Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν όχι η καλύτερη, πάντως είναι σίγουρα μέσα στις 10 καλύτερες. Θα σημειώσω και εδώ ότι η special έκδοση της ταινίας αυτής πωλείται 5,5 -6 Ε σε e-shops της Ελλάδας και της Βρετανίας (με ελληνικούς υπότιτλους).

 

Την εμπορική έκδοση θα δώσει (όπως κάνει με όλες τις ταινίες της MGM).

Μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ῥὲ μαστόρια, μόνο ἐγὼ νομίζω ὅτι ἡ προσφορὰ τοῦ Dirty Harold (ὅπως τὸ ἔλεγε καὶ ὁ Μπόρατ) εἶναι σοῦπερ;
vangelakas.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Να παραδεχτείς ότι για μερικούς και αυτά είναι σαβούρα. Δεν είμαι ο Τιμογιαννάκης ούτε χρειάζεται για να πω ότι τέτοιες ταινίες με αφήνουν παγερά αδιάφορη. 40 χρόνια πίσω; Εδώ με το ζόρι αντέχω κάποιες με Σαρλώ, Χονδρό κ Λιγνό ακόμα και Μπάστερ Κίτον. Ο χρόνος περνάει ...;)

 

Αυτά που λες εσύ είναι βωβές ταινίες της δεκαετίας του 20 και του 30! :ninja: Κι εγώ τις βαριέμαι για να είμαι ειλικρινής αλλά μην τις συγκρίνεις με μια ταινία του 60.

Btw ο Νονός φέτος κλείνει τα 37, άρα από το 2012 και μετά δεν θα τον βλέπει κανείς, ε; :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ῥὲ μαστόρια, μόνο ἐγὼ νομίζω ὅτι ἡ προσφορὰ τοῦ Dirty Harold (ὅπως τὸ ἔλεγε καὶ ὁ Μπόρατ) εἶναι σοῦπερ;

 

Μάστορα, συμφωνώ! Εχω πάρει απο τον Αμαζόνιο όλη τη σειρά !

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I've been waiting for you, Obi-Wan. We meet again, at last. The circle is now complete.

When I left you, I was but the learner; now *I* am the master.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακουσει οτι μια εφημεριδα θα εδινε ολα τα Harry Potter τον Φεβρουαριο αληθευει;

 

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

να παρακαλάς να μην είναι το ΘΕΜΑ που έχει τη συμφωνία με WARNER... :lol:
Link to comment
Share on other sites

να παρακαλάς να μην είναι το ΘΕΜΑ που έχει τη συμφωνία με WARNER... :lol:

 

Οποία εφημερίδα και ΑΝ τις δώσει (που δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο) πιστεύεις ότι θα έδινε εμπορίου; :p:rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακουσει οτι μια εφημεριδα θα εδινε ολα τα Harry Potter τον Φεβρουαριο αληθευει;

 

Είχα ακούσει ότι θα τα δώσει το Θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λες εσύ είναι βωβές ταινίες της δεκαετίας του 20 και του 30! :ninja: Κι εγώ τις βαριέμαι για να είμαι ειλικρινής αλλά μην τις συγκρίνεις με μια ταινία του 60.

Btw ο Νονός φέτος κλείνει τα 37, άρα από το 2012 και μετά δεν θα τον βλέπει κανείς, ε; :p

 

Λίγες είναι οι ταινίες που γυρίστηκαν προτού γεννηθώ που αντέχω να δω. Btw ο Νονός είναι ήδη εκτός λίστας για μένα, μία φορά αρκεί ή κάποια βραδιά που δε θα'χει τίποτα άλλο η τηλεόραση αν βαριέμαι να βάλω DVD. :p

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακουσει οτι μια εφημεριδα θα εδινε ολα τα Harry Potter τον Φεβρουαριο αληθευει;

 

Ποιον Φεβρουάριο;

 

Μετά τη Κυριακή 15/2 (Dirty Harry), απομένει μόνο η 22/2.

 

Εφόσον υπάρχει συνεργασία με Warner, λογικά θα δώσει του εμπορίου (μέχρι τώρα εμπορίου δε δίνει; ).

Link to comment
Share on other sites

Λίγες είναι οι ταινίες που γυρίστηκαν προτού γεννηθώ που αντέχω να δω. Btw ο Νονός είναι ήδη εκτός λίστας για μένα, μία φορά αρκεί ή κάποια βραδιά που δε θα'χει τίποτα άλλο η τηλεόραση αν βαριέμαι να βάλω DVD. :p

 

Πριν το 80-81 δηλαδή. Δεν θα έλεγα ότι είμαι φανατικός των παλιών ταινιών αλλά μπορώ να σου πω ότι με αυτή τη νοοτροπία χάνεις αριστουργήματα. Από τα έργα του Χίτσκοκ μέχρι τις πρώτες ταινίες των Woody Allen και Spielberg και αναρίθμητα άλλα - είναι αρκετές ταινίες προ του '80 που θα έβαζα στις αγαπημένες μου και έχω γεννηθεί το 1981.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε το παίδες, Χίτσκοκ κ Άλλεν ουδέποτε άνηκαν στις προτιμήσεις μου, μια φορά τα είδα κι έξω απ' την πόρτα. Το υπέρτατο κατ' εμέ που γυρίστηκε πριν γεννηθώ .. "Το εξπρές του μεσονυχτίου"!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

H Real News θα δώσει την "Αυτοκρατορία των Λύκων" (http://www.imdb.com/title/tt0402158/) (δόθηκε πρώτη φορά απ' το Έθνος) και για τα παιδιά μια κινηματογραφική εκδοχή του παραμυθιού "Χάνσελ και Γκρέτελ".
Link to comment
Share on other sites

H Real News θα δώσει την "Αυτοκρατορία των Λύκων" (http://www.imdb.com/title/tt0402158/) (δόθηκε πρώτη φορά απ' το Έθνος) και για τα παιδιά μια κινηματογραφική εκδοχή του παραμυθιού "Χάνσελ και Γκρέτελ".

 

Καλό...Η κόπια απο το Έθνος είναι αρκετά συμπιεσμένη με αποτέλεσμα να "πιξελιάζει" σε αρκετά σημεία της ταινάς.:O

Ξέρει κάποιος αν θα βάλει ελλην.ταινία αύριο το ΠΟΝΤΙΚΙ ( απο αυτές που είχαν αναφερθεί) Κ ποια θα βάλει?!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν θα βάλει ελλην.ταινία αύριο το ΠΟΝΤΙΚΙ ( απο αυτές που είχαν αναφερθεί) Κ ποια θα βάλει?!

 

Τους "Απέναντι" του Γ. Πανουσόπουλου.

Link to comment
Share on other sites

Κ. ΕλευθεροτυπίαΚυριακή 15/2

 

One Day in Europe (2005)

 

Matando Cabos (2004)

 

http://img4.imageshack.us/img4/9458/picgk3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΕΘΝΟΣΣάββατο 14/2

 

For the Moment (1993)

 

 

http://img4.imageshack.us/img4/1130/picvw9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερος ΤύποςΚυριακή 15/2

 

We Were Soldiers (2002)

 

Priceless (2006)

 

 

Και με την έκδοση του 1,50 ευρώ

 

A Few Day in September (2006)

 

 

http://img244.imageshack.us/img244/2121/picle5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι "Απέναντι" δόθηκαν σήμερα απ' το Ποντίκι σε έκδοση widescreen, μονοφωνικό ήχο, πολύ καλή εικόνα γιά την ηλικία της ταινίας (έχει υποστεί ψηφιακή επεξεργασία) και αγγλικούς υπότιτλους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...