Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6210 Navigator


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι!

Προς το παρόν και ακολουθώντας και τις οδηγίες σας, είμαι αρκετά ευχαριστημένη από το συγκεκριμένο κινητό και το gps του με το Nokia maps προς το παρόν.

Έχοντας βρεί την έκδοση GarminMobileXTv5.00.00, πριν την εγκαταστήσω ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος την χρησιμοποιεί ήδη στο συγκεκριμένο κινητό και αν του έχει παρουσιάσει οποιουδήποτε είδους προβλήματα. (κολλήματα, μη ακριβές στίγμα κλπ).

thx....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 370
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το Garmin xt το εχω και στο 6210 και στο 9000,στο νοκια παιζει καλυτερα.Χθες το δοκιμασα στη κορινθο και ηταν αψογο ακομα και σε "δυσκολους" δρομος!.

Το nokia maps δεν το εχω δουλεψει καθολου!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω που χρησιμοποιω το garmin ειμαι ευχαριστημενος:D
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή ώσπου να το φέρουν και άλλες αλυσίδες καταστημάτων.

 

Edit:

Το βρήκα εδώ: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=31115

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καταφερα να το βγαλω απο τον φορτιστη στις 7:30 το πρωι και το απογευμα στις 18:00 ειχε κλεισει απο μπαταρια.....

δουλευε το navigator συνεχεια με αναμενη οθονη και τερμα φωτισμο και ταυτοχρονα μιλαγα με bluetooth handfree για ωρες.....

δεν περιγραφω παραπανω.....

Και ποσο παραπανω να κρατουσε???:)
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή ώσπου να το φέρουν και άλλες αλυσίδες καταστημάτων.

 

Edit:

Το βρήκα εδώ: http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=31115

 

Ευχαριστω για την απαντηση!το θεμα ειναι οτι εχω μια καλη επιδοτηση απο voda και φοβαμαι αν την αφησω θα ελατωθει!οπως καταλαβες ψαχνω να το παρω απο καταστημα που δινει επιδοτησεις voda.βλεπε plaisio.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως δεν θέλεις VL λόγω της έλλειψης αναβαθμίσεων.

 

Κοίτα, μπορείς να κάνεις το εξής απλό.

Να πάρεις τη Vodafone Live συσκευή και όταν βγαίνει μια αναβάθμιση να αλλάξεις επιτόπου το product code στο ελληνικό, να κάνεις αναβάθμιση και μετά να επαναφέρεις το εργοστασιακό. Έτσι δεν χάνεις την εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως δεν θέλεις VL λόγω της έλλειψης αναβαθμίσεων.

 

Κοίτα, μπορείς να κάνεις το εξής απλό.

Να πάρεις τη Vodafone Live συσκευή και όταν βγαίνει μια αναβάθμιση να αλλάξεις επιτόπου το product code στο ελληνικό, να κάνεις αναβάθμιση και μετά να επαναφέρεις το εργοστασιακό. Έτσι δεν χάνεις την εγγύηση.

 

Eυχαριστω και παλι.αλλα για να καταλαβω αν το παρω live και βγει μια νεα εκδοση λογισμικου για το 6210 και την εγκαταστησω θα βγει απο εκει το live και θα ειναι μονο το αυθεντικο της nokia?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν θα είναι πια vodafone live.

Και αν ποτέ χρειαστείς service να το πας σε Nokia Shop.

Ποτέ δεν πρόκειται να σου πουν κάτι για το firmware.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Ναι, δεν θα είναι πια vodafone live.

Και αν ποτέ χρειαστείς service να το πας σε Nokia Shop.

Ποτέ δεν πρόκειται να σου πουν κάτι για το firmware.

ευχαριστω πολυ!!!μια τελευταια ερωτηση-αν θες-Ενα τηλεφωνο με live που υστερει απο ενα κανονικο?

Ετσι κ ιαλλοιως θα το παρω και οταν ερθει η ωρα θα σε ξαναχρειαστω.ευχαριστω και παλι.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:lol:

ευχαριστω πολυ!!!μια τελευταια ερωτηση-αν θες-Ενα τηλεφωνο με live που υστερει απο ενα κανονικο?

Ετσι κ ιαλλοιως θα το παρω και οταν ερθει η ωρα θα σε ξαναχρειαστω.ευχαριστω και παλι.:rolleyes:

Στο μόνο που υστερεί είναι στο πως δεν βγαίνουν τόσο συχνά αναβαθμίσεις ή πολλές φορές δεν βγαίνουν καθόλου και είσαι αναγκασμένος να έχεις μια από τις πρώτες εκδόσεις λογισμικού οι οποίες έχουν αρκετά bugs τα οποία διορθώνονται με τις μεταγενέστερες.

 

 

πως περναμε το garmin help . το ριχνο στην καρτα το εγκατηστο αλλα δεν .

Γιατί δε ρωτάς/ψάχνεις στο επίσημο θέμα του garmin...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 2 Μερες εγινα και εγω κατοχος του 6210 και φυσικα οπως μερικοι αλλοι σε 1 μερα εβγαλα την μπαταρια νοκ αουτ με την χρηση του GPS καθως εβαλα το Garmin XT ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα φανταζομαι οτι θα εχω σιγουρα προβλημα ενεργειακο καθως θα αδειαζει η μπαταρια πολυ γρηγορα σε καποιο ταξιδι και με το προγραμμα πλοηγησης ανοιχτο οποτε σιγουρα θα χρειαστω καποιον φορτιστη αυτοκινητου ετσι??Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι οτι μενω σε περιοχη που δεν καλυπτετε απο 3G αν βγαλω την διπλη λειτουργια και το γυρισω μονο σε GSM θα εχω μεγαλη διαφορα στην οικονομια της μπαταριας?η δεν αξιζει τον κοπο?

ΥΓ μεχρι τωρα κανενα κολημα κανενα κρασαρισμα εχω βαλει μια 2GB sandisk καρτα ...

Κατεβασα και περασα στο κινητο μεσω του nokia map loader τον χαρτη για ελλαδα kapou 35mb ηθελα να περασω και ιταλια - Γερμανια - Ελβετια αλλα μονο ο Γερμανικος χαρτης ηθελε 250 mb χωρου οποτε αρκεστηκα μονο στον Ελληνικο.....παντως Καμια σχεση με το κατα κρατος ανωτερο GarminXT...

Noμιζω οτι οσοι πηραν το εν λογω κινητο ειδικα αν προλαβατε την προσφορα των 300 ευρω της Βοδιφον ... κανατε την καλυτερη επιλογη ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει το κόπο.

Ειδικά εσύ που μένεις όπως λες σε περιοχή χωρίς κάλυψη 3G, το κινητό ψάχνει συνέχεια για δίκτυο 3G με αποτέλεσμα να σπαταλά αρκετή ενέργεια.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορει καποιος να μου πει που θα το βρω χωρις το vodafone live?ευχαριστω!!:D

 

Κυκλοφόρησε στα Nokia shop ... το αγόρασα σήμερα 290 € ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια εκδοση firmware για το κινητο ?

Εχω την 03.25 και οταν προσπαθω να κανω update απο το software updater μου εμφανιζει οτι εχω ιδι την τελευταια....

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια εκδοση firmware για το κινητο ?

Εχω την 03.25 και οταν προσπαθω να κανω update απο το software updater μου εμφανιζει οτι εχω ιδι την τελευταια....

Για τα μη vodafone live ... η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η 4.13 (RM-367)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω με κλειδωμενο πληκτρολογιο και καθε 5 δευτερολεπτα περιπου αναβει σιγα σιγα το μπλε γυρω απο το κουμπι 4 κατευθυνσεων κ σβηνει. Αλλες φορες αναβει ο φωτισμος για λιγο, βλεπω το screensaver (το σημα της voda) και κλεινει μονο του.

 

Ξερει κανεις τιποτα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι και ονομάζεται αναπνοή.

Αν δεχτείς μήνυμα ή έχεις αναπάντητη κλήση θα αναβοσβήνει πιο γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εξυπηρετεί στο να καταλάβεις αν έχεις αναπάντητη ή μήνυμα χωρίς καν να πλησιάσεις το κινητό σου.

 

Δεν καταναλώνει καθόλου μπαταρία αλλά, αν δεν σε βολεύει, μπορείς να το απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μη vodafone live ... η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η 4.13 (RM-367)

 

Και εμεις με τα vodafone live πως μπορουμε να περασουμε την 4.13 ???

 

EDIT: Κανεις ???

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και γιατι να την περασεις αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος??εγω παντως βλεπω οτι η εκδοση 3.25 λειτουργει μια χαρα ολα ανοιγουν κανονικα και γρηγορα.Αν δω οτι εχει διορθωθει κατι σοβαρο μονο τοτε θα κανω αναβαθμιση αλλλιως δεν βλεπω τον λογο..
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις με τα vodafone live πως μπορουμε να περασουμε την 4.13 ???

 

EDIT: Κανεις ???

S60 Platform FAQ :: Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να την περασεις αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος??εγω παντως βλεπω οτι η εκδοση 3.25 λειτουργει μια χαρα ολα ανοιγουν κανονικα και γρηγορα.Αν δω οτι εχει διορθωθει κατι σοβαρο μονο τοτε θα κανω αναβαθμιση αλλλιως δεν βλεπω τον λογο..

 

Ελα που υπαρχει σοβαροτατος λογος :p

Στις 10 φορες που θα προσπαθησω να βγαλω μια φοτο τις 3 θα μου πεταξει ενα σπαστηκο Σφαλμα συστηματος και δεν θα τραβηχτει!!!Ασε που οταν γινεται αυτο κολαει κ μενει αναμενο το φλας για περιπου 5 δευτερολεπτα....

 

 

Ευχαριστω!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...