Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν λεμε το κλεινω εννοώ για βράδυ πάντα..Πόσες ωρες να είναι 5,6 το πολύ...Κ κάθε βράδυ το κλέινω αλλά δεν κολλάει πάντα η ημερομηνία....
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις την τελευταια εκδοση λογισμικου. Εαν την εχεις καντου hard format για να δεις εαν στρωσει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απλά σε ρώτησα γιατί έχει αναφερθεί και σε άλλες συσκευές (Ν78 και Ν96) και ίσως πρόκειται για bug του Symbian 9.3. Αν στο παρουσιάζει πάντα, θα σου πρότεινα να μην το κλείνεις αλλά να ορίζεις ως χρονικό προφίλ το εκτός σύνδεσης. Σταματούν οι λειτουργίες συνδεσιμότητας και η συσκευή καταναλώνει ελάχιστη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά δοκίμασα σήμερα στο αυτοκίνητο την πλοήγηση της Nokia και ήταν ακριβέστατη και γρήγορη και το κινητο το είχα στην τσέπη του μπουφάν μου.

Ξέρει κανένας στην εξοικονόμηση ενέργειας να μου δείχνει ανολογικό ρολόι και όχι ψηφιακό με ημερομηνία?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βάλεις κάποια εφαρμογή που να το κάνει αυτό.

Ρώτα στο θέμα των εφαρμογών.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με ενδιαφερει παρα πολυ αν το συγκεκριμενο κινητο μπορει να αναπαραγει DIVX 640x480 αρχεια μεσω του tv-out??

Eννοειται μεσω τριτου προγραμματος.

 

Αυτο που με ενδιαφερει ουσιαστικα ειναι να περναω ταινιες που εχω κατεβασει κατευθειαν στο κινητο χωρις converting και να παιζουν αβιαστα μεσω tv-out.

 

Θα με σωσετε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έχει βρει κανείς θήκη για το κινητό εκτός από την γνωστή crystal του e-shop?ή μήπως ταιριάζει από κανένα άλλο μοντέλο?

 

τελικά κανείς δεν έχει βάλει θήκη?Μήπως είμαι υπερπροστατευτικός???:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΗΚΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ MALL 14 ΕΥΡΩ.

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ GARMIN ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ, ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ Ο DESTINATOR 7?

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΗΚΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ MALL 14 ΕΥΡΩ.

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ GARMIN ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ, ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ Ο DESTINATOR 7?

Δεν έχει βγει ακόμα το Destinator για κινητά. Για πιο πολλά ή αν έχεις ερωτήσεις μπορείς να κοιτάξεις στο επίσημο θέμα Destinator Navigation - S60 3rd Edition

Καλό θα ήταν να γράφεις με μικρά γράμματα, γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους κανόνες του forum.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκευοντας της φωτο λεει οτι δεν ειναι δυνατη η προσβαση στην καρτα μνημης,και τις αποθηκευει στο κινητο.

Οταν παω να τις βρω στην εκθεση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Τις.....ανακαλυψα εδω: ρυθμισεις-διαχειριση δεδομενων-διαχειρηση αρχειων-καρτα μνημης-εικονες.

Το ιδιο και με τα βιντεο!

 

To ελυσα το προβλημα με μεταφορα απο καρτα μνημης στο pc.

Format καρτα μνημης,και ολα οκ!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα κι εγώ πριν 10 μέρες το 6220 classic και έχω ήδη 2 θέματα. πρώτο όταν με καλούν βλέπω μόνο το όνομα του καλούντα και όχι και τον αριθμό του. Υπάρχουν άτομα που τους έχω βάλει με πολλαπλά πεδία στο όνομα τους και θα με εξυπηρετούσε να βλέπω και από που με καλούν. Δεύτερο που το διάβασα και νωρίτερα, χάνει την ημερομηνία όταν το σβήνω για περίπου 7 ώρες. Δοκίμασα και hard format αλλά τίποτα!

Ίσως να βγει κάποιο update που να τα διορθώνει, είμαι με το 03.23.

Στο Γερμανό που το αγόρασα, με επιδότηση και ανανέωση συμβολαίου Cosmote, μου είπαν πως η εγγύηση της Alpha copy προσφέρει αντικατάσταση εντός μιας εβδομάδας και όχι αν ο συνολικός χρόνος κλήσεων είναι παραπάνω από μισή ώρα. Έχουν ξεπεραστεί και τα δύο.

Ισχύει; Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω για όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να βλέπεις και τον αριθμό. Αν όμως σου χρειάζεται κάτι τέτοιο, μπορείς να περάσεις το full screen caller και να ρυθμίζεις τις πληροφορίες που α αναγράφονται όταν δέχεσαι μια κλήση.

 

Το πρόβλημα της αλλαγής ώρας αν μείνει ώρες κλειστό, έχει παρατηρηθεί και σε άλλες FP2 συσκευές (Ν78, Ν96). Λογικά, θα λυθεί με μία νεότερη αναβάθμιση.

 

Αυτό με τους περιορισμούς της Cosmote για αλλαγή συσκευής, ισχύει. Περισσότερο για τις 7 μέρες (εμένα μου είχαν πει 7 εργάσιμες και όχι ημερολογιακές, για ξαναρώτα).

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση. Θα εγκαταστήσω το πρόγραμμα που μου πρότεινες. Χαζό πάντως να μην το κάνει από μόνο του...
Link to comment
Share on other sites

χθες πηρα και γω το 6220 ειχε στη συσκευασια εναν κωδικο για δωρεαν χρηση nokia maps για ενα χρονο, εβαλα τον κωδικο οπως ακριβως ελεγε και εμφανιζει τους χαρτες μονο τις στερεας ελλαδας.μηπως ξερει κανεις πως θα κατεβασω τους χαρτες τις κρητης??
Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης της Ελλάδος στο Nokia Maps, είναι ενιαίος, δηλαδή περιλαμβάνει ολόκληρη την Ελλάδα.

Δεν μπορεί να μην περιέχει καθόλου τη Κρήτη αυτός που έχεις...

 

Εν πάση περιπτώσει, χάρτες τους κατεβάζεις μέσω του Nokia Map Loader. Οδηγίες θα βρεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ok, no problem.

Κάνε αυτό που σου είπα. Θα αποκτήσεις χάρτες για όλες τις περιοχές της Ελλάδος.

Πάντως μη περιμένεις τους τέλειους χάρτες με το Nokia Maps. Στρέψου σε Garmin για κάτι καλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη πέρασε το Nokia Maps 3 με αυτή την μέθοδο. Οι χάρτες του είναι ασύγκριτα καλύτεροι απο την έκδοση 2.
Link to comment
Share on other sites

Οταν μπαινει στο Nokia map εμφανιζεται το σημα οτι μπαινει στο internet..χρεωνεται τελικα ναι η οχι?και αν οχι γιατι βγαινει αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Nokia Maps και επέλεξε αν θες να συνδέεται ή όχι. Αν θες, όρισε αν θες να σε ρωτάει η να χρησιμοποιεί κάποια συγκεκριμένη σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις.τελικα ξαναπερασα τους χαρτες με το nokia map loader και εσαξε η δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 2μηνη συμβιωση με το 6220c,μπορω να πω απλα οτι ειναι ενα ΤΕΛΕΙΟ τηλεφωνο!:lol:

Ουτε ενα ψεγαδι,ουτε ενα προβλημα,ουτε μια ελειψη.:D

Ειμαι σιγουρος οτι τετοια εποχη του χρονου,το ιδιο κινητο θα κραταω!:happy:

Χρονια πολλα σε ολους:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...