Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο χρόνο κάνει το τηλέφωνο να κλειδώσει δορυφόρο.

Στο δικό μου αργεί πολύ, πάνω από 1-2 λεπτά.

Το Garmin XT έχω.

Μήπως χρειάζεται να αλλάξω κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω ενα προβλημα με το gps. εδω και μια βδομαδα δεν μπορω να πιασω ουτε εναν δορυφορο. οταν πηγαινω στο μενου δεδομενα gps, μου εμφανιζει "χωρις συνδεση". κανονικα επρεπε να εγραφε "αναμονη για gps". εχω την 12 εκδοση. τι να κανω?.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Ξυπνάω μερικά πρωϊνά και η ημερομηνία του καινούργιου Ν78 μου έχει πάει 10-15 μέρες μπροστά χωρίς κανένα λόγο !

 

Το έχει κάνει πάρα πολλές φορές και έχω βαρεθεί να το ρυθμίζω.

 

Κοίταξα λίγο πρόχειρα τις προηγούμενες σελίδες αλλά δν βρήκα κάτι παρόμοιο(βέβαια μπορεί και να μην το πρόσεξα) ..

 

Για ποιο λόγο γίνεται αυτό το πράγμα και μας μπερδεύει , ξέρει κανείς πώς διορθώνεται :mad::confused::mad: ?!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες καλά.

Αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλους.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι ουσιαστικό για να το λύσεις.

Πρακτικό όμως μπορείς... Απλά μην το κλείνεις το βράδυ. Βάζε το στο προφίλ "Εκτός σύνδεσης".

Έτσι και εξοικονόμηση ενέργειας κάνεις, αλλά και δεν έχεις την ακτινοβολία δίπλα από το κεφάλι σου, σε περίπτωση που το τοποθετείς στο κομοδίνο όταν κοιμάσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι , συγνώμη αν ισχύει σχεδόν για όλους !

 

Απλά είναι το 2ο Ν78 μου , καθώς το πρώτο το έχασα . Στο 1ο ΔΕΝ είχα αυτό το προβληματάκι γι'αυτό απόρησα .

 

'Εκτός Σύνδεσης' σημαίνει οτι δέχεται κλήσεις και μηνύματα ή λειτουργούν ΟΛΕΣ οι άλλες λειτουργίες(μουσική,μενού κτλ) ΕΚΤΟΣ των κλήσεων και των μηνυμάτων ?

 

Ευχαριστώ τσάκαλε για την άμεση απάντηση !:happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχες, διότι αυτό το ελάττωμα το απόκτησε (όπως και άλλα μοντέλα) με κάποια νεότερη έκδοση του λογισμικού τους.

Το προφίλ "Εκτός σύνδεσης" απενεργοποιεί ότι έχει να κάνει με τον πομποδέκτη.

Αυτό σημαίνει πως κλήσεις, μηνύματα, πακέτα δεδομένων κλπ δεν είναι δυνατό να λειτουργήσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το υποβοηθούμενο GΡS;

 

Οχι το απενεργοποίησα.

Σήμερα βρήκε δορυφόρο σε λιγότερο από ένα λεπτό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, παιδιά, η Vodafone το πουλά? Σε τι τιμή?

Γιατί στο site της δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, παιδιά, η Vodafone το πουλά? Σε τι τιμή?

Γιατί στο site της δεν υπάρχει.

 

Φίλε μου αν εννοείς να το αγοράσεις από κατάστημα Vodafone, με επιδότηση ή χωρίς, μάλλον δε θα το βρεις. Να φανταστείς πριν κανένα μήνα και κάτι που το έψαχνα, πήγα σε vodafone shop και μου είπαν ότι δεν το φέρνουν πια καθώς είναι παλιό μοντέλο και τελικά το πήρα με την επιδότηση συσκευής από Cosmote και μάλιστα ήταν το τελευταίο σε 3 καταστήματα στη Θεσσαλονίκη!!!! Κ*λ*φαρδος???

Ωστόσο, πήγαινε σε ένα vodafone shop και ρώτα να σου πουν για όλα τα καταστήματα της περιόχης σου... Ελπίζω να το βρεις γιατί είναι τέλειο κινητό για την τιμή του, και όχι μόνο!!!!!!!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, απορία... Στην εκφώνηση μηνυμάτων, μπορείτε εσείς να κατεβάσετε την Ελληνική γλώσσα? Εμένα μου βγάζει σφάλμα λήψης!

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Ό,τι βλέπεις είναι διαθέσιμο.

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/text-to-speech

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser

Κλείνοντας σχεδόν ένα χρόνο συμβίωσης με τη συσκευή Ν78, θα έλεγα πως η συσκευή μου αφήνει πολύ κακές εντυπώσεις:

 

1) Ημερολόγιο και ώρα ακολουθούν πραγματικά δικά τους τρόπο μέτρησης του χρόνου, με απόκλιση από 2 ώρες ως και... μήνες (η αξιοπιστία σε όλο της το μεγαλείο).

 

2) Ο δέκτης του GPS αν και αρκετά καλός και με καλή συνεργασία με το Garmin XT, πολλές φορές χρειάζεται 3 και 4 φορές να ανοίξω και κλείσω το πρόγραμμα για να αποφασίσει να λειτουργήσει (το ίδιο και με το Nokia maps.

 

3) Το κινητό τρώει κωλύματα α π ί σ τ ε υ τ ά. Μπορεί να χρειαστεί ως και 2-3 λεπτά για να αποφασίσει να δείξει πχ μια αναπάντητη κλήση, να βγει από ένα υπομενού κλπ.

 

4) Ποιότητα κατασκευής: Τ ρ α γ ι κ ή. Το πίσω καπάκι έχει τουλάχιστον 2 βαθμούς ελευθερίας, τη στιγμή που υποτίθεται πως έχει "κουμπώσει" στη θέση του. Η δε οθόνη εμπρός γδέρνεται και μόνο που την κοιτάζεις. Τα περιμετρικά πλήκτρα του πληκτρολογίου ενίοτε αποφασίζουν να εκτελέσουν άλλες εντολές από εκείνες που έχουν οριστεί.

 

5) Η ένταση του ήχου από το παρεχόμενο Handsfree είναι ενοχλητικά "χαμηλή". Για να πεις πως καταλαβαίνεις σαφώς το άκουσμά που εχεις επιλέξει (ραδιόφωνο ή mp3) πρέπει να είσαι στο 90% με 100% της έντασης, διαφορετικά δεν...

 

...και όλα αυτά, για ένα τηλέφωνο που κόστιζε περί τα 400€ πριν ένα χρόνο (λίγο παραπάνω), που έχω χρησιμοποιήσει με μέγιστη σύνεση και προσοχή, και με χρήση 99% ως τηλέφωνο (δεν τρέχω "εφαρμογές", κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!εχω ενα νοκια Ν78 7 μηνες..ειναι σε πολυ καλη κατασταση.σκεφτομαι να το παω σε καταστημα με ανταλλαγες.εχει κανει κανεις κατι αναλογο?..δινουν 5800 με εστω 50 ευρω διαφορα?ευχαριστω...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει πιθανότητα να πετύχεις τέτοια προσφορά. Απλά, να ξέρεις, πάντα, είναι προτιμότερο να το πουλήσεις μόνος σου μέσω αγγελίας. Ψάξε και τις δύο περιπτώσεις και κρίνε. :)
Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser
Εχουμε να περιμενουμε κατι ποιο νεο απο την 21.002 ?

 

Αυτή την έκδοση έχω περάσει.

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα κατά το update (έγινε μέσω ΗΥ με Vista, με τη χρήση του Nokia PC Suite). Αρκετοί γνωστοί μου έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα με κόλλημα του ΗΥ κατά την αναβάθμιση (Wins XP) και χρειάστηκε να επαναλάβουν τη διαδικασία.

Από τη στιγμή της αναβάθμισης, δεν έχω προβλήματα (τουλάχιστον ακόμη δεν έχω προσέξει) με ώρα και ημ/νία.

Κατά τα λοιπά που ανέφερα πιο πάνω, δεν έχει βελτιωθεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει πιθανότητα να πετύχεις τέτοια προσφορά. Απλά, να ξέρεις, πάντα, είναι προτιμότερο να το πουλήσεις μόνος σου μέσω αγγελίας. Ψάξε και τις δύο περιπτώσεις και κρίνε. :)

 

Επισης σε μαγαζια με ανταλλαγες μπορεις με μια ανταλλαγη να παρεις και καινουρια συσκευη?εστω και με καποια διαφορα.ή στο ανταλλαζουν με μεταχειρισμένο υποχρεωτικα??

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι offtopic ,αλλά θέλω να ρωτήσω εάν η 21.002 χακάρεται κανονικά....
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ναι χακάρεται κανονικά με τον μοναδικό τρόπο που υπάρχει στο πρώτο μήνυμα του αντίστοιχου θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ξένα blogs αναφέρεται οτι έρχεται καινούρια έκδοση firmware για το N78

 

Ν78 firmware update v30.011

 

Υπάρχει και ανεπίσημο changelog με τις διορθώσεις:

 

MMS Slides not shown in correct order

- Connect with headset and activated silent profile when received SMS, the loudspeaker will play the music.

- While listening music with HS, if a sms is received the speakers are enabled

Localization

- WLAN menu not in Italian language

- Issue with easy wlan languague .

- Camera cannot zoom in/out after changing phone language

- WLAN shortcut and its submenu are not translated into Russian

- Can’t input Chinese character “丁” by stroke input

- N78 SW 21.002 and WLAN untranslated part of menu

- English is the software of the WLAN menu problem

- WLAN releted UI are in English in 21.002 but it’s in Chinese in previous SW

- Menu Options “WLAN” two different languages

Camera/photos:

- Photo missing in gallery when change to simplifed UI

- EDGE has “video sharing” in UI during the call but it doesn’t support it

No ZOOM function in RUSSIAN UI in SW ver. 21.002

UNABLE TO ZOOM WHILE CAPTURING THE PHOTO N78

N78 digital zoom in/out doesn’t work in SW 21.002

Missing Camera Capture Tone :While listening music with HS, if a sms is received the speakers are enabled

Audio:

c r a c k ing sound when using loudspeaker during calls

 

 

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για το ελληνικό product code από nsu

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...