Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exw kanei idi update kai efoson alazw to product code istera prospathw na kanw update alla de ginete afou exw idi tin teleftea ekdosi. iparxei alos tropos na diwksw to "myview" ? an kanw downgrade alaksw to product code kai istera update?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφόσον δεν σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις επανεγκατάσταση το λογισμικό, θα πρέπει να περιμένεις τη νέα έκδοση ώστε να αναβαθμίσεις και να φύγει έτσι και το "myview".

Downgrade δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας γιατι μου βγαζει καθε φορα οτι "εγραφη καρτας ΣΙΜ απετυχε"???

 

Σημερα το πειρα και δεν το ξερω το κιν ακομα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λογικά στο γράφει κάθε φορά που βγαίνεις απο εφαρμογή ή το μενού και επιστρέφεις στην οθόνη αναμονής. Μήπως δεν του έχεις βάλει κάρτα sim ή η κάρτα που χρησιμοποιείς είναι παλιά; Αν δεν είναι τίποτα απο τα 2, βγάλτην και ξαναβάλτη. Κάνε και μια επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

μολις την πηρα απο την βονταφον και δεν εχω συνδεθει (δεν εχω ενεργοποιηθει ακομα), αν ενεργοποιηθω θα σταματισει? και ξερεις ποσες ωρες να το αφηρω να φορτιζει?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν ενεργοποιηθεί η κάρτα σου θα σταματήσει.

Για την φόρτιση δεν χρειάζεται ώρες. Θα το αφήσεις όσπου να σου βγάλει ένδειξη πως η μπαταρία είναι φορτισμένη(περίπου 1 ώρα κα 20 λεπτά). Απλά πρόσεχε τώρα τις πρώτες φορτίσεις να αφήνεις να τελειώνει η μπαταρία και μετά να μπαίνει στον φορτιστή. Ότνα λέω να τελειώνει δεν εννοώ να σβήνει. Απλά να σου βγάζει 3-4 φορές την ένδειξη χαμηλής μπαταρίας. Και να ξέρεις πως μετά από τις πρώτες 2-3 φορτίσεις θα αποκτήσει η μπαταρία την πλήρη δύναμη της. Τώρα στην αρχή δηλαδή μπορεί να σου πέφτει λίγο πιο γρήγορα. Μετά τις πρώτες φορτίσεις στρώνει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις την πηρα απο την βονταφον και δεν εχω συνδεθει (δεν εχω ενεργοποιηθει ακομα), αν ενεργοποιηθω θα σταματισει? και ξερεις ποσες ωρες να το αφηρω να φορτιζει?

 

Προφανως δεν εχει ενεργοποιηθει η sim ακομα.

-Μεχρι να φορτισει . Ακολουθησε μετα 2-3 πληρεις

φορτισεις εκφορτισεις...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το product code δεν αναφερεται στην αρχικη σελιδα του φορουμ.που θα βρω το δικο μου για ποια χωρα ειναι αν προοριζοταν για χωρα της ευρωπης (οποτε καλυπτεται απο την εγγυηση της alpha copy,απο οτι καταλαβα) η για αλλη χωρα
Link to comment
Share on other sites

το product code δεν αναφερεται στην αρχικη σελιδα του φορουμ.που θα βρω το δικο μου για ποια χωρα ειναι αν προοριζοταν για χωρα της ευρωπης (οποτε καλυπτεται απο την εγγυηση της alpha copy,απο οτι καταλαβα) η για αλλη χωρα

 

Υπάρχει κ η αναζήτηση!! Το ελληνικό product code είναι αυτό που αναφέρεται εδώ! Το product code της συσκευής σου θα το βρεις στο κινητό κάτω από την μπαταρία. Ένας επταψήφιος κωδικός είναι αναφέρεται σαν "Code: xxxxxxx".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ, το βρηκα ειχε προορισμο γαλλια.αρα εχει εγγυηση μεσω της alpha copy?αν το αλλαξω και βαλω το ελληνικο θα εχει εγγυηση?η θα μου πουν οτι το πειραξα.ρωταω για παν ενδεχομενο που συμβει κατι.

εγω το εκανα την αναβαθμιση μεσω του nokia software updater και δεν αλλαξε την γλωσσα μια χαρα εγινε,οπως ηταν στην αρχη

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ, το βρηκα ειχε προορισμο γαλλια.αρα εχει εγγυηση μεσω της alpha copy?αν το αλλαξω και βαλω το ελληνικο θα εχει εγγυηση?η θα μου πουν οτι το πειραξα.ρωταω για παν ενδεχομενο που συμβει κατι.

εγω το εκανα την αναβαθμιση μεσω του nokia software updater και δεν αλλαξε την γλωσσα μια χαρα εγινε,οπως ηταν στην αρχη

 

Αν αλλάξεις το product code και σε μια επίσκεψη σου κάποια στιγμη σε Nokia Shop θέλεις να σε καλύψει η εγγύηση,απλά ΔΕΝ θα σε καλύψει διότι πλέον ανιχνεύονται αυτόματα οι συσκευές με αλλαγμένο product code και βγαίνουν εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θέλω να μεταφέρω mp3 απο τον υπολογιστή στο κινητό μεσω music manager και τα TAGS είναι στα ελληνικά, το κινητό δεν τα αναγνωρίζει και μου τα εμφανίζει αλαμπουρνεζικα... Τι κάνουμε γι'αυτό;;; Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Ή επεξεργάζεσαι τα στοιχεία των τραγουδιών μέσα απο το κινητό ή τα αλλάζεις και τα κάνεις όλα με λατινικούς χαρακτήρες απο τον υπολογιστή σου.

 

Εγώ εδώ και καιρό έχω εφαρμόσει την δεύτερη λύση γιατί τα ελληνικά γράμματα δεν αναγνωρίζονται απο πολλές συσκευές όπως mp3 players, media players, car audio κτλ.

 

Κάποιος είχε αναφέρει παλιότερα οτι αν μεταφέρεις τα τραγούδια σου απο τον υπολογιστή στο κινητό σου μέσω του windows media player διατηρούνται οι ετικέτες ελληνικές και ταυτόχρονα αναγνωρίζονται και εμφανίζονται κανονικά στην συσκευή σου. Δεν το έχω τεστάρει. Δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

Οταν θέλω να μεταφέρω mp3 απο τον υπολογιστή στο κινητό μεσω music manager και τα TAGS είναι στα ελληνικά, το κινητό δεν τα αναγνωρίζει και μου τα εμφανίζει αλαμπουρνεζικα... Τι κάνουμε γι'αυτό;;; Ευχαριστώ!!

βασικα δε χρησιμοποιεις ελληνικους χαρακτηρες. επειδη ειναι η μητρικη μας γλωσσα δε σημαινει οτι ενδιαφερει και πολυ τους προγραμματιστες κλπ που σχετιζονται. σκεφτειτε και τα κινεζικα..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε αναφέρει παλιότερα οτι αν μεταφέρεις τα τραγούδια σου απο τον υπολογιστή στο κινητό σου μέσω του windows media player διατηρούνται οι ετικέτες ελληνικές και ταυτόχρονα αναγνωρίζονται και εμφανίζονται κανονικά στην συσκευή σου. Δεν το έχω τεστάρει. Δοκίμασέ το.

Το δοκίμασα μόλις τώρα και όντως τα αναγνωρίζει!! Ευχαριστώ και πάλι:)

Link to comment
Share on other sites

γενικα μπορειτε να δειτε μια ταινια σε μορφη avi μεσα απο το κινητο?εβαλα μια μικρη γυρω στα 230 mb και την ειδα οταν εβαλα ομως μια κανονικη ιδιας μορφης αλλα 700 mb ελεγε οτι δεν υποστηριζεται το αρχειο.γνωριζει κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τι γινεται με το N-gage. ειμαστε στην αναμονη εδω και κατι μηνες. ποτε θα βγαλουν κ για το Ν78?.
Link to comment
Share on other sites

γενικα μπορειτε να δειτε μια ταινια σε μορφη avi μεσα απο το κινητο?εβαλα μια μικρη γυρω στα 230 mb και την ειδα οταν εβαλα ομως μια κανονικη ιδιας μορφης αλλα 700 mb ελεγε οτι δεν υποστηριζεται το αρχειο.γνωριζει κανεις ?

 

 

Εδώ έπαιζε το Ν73 που είχα και το Ε51 που έχω τώρα και δεν θα παίζει το Ν78 που είναι πιο καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο το μέγεθος αλλά η ανάλυση και η συμπίεση της εικόνας. Αν η ανάλυση είναι μεγαλή, θα την παίζει μεν αλλά θα χάνεις frames.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα περίεργο γεγονός:

ενώ το κινητό βλέπει το δίκτυό μου, βάζω τον κωδικό (εννοείται σωστά) για να μπει, συνδέεται, αλλά δεν μπαίνει internet. Ούτε msn, ούτε από το "Λήψη" μπορεί να κατεβάσει κάτι, ούτε πχ αναζήτηση ενημέρωσης λογισμικού, τπτ. Δοκίμασα soft format με τον γνωστό κωδικό, αλλά κάνει ένα τρεμόπαιγμα για μισό δευτερόλεπτο και τπτ άλλο. Δεν γίνεται καμία επαναφορά τον εργοστασιακών ρυθμίσεων. Τι μπορεί να φταίει;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αναβαθμισω το λειτουργικο του. αν το κανω οι εφαρμογες που εχω στην καρτα οπως το garmin, θα σβηστουν?.

....βαριεμαι να τα ξαναβαζω!.:yawn:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σβήνονται οι εφαρμογές ούτε τα δεδομένα σου. Καλού κακού όμως πάρε ένα backup πριν ξεκινήσεις!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...