Jump to content

Mini Cooper


aristidis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

500€:lol: πολυ ραδιο αρβυλα παιζει η λωριδες για το ΜΙΝΙ εχουν 80€ περιπου +εργατικα 20-30€ συνολικα περιπου 100€.

καποια ανταλακτικα του ειναι λιγο πιο ακριβα σε σχεσει με αλλα αυτοκινητα αλλα εχουν πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

οπως πχ τα τακακια του που εχουν 100€ αλλα αποδιδουν πολυ πιστεψε με.

Αν θες μπορεις να ρωτησεις και να μαθεις οτι θες στο http://www.miniclub.gr

 

Υ.Γ το ΜΙΝΙ δεν ειναι αμαξι που θα το αγορασεις λογο τιμης - αποδοσης αλλα λογω ερωτα και πιστεψε με θα σε ανταμείψει με το παραπανω μια βολτα με το καινουριο θα σε πείσει :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως ειναι πολυ γελοιο αυτο που σου ειπαν για τις ριγουλες!!Ακου 500 €!!

Εχουν ξεφυγει νομιζω!!

Ακομα και το R53 ειναι φοβερο αυτοκινητο!(το προηγουμενο μοντελο!)

Καλα σου λεει ο dalton13! Μπες στο ιντερνετ, σε club Ελλαδας και εξωτερικου, περνα και μια βολτα απο καμια αντιπροσωπια για πληροφοριες για τιμες!!

Αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ η τιμη μπορεις να δεις και για μεταχειρισμενο!Υπαρχουν αμαξια που δεν τους εχουν πιει το αιμα και με μια καλη αναζητηση θα βρεις κατι πολυ καλο!Trust me!!

Kαι εγω μαλλον κατι τετοιο θα κανω(θα ψαξω για R53 δλδ), αλλα αυτο το σκασμενο το τουρμπακι καραλεει!!

Το ΜΙΝΙ ειναι ερωτας!!:rotfl:
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ειναι αυτο το φορουμ??

Δειχνει under construction ακομα...

Να προσθεσω, μιας και εχουμε παρει αμπαριζα τα φορουμ, οτι υπαρχει και το http://www.minifans.gr για τυχον ερευνα, αποριες, κλπ

Το ΜΙΝΙ ειναι ερωτας!!:rotfl:
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει κι εγω ενα Mini s r53 με 200+ αλογα και πραγματικα μπορω να πω οτι το αυτοκινητο ειναι πραγματικα αλλου.

τι να πω,για το στησιμο???βαζει γυαλια σε πολυ πιο ακριβα αυτοκινητα.

για το γκαζακι του?αν κι εχω και m3 Μπορω να πω οτι μια χαρα με φτιαχνει και το Mini Μου.

το r56 προς το παρον δεν το εχω συμπαθησει και τοσο παρα τις βελτιωσεις που εχει δεχτει.μπορει μελλοντικα να μου κανει το κλικ.

 

 

http://www.imageshack.gr/files/2tzrtxo5kh037p9ccanm_thumb.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ap oti diavasa sto link leei mono oti einai upo ekseliksi kai sxediasmo auta ta veltiotika proionta gia to mini...Mono o mprostinos profilaktiras den m aresei pou einai toso xamilos allios olo to ipoloipo koustoumi einai koukli...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να σας πω το πονο μου.

Εγω βασικα για smart πηγαινα αλλα μαλλον θα μου τη βαρεσει κ θα παω για το μινι.

Απλα θα θελα να με βοηθησετε οι γνωριζοντες κ εχοντες!!!

Τα μονα κοληματα μου ειναι περιπου ποσο καιει μες στη κινηση της Αθηνας και ποσο ακριβα ειναι τα σερβις κ η συντηρηση του.

Ξεχασα να πω οτι μιλαω για το 1,6 120αλογα.

Επισης αν υπαρχει κανας νεος ευτυχης κατοχος του συγκεκριμενου να μου πει ποσο παει περιπου τελικη τιμη

Κ καμια καλη προταση για μαγαζι που να παω κ να με βοηθησουν κ να κοψουν κ τπτ!!!

Συγνωμη για το αποτομο του μηνυματος αλλα μου ηρθε τρελη φλασια το συγκεκριμενο αμαξι (εγω για μικρο εψαχνα αλλα τελικα γυρισα στη πρωτη κ παντοτινη αγαπη μαζι με το τελευταιο Civic)

Ευχαριστω για την βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα και 'γω ένα Cooper S R53 πριν μία εβδομάδα. Απλά απίστευτο. Πολύ σωστό γκαζάκι, ωραία φρένα, απίστευτο στρίψιμο. Το μόνο αρνητικό είναι πως απο πίσω μου δεν χωράει κανείς γιατί λόγω του ύψους μου έχω αρκετά πίσω το κάθισμα αλλά δεν είναι τόσο τραγικό. Ούτος ή αλλος δεν θέλω να το φορτώνω με πολύ κόσμο μέσα.

 

Με έχουν πιάσει σκέψεις αν έκανα καλά που πήρα με κομπρέσορα και όχι με τούρμπο, το καινούριο, αλλά σκέφτομαι πως καλά έκανα για δύο λόγους: Πρώτον επειδί ο κομπρέσορας ανοίγει πολύ χαμηλά (απο 1,5 χιλιάδες στροφές μέχρι 4,5 όπου ο κινητήρας δείνει την μέγιστη του ισχύς) και δεύτερον επειδί το τούρμπο γενικά είναι πιο ζημιάρικο, ειδικά εντός πόλεως που θα μετακινούμαι εγώ.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

καλοταξιδο φιλε μου..να ξερεις οτι πηρες ενα απιστευτο αυτοκινητο που σιγουρα θα σε ικανποιησει σε ολους τους τομεις..(εκτος απο τους χωρους!)

οσον αφορα το κομπρεσσορα,να ξερεις οτι καποια r53 με κομπρεσσορα ειχαν καποια (μικρα)θεματα αξιοπιστιας..το r56 ειναι βελτιωμενο σε σχεση με το προκατοχο,ενω δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας λογω τουρμπο(οπως και στα περισσοτερα συγχρονα υπερτροφοδοτουμενα)..οπως και να χει πηρες ενα αμαξι με πολυ potential που οδηγωντας το θα το γουσταρεις ολο και περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Όντως, το αμάξι είναι πολύ καλύτερο απ' όσο το περίμενα. Πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μεγειες πολλες για το καινουργιο σου Μινακι!!

Αν και τωρα σου φαινεται μειονεκτημα οτι δεν εχει χωρο θα ανακαλυψεις στην πορεια οτι εχει πιο πολυ χωρο απ'οσο νομιζεις...

Ενταξει, δεν εχει το χωρο λιμουζινας αλλα εχουμε κατσει 3 ατομα πισω και ο οδηγος ηταν αρκετα ψηλος...

Τωρα για το αν εκανες καλα που πηρες κομπρεσσορατο και οχι τουρμπατο θα το ανακαλυψεις στην πορεια!Εξαρταται απο το τι σου αρεσει να ακους περισσοτερο!!

Η αληθεια ειναι οτι μεχρι τωρα, 2,5 χρονια που κυκλοφορει, το R56 δεν εχει δωσει καποιο κοσμοϊστορικο προβλημα!:D

Το ΜΙΝΙ ειναι ερωτας!!:rotfl:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πολύ ωραία.. Υπάρχει thead! Veco δεν το ήξερα. Και έψαξα αλλά θα πρέπει να ήταν θαμμένο..;)

 

Λοιπόν, γνώμες? Μιας και το τελευταίο ποστ είναι πριν από έναν χρόνο;)....Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα..

 

Το R53 είναι με compressor και το R56 με turbo, σωστά??? Εκτός αυτού, έχουν άλλες διαφορές???

 

Κάποια γνώμη και εδώ???

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο ενδιαφέρεσαι;

Καινούριο ή μεταχειρισμένο;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο ενδιαφέρεσαι;

Καινούριο ή μεταχειρισμένο;

 

Για μεταχειρισμένο... Καινούριο είναι κάπως μπόλικα...:O

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο... Καινούριο είναι κάπως μπόλικα...:O

 

 

Για την προηγούμενη γενιά με τον κομπρέσορα ή την καινούρια με το turbo;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Για την προηγούμενη γενιά με τον κομπρέσορα ή την καινούρια με το turbo;

 

Αυτό θα ήθελα να μου το ξεκαθαρίσετε εσείς! Προφανώς και προτιμώ το turbo, λόγω του ήχου. Όχι για την μετέπειτα βελτίωση. Αυτό δεν με ενδιαφέρει να μπω στα ενδότερα περί βελτιώσεων.. Άντε απλά για να είναι πιο εντυπωσιακός ο ήχος μετά...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τα λεφτά πήγαινε για το turbo.

Έχει χάσει λίγο από την αμεσότητα του παλιού στις αντιδράσεις και είναι ελάχιστα πιο αργός στην απόκριση ο κινητήρας αλλά μιλάμε για διαφορές που δε θα σε ενοχλήσουν ενώ η αναβαθμισμένη ποιότητα είναι αρκετά πιο φανερή.

 

Πάντως αν θες να το πάρεις απλά επειδή είναι μόδα ή για να πουλάς μούρη μην πάρεις το S.

Έχει συγκεκριμένο λόγο που φτιάχτηκε και μετά από λίγο θα σε κουράσει.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η μούρη με ενδιαφέρει ούτε επειδή είναι μόδα.. Καμία σχέση.. Μου αρέσει εμένα πάρα πολύ.;)

 

Πολύ χαίρομαι για την απάντηση! Πολύ συγκεκριμένη! Θα το κοιτάξω και αν έχω απορίες θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να σιγουρευτείς και επειδή και τα λεφτά δεν είναι λίγα προσπάθησε να βρεις κάποιο να κάνεις ένα test drive για κανένα μισάωρο.

Πολύ καλό είναι και το ατμοσφαιρικό με τα 120 άλογα. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για αυτόν τον κινητήρα. Είναι μία καλή εναλλακτική αν θέλεις κάτι σε καλύτερη τιμή.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήθελα να μου το ξεκαθαρίσετε εσείς! Προφανώς και προτιμώ το turbo, λόγω του ήχου. Όχι για την μετέπειτα βελτίωση. Αυτό δεν με ενδιαφέρει να μπω στα ενδότερα περί βελτιώσεων.. Άντε απλά για να είναι πιο εντυπωσιακός ο ήχος μετά...

 

καλυτερα το turbo, πιο αξιοπιστο το μοτερ απο τον κομπρεσορα.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα το turbo, πιο αξιοπιστο το μοτερ απο τον κομπρεσορα.

 

Θα το κοιτάξω..

 

Δεν παίρνω το απλό ΜΙΝΙ.. Δεν μου αρέσει πολύ το απλό... Προτιμώ το S και ας έχει και λίγα παραπάνω και ας καίει και παραπάνω.;):O:X:shifty::cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...