Jump to content

Chuck (NBC)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξαιρετική σειρά! Παρακολούθησα κάποια επεισόδια στο σταρ και μου άρεσε πάρα πολύ! Τελικά είδα και τις 2 σεζόν σε 5 μέρες! Το τέλος τις 2ης σεζον απίστευτο. Ξέρουμε μήπως πότε ξεκινάει ή 3η σεζόν;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εξαιρετική σειρά! Παρακολούθησα κάποια επεισόδια στο σταρ και μου άρεσε πάρα πολύ! Τελικά είδα και τις 2 σεζόν σε 5 μέρες! Το τέλος τις 2ης σεζον απίστευτο. Ξέρουμε μήπως πότε ξεκινάει ή 3η σεζόν;

Λόγω αργοπορημένης ανανέωσης, και χαμηλής εμπιστοσύνης του NBC στη σειρά, η 3η σεζόν θα αρχίσει να προβάλλεται από 2010, και θα έχει 13 επεισόδια.

 

Πάντως ήθελα να αναφέρω ότι εκτός των άλλων, η σειρά έχει πολύ ωραίους τίτλους αρχής κατά τη γνώμη μου. Χωρίς να είναι κάτι το φοβερό, σπάνια τους "περνάω", ενώ είναι ίσως το μοναδικό show που μεγάλωσε τη διάρκειά τους στη 2η σεζόν, ενώ τα περισσότερα χρόνο με το χρόνο τους κάνουν πολύ σύντομους, ίσα-ίσα να δείχνουν τον τίτλο της σειράς. Από τα 4 μεγαλύτερα δίκτυα τουλάχιστον (τα cable εξαιρούνται) ίσως και να είναι οι ωραιότεροι τίτλοι αρχής αυτή τη στιγμή. :)

Link to comment
Share on other sites

Λόγω αργοπορημένης ανανέωσης, και χαμηλής εμπιστοσύνης του NBC στη σειρά, η 3η σεζόν θα αρχίσει να προβάλλεται από 2010, και θα έχει 13 επεισόδια.

 

Πάντως ήθελα να αναφέρω ότι εκτός των άλλων, η σειρά έχει πολύ ωραίους τίτλους αρχής κατά τη γνώμη μου. Χωρίς να είναι κάτι το φοβερό, σπάνια τους "περνάω", ενώ είναι ίσως το μοναδικό show που μεγάλωσε τη διάρκειά τους στη 2η σεζόν, ενώ τα περισσότερα χρόνο με το χρόνο τους κάνουν πολύ σύντομους, ίσα-ίσα να δείχνουν τον τίτλο της σειράς. Από τα 4 μεγαλύτερα δίκτυα τουλάχιστον (τα cable εξαιρούνται) ίσως και να είναι οι ωραιότεροι τίτλοι αρχής αυτή τη στιγμή. :)

Λέει να κάτσω να τη δω, captum;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Λέει να κάτσω να τη δω, captum;

Κατά τη γνώμη μου, ναι. Θα καταλάβεις μόλις δεις την Yvonne Strahovski :p

 

Πέρα απ'αυτό όμως, είναι αρκετά ευχάριστη σειρά, έχει πλάκα, αλλά και περιπέτεια σε σωστό, όχι υπερβολικό βαθμό. Ξεκίνα την 1η σεζόν, που έχει και λιγότερα επεισόδια λόγω απεργίας, και αποφασίζεις αν θα τη συνεχίσεις. Η 2η σεζόν πάντως είναι σε καλύτερα επίπεδα απ'την 1η.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, ναι. Θα καταλάβεις μόλις δεις την Yvonne Strahovski :p

 

Πέρα απ'αυτό όμως, είναι αρκετά ευχάριστη σειρά, έχει πλάκα, αλλά και περιπέτεια σε σωστό, όχι υπερβολικό βαθμό. Ξεκίνα την 1η σεζόν, που έχει και λιγότερα επεισόδια λόγω απεργίας, και αποφασίζεις αν θα τη συνεχίσεις. Η 2η σεζόν πάντως είναι σε καλύτερα επίπεδα απ'την 1η.

 

Συμφωνώ σε όλα. Η σειρά ξεκίνησε συμπαθητικά (σαν ένα nerdy και αστείο Alias) αλλά βρήκε τον εαυτό της τη 2η χρονιά με συνεχείς pop culture αναφορές, guest stars κλπ. Highly recommended.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν έκανε νούμερα αυτή η σειρά. Καλά αυτοί οι Αμερικανοί τι έχουν πάθει; :p
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν έκανε νούμερα αυτή η σειρά. Καλά αυτοί οι Αμερικανοί τι έχουν πάθει; :p

Η πρεμιέρα της 8ης σεζόν του American Idol, έφτασε τους 30.4 εκατομμύρια τηλεθεατές.

Σου έλυσα την απορία; :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό επίσης που το NBC έχει στα ώπα ώπα το Heroes που κάνει τα ίδια ακριβώς νούμερα με το Chuck (6εκ), το οποίο έχει άλλη τύχη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν έκανε νούμερα αυτή η σειρά. Καλά αυτοί οι Αμερικανοί τι έχουν πάθει; :p

 

Στην ελλάδα (στο σταρ) έκανε νούμερα;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Γιατί συγκριτικά με την Αμερική έκανε νούμερα το House;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί συγκριτικά με την Αμερική έκανε νούμερα το House;

 

Δεν έχω ιδέα, αλλά υποθέτω όχι. Όμως το συγκριτικά ή κατ'αναλογία με US ratings είναι άδικο. Για τα δεδομένα του Star, έκανε νούμερα το Chuck;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Στην ελλάδα (στο σταρ) έκανε νούμερα;

 

Mε τον εντελώς ανισόρροπο προγραμματισμό των καναλιών και τις κουφές ώρες προβολής δεν νομίζω να έχει ελπίδες κάποια σειρά στη ελλην. τηλεόραση, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

 

Γι'αυτό και ΙΜΟ τα νούμερα της ελλην. tv ΔΕΝ είναι αντιπροσωπευτικά !!!!

 

Πάντως η συγκεκριμένη σειρά αποτελεί ένα από τα πιο εξαιρετικά δείγματα ψυχαγωγικής TV με μοιρασμένες δόσεις δράσης σασπένς και φυσικά μπόλικου χιούμορ.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα! Ενδέχεται η 3η σεζόν να μην είναι μόνο 13 επεισόδια! :p Ωραίο μου ακούγετε, αλλά αργεί ακόμα πολύ για να ξεκινήσει :(

http://www.chuckonline.net/2009/08/season-3-news-same-date-more-episodes.html

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tελικά φαίνεται ότι όντως, θα δούμε 13+6 επεισόδια φέτος.

Yπάρχει και πιθανότητα η πρεμιέρα να γίνει τον Ιανουάριο, δηλαδή νωρίτερα από τον αρχικό προγραμματισμό για Μάρτιο, ώστε να προβάλουν τα επιπλέον επεισόδια πριν την καλοκαιρινή σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε απόφαση το NBC!

Λογικό, αν αναλογιστεί κανείς τη μέτρια στις καλύτερες περιπτώσεις υποδοχή των καινούργιων του σειρών και την ακόμα πιο μέτρια πορεία των παλιών.

Αν και δε μου αρέσει πολύ η ιδέα ότι θα κοπεί στη μέση από την προβολή των Χειμερινών Ολυμπιακών.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε απόφαση το NBC!

Λογικό, αν αναλογιστεί κανείς τη μέτρια στις καλύτερες περιπτώσεις υποδοχή των καινούργιων του σειρών και την ακόμα πιο μέτρια πορεία των παλιών.

Αν και δε μου αρέσει πολύ η ιδέα ότι θα κοπεί στη μέση από την προβολή των Χειμερινών Ολυμπιακών.

Δυο βδομάδες διαρκούν οι ΟΑ, τέτοιες διακοπές κάνουν ούτως ή άλλως τα networks. Αν τελικά αποφασίσουν να το ξεκινήσουν νωρίτερα, το πολύ-πολύ να πάνε συνεχόμενα όλα τα υπόλοιπα επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά μια και έχουν σκάσει παντού οι φημες θα το έχουν αποφασίσει και απλά τσεκάρουν να δουν τι αντιδράσεις.Όπως και να'χει "yay", για τα παραπάνω επεισόδια

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Και στα PC (ή Mac :p ) μας!!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα νέα για την χθεσινή πρεμιέρα της 3ης σεζόν:

 

...the first hour of the season 3 premiere of Chuck averaged (...) 7.7 million viewers and the second hour averaged (...) 7.2 million.

πηγή: tvbythenumbers.com

 

Τουλάχιστον, μπορούμε να ελπίζουμε ότι φέτος (μπορεί) και να μην περάσουμε το δραματικό κόβεται-δεν κόβεται, που συνέβη πέρσι.

 

Go Chuck! :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To επεισόδιο 3x11 με απογοήτευσε.

Εκεί που λέω πως η σειρά έχει ξεφύγει από τα κλασσικά μοτίβα της και έχει αρχίσει να είναι κάτι παραπάνω από ένα χιουμοριστικό cop show με έναν πρωταγωνιστή-καρικατούρα, ξαναπέφτει στα ίδια λάθη.

 

Το γεγονός πως ο Chuck για ακόμα μια φορά

δεν πυροβόλησε ο ίδιος ακόμα και μπροστά στον κίνδυνο του όπλου, τον εχθρό του, είναι πραγματικά πισωγύρισμα για τη σειρά

.

 

Δεν ξέρω γιατί με εκνεύρισε τόσο το γεγονός αυτό. Ίσως γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω πως η σειρά προχωράει και πως αφού ο Chuck

εκπαιδεύεται για κατάσκοπος

θα έπρεπε πλέον να είχε αποδεχθεί τον ρόλο αυτό και (έστω και με χιούμορ) να πάρει απόφαση κάποια πράγματα που συνεπάγονται των επιλογών του.

 

Αρχίζει το όλο θέμα να γίνεται πολύ bitersweet και γλυκανάλατο και εγώ αρχίζω να βαριέμαι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω να γυρίσει η Kristin Kreuk :happy: :drool: :heat:

 

Πάντως και εγώ συμφωνώ ότι

έπρεπε να πυροβολήσει.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...