Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγορασα και εγω το ν96 ολα καλα ειμαι πολυ ευχαριστιμενος το μονο προβλημα ειναι οταν παω να ανοιξω τις φωτο απο την εκθεση δηλαδη διαβαζει πωσ εχω τοσες μεσα αλλες τις δειχνει αλλες οχι αλλες τις βλεπω διπλες εβαλα το resco και ειναι αψογο εχει κανεις το ιδιο προβλημα με την εκθεση???
Link to comment
Share on other sites

Ποιά μνήμη χρησιμοποιείς, την μαζική ή κάποια κάρτα μνήμης; Πάντα βοηθάει να κάνεις ένα φορμάτ στην μνήμη και μετά να αποθηκεύσεις τα δεδομένα σου.
Link to comment
Share on other sites

THN MAZIKH ALLA ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΕΝΩ ΜΕ ΤΟ RESCO ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟ(ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΦΟΡΜΑΤ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΖΙΚΗ)Συγνωμη για τα κεφαλαια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από εμένα.

Μιας και μόλις κάτοχος του Ν96 θέλω να μου πείτε βασικές ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για το καλύτερο...

 

Βασικό επίσης που θέλω είναι τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην με χρεώνει το GPS???

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που το έχω 4 μήνες δεν έχει καθόλου τζόγο αλλά το καπάκι της μπαταρίας κάνει μερικά τριξίματα άμα πατάς δυνατά τα πλήκτρα. Έχω βάλει λίγη αυτοκόλλητη ταινία εσωτερικά στο καπάκι και είναι οκ πλέον.

 

και σε μενα τριζει το καπακι τησ μπαταριασ.δεν το εχω ριξει ουτε μια φορα. ξαφνικα αρχισε να το κανει απο μονο του. αν το χτυπησω ελαφρα με τα δυο δαχτυλα σαν να εφαπτεται λιγο καλυτερα, κ σταματαει το τριξιμο. μετα απο καποια χρηση ομωσ το ξανακανει. το ξαναχτυπαω κ ξανασταματαει. το ν96 μου δεν με αφηνει να το βαρεθω ποτε:D:D:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από εμένα.

Μιας και μόλις κάτοχος του Ν96 θέλω να μου πείτε βασικές ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για το καλύτερο...

 

Βασικό επίσης που θέλω είναι τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην με χρεώνει το GPS???

Καλησπέρα.

Μα καλά, τι γίνεται με εσένα, πήρες ταυτόχρονα και το E66 & το N96;:confused::p

Όπως και να έχει, οι απαντήσεις που έλαβες στο θέμα του E66 θα σε καλύψουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

geia se olous kai kali anastasi na exoume.an mporei kapoios as me voi8isei.exo tin ekdosi garmin xt 5.0.40 sto n96 kai ta poi pou exo valei mesa den mou ta emfanizei.otan pao na ta anoikso mou leei oti den iparxoun pros8eta kai na pao sti selida tis garmin.epipleon sti diaxeieisi prosopikvn dedomenon fainonatai mesa.

se n95 8g pou ekena akrivos ta idia ta emfanizei kanonika.eyxaristo ek tvn proteron kai xronia polla

 

 

συγνωμη για τα greeklish δεν το ηξερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλη Ανασταση να εχουμε.

Μιας και υπαρχουν 119 σελιδες για να μην τις ψαξω ολες,μηπως μπορει καποιος να με βοηθισει?

Εχω ενα Ν96 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.

Το προβλημσ μου εινσι η video κληση οποτε κανω μπορω να δω τον αλλο αλλα μολις ανοιξω την δικια μου καμερα κανει επανεκινηση το κινητο μου.

Δουλευει 1 στις 10 κανονικα και 9 στις 10 ξεκιναει απο την αρχη.

Εκανα οταν το πηρα update στο software και τωρα εχει την εκδοση 11.101.098.1.

Μπορει καποιος να με βοηθισει και να μου πει γιατι κολαει?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση λογισμικού που έχεις δεν είναι η νεότερη. Πέρασέ του την έκδοση 12.043 και πολύ πιθανό να λυθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει και να μην συνδέομαι σε msn και skype μέσω ασύρματου LAN? σερφάρω κανονικά στο WEB μέσω ασύρματου, msn & skype συνδέονται με GPRS μια χαρά, από LAN όμως...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ορίσει σημείο πρόσβασης lan μέσα απο τις ρυθμίσεις της συσκευής σου; Δοκίμασε και το fring.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ορίσει σημείο πρόσβασης lan μέσα απο τις ρυθμίσεις της συσκευής σου; Δοκίμασε και το fring.

 

ναι, μπαίνει κανονικά web το κινητό από ασύρματο και με όπερα και με τον browser της Nokia. ούτε το fring δούλεψε, δεν μπορεί να συνδεθεί από lan :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γειά σε όλους,να ρωτήσω κάτι,μου δώσαν ένα nokia n96 μάλλον "πειραγμένο",δεν το αναγνωρίζει το pc suite,δεν μπορώ να του κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις καθώς ζητά κάποιο κωδικό,η εσωτερική του μνήμη δείχνει να χει δεδομένα τα οποία δεν μπορώ να δω...τι μπορώ να κάνω;
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

γειά σε όλους,να ρωτήσω κάτι,μου δώσαν ένα nokia n96 μάλλον "πειραγμένο",δεν το αναγνωρίζει το pc suite,δεν μπορώ να του κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις καθώς ζητά κάποιο κωδικό,η εσωτερική του μνήμη δείχνει να χει δεδομένα τα οποία δεν μπορώ να δω...τι μπορώ να κάνω;

 

Για να σου επιτρέψει το τηλέφωνο να εκτελέσεις κάποιες "κρίσιμες" εντολές, χρειάζεται επιβεβαίωση του κωδικού ασφαλείας της συσκευής. Ο κωδικός αυτός, αν δεν τον έχεις αλλάξει, είναι ο προεπιλεγμένος: 12345.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να σου επιτρέψει το τηλέφωνο να εκτελέσεις κάποιες "κρίσιμες" εντολές, χρειάζεται επιβεβαίωση του κωδικού ασφαλείας της συσκευής. Ο κωδικός αυτός, αν δεν τον έχεις αλλάξει, είναι ο προεπιλεγμένος: 12345.

 

τον βάζω αυτόν αλλά δεν τον δέχεται...υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να σπάει αυτούς τους κωδικούς;

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα.

Αν πατήσεις στην οθόνη αναμονής *#0000# τι έκδοση λογισμικού σου βγάζει;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τον βάζω αυτόν αλλά δεν τον δέχεται...υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να σπάει αυτούς τους κωδικούς;

Αν πήρες τη συσκευή μεταχειρισμένη, θα πρέπει ο προηγούμενος κάτοχος της να είχε αλλάξει τον κωδικό ασφαλείας. Γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να απευθυνθείς στο άτομο αυτό.

 

Εγώ πάντως αν πουλούσα συσκευή μου σε κάποιον άλλο, θα φρόντιζα να του τη δώσω όσο πιο "καθαρή" γινόταν.

Πάντως αν δεν απατώμαι σε Nokia shops μπορείς να "μηδενίσεις" τον κωδικό αυτό ώστε να επαναφέρεις τον εργοστασιακό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τον βάζω αυτόν αλλά δεν τον δέχεται...υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να σπάει αυτούς τους κωδικούς;

 

Μπορεις να κανεις το παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2385556#post2385556

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα.

Αν πατήσεις στην οθόνη αναμονής *#0000# τι έκδοση λογισμικού σου βγάζει;

 

βγάζει τα εξής:

 

V 10.0.021

29-09-07

RM-320

Nokia N96(12.01)

 

το περίεργο είναι ότι δεν το βλέπει το pc suite,ενω ενα Ν80πχ που εχω εγώ το βλέπει κανονικά

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Περιέχει περιεχόμενα τα οποία χρειάζεσαι/θέλεις εσύ.

Αν όχι, προχώρα σε hard format.

S60 3rd Edition Platform FAQ :: Πως κάνω format στο κινητό; (Για 3rd Edition Feature Pack 2 Nseries συσκευές)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Περιέχει περιεχόμενα τα οποία χρειάζεσαι/θέλεις εσύ.

Αν όχι, προχώρα σε hard format.

S60 3rd Edition Platform FAQ :: Πως κάνω format στο κινητό; (Για 3rd Edition Feature Pack 2 Nseries συσκευές)

 

το έκανα κ αυτό,αλλά τίποτα...ακόμα δεν το βλέπει ο υπολογιστής,όταν το συνδέω αντί να ανοίξει το pc suite,μου βγάζει μηνυμα για μια συσκευή με κωδικό ΜΤ6227...έχεις ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό;

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά...

Κάνε τον κόπο να ανεβάσεις μερικές φωτογραφίες στο http://www.imageshack.gr/ και δώσε το link εδώ ώστε να δούμε εάν είναι πραγματικό N96 ή κινέζικη απομίμηση.

Στις φωτογραφίες δώσε έμφαση στο γραφικό περιβάλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

βγάζει τα εξής:

 

V 10.0.021

29-09-07

RM-320

Nokia N96(12.01)

 

το περίεργο είναι ότι δεν το βλέπει το pc suite,ενω ενα Ν80πχ που εχω εγώ το βλέπει κανονικά

 

Γιατί έχω την εντύπωση (είμαι σίγουρος μάλλον) οτι rm-320 είναι το N95 8GB και όχι το N96; :wacko:

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...