Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To "A day in the life of a hobbit" den einai tainia.. einai ena apo ta extras panw sto Extended DVD tou Fellowship (tou prwtou)

 

Tha to vreite osoi exete tin Extended ekdosi panw sto DVD me titlo "Appendix II - From Vision to Reality" kai diarkei 13 OLOKLIRA (!) lepta..

Δηλαδή το 1 vcd διαρκεί το πολύ 30 λεπτά (γιατί νομίζω θα έχει και το πώς γυρίστηκε); Μπράβα (πολλά μπράβο).

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή το 1 vcd διαρκεί το πολύ 30 λεπτά (γιατί νομίζω θα έχει και το πώς γυρίστηκε); Μπράβα (πολλά μπράβο).

 

http://img205.imageshack.us/img205/8161/all5by.th.jpg

 

To ena VCD tha einai MONO to "A day in...." kai to allo VCD tha einai to "Making Of". To prwto VCD tha einai mono 13 mins

Link to comment
Share on other sites

Το "Μήλο της Κυριακής" είχε ένα έργο που ίσως πέρασε απαρατήρητο απο τους περισότερους, αλλά νομίζω οτι αποτελεί ταινία σταθμό για τις ταινίες τρόμου!

Το "THE ΕVIL DEAD" του Sam Raimi....

( http://uk.imdb.com/title/tt0083907/ )

User Rating : 7.4/10 (18,659 votes)

*στα περισότερα Video Club που το έψαχνα , δεν το έβρισκα πουθενά, μόνο το 2o μέρος βρήκα!

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ela re!! Polli kali tainia.. itan mia apo tis tainies pou eida polli mikros kai me ekane na min koimamai gia polles nyxtes! to mono pou thimomouna itan oti ypirxe ena ypogeio kai mia katapakti pou anoige kai evgenan oi omorfoi!!

 

heheheh koryfaia gia ton kairo tis tainia.. alla den nomizw na erxetai Kypro... :(

Link to comment
Share on other sites

Efimerida... molis tin pira.. polli xali omws efimerida.. pou tha paw spiti tha sas pw kai gia tin poiotita twn DVD pou eixe mesa..
Link to comment
Share on other sites

Efimerida... molis tin pira.. polli xali omws efimerida.. pou tha paw spiti tha sas pw kai gia tin poiotita twn DVD pou eixe mesa..

 

Ε καλά.... μην περιμένεις και ποιότητα! Βλέπετε πάντως μια χαρά... και έχει και Ελληνικούς υπότιτλους, γιατί στο Web δεν μπορούσα να βρώ! Τώρα μένει να μας

δώσουν και την τρίτη συνέχεια που είναι και αυτή πολύ καλή!!!

Army of Darkness (1993)

(http://uk.imdb.com/title/tt0106308/)

*H δεύτερη , όπως είπα και πρίν κυκλοφορεί ήδη σε v.clubs!

Evil Dead II (1987)

(http://uk.imdb.com/title/tt0092991/)

Για του fun του είδους, είναι μια απαραίτητη τριλογία!

Link to comment
Share on other sites

Το "Μήλο της Κυριακής" είχε ένα έργο που ίσως πέρασε απαρατήρητο απο τους περισότερους, αλλά νομίζω οτι αποτελεί ταινία σταθμό για τις ταινίες τρόμου!

Το "THE ΕVIL DEAD" του Sam Raimi.... ( http://uk.imdb.com/title/tt0083907/ )

User Rating : 7.4/10 (18,659 votes)

*στα περισότερα Video Club που το έψαχνα , δεν το έβρισκα πουθενά, μόνο το 2o μέρος βρήκα!

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η ταινία αυτή είχε ξαναπεράσει από τα περίπτερα. Δεν θυμάμαι όμως, αν ήταν σε εφημερίδα ή σε περιοδικό.

Γενικά αυτού του είδους τις ταινίες τις αποφεύγω, γιατί συνήθως μου φέρνουν το αντίθετο αποτέλεσμα. Αντί για ρίγη τρόμου, μου προκαλούν γέλιο.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά το Evil Dead είναι το απόλυτο cult, αλλά δεν νομίζω πως την βρίσκει κανείς τρομακτική...Γελοία είναι από υπόθεση και εφέ,αλλά και από ηθοποιία. Απλά ήταν ένα από τα πρώτα splatter! :cool:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειδα οτι το βημα δινει απο αυριο βιβλια της αρχαιας ελληνικης γραμματειας

 

ξεκιναει αυριο με το συμποσιο του πλατωνα και θα συνεχισει με αριστοτελη,ηροδοτο και αλλα..

 

στο site του δεν λεει αν θα ειναι καθημερινη η εβδομαδιαια προσφορα,εχει ακουσει κανεις κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Αντε να τη βρούμε τώρα... Ξέρει κανείς κατά που πέφτει αυτό το "Μήλο" ?? :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Το "Μήλο της Κυριακής" είχε ένα έργο που ίσως πέρασε απαρατήρητο απο τους περισότερους, αλλά νομίζω οτι αποτελεί ταινία σταθμό για τις ταινίες τρόμου!

Το "THE ΕVIL DEAD" του Sam Raimi....

( http://uk.imdb.com/title/tt0083907/ )

User Rating : 7.4/10 (18,659 votes)

*στα περισότερα Video Club που το έψαχνα , δεν το έβρισκα πουθενά, μόνο το 2o μέρος βρήκα!

:ninja:

 

Έχω και τα τρία , το δεύτερο και το τρίτο με ελληνικούς υπότιτλους , το πρώτο σε 2 εκδόσεις .

Τι μου θυμήσατε ρε παιδιά ...

Το 2ο το είχα δει σε μεταμεσονύκτια προβολή απο το αθηνόραμα ( ; ) (ή μήπως ήταν μεσημεριανή ; ) στον κινηματογράφο που είναι στην αρχή της Μεσογείων (δίπλα στον πύργο σχεδόν)

Τι γέλιο είχε πέσει !

Είναι κανένας τόσο παλιός εδώ μέσα που να θυμάται τον χαβαλέ που γινόταν σε αυτές τις προβολές ;

Στο ΑΛΦΑΒΙΛ,στο ΙΝΤΕΑΛ κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα τρία , το δεύτερο και το τρίτο με ελληνικούς υπότιτλους , το πρώτο σε 2 εκδόσεις .

Τι μου θυμήσατε ρε παιδιά ...

Το 2ο το είχα δει σε μεταμεσονύκτια προβολή απο το αθηνόραμα ( ; ) (ή μήπως ήταν μεσημεριανή ; ) στον κινηματογράφο που είναι στην αρχή της Μεσογείων (δίπλα στον πύργο σχεδόν)

Τι γέλιο είχε πέσει !

Είναι κανένας τόσο παλιός εδώ μέσα που να θυμάται τον χαβαλέ που γινόταν σε αυτές τις προβολές ;

Στο ΑΛΦΑΒΙΛ,στο ΙΝΤΕΑΛ κ.α.

Θυμάμαι τον χαβαλέ στο ΙΝΤΕΑΛ που ΄λεγε χαρακτηριστικά: 2 έργα: τσόντα - καράτε:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Για τον LOTR του ΘΕΜΑτος: μα καλά, στην τηλεόραση δεν τα διαφημίζει σαν dvd???:confused: Ή μήπως εμένα τα αυτάκια μου ακούνε ότι θέλουνε?:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ta 4 prwta itan DVD... Apo auta mono ta 2 prwta itan widescreen

 

Ta kyriakatika twra einai VCD afou to diafimise kai stin fyllada

Link to comment
Share on other sites

Sto Pontiki pou pira exthes den ypirxe anafora gia epomeno DVD kai malista egrafe oti to DVD pou edwse tou Kassaveti, itan kai to teleutaio afou oloklirwnetai to afierwma pou ekane se megalous skinothetes..
Link to comment
Share on other sites

Sto Pontiki pou pira exthes den ypirxe anafora gia epomeno DVD kai malista egrafe oti to DVD pou edwse tou Kassaveti, itan kai to teleutaio afou oloklirwnetai to afierwma pou ekane se megalous skinothetes..

 

Κριμα :what: :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έθνος (Σαββάτου) – Σιρανό ντε Μπερζεράκ (Ζεράρ Ντεπαρντιέ)

 

Έθνος (Κυριακής) – Δύο εγκλήματα κάτω από τον ήλιο (Πίτερ Ουστίνοφ)

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Ακολουθώντας τους προϊστορικούς ανθρώπους (ντοκιμαντέρ του BBC, 3ο μέρος)

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Artbook με έργα του Καραβάτζιο (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Η μάχη της επιβίωσης (ντοκιμαντέρ του BBC, 1ο μέρος)

 

Ελευθεροτυπία (Σαββάτου) – Ντοκιμαντέρ για τον Che (2o μέρος)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής) – Οι Άθλιοι, του Βίκτορος Ουγκό (το 2ο μέρος του βιβλίου)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) – Artbook με έργα του Φρίντριχ (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) – Οι Δολοφόνοι (Ματιέ Κάσοβιτς)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) – Οι επισκέπτες της νύχτας (Τσάρλς Μπρόνσον)

 

Πρώτο Θέμα – Δύο VCD με έξτρα από την τριλογία του 'Άρχοντα των δαχτυλιδιών'.

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακής) – Το λιοντάρι της ερήμου (Άντονι Κουΐν, Ειρήνη Παπά)

 

Βήμα – Ομήρου Ιλιάδα (1ο μέρος)

 

Νέα (Σαββατοκύριακου) – Δύο βιβλία του Διον. Σολωμού

 

Επενδυτής (Σαββατοκύριακου) – Γλέντι, λεφτά και αγάπη (Βασίλης Αυλωνίτης)

Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw kati?

 

to dvd tis kathimerinis Savvatou: Ακολουθώντας τους προϊστορικούς ανθρώπους einai se thiki opws ekeini pou dinei ta Kyriakatika Ntokymanter?

Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw kati?

 

to dvd tis kathimerinis Savvatou: Ακολουθώντας τους προϊστορικούς ανθρώπους einai se thiki opws ekeini pou dinei ta Kyriakatika Ntokymanter?

 

Φυσικά! :)

 

Μόνο Θέμα αυτή την εβδομάδα... Πέφτει η ποιότητα των προσφορών συνεχώς...

 

Επίσης το Έθνος (Κυριακής) προσφέρει το τρίτο DVD με την ιστορία των Παγκοσμίων Κυπέλλων.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Veco diladi dinei ena DVD to savvato kai ena allo tin kyriaki?

 

Xereis poia tha einai i epomeni prosfora tis savvatiatikis kathimerinis?

Link to comment
Share on other sites

Το Έθνος δίνει ένα την Κυριακή και ένα τη Δευτέρα. Τα ίδια δίνει και η Goal News, αλλά δεν ξέρω ποιές μέρες.

 

Η Καθημερινή δεν έχει την προσφορά με τους προϊστορικούς ανθρώπους; Εννοείς ποια θα ακολουθήσει;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...