Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ηθελα να σε μειωσω,απλα και εγω πολλες φορες κολαω και δεν βλεπω το αυτονοητο ενω ειναι μπροστα μου.

 

Δεν μου περασε καν απο το μυαλο οτι μπορει να ειναι μαιμου,πιο πολυ γιατι ποτε δεν εχω δει μαιμου Νοκια απο κοντα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα βγάλω, λοιπόν, την μπαταρία και θα το αφήσω ως διακοσμητικό στο γραφείο.

 

Υ.Γ:

Αφού έχει μεγάλη ακτινοβολία - και φυσικά δεν το πουλάω! Δεν θα θέσω ούτε τη δική μου υγεία, ούτε κάποιου άλλου απληροφόρητου σε κίνδυνο για 100 ευρώ...

Χμμ... τώρα που βλέπω την απάντηση και άλλου με μαϊμού κινητό, μάλλον έχει πέσει στην αγορά μεγάλη παρτίδα κινέζικων απομιμήσεων.

 

Πριν από λίγο έμαθα και για μαγαζί στο Μαρούσι που τα πουλάει ως γνήσια σε ανίδεους για 400 ευρώ το κομμάτι!

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλω, λοιπόν, την μπαταρία και θα το αφήσω ως διακοσμητικό στο γραφείο.

 

Υ.Γ:

Αφού έχει μεγάλη ακτινοβολία - και φυσικά δεν το πουλάω! Δεν θα θέσω ούτε τη δική μου υγεία, ούτε κάποιου άλλου απληροφόρητου σε κίνδυνο για 100 ευρώ...

Χμμ... τώρα που βλέπω την απάντηση και άλλου με μαϊμού κινητό, μάλλον έχει πέσει στην αγορά μεγάλη παρτίδα κινέζικων απομιμήσεων.

 

Πριν από λίγο έμαθα και για μαγαζί στο Μαρούσι που τα πουλάει ως γνήσια σε ανίδεους για 400 ευρώ το κομμάτι!

 

εχουν γινει μαστιγα τα μαιμου. ακομα και αρκετα ενημερωμενοι στο θεμα κινητα την εχουν πατησει, οποτε μην εμπιστευεστε καποιο τυχαιο που σας συνανταει στον δρομο. μονο απο αξιοπιστους πωλητες και αξιοπιστα σαιτ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω πια είναι η τελευταία αναβάθμιση για το N96; Την έχει περάσει κανείς να μου πεί εντυπώσεις;
Link to comment
Share on other sites

S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση#11 :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχω ενα Νοκια Ν96 με την πιο προσφατη αναβαθμηση επανω, και τον τελευταιο καιρο εκει που ολα ειναι νορμαλ το πληκτολόγιο τρελλενεται! Πατας το πλήκτο που πρεπει να πατησεις για την λειτουργεια που θες και αυτο κανει οτι θέλει με αποτέλεσμα να μην μπορώ ουτε τηλεφωνο να πάρω και να μην μπορώ γενικα να κάνω τίποτα! Κάποια συμβουλή παρακαλώ..

Ευχαριστω, Τασος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε στενές επαφές με νερό ή οτιδήποτε υγρό το πληκτρολόγιο τελευταία...;

Α ναι, ίσως θέλει καθαρισμό ή στη χειρότερη αλλαγή.

 

Αν δεν έχει συμβεί κάποιο ατύχημα, κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή και hard format και δες αν συνεχίζει. Οδηγίες υπάρχουν στο FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω. Απο την υγρασια γενικα ομωσ και παλι να κανει ετσι? Τελος παντων με το που του εκανα ενα HARD RESET μετα λειτουργησε κανονικα. Αρα νομιζς οτι καπου, κατι κολλαει τη συσκεύη. Τι αλλο να συμπεράνω. 700 eura κινητό και παλι..... κουνας το κεφαλι!!!

Σ'ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο ενα τυπο που εχει να χρησιμοποιησει νοκια απο το θρυλικο 8310 το οποιο λειτουργει ακομα αψογα..

 

ενδιαφερομαι για το ν96 το οποιο το βρισκω σε αριστη κατασταση απο ενα φιλο που ομως αποτι καταλαβα ειναι κλειδωμενο σε voda αγγλιας...ειναι ευκολο να λειτουργησει κ με αλλες σιμ?

 

το κινητο γενικα αξιζει περισσοτερο απο ενα ν95 ?

 

ευχαριστω φιλοι!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να σιγουρευτείς αν είναι κλειδωμένο ή όχι. Γιατί αν είναι θα πρέπει να το πας σε κάποιο κατάστημα τύπου κάιζερ και με κάποιο αντίτιμο να το ξεκλειδώσεις.

 

Τώρα αν αξίζει σαν αγορά, παίζει σημαντικό ρόλο πόσο στο δίνει, σε τι κατάσταση είναι, τι άλλο παίρνεις σε αυτά τα χρήματα κτλ. Πρέπει να τα εξετάσεις όλα. Αν με ρωτούσες αν αξίζει πιο πολύ από το Ν95, θα σου έλεγα όχι.

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι το βρισκω σε τιμη αρκετα καλη..σε τελεια κατασταση...και μολις 5 μηνων..η εγγυηση ισχυει πανευρωπαικα?

 

εαν ειναι κλειδωμενο..γνωριζει κανεις το αντιτιμο?

 

η μπορω να το κανω μονος ?

 

ευχαριστω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..Εχω ενα προβλημα με το N96.Εδω και ενα μηνα περιπου μου κανει επανακκινηση το κινητο ..Οταν με παιρνουν τηλεφωνο κλεινει την γραμμη και μου βγαζει το "how are you?..Της vodafone το λογοτυπο οταν βρισκει σημα μετα απο ανοιγμα του κινητου..Σκεφτηκα μηπως το κανει οταν δεν εχω σημα αλλα και με φουλ σημα παλι το ιδιο κανει..Του εκανα update μεσω συσκευης αλλα παλι τα ιδια κανει..Τωρα το εδωσα στην Νοκια να το δουν..Θελω να ρωτησω αν καποιος αλλος ειχε το ιδιο προβλημα με εμενα και το εχει διορθωσει..Υποψιν οτι δοκιμασα και την sim σε αλλο κινητο και δεν ειχα προβλημα οπως και η vodafone μου ειπαν ειναι θεμα καθαρο της συσκευης...

 

Ευχαριστω για την φιλοξενια σας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..Εχω ενα προβλημα με το N96.Εδω και ενα μηνα περιπου μου κανει επανακκινηση το κινητο ..Οταν με παιρνουν τηλεφωνο κλεινει την γραμμη και μου βγαζει το "how are you?..Της vodafone το λογοτυπο οταν βρισκει σημα μετα απο ανοιγμα του κινητου..Σκεφτηκα μηπως το κανει οταν δεν εχω σημα αλλα και με φουλ σημα παλι το ιδιο κανει..Του εκανα update μεσω συσκευης αλλα παλι τα ιδια κανει..Τωρα το εδωσα στην Νοκια να το δουν..Θελω να ρωτησω αν καποιος αλλος ειχε το ιδιο προβλημα με εμενα και το εχει διορθωσει..Υποψιν οτι δοκιμασα και την sim σε αλλο κινητο και δεν ειχα προβλημα οπως και η vodafone μου ειπαν ειναι θεμα καθαρο της συσκευης...

 

Ευχαριστω για την φιλοξενια σας..

 

εκανες ενα hard format για να καθαρισει το κινητο σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι το βρισκω σε τιμη αρκετα καλη..σε τελεια κατασταση...και μολις 5 μηνων..η εγγυηση ισχυει πανευρωπαικα?

 

εαν ειναι κλειδωμενο..γνωριζει κανεις το αντιτιμο?

 

η μπορω να το κανω μονος ?

 

ευχαριστω

 

Θα βρεις απαντηση στο παρακατω θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=3183

 

Eαν εχεις καποια απορια καλυτερα ρωτησε εκει :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1,5 χρονο κατοχος του nokia n82 και λογω οτι αρχιζε και τα εφτυνε λογω σκληρης χρησης το αντικατεστησα και πηρα και εγω το n96....πολυ καλο δεν λεω...(αυριο θα του κανω και Update) αλλα η φωτογραφια του n82 παιδια ειναι κατα πολυ καλυτερη!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1,5 χρονο κατοχος του nokia n82 και λογω οτι αρχιζε και τα εφτυνε λογω σκληρης χρησης το αντικατεστησα και πηρα και εγω το n96....πολυ καλο δεν λεω...(αυριο θα του κανω και Update) αλλα η φωτογραφια του n82 παιδια ειναι κατα πολυ καλυτερη!

 

το ν96 ειναι πιο ολοκληρωμενο κινητο. δεν θα το μετανιωσεις. ψαξτο λιγο και θο το βρεις πολυ ενδιαφερον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανες ενα hard format για να καθαρισει το κινητο σου?

 

Οχι δεν εχω κανει..Μπορεις να μου πεις πως γινεται αν απο την Νοκια μου ερθει οπως το εστειλα? Και αν μετα χρειαζετε το update η δεν χρειαζετε μετα τιποτα αλλο..

 

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση#12

 

Εαν δεν εχεις την τελευταια αναβαθμιση τοτε καλο ειναι να την περασεις. Δεν κανουμε αναβαθμιση μετα απο hard format ειναι 2 διαφοτερικα πραγματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις αν το decoding VGA h264 που υποστηριζει το n96 γινεται μονο απο τον

real player η υποστιζεται και απο την τελευταια εκδοση του core player?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Είμαι και γω ένας χαρούμενος κάτοχος ενός N-96.

 

Το κινητό, είναι τελείως καινούργιο, χωρίς όμως κουτί και καλώδιο σύνδεσης με pc. (το καθεστώς αγοράς, δε θα το αναλύσω :O)

Είναι genuine κινητό της Nokia και όλα καλά.

Αντιμετωπίζω, όμως κάποιο πρόβλημα.

Από χθες, που δοκιμαστικά πέρασα με Bluetooth κάποια αρχεία (μουσική και εικόνες), αρχίσε να μου βαράει συνεχώς "Μνήμη δίσκου C σχεδόν γεμάτη, διαγράψτε μερικά αρχεία".

Θεωρητικά, τα αρχεία αποθηκεύονται στην ενιαία μνήμη 16gb, αλλά δε γίνεται έτσι :blink: .. Πήγα στο "Διαχείριση Αρχείων" και έψαξα έναν έναν τους φακέλους του C:/ ... πουθενά τα αρχεία. Μετά έψαξα στην ενιαία μνήμη, πουθενά τα αρχεία! Ενώ στη Μουσική φαίνονται και μπορούσα να τα ακούσω δε μπορούσα να τα βρω πουθενά.

Τι μπορώ να κάνω; Δε μπορεί, κάποια λύση θα υπάρχει :(:(:blink:

 

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ, εκ των πρωτέρων :):)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα καλορίζικο.:)

 

Στο θέμα μας τώρα... το S60 3rd Edition Platform FAQ το έχεις διαβάσει;

Αν όχι, επιβάλλεται! Θα μάθεις όσα πρέπει να ξέρεις για να μπορείς να χρησιμοποιείς τη συσκευή σου.

 

Αναφέρεις πως τα εν λόγω αρχεία τα πέρασες ασύρματα μέσω Bluetooth.

Όπως θα διαπίστωσες, τα σταλθέντα αρχεία έχουν αποθηκευτεί σε πρώτη φάση (μέχρι να τα ανοίξεις εσύ για πρώτη φορά και να τα αποθηκεύσεις όπου θέλεις) στα εισερχόμενα των μηνυμάτων.

Αν τα αρχεία είναι πολλά, λογικό είναι να γέμισε η μνήμη C: (δεν είναι η 16GB μνήμη αυτή). Διέγραψε λοιπόν τα αρχεία αυτά από τα εισερχόμενα. Δεν τα χρειάζεσαι πλέον, εφόσον τα έχεις ανοίξει τουλάχιστον μια φορά και τα έχεις αποθηκεύσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την τάχιστη και κατατοπιστηκότατη απάντηση :happy:;)

Είμαι νέος εδώ, και δεν είχα εντοπίσει το ανάλογο Topic για τις συσκευές με Symbian λειτουργικό. Είναι -άλλωστε- η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ symbian.

 

Θα παραλάβω τρίτη και το καλώδιο usb και όλα καλά! Η απάντησή σου, ήταν η λύση στο πρόβλημά μου:)

 

Σε οτιδήποτε, δε με καλύπτει ο οδηγός, θα αναφερθώ εδώ.

 

Καλή συνέχεια :p:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση#12

 

Εαν δεν εχεις την τελευταια αναβαθμιση τοτε καλο ειναι να την περασεις. Δεν κανουμε αναβαθμιση μετα απο hard format ειναι 2 διαφοτερικα πραγματα.

 

 

Μπορεις να μου πεις αν ειναι δυνατον πως γινετε ενα hard format και αν με αυτο θα χασω επαφες η αρχεια μου???

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση βρίσκεται στο μήνυμα που παρέθεσες...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mετα απο μια μικρη πτωση εσβησε η οθονη.Το ανοιγω περιμενω λιγο βαζω το ΡΙΝ και δεχομαι κανονικα κλησεις.Η οθονη ειναι ομως μαυρη.Θα το καλυψει η εγγυηση αραγε και ξερει κανενας τι μπορει να ειναι η βλαβη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...