Jump to content

Chuck (NBC)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι θέλω να γυρίσει η Kristin Kreuk :happy: :drool: :heat:

 

Καλά, αυτό ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!! :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις ειδα το καινουργιο επεισοδιο,ενταξει η σειρα ειναι φοβερη στην 3 season(οχι πως στις 2 προηγουμενες δεν ηταν:p).Συμφωνω οτι

επρεπε να πυροβολησει στο 3χ11 αλλα ενταξει τοσα επεισοδια τον εχουμε μαθει να εχει τετοια συμπεριφορα ο chuck δεν με πειραξε ιδιαιτερα που δεν τον σκοτωσε εκεινος

.Δειτε το 3χ12 ειναι κορυφη:D

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το καινουργιο επεισοδιο,ενταξει η σειρα ειναι φοβερη στην 3 season(οχι πως στις 2 προηγουμενες δεν ηταν:p).Συμφωνω οτι

επρεπε να πυροβολησει στο 3χ11 αλλα ενταξει τοσα επεισοδια τον εχουμε μαθει να εχει τετοια συμπεριφορα ο chuck δεν με πειραξε ιδιαιτερα που δεν τον σκοτωσε εκεινος

.Δειτε το 3χ12 ειναι κορυφη:D

Ναι ωραίο ήταν το 3x12. Δεν την περίμενα την ανατροπή στο τέλος.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό (ημι)φινάλε στη 3η season!

 

Να πω την αλήθεια, περίμενα ο Shaw να είναι πολύ περισσότερο αναμεμειγμένος στο Ring, δηλαδή να ήταν αυτός ο Head -οπότε αυτό θα έδινε άλλη διάσταση και στην ονομασία της οργάνωσης, ο οποίος υπέστει εθελοντικά "πλύση εγκεφάλου" or sth για να είναι πειστικός στο ρόλο του στη CIA, μέχρι να του θυμίσουν ποιος είναι (κατά την απαγωγή του). Αλλά αυτά είναι δικά μου σενάρια :P . Το 3x13 Chuck vs. the Other Guy ήταν κορυφαίο όπως ήταν!

 

 

Δύο εβδομάδες κενό τώρα και μετά συνέχεια με τα έξι έξτρα επεισόδια.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι ήταν το καλύτερο επεισόδιο του chuck μέχρι στιγμής....πραγματικά απίστευτο και γεμάτο επεισόδιο!η τρίτη σεζόν δεν μου είχε αρέσει τόσο πολύ όσο οι άλλες, αλλά αυτό το επεισόδιο ήρθε να διορθώσει τα πάντα! :D
Link to comment
Share on other sites

Ποσα επεισοδια θα βγουν στην 3 σεζον?Χτες βγηκε το 13 και εχουν μεινει αλλα 6?Τοσα λιγα θα βγαλουν? Edited by Argonath
Link to comment
Share on other sites

Τόσα. Και αν σκεφτείς ότι το αρχικό σχέδιο ήταν να είχαμε μόνο αυτά τα 13 (γι'αυτό και το σημερινό "παίζει" σαν φινάλε), πάλι καλά να λες.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Τόσα. Και αν σκεφτείς ότι το αρχικό σχέδιο ήταν να είχαμε μόνο αυτά τα 13 (γι'αυτό και το σημερινό "παίζει" σαν φινάλε), πάλι καλά να λες.

Ξερουμε μηπως αν θα συνεχιστει η σειρα και 4 season?Γιατι δεν ηταν σιγουρο αν θα γινει 3η season μιας και για τα δεδομενα της Αμερικης δεν πηγαινε καλα.Φετος παντος ακουσα οτι πιανει καλα νουμερα τηλεθεασης....μακαρι να συνεχιστει γιατι μαζι με το how i met your mother και το big bang theory ειναι η αγαπημενη μου σειρα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα θα ξέρουμε μια εβδομάδα πριν προβληθουν και τα τελευταία δύο επεισόδια της 3ης season (που θα προβληθούν μαζί). Κάπου στα μέσα Μαΐου.

Ανεπίσημα, είναι πολύ πιθανό να ανανεωθεί (αλλά δεν έχει ακουστεί κάτι σχετικά ως τώρα).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ο Chuck...grew a pair!! :p

Όντως πολύ καλό το 3x13.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την τρίτη σεζόν αυτές τις μέρες, έχω δει μέχρι το 5ο επεισόδιο, και τελικά μου είχε λείψει πολύ ο Chuck. Μπορεί οι ιστοριούλες να εξακολουθούν να είναι απλές, τα "love stories" (πχ αυτό με την κοπέλα στο αεροπλάνο για το Παρίσι) να είναι χιλιοειδωμένα, αλλά όλα αυτά έχουν "δέσει" πολύ ωραία. Και φυσικά παραμένουν πολύ προσεκτικά επιλεγμένα τα τραγούδια της σειράς!

 

Οff I go για να καλύψω και τα υπόλοιπα επεισόδια...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έτοιμοι για την επιστροφή απόψε; Έκανα πλήρες catch-up και μπορώ να πω ότι η 3η σεζόν κινείται σε πολυ ψηλά επίπεδα! Έτσι όπως το πάνε βέβαια, αναρωτιέμαι πόσο θα αντέξει χωρίς να ξεχειλώσει... Εξαρτάται από το πώς θα χειριστούν την ιστορία στα επόμενα 6 επεισόδια!

Link to comment
Share on other sites

Πανέτοιμοι!!

(η ιστορία έχει ήδη αρχίσει να ξεχειλώνει πάντως - καλή ιδέα να κάνουν τον Chuck κανονικά πράκτορα, αλλά δεν ξέρω αν θα έχει ενδιαφέρον αυτό. Υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ και καλύτερες σειρές με spies/cops. Ελπίζω μόνο να μην χάσει το χιούμορ της.)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, με το φινάλε της 2ης (δηλ. "guys, I know kung fu") περίμενα ότι θα ξεχείλωνε πιο γρήγορα, αλλά το χειρίστηκαν καλά, και παρά την υπερβολή της παραμένει πολύ ευχάριστη σειρά.

 

Δεν τη συγκρίνω με άλλες spy/cop σειρές (πχ το επίσης χαλαρό Burn Notice), γιατί στην ουσία νομίζω ότι ούτε οι δημιουργοί της πιστεύουν ότι είναι κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

...και το αποδεικνύουν σε κάθε ευκαιρία, όπως με το "κόλλημα" του Chuck με τα όπλα ή με τα συνεχή ερωτικά προβλήματα των πρωταγωνιστών (μια αληθινή cop σειρά δεν εμβαθύνει τόσο πολύ σε αυτό τον τομέα του χαρακτήρα των ηρώων της γιατί δεν είναι αυτό που ενδιαφέρει το κοινό της).

 

Βασικά, το Chuck είναι μια κωμική περιπέτεια, έχει τη δράση της μεν, αλλά κυρίως στηρίζεται στο χιούμορ της, το οποίο εμένα προσωπικά μου ταιριάζει αλλά σε πολλούς άλλους φαίνεται κρύο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
13+9 επεισόδια για την 4η σεζόν του Chuck!

 

Πολύ καλά νέα, αλλά μπερδεύτηκα. Το +9 τι σημαίνει; Ίδια φάση με φέτος; Φέτος, αυτό δεν έγινε on-the-fly, αφού είχε αρχίσει η season;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Οψιόν ανανέωσης, όπως στις μεταγραφές ένα πράγμα :p

 

Όπως έγινε και φέτος δηλαδή, αλλά τώρα του δίνουν από την αρχή το ΟΚ αν πάνε καλά τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αυτό που σκέφτομαι είναι το πρόβλημα που θα έχουν (πάλι) οι σεναριογράφοι. Δηλάδη έτσι όπως είναι 13 + 9 , σημαίνει ότι για να είναι "ασφαλείς" πρέπει να κάνουν πάλι δύο αυτόνομα arcs, το βασικό και το extra (ή δύο εξίσου βασικά). Εκτός και αν αποφασίσουν να το ρισκάρουν :D
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Season finale χθες με διπλό επεισόδιο για το Chuck.

Διαβάζω ότι ήταν πάρα πολυ καλό το φινάλε. (δεν το έχω δει ακόμα, ίσως το βράδυ).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλά τα 3x18 και 3x19.

Από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς, γεμάτα με δράση, αστεία και εξελίξεις. Είχε αρκετά κλισε

(στο σημείο που είπε ο πατέρας των Chuck/Ellie, στην Ellie "δε θα σε ξαναφήσω ποτέ", θυμήθηκα τον Randy από τα Scream, ο οποίος έλεγε το εξής σοφό: "Never say "I'll be right back." because you won't be back.")

αλλά σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλό.

 

Το μοναδικό πράγμα που με ξενέρωσε ήταν

η επιστροφή του Shaw

για δύο λόγους:

1)

Γιατί αυτό σημαίνει πως ο Chuck δεν τον σκότωσε όταν τον πυροβόλησε, το οποίο εκτός από υπερβολικά μη ρεαλιστικό, σημαίνει πως οι δημιουργοί επιμένουν να διατηρούν το Chuck σε επίπεδα... Pokemon από άποψη βίας. ΟΚ το καταλάβαμε, δεν είστε υπέρ της βίας. Του χρόνου βάλτε τους πράκτορες της CIA να πυροβολούν με νεροπίστολα.

 

και 2)

Γιατί το γεγονός πως δεν τον σκότωσε στο τέλος του 3x19, σημαίνει με μαθηματική ακρίβεια πως θα τον ξαναδούμε. Και είναι αχώνευτος χαρακτήρας, ο άτιμος!

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είχε αρκετά κλισε

(στο σημείο που είπε ο πατέρας των Chuck/Ellie, στην Ellie "δε θα σε ξαναφήσω ποτέ", θυμήθηκα τον Randy από τα Scream, ο οποίος έλεγε το εξής σοφό: "Never say "I'll be right back." because you won't be back.")

αλλά σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλό.

:lol: Aκριβώς αυτό σκέφτηκα!

Το μοναδικό πράγμα που με ξενέρωσε ήταν

η επιστροφή του Shaw

για δύο λόγους:

1)

Γιατί αυτό σημαίνει πως ο Chuck δεν τον σκότωσε όταν τον πυροβόλησε, το οποίο εκτός από υπερβολικά μη ρεαλιστικό

...

Όπως (περίπου) είπε και ο Morgan: "Τον είδες πραγματικά να πεθαίνει;" :p

 

Καλό το φινάλε, παμε τώρα για την 4η σεζόν, αλλά ελπίζω να μην το κουράσουν πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μεθαύριο ξεκινάει η 4η season :happy:

Ξέρει κανείς τί ώρα παίζει στην Αμερική και πόσο περίπου θα κάνει για να έρθει στα μέρη μας?Την ίδια μέρα ή την επομένη?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ η επιλογή στο καστ

της μητέρας του Chuck

 

Ναι, το έφαγα το spoiler εγώ. Όχι, δεν αποκαλύπτω όνομα στο παραπάνω.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Είχε όντως χαρακτηριστική φωνή αλλά δεν μου έρχεται ποια είναι.

Αναμένουμε την πρεμιέρα μεθαύριο:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...