Jump to content

Chuck (NBC)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψηφίστε για τον Chuck :)

http://tvinsider.com/coverpoll/index.php

 

Άντε το ψηφισα :p

Μόνο να βάλουν κανα εξώφυλλο που να αξίζει (με την Yvonne) και όχι με τον...Grimes :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Άντε το ψηφισα :p

Μόνο να βάλουν κανα εξώφυλλο που να αξίζει (με την Yvonne) και όχι με τον...Grimes :p

Εννοείται:p

Έπρεπε να ψηφίσω.Με παρακάλεσε η Yvonne:O

http://www.nbc.com/chuck/video/yvonne-says-vote-for-chuck-on-tv-guide-/1256559/

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται:p

Έπρεπε να ψηφίσω.Με παρακάλεσε η Yvonne:O

http://www.nbc.com/chuck/video/yvonne-says-vote-for-chuck-on-tv-guide-/1256559/

Aφού είναι για καλό σκοπό, εντάξει ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Προχθές έπαιξε το 13ο επεισόδιο, το οποίο κλείνει σε πολύ μεγάλο βαθμό όλα τα θέματα που μας απασχόλησαν φέτος, αφού μάλλον προοριζόταν ως ενδεχόμενο φινάλε, πριν πάρει το ΟΚ για full season.

 

Και τελικά, αν αυτή είναι η τελευταία του σεζόν (αν και ο "Chuck" ανασταίνεται στο παρά πέντε κάθε χρονιά :p) πιστεύω ότι θα μου λείψει...

 

 

Bonus στιγμή: JeffSter με "Push it" στο μαιευτήριο!

 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως τo Chuck έχει λόγο να φοβάται φέτος. Είναι σχετικά σταθερή η απόδοσή του και πρόσφατα (νομίζω το 11ο-12ο επεισόδιο) έκανε και season high.

Άλλωστε το Chuck δεν ήταν και ποτέ το Lost :p σε θεαματικότητες. Ασε που το NBC δεν είναι το CBS/ABC, οπότε δεν έχει πια τρελές απαιτήσεις από τα έργα του.

 

Προσωπικά πιστεύω πως θα ανανεωθεί.

 

ΥΓ: Αν και για να πω την πικρή μου αλήθεια, το έχω ψιλοβαρεθεί.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όντως, το τελευταίο επεισόδιο έδειχνε λες και ήταν το τελευταίο της σειράς ή της season.Τακτοποιήθηκαν τα πάντα.Υποθέτω ότι είχε γυριστεί πριν πάρουν το οκ για τα 24 επεισόδια.

Πάντως φάνηκε λίγο άκυρο το πώς κατάφεραν μέσα σε 2-3 επεισόδια να καταφέρουν ότι δεν κατάφερε η μάνα του Chuck μέσα σε 20 χρόνια!Σαν να ήθελαν να το ξεπετάξουν.Τέσπα, δεν ήταν κακό.Έχει καλή πορεία η σειρά.Μέχρις στιγμής για μένα η 3η season ήταν η καλύτερη μέχρι τώρα και μετά ακολουθεί η τρέχουσα.

 

Εκεί που τραγουδούσαν οι jeffster στο νοσοκομείο όλα τα λεφτά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Yvonne ως belly dancer το καλύτερο σημείο του χθεσινού επεισοδίου:O

Κατά τα άλλα ένα μέτριο επεισόδιο με αργή σχετικά εξέλιξη.

Άραγε τώρα που η frost επιστρέφει στη δράση θα μείνει στη σειρά ως μέλος της ομάδας ή θα φύγει και θα τη βλέπουμε περιστασιακά?Να δούμε..

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνεχίζει κανείς να το βλέπει; :p Έχει πέσει πολλή ησυχία.

 

Στο δεύτερο μισό της σεζόν έχω σταματήσει την προσπάθεια να παρακολουθώ τα κίνητρα των πράξεων είτε του Βόλκοφ, είτε της κόρης του, είτε του πατέρα του Chuck για το σχέδιο του Agent-X... Οπότε δεν έχω ιδέα πού το πάνε. Πάντως παραμένει ένα ευχάριστο 40λεπτο, αν και όχι στα ίδια επίπεδα με το πρώτο μισό τηε σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει κανείς να το βλέπει; :p Έχει πέσει πολλή ησυχία.

 

Στο δεύτερο μισό της σεζόν έχω σταματήσει την προσπάθεια να παρακολουθώ τα κίνητρα των πράξεων είτε του Βόλκοφ, είτε της κόρης του, είτε του πατέρα του Chuck για το σχέδιο του Agent-X... Οπότε δεν έχω ιδέα πού το πάνε. Πάντως παραμένει ένα ευχάριστο 40λεπτο, αν και όχι στα ίδια επίπεδα με το πρώτο μισό τηε σεζόν.

Το βλέπω εγώ:)

 

Απλά επειδή δεν έχει κίνηση εδώ πέρα δεν γράφω και εγώ!

 

Ναι βλέπεται αρκετά ευχάριστα και πάει καλά.Δεν έχει κουράσει καθόλου, για μένα τουλάχιστον.

 

Ο agent x ήταν ο πρώτος intersect και δούλευε στη cia αλλά μετά κάπως πέρασε στην άλλη πλευρά.Τα περαιτέρω στη συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα πάντως... :(

Και βαρέθηκα νομίζω πάνω που τα φτιάξανε οι πρωταγωνιστές. Άρχισαν όλα να έχουν να κάνουν με τη σχέση τους και ο Chuck κόλλησε από τον Ted του How I Met Your Mother και αυτή την ανεξήγητη μανία να παντρευτεί ντε και καλά και έγινε αχταρμάς.

 

Αν δεν κοπεί η σειρά μπορεί να τη δω το καλοκαίρι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω εγώ:)

 

Απλά επειδή δεν έχει κίνηση εδώ πέρα δεν γράφω και εγώ!

 

Ναι βλέπεται αρκετά ευχάριστα και πάει καλά.Δεν έχει κουράσει καθόλου, για μένα τουλάχιστον.

 

Ο agent x ήταν ο πρώτος intersect και δούλευε στη cia αλλά μετά κάπως πέρασε στην άλλη πλευρά.Τα περαιτέρω στη συνέχεια..

Ναι, ΟΚ αυτό το έπιασα (και είδαμε και ποιος είναι), απλώς δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να με ενδιαφέρουν οι λόγοι που έγινε αυτό, το γιατί ο Casey στο τέλος του επεισοδίου έδειξε να ενδιαφέρεται αρκετά κλπ κλπ.

Ή γιατί ο Volkoff δεν είχε πει κάτι τόσο καιρό.

Αλλά ναι, παραμένει ευχάριστο όπως είπα και πριν.

Εγώ βαρέθηκα πάντως... :(

Και βαρέθηκα νομίζω πάνω που τα φτιάξανε οι πρωταγωνιστές. Άρχισαν όλα να έχουν να κάνουν με τη σχέση τους και ο Chuck κόλλησε από τον Ted του How I Met Your Mother και αυτή την ανεξήγητη μανία να παντρευτεί ντε και καλά και έγινε αχταρμάς.

 

Αν δεν κοπεί η σειρά μπορεί να τη δω το καλοκαίρι.

Εντάξει, δεν έχουν όλα να κάνουν με τη σχέση τους. Ίσα-ίσα αυτό το κομμάτι το έχουν κρατήσει σε καλά επίπεδα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο επεισόδιο της season την άλλη Δευτέρα και κατά πως φαίνεται η σειρά πάει και 5η season:D
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο επεισόδιο της season την άλλη Δευτέρα και κατά πως φαίνεται η σειρά πάει και 5η season:D

 

NEW SEASON ?? BEST NEWS !!!!! :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Και επισήμως, η πέμπτη σεζόν που οριστικοποιήθηκε για του χρόνου, θα είναι και η τελευταία. Πιθανότατα θα έχει 13 επεισόδια μόνο.

 

Πολύ καλή κίνηση, καθώς και τον Chuck θα έχουμε για λίγο ακόμα, και θα καταφέρουν να δώσουν ένα καλό και μη βεβιασμένο κλείσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Και επισήμως, η πέμπτη σεζόν που οριστικοποιήθηκε για του χρόνου, θα είναι και η τελευταία. Πιθανότατα θα έχει 13 επεισόδια μόνο.

 

Πολύ καλή κίνηση, καθώς και τον Chuck θα έχουμε για λίγο ακόμα, και θα καταφέρουν να δώσουν ένα καλό και μη βεβιασμένο κλείσιμο.

 

Προσωπική μου εκτίμηση, τα 13 επεισόδια είναι για να μην ανακοινώσουν από τώρα full season.

Με τα φετινά επεισόδια, έχει 78 συνολικά + 13 του χρόνου = 92.

Στα 100 επεισόδια δε μπαίνει σε syndication;

Σιγά μην το αφήσουν έτσι...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου εκτίμηση, τα 13 επεισόδια είναι για να μην ανακοινώσουν από τώρα full season.

Με τα φετινά επεισόδια, έχει 78 συνολικά + 13 του χρόνου = 92.

Στα 100 επεισόδια δε μπαίνει σε syndication;

Σιγά μην το αφήσουν έτσι...

Δεν είχα υπόψη μου κάποιο όριο επεισοδίων... :O Αλλά είναι ενδιαφέρον αυτό.

 

Στη wikipedia λέει το εξής:

 

Off-network syndication can take several forms. The most common form is known as strip syndication or daily syndication, when episodes of a television series are shown daily five times a week. Typically, this means that enough episodes must exist (88 episodes, or four seasons, is the usual minimum, though many syndicators prefer a fully rounded 100 episodes) to allow for continual strip syndication to take place over the course of several months, without episodes being shown again. However, there are exceptions, such as the 65-episode block (common in children's programming), which allows for a 13-week cycle of daily showings, so there will only be four repeats in a year.

 

Εδώ έχει και παραδείγματα από shows που έγιναν syndicated με λιγότερα επεισόδια.

 

Anyway, όλα αυτά τα παρέθεσα απλώς για να ενημερωθούμε. Πιθανότατα να γίνει αυτό που λες, όπως και πέρσι, που αρχικά έδωσαν το ΟΚ για μισή σεζόν, και μετά το επέκτειναν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα υπόψη μου κάποιο όριο επεισοδίων... :O Αλλά είναι ενδιαφέρον αυτό.

 

Εδώ έχει και παραδείγματα από shows που έγιναν syndicated με λιγότερα επεισόδια.

 

Anyway, όλα αυτά τα παρέθεσα απλώς για να ενημερωθούμε. Πιθανότατα να γίνει αυτό που λες, όπως και πέρσι, που αρχικά έδωσαν το ΟΚ για μισή σεζόν, και μετά το επέκτειναν.

 

Και εγώ ο μόνος λόγος που το ήξερα ήταν γιατί το λένε συχνά για σειρές που είναι στην 3η-4η σεζόν τους και κινδυνεύουν να κοπούν. Απλά επειδή στα sites για την αμερικανική τηλεόραση αναφέρουν τα 100 επεισόδια πολύ συχνά, φαντάζομαι πως θα υπάρχουν και περιπτώσεις που σειρές έγιναν syndicated με λιγότερα, αλλά ίσως να είναι πιο συνηθισμένο το όριο των 100.

 

Anyway, θα δείξει.

Πάντως όπως και να έχει μόνο ως καλά μπορούν να θεωρηθούν αυτά τα νέα, αφού το Chuck φέτος είχε πολλά προβλήματα με τα νούμερα του. Μπράβο τους! :)

 

YΓ: Οι σειρές που αναφέρει στη Wikipedia ότι έγιναν syndicated με λίγοτερα από 100 επεισόδια, είναι τεράστια ονόματα. ;)

YΓ 2: Καλά όχι όλες (και κοίταζα σε λάθος πίνακα χαχαχαχα)

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως γινεται αμα φτασουν 100 επεισοδια ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως γινεται αμα φτασουν 100 επεισοδια ?

 

Με λίγα λόγια, είναι πιο εύκολο (και πιο προσοδοφόρο) να πουλήσουν τα networks (ABC, CBS, NBC, FOX, CW κτλ) στους τοπικούς σταθμούς της Αμερικής τα δικαιώματα αναπαραγωγής της σειράς. Και αυτό γιατί μπορεί μια σειρά να παίζει καθημερινή επανάληψη για πολύ καιρό χωρίς να δείχνει 2-3 φορές το ίδιο επεισόδιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

α οκ καταλαβα :) :thanks:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό ήταν το τελευταίο επεισόδιο για φέτος. Φαίνεται να

έκλεισε εντελώς το κεφάλαιο Volkoff, και θα μας απασχολήσει το αν όλα αυτά που έχουν γίνει μέχρι τώρα είναι μέρος ενός σχεδίου

, το οποίο για θέμα της τελευταίας σεζόν με ικανοποιεί.

 

 

Τώρα το αν και πώς ο Morgan θα "κλέψει" τη δόξα του Chuck ως intersect, δεν ξέρω...

:p :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...