Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6210 Navigator


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να βάλεις τους χάρτες με τα ελληνικά ονόματα πρέπει πρώτα να περάσεις την έκδοση 3 μέσω του nokia maps updater. Το έκανες αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 370
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να περασω το προγραμμα της garmin πρεπει να κανω καποια διαδικασια σπασιματος στο κινητο;δεν μιλαω για το ξεκλειδωμα του ιδιου του garmin

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο από τα συνηθισμένα...

Προχωράς άμεσα στη γνωστή διαδικασία εγκατάστασης του Garmin.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το εκανα.δεν ξερω γιατι δεν τους παιζει.

Ποιά έκδοση του nokia maps έχεις τώρα; Αν έχεις την 3.0.4809, είσαι οκ, αν όχι πρέπει να ξανατρέξεις το nokia maps updater για να την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το βαλω.δεν πειραζει.το κινητο εχει καποια αλλα σπαστικα.κολλαει καποιες φορες οταν τραβας φωτογραφια.επισης το βιντεο που τραβας δεν βγαινει καλα κανει διακοπες.μαλλον πρεπει να βγει αναβαθμιση γρηγορα.τελος στα sms πιανει ενα μην με μολις 60 χαρακτηρες.πηγα στις ρυθμισεις_συντομο μηνυμα_κωδικοποιηση χαρακτηρων εβαλα πληρη υποστηριξη και παλι τα ιδια ενω στο 6110 ειχε λυθει το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Περιορισμένη υποστήριξη θα πρέπει να επιλέξεις για να έχει 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις format στη κάρτα μνήμης. Θα βοηθήσει στα κολλήματα που κάνει όταν τραβάς βίντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αν κανω φορματ μετα θα πρεπει να περασω απο την αρχη τα προγραμματα garmin και sygic και βαριεμαι.αυτο φταιει λες?πηγα στο νοκια κλαμπ και μου ειπαν οτι σε αυτους δεν εχει ερθει ακομη το κινητο και δεν μπορουν να κανουν τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τα χάσεις.

Απλά κάνε αντιγραφή όλων των δεδομένων της κάρτα μνήμης στον υπολογιστή σου (συμπεριλαμβανομένων και των φακέλων συστήματος), κάνε το φορματ που σου είπα και μετά πέρασέ τα και πάλι στη κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.....?

το κινητο μπορεις να το χακαρεις η για να βαλεις εφαρμογες θα πρεπει να στειλεις το ιμει σου για να σου στειλουν κωδικο με το γνωστο τροπο κτλ κτλ κτλ......

 

εχω και εγω τωρα ενα 6210 του αφεντικου μου και προσπαθω να του βαλω καμια εφαρμογη...

τωρα ειδα οτι εχει μονο ενα 1g καρτα...οποτε την πατησε κανονικα...:lol:

με το νεο ετος το garmin....:p

το κινητο πολυ στιβαροί...γενικα πολυ καλη κατασκευή....

δεν μου αρεσε το καπακι της καμερας ομως....

δυσκολεύεσαι να το πατησεις...αν ειναι δυνατον ωρες ωρες θα μας τρελανει η νοκια....

η καμερα την μερα καλη το βραδυ δεν σωζεται με τιποτα...χαλι μαυρο....!

το βιντεο καλο για μονο την ημερα...

ετρωγε και αυτο κολλήματα με το βιντεο αλλα μολις εκανα φορματ την καρτα ολα οκ....

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα πηρα και γω το 6210 να αντικαταστισει το λευκο μου 6110 navigator και ειμαι πολυ ενθουσιασμος πολυ καλη κατασκευη και ομορφο!τωρα θα αρχισω σιγα σιγα να περναω και πραγματα να πω εντυπωσεις...
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.....?

το κινητο μπορεις να το χακαρεις η για να βαλεις εφαρμογες θα πρεπει να στειλεις το ιμει σου για να σου στειλουν κωδικο με το γνωστο τροπο κτλ κτλ κτλ......

Καλύτερα να βγάλεις ένα πιστοποιητικό.

Δεν νομίζω να είναι hackable...

 

τωρα ειδα οτι εχει μονο ενα 1g καρτα...οποτε την πατησε κανονικα...

Πες του αφεντικού σου να πάρει μια κάρτα μνήμης. 1gb=κανένα.:p

 

 

Μολις σημερα πηρα και γω το 6210 να αντικαταστισει το λευκο μου 6110 navigator και ειμαι πολυ ενθουσιασμος πολυ καλη κατασκευη και ομορφο!τωρα θα αρχισω σιγα σιγα να περναω και πραγματα να πω εντυπωσεις...

Καλορίζικο!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ποση ram εχει ελευθερη τελικα το 6210?εχω βαλει το handy taskman και μου δειχνει ποση ελευθερη ram και λεει 78mb (64συνολικα και 20 ελευθερη δεν υποτιθεται οτι εχει?) και για να το δοκιμασω μηπως λεει λαθος το προγραμμα εβαλα ταυτοχρονα nokia maps,garmin,ngage,mp3,vbag και εκθεση και δεν ενοιωσε καθολου απο ταχυτητα!
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέει και εδώ, 20ΜΒ ελέυθερα αλλά μάλλον έχει γίνει λάθος. Το υποτίμησαν φαίνεται το 6210. :D :)
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε μόνο 20MB θα ήταν σκέτη καταστροφή. Πώς να τρέξεις το Garmin με τόσο λίγη RAM σε συσκευή που θέλει να λέγεται Navigator; ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

20mb δεν εχει σιγουρα γιατι οταν το ανοιξα ειχε 78mb και με ολα αυτα που ανοιξα που ειπα στο προηγουμενο post ειχε παει 50mb οποτε και μονο απο τη διαφορα εχει 28mb ιδου και φωτο απο τις μετρησεις εδω ειναι η αρχικη...

 

και εδω με το κατεβατο εφαρμογες που του φορτωσα....

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εχει

εγω μολις χτες το πηρα απο καταστημα με αναβαθμιση

 

το θεμα εναι αλλο και εδω ζητω την βοηθεια σας

το τηλ υποτειθεται οτι εχει προεγκατεστημενες τις ρυθμισεις για MMS,WAP kai INTERNET κατα τα λεγομενα απο το καταστημα

βαζω την sim αλλα τπτ,παιρνω τηλ να μου στειλουν τις ρυθμισεις,τις στελνουν,κανω την αποθηκευση,κλεινω και ξανανοιγω την συσκευη αλλα και παλι τπτ

 

χωρις τις ρυθμισεις δεν μπορω να μπω και να ενεργοποιησω το nokia maps

 

καποια προταση?καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

@barccode Βρες το εικονιδιο οδηγος ρυθμισεων και ακολουθησε

τις οδηγιες ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

απο εκει ολα οκ

κολλαει οταν κανω τις ενεργειες για την ενεργοποιηση με το κλειδι για τους χαρτες

εκει αποτυγχανει η συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Γενικως απο μια βδομαδα που το εχω ειμαι πολυ ευχαριστημενος γρηγορο,πολλες λειτουργιες,το ηχειο ειναι καλο αλλα οχι τοσο δυνατο οσο του 6110 αλλα με τα ακουστικα ειναι αψογο,εχει ενα bug στην φωτογραφικη καμια φορα βγαζει σφαλαμα αποθηκευσης αλλα πιστευω θα το διορθωσουν με αναβαθμιση συντομα, τελευταιο εχει αψογη οθονη και ειναι πολυ λεπτο.Αυτα απο μενα:D
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εχω απο το σαββατο και απο δευτερα χρησιμοποιω και τους χαρτες.

πολυ καλο σαν τηλεφωνο,γρηγορο,δεν μου εχει κολλησει ουτε μια φορα(φτου φτου μην το μαιταισω) και συμφωνω σε οτι λεει και ο προλαλησαντας!

εγω ειχα ενα θεμα με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας μου και αναγκαστικα να αλλαξω sim και να περασω ξανα τις ρυθμισεις γιατι μου εστελναν αλλα ντα αλλα και παιδευτηκα 2 μερες.

στην αρχη ημουν επιφυλακτικος οταν πηγαινα να το παρω αλλα οσο περνανε οι μερες τοσο κολλαω!

μονο μην δοκιμασεις να εχεις τους χαρτες μαζι με bluetooth handsfree....η μπαταρια κατεβαινει πριν καλα καλα το καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια :) το απογευμα θα το παρω και εγω απο wind με αναβαθμιση :) σιγουρα θα του περασω και garmin και σιγουρα θα ψαξω και για αλλα προγραμματα πλοηγησης ,

Ευχομαι να ειναι τοσο καλο οσο το περιγραφετε :):):)

Θερμη παρακληση μη πειτε στον lagoudaki οτι πηρα νοκια χαχαχα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. :)

 

Δοκίμασε το Garmin που είναι το πιο ολοκληρωμένο πρόγραμμ απλοήγησης αλλά ρίξε οπωσδήποτε και μια ματιά στο νέο Nokia Maps 3.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...