http://www.imdb.com/title/tt0361127/

 

Το Θεμα σημερα με την Τροια εχει τιμη 4,25 ...! ! !

 

3,95 την εχει second hand το seven της περιοχης μου σε original dvd-9 και 9,99 $ (7 euros ) σφραγιστη εχει να την παραγγειλω απο το internet σε εκδοση 2 dvd .

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου..

 

αυτό με το "νοικιάζω-αντιγράφω-επιστρέφω" ισχύει με όλες τις ταινίες DVD όχι μόνο με του Θέματος.. Αυτά όμως που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να "αντιγράψεις" και θέλω να με διορθώσετε αν μπορείτε είναι τα ντοκυμαντέρ της Καθημερινης με τις αυθεντικές κασετίνες και συλλογές που δεν βρίσκεις για ενοικίαση..

Link to comment
Share on other sites

Το Θεμα σημερα με την Τροια εχει τιμη 4,25 ...! ! !

 

 

Ρε τους πουσ..... :X :X :X

 

Και μετά λέγαμε ότι τα 3,50 € του ΕΘΝΟΥΣ με τις ταινίες του BOND ήταν κλεψιά (που ήταν, γιατί 3,5 € = 1.200 δρχ. ας μην ξεχνιόμαστε ρε γμτ). Και τώρα ο Θέμος μας ζητάει να σκάσουμε .... 1.500 δρχ. :blink::blink:

 

Ε. όχι του κερατά... δε θα του τα σκάσω !!!!!

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω!! θα την αγοραζα ετσι για συλλογη..αλλα με 1 ευρο παω και την νοικιαζω για 6 ωρες και την "εχω" πιο φθηνα.

οκ! ειπαμε..να αγοραζουμε εφημεριδες..αλλα ε οχι και να μας πιανουνε κοροιδο :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτός που την πήρε πρέπει να βρήσκεται κάπου σκοτεινά να κλαίει τα λεφτάκια του αφού έβαλε το δισκάκι μέσα στο player και είδε την ποιότητα... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...