Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχ8ές πήρα και εγώ το n96 αλλά έχω ένα μικρό προβληματάκι, ενώ στο σπίτι μου έχω ασύρμματο δύκτιο όταν κάνω αναζήτηση για wlan από το n96 δεν βρίσκει τίποτα..

Ξέρει κανείς αν πρέπει να αλλάξω τίποτα ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες μεσα στις ρυθμισεις και εκει που λεει προβολη διαθεσιμ. WLAN επελεξε Ναι.

 

Δεν ξερω εαν γινει κατι αλλα με το Ν82 και το router που ειχα το ιδιο προβλημα και το ελυσα με αυτο τον τροπο. Εαν δεν γινει τιποτα δοκιμασε να κανεις reset στο router.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα με το N96..;Οταν μου στέλνουν κατι με ΒΤ αργεί πολύ να έρθει...μα πάρα πολύ...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα με το N96..;Οταν μου στέλνουν κατι με ΒΤ αργεί πολύ να έρθει...μα πάρα πολύ...

 

Για τι μεγεθος αρχειου μιλαμε ,και σε τι αποσταση

γινεται αυτο ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φιλε NAYPLI, μπορεις να μου πεις πως ξεπερασες το προβλημα με το ξυπνητηρι που ειχες στο παρελθον?

Ξαφνικα μου κανει και εμενα το ιδιο, δεν χτυπαει οταν εχω το τηλ σβηστο και μολις το ανοιξω αργοτερα χτυπαει στο καπακι.

Ως τωρα λειτουργουσε κανονικα και εκτος λειτουργιας.

Τελευταια εχω εγκαταστησει μερικες εφαρμογες. Λες να φταει καποια απο αυτες, δηλ να τις απεγκαταστησω και να κανω δοκιμες?

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγω την ιστορια μου...26/1/09 αγοραστηκε ενα κινητο απο wind και στα χερια μου ηρθε στις 28/1/09 σφραγισμενο...με ταινια σφαλιας της νοκια

Το ανοιγω και ...το κινητο ειναι ανοιχτο...τι εννοω?οσοι εχουν το κινητο θα καταλαβουν... κατω απο την υποδοχη της καρτας μνημης εχει χτυπηματακι..το καπακι της μπαταριας βγενει απλα τραβωντας το.. τα κουμπια πετανε στο πανω μερος του slide...και το καλυτερο το αφησα στο τελος.. λειπουν οι 4 βιδες που εχει στο πισω μερος του slide :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο!

Τελικά τι έκανες;

Δεν πιστεύω να μην το πήγες κατευθείαν πίσω για αντικατάσταση!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο!

Τελικά τι έκανες;

Δεν πιστεύω να μην το πήγες κατευθείαν πίσω για αντικατάσταση!

 

Δεν μπορω να παω απο εκει...γιατι ειναι εκτος αθηνων-οποτε τους το εστειλα χθες με κουριερ και περιμενω τωρα.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

μιας και λέμε πονεμένες ιστορίες ακούστε και τη δική μου για το n96.

Αγορασμένο από vodafone,πριν κανα μήνα σφραγισμένο όλα κομπλε.Από την αρχή μου κόλαγε στα μενού και ειδικά για να μπορέσει να βρει το οικιακό μου δίκτυο έκανε κανα 5λεπτο.Οταν ερχόταν η ώρα να συνδεθεί ΄στο ιντερνετ συνδεόταν 1 φορά στις 10 αφού έλεγε καμία απόκριση πύλης ενώ αντίστοιχα με το παλιο μου ν95 συνδεόμουν σφαίρα.

Κάνω την βλακεία να μην το επιστρέψω στην εβδομάδα αφού έφυγα ταξίδι και του κάνω αναβάθμιση λογισμικου μέσω νετ μπας και σώσω κάτι. Ελάχιστες διαφορές και η μπαταρία μου κράταγε λιγότερο από 15 ώρες αναμονή. Το πάω με τα πολλά στην νόκια Π.Φαλήρου περνάνε 10 μέρες χωρίς να με ειδοποιήσουν και τελικά παώ επιτόπου να το πάρω. Μου λένε οτι η μπαταρία ήθελε αντικατάσταση και στο κινητό κάνανε γενικό έλεγχο και το περασαν από όλα τα τεστ και φαινόταν οκ.

Με την καινούρια μπαταρία του κουτιού έλεγα ότι θα κάνω πάρτυ, έλα όμως που το ΄κινητό έχει τα ίδια θέμάτα με το αργό μενού το ότι δεν μπορεί να βρει εύκολα το δίκτυο (ενώ αντίστοιχα το ν95 το βρίσκει) και το καλύτερο η νέα μπαταρία κρατάει γυρω στις 5 ώρες απλή αναμονή μετά από μερικές φορτίσεις!!!Το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι κάτι φταιει στην συσκευή αφού δεν γίνεται 2 στις 2 μπαταρίες να είναι μούφα. Οπότε από δευτέρα πάλι στη νόκια νά δούμε τι θα γίνει

Αναφέρω την ιστορία μονο και μόνο για να δού΄με πόσοι είμαστε εδώ μεσα που αντιμετωπίζουμε προβλήματα γιατι δεν γίνεται να σκας 700 και τελικά να έχεις τηλέφωνο στο service τον περισσότερο καιρό.

Σημειωτέον ότι την ίδια ιστορία έχω περάσει και με το Ν95 που ήταν παραεισαγωγή της wind και μου έχουν αλλάξει 2 φορές πλακέτα δωρεάν και εκτός εγγύησης χωρίς να καταφέρουν να το κάνουν να μην έχει προβλήματα (αφού μου κάνει μόνο του μερικά restart την ημέρα ) ενώ το έχουν κρατήσει 4 φορές στο service.

Αυτά και μη χειρότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο υπευθυνος και ιδιοκτητης καταστηματος Wind στα γιαννιτσα μεσω της alpha copy της περιοχης του εβαλε δικες του βιδες το ξεκουμπωσε και το στελνει στα κεντρικα της wind για ελενχο .Δηλαδη θα παει εκει και θα φενεται φτιαγμενο και δεν θα μου το αλλαξουν :mad:

 

Και εκεινος φυσικα δεν μου το αλλαζει ..γιατι κατα την γνωμη του τωρα το κινητο δουλευει και δεν εχει προβλημα

 

Αλητεια σε ολο της το μεγαλειο...

 

Τα συμπερασματα δικα σας..

Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει σου έβαλε τις βίδες.:mad:

Το τηλέφωνο δεν από την αρχή αυτό που έπρεπε να είναι, οπότε δικαιούσαι αντικατάσταση.

Μην το αφήσεις να περάσει έτσι!:!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εγω που ειχα προβλημα με την μπαταρια ..(κρατουσε μεχρι 23 ωρες το πολυ σε αναμονη) Εκανα απεγκατασταση το Garmin .. το εχω τωρα με τηλεφωνα βιντεο με BT ανοικτο συνεχεια και κρατα χαλαρα 48 ωρες...

 

Συμπερασμα οτι και το dll απο το φακελο bin να κανεις delete η να αλλαξεις σε txt παλι κατι λειτουργει απο κατω που δεν εντοπιζετε και τελειωνει την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα με το N96..;Οταν μου στέλνουν κατι με ΒΤ αργεί πολύ να έρθει...μα πάρα πολύ...

Πολλά παίζουν ρόλο. Αν είναι συνεδεμένο το κινητό σου ή το άλλο που στέλνει το αρχείο, με κάποια συσκευή όπως bluetooth ακουστικό, η απόσταση μεταξύ σας, το είδος και το μέγεθος του αρχείου που στέλνει και τέλος, το πρότυπο. Οι νεότερες συσκευές είναι 2.1 και 2.0, επιτυγχάνοντας ταχύτητες κατά πολύ μαγαλύτερες απο αυτές που φερουν την έκδοση 1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα το πρόβλημα με το GPS τελικά πήρα πίσω ένα ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ Ν96!!!

ύστερα απο ένα μήνα κάτι είναι και αυτό....

προς το παρόν νομίζω ΔΟΥΛΕΨΕ το GPS (μία φορά το δοκίμασα μόνο)

 

τώρα όμως :

1.το Νοκια Maps δέν έχει χάρτες!! αυτό μπορώ να το φτιάξω??? δέν τους έχει μέσα τους χάρτες απο την αρχη?

(εντάξει το garmin θα το βάλλω αλλα κ το nokia maps το χρησιμοποιούσα!!!)

Το έκανα ένα φορματ μπας και.. αλλα πάλι νο μαπς! - (v.12.043)

 

2. στο χαρτί αντικατάστασης είχαν γράψει λάθος το ΙΜΕΙ. Δηλαδή για την ακρίβεια έλλειπε ένα ψηφίο σε σχέση με το ΙΜΕΙ που έγραφε στο πίσω μέρος η συσκευή.... αυτό με επηρεάζει καθόλου???

Link to comment
Share on other sites

Όταν του βάζω το USB κολλάει και μου βγάζει να επιλλέξω :

- Σύνδεση WAP

- Cosmote GPRS

- διαδίκτυο

Πατάω Cancel κ κάνει πάλι το ίδιο, με ξαναρωτάει, ταυτόχρονα δεν μπορώ να επιλέξω πως να συνδεθεί κ τελικά δέν με αφήνει να φυγω απο το μενού αυτό....

ΕΛΕΟΣ δεν αντέχω άλλο, θα το ΠΕΤΑΞΩ!

Link to comment
Share on other sites

Καπου στο φακελο Ρυθμισεις εχει να διαλεξεις τι θα κανει οταν του βαζεις USB,νομιζω λεγεται USB!
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όταν του βάζω το USB κολλάει και μου βγάζει να επιλλέξω :

- Σύνδεση WAP

- Cosmote GPRS

- διαδίκτυο

 

Κλεισε το κινητό, συνδέσε το με το καλώδιο και μετά άνοιξε το.

Link to comment
Share on other sites

Κλεισε το κινητό, συνδέσε το με το καλώδιο και μετά άνοιξε το.

 

TRIMITSOS :

το δοκίμασα έτσι... clever Αλλάαα

το ίδιο πρόβλημα κάνει πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Καλά... συνδέεις το καλώδιο USB και σου βγάζει ως επιλογές τα

- Σύνδεση WAP

- Cosmote GPRS

- Διαδίκτυο

αντί από

- PC Suite

- Μεταφορά δεδομένων

κτλ...

 

Πως γίνεται αυτό;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ολα δουλευουν καλα..αλλα δεν εχω παλι ξιπνιτιρι ελεος...τι το ηθελα το φορματ...

 

Ελεος τι το πειραζεις και εσυ ..Οταν ενα πραγμα δουλευει σωστα δεν το ενοχλουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλά... συνδέεις το καλώδιο USB και σου βγάζει ως επιλογές τα

- Σύνδεση WAP

- Cosmote GPRS

- Διαδίκτυο

αντί από

- PC Suite

- Μεταφορά δεδομένων

κτλ...

 

Πως γίνεται αυτό;:confused:

 

Ελα μου ντέ! κ όχι μόνο βγάζει αυτό αλλά κολλάει κιόλας κ όταν πατάω το "κόκινο κουμπί" αμέσως με ΞΑΝΑΒΑΖΕΙ στο μενού . Αν ξεσυνδέσω το καλώδιο συνδεχίζει να με ρωτάει ξανά κ ξανά.

 

Σημείωση

1. Το σωστό μενού το πετάει απο πίσω (για το USB Connection)αλλά δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω γιατί που πετάγεται συνεχώς το μενού που περίγραψα προηγούμενα

2. δοκίμασα να κάνω σύνδεση με όλες τις επιλογές που βγάζει, μπάς κ ξεκολλήσει, αλλά ούτε αυτό γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το ανοίξεις ενώ είναι ήδη συνδεδεμένο; Αν δεν δουλέψει ούτε αυτό, κανε φορματ.
Link to comment
Share on other sites

Mia ερώτηση:

 

Το Ν96 στέκεται στο πλαι, ώστε να μπορείς να κάνεις αυτοφωτογράφηση με το χρονοδιακόπτη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...