Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου βγάζει το τελευταίο σημείο που είχε λοκάρει. Αν ανοίξεις ο πρόγραμμα και είσαι κάπου αλλού, πρέπει να περιμένεις να βρει την θέση σου για να ενημερωθεί η λειτουργία "Θέση μου".

Ωραια ευχαριστω...θα το αφησω ανοικτο να δοκιμασω:D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αναβαθμισα στην εκδοση 21.002 απο την 12 που ειχα...ελπιζω να γινει πιο σταθερο απο οτι ηταν

 

περιμενω εντυπωσεις, γιατι κ γω σκεφτομαι να το αναβαθμισω. εγω δεν εχω προβληματα με την 12. αλλα θα ηθελα κ γω ενα update. βλεπω ολες αυτες τις αλλαγες κ ζηλευω!.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να σας ρωτήσω κάτι...με την αναβάθμιση αυτή,σβήνονται οι εφαρμογές που έχω περάσει?
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τυπικά δεν χάνεις τίποτα από τα δεδομένα σου.

Στη περίπτωση των εφαρμογών όμως, ίσως μερικές (όχι όλες) να χρειάζεται να τις εγκαταστήσεις ξανά. Ίσως πάλι, όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 21.002 μέσω FOTA (απ 'ότι είδα, είναι διαθέσιμη και μέσω nsu). Από την 12 που είχα μέχρι σήμερα, κατέβασε 13,5MB αλλά, η διαδικασία πραγματοποιήθηκε πάρα πολύ γρήγορα.

 

Αρκετές εφαρμογές εξαφανίστηκαν αλλά με μια απλή εγκατάσταση του sis απο πάνω, επανέρχονται χωρίς να χαθούν οι ρυθμίσεις τους.

 

Θα ακολουθήσουν φορματ στο τηλέφωνο και στην κάρτα μνήμης εις διπλούν (στάνταρ διαδικασία μετά απο αναβάθμιση). Θα επανέλθω με εντυπώσεις. Όπως και νά'χει, με την 12 δεν είχα έτσι και αλλιώς κανένα πρόβλημα εκτός της σχετικής αστάθειας του ΒΤ. Να δούμε αν το διόρθωσαν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σας πω εντυπωσεις, το αρχειο που κατεβασε παρεπιπτοντως για το Update ηταν τις ταξις των 132μβ! . Πλεον ειναι σταθερο, το σημαντικοτερο ειναι οτι υπακουει στα πληκτρα με την πρωτη, ειδικα στο πληκτρο για την κλιση και στο πληκτρο για τον τερματισμο. Και εχουν αλλαξει καποια γραφικα, π,χ η μπαρα τις εντασης του ακουστικου απο τετραγωνακια που ειχε, πλεον ειναι μια ομορφη ενιαια μπλε χρωματος μπαρα, η οποια αυξομειωνετε ομοιομορφα, δεν ξερω αν εγινα κατανοητος :p .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Εχω ένα Ν78vodafone. Εχει την 13.052 εκδοση λογισμικού και με FOTA και το Nokia Software Updater μου λέει οτι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση. Πως μπορώ να αναβαθμίσω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!

ξαφνικα το τηλεφωνο μου σταματησε να αναπαραγει τα βιντεο.

συγκεκριμενα μολις παω να ανοιξω καποιο βιντεο,εμφανιζεται το λογοτυπο του real player,παιζει ο ηχος κανονικα αλλα δεν βλεπω εικονα.

μηπως ξερει καποιος πως διορθωνεται το προβλημα αυτο?

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Bρε μαγκες , να ρωτησω......

αγορασα πριν περιπου ενα μηνα το n78. δεν περασε μια εβδομαδα και μου φαινεται οτι καηκε το ενα ηχειο απο τα δυο που διαθετει......

για να καταλαβετε οταν ειναι χαμηλη η ενταση παιζει κανονικα, μολις ομως παω να την αυξησω ,καποια στιγμη μπουκωνει και οταν την ανοιξω τερμα σταματαει να δουλευει το ενα ηχειο.........

εγω φανταζομαι οτι ειναι καμμενο...αλλά........σκεφτομαι, μηπως ειναι καποιο προβλημα firmware???? μηπως στρωσει με ενα update? αλλα δεν θελω να το κανω update διοτι εχω μεσα "σπασμενες" εφαρμογες, με την μεθοδο του Drakkarius(...για οσους γνωριζουν) και μετα δεν θα τις παιζει γιατι αυτη η μεθοδος υποστηριζεται μονο σε παλια firmware....... (υπαρχει βεβαια και η μεθοδος με το "Hellox" την οποια δεν την εχω ψαξει ακομη η οποια ειναι για καινουρια firmwares). ♫♫♫

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μέθοδος η οποία προορίζεται για τα νέα firmwares.

Οπότε δεν αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα το επιχείρημα σου.

 

Τώρα όσο αφορά το ηχείο, σίγουρα πρέπει να έχει πρόβλημα, εφόσον δεν λειτουργεί ή υπολειτουργεί μόνο όταν έχεις την ένταση στο φουλ.

Κάνε μια βόλτα από κάποιο Nokia Shop να το ελέγξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και άλλα παιδιά είχαν πρόβλημα με το ένα ηχείο.. αλλά δεν θυμάμαι πώς έλυσαν το πρόβλημα. Αν το αναβαθμίσεις υπάρχει νέος τρόπος για να χακάρεις πάλι την συσκευή.

 

♫♫♫ αυτά που τα βρήκες? :p Έχει σε καμιά σελίδα πουθενά μαζεμένα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα!

ξαφνικα το τηλεφωνο μου σταματησε να αναπαραγει τα βιντεο.

συγκεκριμενα μολις παω να ανοιξω καποιο βιντεο,εμφανιζεται το λογοτυπο του real player,παιζει ο ηχος κανονικα αλλα δεν βλεπω εικονα. μηπως ξερει καποιος πως διορθωνεται το προβλημα αυτο?

Συχνό φαινόμενο με την 12 και την 13. Με την 20 δεν μου το έχει κάνει ακόμα. Με επανεκκίνηση στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ Χρόνια πολλά!!!Το πρόβλημα με το ηχείο τοχα και γω.Εμένα βασικά σταμάτησε να παίζει στα καλα καθούμενα.Το πήγα για επισκευή κ μ είπαν κάναμε αναβάθμιση φιρμ αλλα δεν έγινε τπτ και λογικά είναι το ηχείο καμμένο!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ Χρόνια πολλά!!!Το πρόβλημα με το ηχείο τοχα και γω.Εμένα βασικά σταμάτησε να παίζει στα καλα καθούμενα.Το πήγα για επισκευή κ μ είπαν κάναμε αναβάθμιση φιρμ αλλα δεν έγινε τπτ και λογικά είναι το ηχείο καμμένο!

 

 

μισο λεπτο.....το κανω update στην 21,002.....θα σας πω αποτελεσματα σε λιγο

 

μισο λεπτο.....το κανω update στην 21,002.....θα σας πω αποτελεσματα σε λιγο

 

Τώρα παιζει συνεχεια τωρα αλλα "μπουκωνει" σε αντιθεση με πριν που δεν επαιζε καθολου σε μεγαλη ενταση...

 

tempelakos να ρωτησω.......σου αλλαξανε το ηχείο?? τι έγινε?? μέσα στην εγγύηση?? σου πήρανε καθόλου φράγκα????

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κανω μια ερώτηση. το gps στο ν78 ειναι κλειδωμένο? χωρίς το agps, μου πιάνει μέχρι 4 δορυφόρους.

απο τη στιγμή που έχει δέκτη gps πάνω δε δικαιολογείται να μην εντοπίζει τη θέση μου.. αν κατάλαβε κανεις τι εννοω και το έχει ψάξει...thanks

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κανω μια ερώτηση. το gps στο ν78 ειναι κλειδωμένο? χωρίς το agps, μου πιάνει μέχρι 4 δορυφόρους.

απο τη στιγμή που έχει δέκτη gps πάνω δε δικαιολογείται να μην εντοπίζει τη θέση μου.. αν κατάλαβε κανεις τι εννοω και το έχει ψάξει...thanks

 

 

Τι εννοείς, πιάνει 4 δορυφόρους και δε δείχνει το στίγμα σου; Προφανώς δε προλαβαίνει να "κλειδώσει" στους δορυφόρους αυτούς

Τη πρώτη φορά πρέπει να το αφήσεις αρκετή ώρα για να βρεί το στίγμα σου (μπορεί και 10 λεπτά) και καλύτερα να έχεις ανοικτό το agps, βοηθάει πολύ στη ταχύτητα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Βρε μαγκες...μια ερωτηση ακομη.....

Συμβαινει το εξης παραδοξο....... Το WLAN δουλευει κανονικοτατα σε ολα τα δικτυα που προσπαθησα να συνδεθω εκτος απο ενα.....

...ειναι ενα δικτυο για ελευθερη προσβαση που το προσφερει ο δημος (χωρις κωδικο).....ενω κανω search με το laptop μου, και με οποιονδηποτε υπολογιστη, το βρισκει.....το κινητο αρνειται να το δει........

εχω δοκιμασει και το αλλο......πηρα το n78 και το Ε51 και τα εβαλα διπλα-διπλα να σκαναρουν και τα δυο....το Ε51 το βλεπει το δικτυο(...και συνδεεται κανονικα) ενω το n78 δεν βλεπει παλι τιποτα (ξαναλεω οτι το n78 δουλευει κανονικοτατα σε ολα τα υπολοιπα δικτυα)

Ξέρει κανεις τι μπορει να γινεται????????????????

Αν ξερει καποιος ας απαντησει γιατι μου ειναι ο μονος τροπος για να συνδεθω στο internet οταν ειμαι στην δουλεια αν δεν εχω μαζι μου το laptop....

(...εχω κανει επισης update με το πιο προσφατο firmware, to 21.002 με FOTA, αλλα παλι το ιδιο) ►→(επισης το μενου του WLAN μου το βγαζει στην αγγλικη γλωσσα)

Ευχαριστω προκαταβολικά......♫ ♪ ♪

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτο.....το κανω update στην 21,002.....θα σας πω αποτελεσματα σε λιγο

 

 

 

Τώρα παιζει συνεχεια τωρα αλλα "μπουκωνει" σε αντιθεση με πριν που δεν επαιζε καθολου σε μεγαλη ενταση...

 

tempelakos να ρωτησω.......σου αλλαξανε το ηχείο?? τι έγινε?? μέσα στην εγγύηση?? σου πήρανε καθόλου φράγκα????

 

Βασικά έχω την εγγύηση εφ όρου ζωής της wind!To πήγα σε αυτούς και αυτοί με την σειρά του στο ΝC της Ξάνθης.Περίμενα 1.5 βδομάδα τπτ,λεω η νοκια το πολύ σε δυο μέρες το επέστρεφε (τουλάχιστον Θεσ/νικη οσο ήμουν).Η wind δεν ήξερε κ μεγραφε και πήγα απτό ΝC.Μου λένε το κάναμε αναβάθμιση αλλά δεν έγινε τπτ και έφυγε στα κεντρικά επειδή δεν είχαν ανταλλακτικό, το οποίο μ είπαν πως έφτασε το ίδιο απόγευμα (γκαντεμια).Ετσι κοντεύω 3 βδομάδες χωρίς το κινητάκι μ.Μείπαν λγκ μετα το Πάσχα θα τόχουμε αλλά σημερα Τεταρτη και αφαντο!

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να χρησιμοποιηθεί το LED της καμερας σαν φακος? Και κατι αλλο, μου φαινονται πολυ περιεργα τα πλικτρα στις ακρες επειδη ειναι τελειως φλατ και δεν ειναι και αφής, θα υπαρξει κανα σοβαρο προβλημα στην χρηση τους?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...