Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη το αγορασα, αυτο που με απογοητευσε ειναι οτι ειναι λιγο αργο στον τηλεφωνικο καταλογο σε σχεση με το 6300 που ειχα,δηλαδη δεν ανταποκρινεται αμεσα .

Αυτο το θεωρω παραπολυ σημαντικο μειονεκτημα του τηλεφωνου,βεβαια το τηλεφωνο ειναι παραεισαγωγης κατι που ομως πιστευω οτι μπορει να μην σημαινει και τιποτα .

sadite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τοι είναι παραεισαγωγής, δεν έχει να κάνει με την ταχύτητά του. Γενικότερα, τα series 40 είναι γρηγορότερα σαν συσκευές. Αυτό όμως είναι λογικό αφού τα series 60, με την σειρά τους έχουν ανοιχτό λειτουργικό, κάτι που συνεπάγεται αμέτρητες δυνατότητες και παραμετροποίηση που δεν διαθέτουν άλλες συσκευές του είδους.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την 3.23 στο δυκτιο.

Πως μπορω να την περασω,να τσεκαρω αν η 4.13 ειναι που μου δημιουργει το προβλημα στο βιντεο.(μονο βιντεο,οι φωτος ΑΨΟΓΕΣ!)

Το τσεκαρα με φιλο που εχει 6220c με την firmware 3.23 KAI ΦΡΙΚΑΡΑ.

Το βιντεο μου πιξελιαζει,στις κοντινες ληψεις θολωνει,ενω και τα χρωματα ειναι πιο αδυνατα.....

Αντιθετα στις φωτο ειδα το ιδιο αποτελεσμα,αρα δεν φταιει η καμερα ο φακος.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να ξεκινα το Garmin από το κουμπί αριστερά αντι του Nokia map.Υπάρχουν πουθενά οδηγείες για τη χρήση του Garmin στο κινητό μας;Ξέρετε πιο κουμπί κανει τι.

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Εάν πας, ρυθμίσεις -> ρυθμισεις τηλεφώνου -> γενικές -> το πλήκτρο μου, μπορείς να αλάξεις και να βάλεις το Garmin. Ολα τα πλήκτρα είναι παραμετροποιήσημα, ρυθμίσεις -> ρυθμισεις τηλεφώνου -> γενικές -> προσ. ρυθμισεις -> κατάσταση αναμονής -> συντομεύσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα, & από ότι διεπίστωσα ήταν απο τα ξεμεινεμένα της αγοράς, γιατί τόψαχνα και δεν τόβρισκα.

Πρώτη εντύπωση και τραγική η "χείριστη" ποιότητα κατασκευής του.

Τόκλεισα και τόβαλα στο κουτί του.

 

Αγγελιες οχι εδω !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι που το χαρακτήρισες για την ποιότητα κατασκευής δε νομίζω να τρέξουν και πολλοί

 

Δεν έχεις κι άδικο ... :X xaxa :ninja:. Βέβαια καθόσον άσχετος με το αντικείμενο, διαβάζοντας το νήμα μου δημιουργήθηκε μια απορία που μπορεί και να το κρατήσω. Μπορώ μ' αυτό το τηλ. να έχω πλοήγηση χωρίς να πληρώνω στον πάροχο της κινητής; Το GPS που έχει για να το χρησιμοποιήσω πρέπει να πληρώνω;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν χρειάζεται να πληρώνεις κανένα πάροχο.

Διάβασε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν δεχτείς την μέτρια ποιότητα κατασκευής (προσωπικά θεωρώ πως μπροστά είναι παράδεκτο και πίσω πολύ καλό), τότε θα διαπιστώσεις οτι έχεις στα χέρια σου μια πάρα πολύ καλή συσκευή με αμέτρητες δυνατότητες. :)
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι παιδιά έχει πολλές δυνατότητες που δεν τις ήξερα. Επειδή δεν ασχολούμαι με ψιψιψίνια :blink: το αγόρασα με κριτήριο την τιμή και την βεβαιότητα ότι αφού είναι Νοκια θα είναι και ποιοτικά κορυφαίο ως κατασκευή. Κατόπιν έμαθα (και με την βοήθειά σας) περί τίνος πρόκειται. Πιστεύω τό όλο πρόβλημα είναι ότι έχει πλαστικά μέρη, που σε άλλα μοντέλα της Νοκια έχουν αντικατασταθεί με μεταλικά. Απο δυνατότητες πράγματι έχει πολλές ... :D
Link to comment
Share on other sites

Μέσω καλωδίου δεν γνωρίζω.

Μέσω Bluetooth υπάρχει. Δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εμενα σαν κατασκευη παντως (ισως να ετυχε η συσκευη) ειναι κατω του μετριου. η κατω αριστερη μερια (στο *) τριζει ολοκληρη ενω και το πλαστικο που ειναι κολλημενο στο καπακι της μπαταριας και γραφει nokia ειναι....αστα να πανε.... ειχα σκεφτει να αλλαξω τα καπακια μπας και σταματησει το τριξιμο γιατι μου τη δινει στα νευρα αλλα δεν το εκανα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα σαν κατασκευη παντως (ισως να ετυχε η συσκευη) ειναι κατω του μετριου. η κατω αριστερη μερια (στο *) τριζει ολοκληρη ενω και το πλαστικο που ειναι κολλημενο στο καπακι της μπαταριας και γραφει nokia ειναι....αστα να πανε.... ειχα σκεφτει να αλλαξω τα καπακια μπας και σταματησει το τριξιμο γιατι μου τη δινει στα νευρα αλλα δεν το εκανα.

 

δεν έτυχε, δεν έτυχε... :chair: Δυστυχώς το θέμα ποιότητα κατασκευής (αλλά και το θέμα αυτονομία) είναι πολύ πικρή ιστορία για το 6220c classic :knife:

Ξέρει κανείς που θα βρούμε καμμιά θήκη; Την crystal για το 6120 πάντως που δοκίμασα στο e-shop για κάτι χιλιοστά δεν ταιριάζει :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μολις αγορασα και εγω το κινητο και η πρωτη μου εντυπωση ειναι η φθηνη ποιοτητα κατασκευης. Συγκεκριμενα το πληκτρολογιο μου φαινεται σαν να ειναι αποκολλημενο απο το κινητο και οταν παταω κανενα κουμπι κανει ενα ηχο σαν να κολλαει πανω στο κινητο. και στα δικα σας ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μολις αγορασα και εγω το κινητο και η πρωτη μου εντυπωση ειναι η φθηνη ποιοτητα κατασκευης. Συγκεκριμενα το πληκτρολογιο μου φαινεται σαν να ειναι αποκολλημενο απο το κινητο και οταν παταω κανενα κουμπι κανει ενα ηχο σαν να κολλαει πανω στο κινητο. και στα δικα σας ετσι ειναι?

 

Nα λετε αν τα ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Η ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ.

Εγω το πηρα μεταχειρισμενο απο μαγαζι ανταλαγων και ηταν αψογο.ουτε τριξιματα,ουτε τιποτα.

Και μετα απο καμμια 15αρια πεσιματα(με την crystal θηκη),παρουσιασε μια θολουρα στο ζουμ του βιντεο,και λογο παραεισαγωγης το εστειλε η νοκια στο εξωτερικο(ξευτιιιιιλααααα)για να το φτιαξουν.Δηλαδη σαν να χαλαει το πουντο μου και να το πηγαινουν ιταλια για επισκευη!!!!!!!!!!!!!!

Σε αντιθεση απο οτι βλεπω τωρα που πηρα και το LG renoir,η LG κατα 99%θα μου αντικαθιστουσε την συσκευη.

Παντως μου λειπει η φιλοσοφια της νοκια και του sybian:OΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!

Φοβερο το renoir,αλλα κλειστο λογισμικο,περιορισμενο gps.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...