Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε με το x-plore, αφού έχεις επιλέξει να φαίνονται οι κρυφοί φάκελοι, και διέγραψε τον φάκελο Ε:\backup ή μετάφερέ τον στον υπολογιστή σου. Κάνε επανεκκίνηση στο κινητό σου και ξαναπροσπάθησε. Καλό είναι να βγάλεις μερικά στοιχεία που δεν σε ενδιαφέρουν απο τον αντίγραφο, αφού το Ν96 σου δίνει αυτή την δυνατότητα.

 

Το δοκιμασα φιλε αλλα δν αλλαξε κατι τα ιδια κανει παλι.σκεφτομουν μηπως ειναι κανα προγραμμα αλλα και παλι εχω πολυ μνημη.που να κοιταξω λες στο δισκο c ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ την v1.00! Με ποιο τρόπο το έχεις φτιάξει ώστε να μη σου ξεκινά στην αρχή εσύ? Εγώ πηγαίνω πάντως menu>Program rules επιλέγω kill after boot και τίποτα δεν γίνεται...

αν και ειμαστε οφφ τοπικ. δεν εχει επιλογη να μην ανοιγει, εγω το εχω να τρεχει συνεχεια..μ'αρεσει πολυ η εφαρμογη και με εχει βολεψει σε πολλα...καλυπτει αρκετες αναγκες νομιζω.

θεωρητικα θα μπορουσες να βαλεις rules στο ιδιο το jbak οπως σε ολα τα προγραμματα..ανοιξε το taskman, πατα τη διεση # και βρες το jbak και αλλαξε τα rules ωστε να σκοτωνεται οταν ανοιγει το κινητο. απλα θα πρεπει να τρεχει πρωτα και να σκοτωνεται(; )..ειναι λιγο οξυμωρο..:p

 

νομιζω επισης οτι ειχε επιλογη οταν το εγκαθιστας αν θες να εχει autostart...δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η γραμματοσειρα στο κινητο μας αλλαζει με διαφορετικο τροπο απο οτι παλια? Εφτιαξα τα αρχεια απο το Ζ, και μετα τα εβαλα στο c/resources/fonts, αλλα τιποτα δεν συνεβη...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η γραμματοσειρα στο κινητο μας αλλαζει με διαφορετικο τροπο απο οτι παλια? Εφτιαξα τα αρχεια απο το Ζ, και μετα τα εβαλα στο c/resources/fonts, αλλα τιποτα δεν συνεβη...

 

Καταρχην υπαρχει το σχετικο θεμα,καλο ειναι

να το χρησιμοποιουμε λοιπον...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181602

 

Επιπλεον,restart εκανες ?

3ον γιατι εβαλες το φακελο fonts στο C και οχι στο Ε?

(στην περιπτωση που παει κατι στραβα ,απλως βγαζεις την καρτα

μνημης.)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην υπαρχει το σχετικο θεμα,καλο ειναι

να το χρησιμοποιουμε λοιπον...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181602

 

Επιπλεον,restart εκανες ?

3ον γιατι εβαλες το φακελο fonts στο C και οχι στο Ε?

(στην περιπτωση που παει κατι στραβα ,απλως βγαζεις την καρτα

μνημης.)

 

restart εκανα, και το εβαλα στην μνημη του κινητου για να μπορω να το χρησιμοποιω κ σαν μαζικη αποθηκευση.Αυτο ακριβως ειχα κανει κ στο Ν95 παλιοτερα κ ολα πηγαν καλα.. Εχεις δικιο, θα το ποσταρω και στο επισημο θεμα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ο αδερφός έχει το Ν96 εδώ και 3 βδομάδες και είναι πολύ εκκνευρισμένος με την αυτονομία. Του έκανα μια αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού αλλά το πράγμα παραμένει τραγικό. 12 ώρες με ελάχιστη χρήση. Είμαι 99% σίγουρος ότι είναι ελαττωματική μπαταρία αλλά θέλω τη γνώμη σας. Το κινητό θα πάει στο σέρβις...
Link to comment
Share on other sites

12 ωρες μου κράταγε εμενα στις πρώτες 3 φορτίσεις...

Ωστόσο όμως υπήρχε και το ενεργοβόρο Garmin που μειωνε την αυτονομία...

Με 90-120 λεπτά ομιλίας τωρα κραταει άνετα 48 ώρες.

Λίγες μερες πριν που δεν ειχα πολλες κλήσεις ειδα 72+ ώρες αυτονομίας.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Garmin δεν του έχω εγκαταστήσει ακόμα. Πως βλέπεις τόση διαφορά μετά από τόσες φορτίσεις? Το δικό του πάντως έχει πάνω από 15 και συνεχίζει στο ίδιο χάλι
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις hard format στην συσκευη σου και format στην καρτα μνημης για να καθαρισουν τα σκουπιδια απο την συσκευη σου. Μετα για 2-3 ημερες μην κανεις εγκατασταση τιποτα για να δεις τι γινεται με την μπαταρια και εαν λειτουργει σωστα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.ειχα καμια 250 μηνυματα στα εισερχομενα,αλλα τοσα στα σταλθεντα κ καμια 10 στα προχειρα.ειχα την επιλογη να αποθηκευονται στην καρτα μνημης.πηγα να σβησω μερικα μηνυματα απο τα προχειρα.στο μενου που φαινονται ολα τα προχειρα μηνυματα το ενα κατω απο το αλλο,διαγραφω το πρωτο.παω να ανοιξω ενα αλλο δεν το ανοιγε.προσπαθησα να το ανοιξω 3,4 φορες αλλα δεν το ανοιγε.λεω θα μπλοκαρε το κινητο.το κλεινω κ το ξαναανοιγω.οταν ανοιξε μου ζητησε κωδικο ασφαλειας,παραξενο γιατι τον εχω απενεργοποιημενο.αφου ανοιγει η οθονη παραμενει ασπρη για κανενα διλεπτο κ μετα το κινητο του επανερχεται στην αρχικη του κατασταση.δια μαγειας ειχαν διαγραφει ολα τα μηνυματα,ολα, κ ολες οι κλησεις απο το μητρωο.ξερετε τι μπορει να εγινε;υπαρχει καποιο τροπος να βρω καπου τα μηνυματα μου η χαθηκαν οριστικα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mπες στο φακελο (της καρτας μνημης) Ε:\ private\ 1000484b\ ...και δες εαν υπαρχει ο φακελος Mail2
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mπες στο φακελο (της καρτας μνημης) Ε:\ private\ 1000484b\ ...και δες εαν υπαρχει ο φακελος Mail2

 

επειδη δεν ειμαι κ πολυ σχετικοσ, δεν μπορω να βρω αυτον τον φακελο που λεσ. πηγα απο την διαχειριση αρχειων κ δεν τον βρηκα. πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια η απλα δεν υπαρχει αυτοσ ο φακελοσ στο κινητο μου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι κάποιον file explorer ο οποίος να μπορεί να εμφανίσει αρχεία και φακέλους συστήματος, αλλά να είναι και χακαρισμένο το κινητό σου για να έχεις πρόσβαση σε αυτόν το φάκελο.

Τέτοιοι είναι ο X-plore και ο Y-browser. Επέλεξε όποιον εσύ θέλεις.

 

Αλλιώς συνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή σε λειτουργία μεταφοράς αρχείων ώστε να μπεις στον εν λόγω φάκελο μέσω των Windows.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.τα βιντεακια στο ν96 γιατι πιανουν τοσο πολυ χωρο?παραδειγμα 6 λεπτα βιντεο ειναι περιπου 150 mb γινετε να κανουμε κατι και να μην χασω απο ποιοτητα πολλα??
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις την ανάλυση ή τον τύπο μέσα από τις ρυθμίσεις της κάμερας, αλλά με τις ανάλογες επιπτώσεις στην ποιότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το Ν96 από ένα φίλο από Αγγλία που το δίνει σε τιμή ευκαιρίας. Γίνεται στο κινητό αυτό να αλλάξω το product code μετά για να το μετατρέψω σε Ελληνικό (για να έχω Ελληνικά γράμματα και t9 βασικά)?

Το έχει επιχειρήσει κανείς?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται.

Απλά βεβαιώσου πρώτα να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με ό,τι sim θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται.

Απλά βεβαιώσου πρώτα να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με ό,τι sim θέλεις.

 

Ok - ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα...

Ίσως μπορέσεις να κάνεις κάτι μέσω ενός προγράμματος επαναφοράς διαγραμμένων αρχείων (πχ O&O UnERASE, PC Inspector File Recovery κτλ), αρκεί να βρίσκονταν στην 16αρα μνήμη ή σε κάρτα μνήμης ώστε να μπορεί ο υπολογιστής να την αναγνωρίσει ως μονάδα εξωτερικής αποθήκευσης.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πρόγραμμα που μου είπες υπαρχεί στο κινητό??στην 16 αρα μνημη τις ειχα αποθηκευμενες......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...