Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LALIDI me aplo search sto aggliko onoma den ta vrika :(

eixa paei sto http://www.audiovisual.gr kai oxi sto www2.audiovisual.gr !

 

Xairomai omws pou einai pali emporiou kai tis Audiovisual!

 

_Leon_ sou lew oti to periodiko erxetai Kypro.. apo ekei kai pera..

Link to comment
Share on other sites

Aπό κεντρικό βίντεο club γνωστής αλυσίδας (με μπλε χρώματα) έμαθα ότι αναμένονται νέες ταινίες της Finos ,πλέον αυτών που ήδη είχαν κυκλοφορήσει,μετά το Πάσχα :)
Link to comment
Share on other sites

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Το Βήμα (Κυριακής) – Σειρά ντοκιμαντέρ του National Geographic, με τίτλο 'Βιβλικά και Απόκρυφα': Αναζητώντας την κιβωτό της διαθήκης (3ο μέρος από 6)

 

Το Βήμα (Κυριακής) – Το σημάδι του δολοφόνου (Ρόμπερτ Ντε Νίρο, Τζέιμς Φράνκο, Φράνσις Μακ Ντόρμαντ)

 

Τα Νέα (Σαββατοκύριακου) – Για το τομάρι ενός μπάτσου (Αλέν Ντελόν)

 

Τα Νέα (Σαββατοκύριακου) – Δύο ξένοι στην ίδια πόλη (Αλέν Ντελόν)

 

Τα Νέα (Σαββατοκύριακου) - Artbook με έργα του Παναγιώτης Τέτση

 

Πρώτο Θέμα – Adaptation (Νίκολας Κέιτζ, Μέριλ Στριπ)

 

Πρώτο Θέμα – Wonderland (Βαλ Κίλμερ)

 

Πρώτο Θέμα – Πολίτικη Κουζίνα, το πρώτο DVD με συνταγές (Μεζέδες)

 

Έθνος (Σαββάτου) – Επεισόδια της σειράς ‘Τα σύνορα της αγάπης’

 

Έθνος (Κυριακής) – Συλλογή με όλες τις ταινίες James Bond. No 3: Octopussy (Ρότζερ Μουρ)

 

Άρθρο – Naked Souls (Πάμελα Άντερσον)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) - Ταξιδιωτικός οδηγός 'Top 10' (Σικελία)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) – Νέα σειρά βιβλίων, με τίτλο 'Πρόσωπα' (Φρόιντ)

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Το ημερολόγιο των αιλουροειδών, του BBC (3ο VCD από 6)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Μουσεία του κόσμου (Αιγυπτιακό Μουσείο του Καΐρου)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Space Race (ντοκιμαντέρ του BBC, το 2ο DVD)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Μαθήματα Γλυκιάς Αλχημείας (το 6ο VCD)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακής) – Νέα σειρά Ελληνικών ταινιών, με τίτλο 'Σαν παλιό σινεμά' (Το 2ο από 6 DVD)

 

Ελευθεροτυπία (Σαββάτου) – Fairy Tale (Πίτερ Ο’ Τουλ, Χάρβεϊ Καιτέλ)

 

Ελευθεροτυπία (Σαββάτου) – Νέα σειρά ντοκιμαντέρ με τον Ζακ Ιβ Κουστό (1ο VCD)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής) – Το νησί των θησαυρών (βιβλίο του Ρόμπερτ Λιούις Στίβενσον)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής) – Σειρά ντοκιμαντέρ, με τίτλο 'Πλανήτης σε Κίνδυνο' (3ο μέρος από 4, Το οξυγόνο)

Link to comment
Share on other sites

for me :

 

Ελευθεροτυπία για το Fairytale

Ημερήσια για τον ταξ.οδηγό ΣΙΚΕΛΙΑ

Καθημερινές για τα Ημερολόγια αιλοροειδών, Space Race και Γλυκία Αλχημεία!

Το Βήμα για τα Απόκρυφα

Φιλελεύθερος για τον Συνονόματο Bond ( :lol: )

Σημερινή για τα Bandits + Dragonfly

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από κέντρο Αθήνας ....

 

Οποιος δεν βρήκε τον ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ με την DVD κασετίνα (είναι όντως πραγματική κασετίνα με τις διαφανείς πλαστικές υποδοχές που έχουν τα boxsets του εξωτερικού :up: ) ας μην δοκιμάσει στο κέντρο .... ΑΦΑΝΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ από ΠΑΝΤΟΥ (Σταδίου Πανεπιστημίου Ομόνοια Ακαδημίας Κάνιγγος Στουρνάρη Πατησίων ) !!!!! :X :X

 

Τελικά βρήκα ένα τελευταίο κομμάτι στη γειτονιά της μητέρας μου (και δω ρώτησα σε πέντε πριν το πετύχω) .... :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ισως σου διαφεύγει ότι μέχρι τέλη 2006 τα δικαιώματα της Φίνος ήταν σε άλλη εταιρία,που συνεργαζόταν με άγνωστο πόσους άλλους,μεταξύ των οποίων και μια αποτυχημένη προσπάθεια προώθησης με άλλο εβδομαδιαίο τηλεοπτικό περιοδικό,και όπως ανέφερα ο Επενδυτής είχε παρόμοια ταινίες με Χ''χρηστο και Κούρκουλο,όλα μέσα της περσινής χρονιάς.

 

Αυτό δεν έχει σχέση με καμιά γνώση περί Ελληνικού σινεμά,πού αναφέρεις,γιατί όπως εξήγησα οι εμπορικές συμφωνίες για τις προσφορές των εντύπων εναλλάσονται ανά περιόδους,κανείς δεν μπορεί να τις ξέρει σαν δεδομένο αν δεν έχει σχέση από τις εταιρίες διανομής με ποιούς συνεργάζονται-και δεν αναφέρεις τέτοια σχέση.-Εξάλλου όποιος συλλέγει ειδικά από τον Επενδυτή είναι εύκολο να ελέγξει τα γραφόμενά μου,γιατί οτιδήποτε άλλο ξεφεύγει από τα πλαίσια ενημερωσης, και μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση είτε δυσφήμιση εντύπων .

 

 

YΓ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς βγήκε στο παραπάνω quote σου η φράση "Θα έχει από ότι αναφέρθηκε την Γοργόνα" ,αναφερόμενος στο τρέχων DVD που θάχει ο τηλεθετής ,ενώ είχα προλάβει και είχα κάνει edit,και το ξαναέλεγξα πάλι, με edit,ξανά δεν μου έβγαινε η φράση,μήπως είχε μείνει-Τελος πάντων μάλλον αφορά υπερφόρτωση του forum και αδυναμία refresh...

Επιμενω γιατι ενα θεμα που το ξερω καλα, ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ!

Με αοριστες αναφορες του τυπου" συνεργαζόταν με άγνωστο πόσους άλλους,μεταξύ των οποίων και μια αποτυχημένη προσπάθεια προώθησης με άλλο εβδομαδιαίο τηλεοπτικό περιοδικό" να ξερεις φιλε μου καλε οτι δε δινεις απαντησεις. Η εταιρια που κατειχε μεχρι τελος του 2006 τα δικαιωματα της ΦΙΝΟΣ ηταν η SILVER MEDIA και δεν ειχε συνεργαστει ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΤΥΠΟ ΜΕΣΟ(εφημεριδα ή περιοδικο)!!!

Οσο για τις "παρομοιες" ταινιες του επενδυτη δεν ειναι κακο να μαθεις οτι οι ταινιες του επενδυτη δεν ειναι παρομοιες ,επειδη μπορει να μιλουν ελληνικα και να παιζουν οι ιδιοι ηθοποιοι αλλα Δ Ε Ν ΕΙΝΑΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΗΣ ΦΙΝΟΣ!!!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις τύπου "γνωρίζω καλύτερα",παραπέμπουν σε σχολείο όπου όποιοι δεν έχουν επιχειρήματα λένε "ξέρεις ποιός είμαι εγώ",ειδικά όταν δεν βλέπω συγκεκριμένες απαντήσεις,παρά απλές αντίθετες απόψεις για λόγους μάλλον κάποιου συμφέροντος,ενώ πολλά πράγματα είναι εύκολο να ελεχθούν, και όποιος έχει αρχείο ή παρακολουθεί τι κυκλοφορεί,ξέρει να κρίνει,ανεξάρτητα διαφήμισης ή συσκευσίας-Τα υπόλοιπα δεν αφορούν το σκοπό του thread.
Link to comment
Share on other sites

Οι απαντήσεις τύπου "γνωρίζω καλύτερα",παραπέμπουν σε σχολείο όπου όποιοι δεν έχουν επιχειρήματα λένε "ξέρεις ποιός είμαι εγώ",ειδικά όταν δεν βλέπω συγκεκριμένες απαντήσεις,παρά απλές αντίθετες απόψεις για λόγους μάλλον κάποιου συμφέροντος,ενώ πολλά πράγματα είναι εύκολο να ελεχθούν, και όποιος έχει αρχείο ή παρακολουθεί τι κυκλοφορεί,ξέρει να κρίνει-Τα υπόλοιπα δεν αφορούν το σκοπό του thread.

ΚΡΙΜΑ ........!!!

Μια προσπαθεια ενημερωσης για τα νεα, τα ευχαριστα νεα της κυκλοφοριας των ταινιων της ΦΙΝ0Σ να καταληγει απο την ημιμαθεια (κατα πολυ χειροτερη της αμαθειας) σε αφορισμους για συμφεροντα και αλλα τραγελαφικα!

ΚΡΙΜΑ ΞΑΝΑ!

:alien: ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΦΘΗΝΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ.

ΑΝ ΟΜΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΣΥ ΘΕΣ ...ΤΟΤΕ Ο. Τ. Ε !

Link to comment
Share on other sites

@tsarm & Gary_Kokkin: Κούρασε αρκετά το θέμα… :O

 

Φιλικά (πάντα) Άκης_Κ :)

Link to comment
Share on other sites

Η επόμενες ταινίες που θα δώσει είναι η εξής: :happy:

DVD.1_08/3: Η νεράϊδα και το παληκάρι.

 

DVD.2_16/3: Κάτι κουρασμένα παλικάρια.

 

DVD.3_23/3: Η κυρά μας η μαμμή.

 

DVD.4_30/3: Νύχτα γάμου.

 

DVD.5_06/4: Μια τρελλή τρελλή οικογένεια.

 

DVD.6_13/4: Η κόμησσα της Κέρκυρας.

 

DVD.7_20/4: Ξύπνα Βασίλη.

 

DVD.8_27/4: Ένα κορίτσι για δύο.

Άφαντη βλέπω η (αγαπημένη μου) ταινία «Υπάρχει και Φιλότιμο» που έδειχνε μάλιστα η αρχική διαφήμιση (αλλά και η επόμενη λίγο από ότι θυμάμαι) του «Τηλεθεατή». Και αν η πρώτη κασσετίνα γράφει «Οι Κωμωδίες», δεν βλέπω να την βλέπουμε καθόλου... :whistle: Έτσι κι αλλιώς πάντως, «είναι πολλά τα λεφτά, Άρη»... ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Άφαντη βλέπω η (αγαπημένη μου) ταινία «Υπάρχει και Φιλότιμο» που έδειχνε μάλιστα η αρχική διαφήμιση (αλλά και η επόμενη λίγο από ότι θυμάμαι) του «Τηλεθεατή». Και αν η πρώτη κασσετίνα γράφει «Οι Κωμωδίες», δεν βλέπω να την βλέπουμε καθόλου... :whistle: Έτσι κι αλλιώς πάντως, «είναι πολλά τα λεφτά, Άρη»... ;)

Μάλλον θα το βάλουν στο δεύτερο πακέτο της σειράς Φίνος Φίλμ… ;).

Link to comment
Share on other sites

Το Βήμα (Κυριακής) – Σειρά ντοκιμαντέρ του National Geographic, με τίτλο 'Βιβλικά και Απόκρυφα': Αναζητώντας την κιβωτό της διαθήκης (3ο μέρος από 6)

 

Έθνος (Κυριακής) – Συλλογή με όλες τις ταινίες James Bond. No 3: Octopussy (Ρότζερ Μουρ)

 

Μόνο αυτές τις δύο... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Στα της Κύπρου τώρα:

 

η απάντηση της ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ στα J.Bond DVD του Φιλελέ:

 

- Dragonfly

&

- Bandits

 

μπήκα στην AudioVisual αλλά δεν τα βρήκα.. ποιάς εταιρίας είναι?

 

Kai oi 2 einai apo PROOPTIKI alla meta tin prosfati eksagora tis apo tin audiovisual typika anikoun stin audiovisual.Logika omws efoson oi kopies einai emporiou oi tainies tha grafoun prooptiki panw.

the world will end in 28 days, 6 hours, 42 minutes, and 12 seconds
Link to comment
Share on other sites

Ήξερες οτι κατα βάθος η ερώτηση μου πήγαινε σε σένα πιο πολλή έτσι? :lol:

 

Ελπίζω να επανέκδωσαν τα dvd της Προοπτικής αφού την αγόρασαν..

 

Για όσους απο Κύπρο και Ελλάδα που μαζεύετε τα James Bond..κοιτάξτε εδώ..

http://cgi.ebay.co.uk/ORIGINAL-James-Bond-DVD-Tin-with-SLEEVE-Unused-SALE_W0QQitemZ290092400910QQihZ019QQcategoryZ35010QQcmdZViewItem

 

καλό ε? ειδικά φτιαγμένο για τα sets που θα δωθούν..!

Link to comment
Share on other sites

Ήξερες οτι κατα βάθος η ερώτηση μου πήγαινε σε σένα πιο πολλή έτσι? :lol:

 

Ελπίζω να επανέκδωσαν τα dvd της Προοπτικής αφού την αγόρασαν..

 

Για όσους απο Κύπρο και Ελλάδα που μαζεύετε τα James Bond..κοιτάξτε εδώ..

http://cgi.ebay.co.uk/ORIGINAL-James-Bond-DVD-Tin-with-SLEEVE-Unused-SALE_W0QQitemZ290092400910QQihZ019QQcategoryZ35010QQcmdZViewItem

 

καλό ε? ειδικά φτιαγμένο για τα sets που θα δωθούν..!

ρε demis? γιατι το κανεις αυτο ρε φιλε? δεν εχουμε φραγκο γμτ :D

Link to comment
Share on other sites

δεν μπόρεσα να αντισταθώ! το κτύπησα αφού θα πάρω τα sets..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ταινίες του ΦΙΝΟΥ θα βγούν ΟΛΕΣ στον ΤΗΛΕΘΕΑΤΗ. Κάντε υπομονή. Το περιοδικό χτύπησε φλέβα χρυσού, δεν θα την αφήσει ανεκμετάλευτη. Μοναδική μου ένσταση ότι δεν είναι η καθεμία στο δικό της κουτί κι ας έδινα και παραπάνω.

 

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΤΥΠΟΥ

 

http://pressoffers.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

Μοναδική μου ένσταση ότι δεν είναι η καθεμία στο δικό της κουτί κι ας έδινα και παραπάνω.

Να σου πω την αλήθεια εμένα προσωπικά μ’ αρέσει που είναι στην κασετίνα.

Διότι δεν σου πιάνει πολύ χώρο στην βιβλιοθήκη των DVDs μου :p :).

Link to comment
Share on other sites

Το 30+ σέλιδο αφιέρωμα στα DVD του Μπόντ είναι τώρα online

http://www2.phileleftheros.com/BOND/index.htm

 

Επίσης απο την σελίδα του φίλτατου prostypos

 

Η ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ αύριο Πέμπτη ξαναβάζει τα Σαββατιάτικα γιά όσους τα έχασαν. Δηλαδή ΚΟΥΣΤΩ και FAIRYTALE μαζί με θήκες.

 

ΤΑ ΝΕΑ και αυτά αύριο ξαναβάζουν την κασετίνα με τις ταινίες του ΑΛΕΝ ΝΤΕΛΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

Το 30+ σέλιδο αφιέρωμα στα DVD του Μπόντ είναι τώρα online

http://www2.phileleftheros.com/BOND/index.htm

Πολύ καλό το αφιέρωμα που έκανε ο Φιλελεύθερος για την προσφορά "James Bond".

Link to comment
Share on other sites

Με την Σημερινή Κύπρου την Κυριακή:

 

http://www2.audiovisual.gr/uploaded/images/radE8130shanghaiknights.jpg http://www2.audiovisual.gr/uploaded/images/rad69251MonteChristo.jpg

 

Απογοήτευση...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους απο Κύπρο και Ελλάδα που μαζεύετε τα James Bond..κοιτάξτε εδώ..

http://cgi.ebay.co.uk/ORIGINAL-James-Bond-DVD-Tin-with-SLEEVE-Unused-SALE_W0QQitemZ290092400910QQihZ019QQcategoryZ35010QQcmdZViewItem

 

καλό ε? ειδικά φτιαγμένο για τα sets που θα δωθούν..!

 

Παιδιά αυτό είναι το κουτί από τη συλλογή που είχε κυκλοφορίσει παλαιότερα. ΟΜΩΣ τα DVD που δίνει το "Έθνος" δεν είναι αυτής της έκδοσης (τουλάχιστον όχι όλα). Στη συγκεκριμένη κασσετίνα (http://www.amazon.co.uk/James-Bond-Collection-Disc-Box/dp/B0000BZND4/ref=pd_ka_6/203-1468789-2211134?ie=UTF8&s=dvd&qid=1173944835&sr=8-6) τα DVD όπως τοποθετούνταν, από το πλάι σχημάτιζαν το όπλο και το 007. ΟΜΩΣ στα DVD του Έθνους, ενώ στο 2ο και στο 3ο φαίνεται αυτό το γράφιμα στη ράχη του κουτιού, λείπει από το πρώτο ("Die another day"). Που σημαίνει πως αν τα βάλετε στη συγκεκριμένη θήκη, αλλού θα φαίνετα το γράφιμα κι αλλού απλώς ο τίτλος της ταινίας και δεν ξέρω αν είναι και πολύ ωραίο.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην τα είπα πολύ μπερδεμένα! :p

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λές αλλα εγώ θα το χρησιμοποιήσω σαν θήκη μονο για τα DVD.

Looks cool ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...