Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δούμε τι κάνανε πάλι...

 

changelog ?

 

Το μόνο που βρήκα ήταν αυτό:

 

"This software release follows the 20.149 release and comes with further N78 stability

improvements. In addition to system-wide fixes the update contains Bluetooth audio

enhancements, photo UI developments and e-mail upgrades."

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα βασικά με βολεύει η μαυρη οθόνη!Λιγότερη κατανάλωση,αλλά και αν πατήσω ένα κουμπί φωτίζεται η οθόνη αμέσως και σβήνει αμέσως πάλι και βλέπω έτσι την ώρα!

 

 

Μόλις γύρισα σπίτι και είδα ότι βγήκε καινουριο φιρμ.

 

N78 rm-235 v21.002

N78 Nokia firmware RM-235 APAC 21.002 v8.0.

Major Data Package v8.0 MCU SW 21.002

Published 20/03/2009 Size 120.9 MB

24.03.09 BB5 N78 21.002 v8 EURO added

 

Ποιό πουλάκι να στο σφύριξε άραγε;; :p Ελπίζω σε λίγες μέρες να μπω και σε αυτό το club του Ν78 αν και με προβληματίζουν τα προβλήματα που εμφανίζει από "μαμά". Βέβαια εχω μάθει και τα ανέχομαι εδω και χρόνια από συσκευές 3πλάσιας αξίας τώρα θα με πειράξουν;;!!.. :lol:

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Εσυ μ το σφυριξες!!!Μουρθε απότομο γτ δεν περίμενα να βγάλει τοσο γρήγορα καινουριο φιρμ,αν και επρεπε!Αντε τσιμπα το κινητακι!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα νέα. Ίσως ήρθε καιρός να αναβαθμισω επιτελους το Ν78. Ακόμα με την 12 το εχω. :)

 

Δηλαδή ρε παιδιά(και πραγματικά συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός),τότε πώς βρίσκετε όλοι τόσο ώραια την εφαρμογή cClock,αφού όταν κλειδώνουμε το τηλ.(n78)εμφανίζεται μια σκέτη ΜΑΥΡΗ οθόνη χωρίς να εμφανίζεται το cClock ..

 

Σε εσάς λειτουργεί κανονικά δηλαδή ???

 

 

Μετά τις τελεταίες αναβαθμίσεις, οι εφ εφαρμογές εξοικονόμισης ενέργειας δεν λειτουργούν αν κλειδώσεις το πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω βέβαια αν το άλλαξαν ξανα αυτό με την νέα έκδοση 21.

 

Εγώ πχ που εχω ακόμα την 12, μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικότατα το cClοck.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Μετά τις τελεταίες αναβαθμίσεις, οι εφ εφαρμογές εξοικονόμισης ενέργειας δεν λειτουργούν αν κλειδώσεις το πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω βέβαια αν το άλλαξαν ξανα αυτό με την νέα έκδοση 21.

 

Εγώ πχ που εχω ακόμα την 12, μπορώ να χρησιμοποιήσω κανονικότατα το cClοck.

 

Πω φίλε μου,έτσι ακριβώς είναι !

Είχα την 12 και το cClock και λειτουργούσε κανονικά ..

Τι κρίμα ..

Αν είναι για ποιο λόγο βγάζουν μια αναβάθμιση αν χειροτερεύει ένα πράγμα ..

Ετσι σκέφτομαι τώρα να βάλω πίσω την 12 έκδοση,αλλά δεν ξέρω αν γίνεται ..(?):(:(

 

Τώρα έχω την 20.149 και μετανιώνω που την έβαλα αν είναι έτσι να μην λειτουργεί το cClock όταν κλειδώνω το πληκτρολόγιο ..

 

Μήπως έχει βγει κάποια νέα να την βάλω μήπως και λειτουργήσει ..αυτό λέω να κάνω !:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση firmware με το nokia software updater αλλα ως τελευταια εκδοση εμφανιζει την 12.046.

Η 21.002 δεν θα επρεπε να ειναι η τελευταια??? Η τρεχουσα ειναι η 10.136.

Τhanks!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειχα ξαναεπισκευτει το φορουμ οταν ειχα παρει το N95!Δυστηχως μου το βουτηξανε!Sad story!Αnyway μετα απο ψαξιμο λεω να παρω το N78..Τωρα που εχει πεσει στα 270 ευρω πιστευω ειναι πολυ καλη αγορα και πολυ καλη αναλογια τιμης/δυνατοτητες....!Θα το παρω απο το γερμανο λογω επιδοτησης του πατηρ μου..Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν ο Γερμανος παιρνει κανονικα απο alpha copy η κανει παραεισαγωγη....Τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειχα ξαναεπισκευτει το φορουμ οταν ειχα παρει το N95!Δυστηχως μου το βουτηξανε!Sad story!Αnyway μετα απο ψαξιμο λεω να παρω το N78..Τωρα που εχει πεσει στα 270 ευρω πιστευω ειναι πολυ καλη αγορα και πολυ καλη αναλογια τιμης/δυνατοτητες....!Θα το παρω απο το γερμανο λογω επιδοτησης του πατηρ μου..Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν ο Γερμανος παιρνει κανονικα απο alpha copy η κανει παραεισαγωγη....Τι παιζει?

Πότε έτσι, πότε αλλιώς είναι ο Γερμανός.

Για να είσαι 100% άνοιξέ το και δες αν έχει ελληνικούς χαρακτήρες.

Αν έχει είσαι ok!

 

 

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση firmware με το nokia software updater αλλα ως τελευταια εκδοση εμφανιζει την 12.046.

Η 21.002 δεν θα επρεπε να ειναι η τελευταια??? Η τρεχουσα ειναι η 10.136.

Τhanks!

Μήπως η συσκευή σου είναι Vodafone Live ή CosmosMyView;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η συσκευή σου είναι Vodafone Live ή CosmosMyView;

 

 

Aπ'οσο ξερω και απ'οσο βλεπω απο το μενου,δεν ειναι κατι απο τα δυο.

Το product code που εχει ειναι αυτο που αναφερεται στην πρωτη σελιδα.

Καμια ιδεα?

Thanks again!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση μεσω fota.

 

Διαβασε τα ποστ 2363 - 2364 :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2668090#post2668090

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση στην 21 είναι διαθέσιμη μέσω fοta; Γιατί εμένα που εχω την 20 μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις, ενώ εχω κάνει κανονικά άλλη φορά αναβάθμιση μέσω fοta...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε μου είπαν ενα στο vodafone shop και μου το κρατήσανε αύριο παω να το πάρω και να βάλω ακόμα ενα μπελά στο κεφάλι μου...ελπίζω να θυμηθώ τις καλές εποχές με το 6600 το αυγουλάκι μου και το 3210..καλά και τα pda αλλά ευαίσθητα-πανάκριβα-τουβλα!! Με το θέμα των πιστοποιητικών εχω αγχωθεί αλλά πιστεύω θα βγάλω άκρη.

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς αναβάθμιση το Ν78 μέσω Nokia updater και που είναι mycosmos view?Και τι συμβαίνει μετά από αυτό?Θα υπάρχει η' θα σβηστεί?Επίσης τα ονόματα, ο χρόνος που έχω μιλήσει τα δεδομένα που έχουν μεταφερθεί σβήνονται? Έχει εδώ και 2 μέρες μου βγάζει αναβάθμιση απο 12.046 σε 21.002
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις απολύτως τύποτα από τα δεδομένα σου.

Η αναβάθμιση απευθύνεται για συσκευές με mycosmos view οπότε δεν θα το χάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...εντάξει την έκανα την αναβάθμιση αλλά τώρα δεν μου κάνει εγκατάσταση .sis αρχεία. Αυτά που προσπαθώ είναι sign αλλά πάντα μου βγάζει αρχείο κατεστραμμένο! Φταίει τίποτα μήπως επειδή ήταν πρίν hack το κινητό μου; Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το χακάρεις ξανά.

Ακολούθησε τον 3ο τρόπο από το αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το χακάρεις ξανά.

Ακολούθησε τον 3ο τρόπο από το αντίστοιχο θέμα.

 

Γιούπι μόλις το πήρα και το εχω βάλει να φορτίζει.....ρε παιδιά εμένα έχει ενα καμένο pixel!Πωωω ξενέρωσα τώρα...τι κάνω; Φαίνεται στην άσπρη οθόνη.. Πήρα τηλέφωνο στην voda και μου είπαν να παω δευτέρα να μου δώσουν άλλο...γμτ καλά ξεκινήσαμε πάλι....και ήθελα να παίξω λίγο το σουκου...

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που σου είπαν να πας να σου δώσουν άλλο χωρίς περεταίρω διαδικασίες.

Ενημερωτικά σου αναφέρω πως η Alpha Copy, δεν εντάσσει στην εγγύηση ένα μόνο καμένο πιξελ.

Θα πρέπει να είναι πάνω από 3 και αυτά σε σειρά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου Ν78 δεν δεχεται με τίποτα φωνητικές κλήσεις, μόνο φωνητικές εντολές, (στο manual λέει οτι υποστιριζει και τα δύο). Το Ν70 (πιο παλιο) εχει αυτόματα αποθηκευμένες και τις φρασεις απο τις επαφές, ενώ αυτό τιποτα. Εχω κανει και την τελευταία αναβαθμιση λογισμικού. Έχετε παρατηρίσει και εσεις κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά δεν δίνει τη δυνατότητα φωνητικής κλήσης εξαιτίας του τρόπου που πέρασες τις επαφές.

Εγώ που κάνω πάντα συγχρονισμό με το Outlook (εκεί έχω αποθηκευμένες τις επαφές μου) δημιουργεί κανονικά τις φωνητικές κλήσεις.

Δε δοκιμάζεις να κάνεις και εσύ το ίδιο...;

 

Δηλαδή σε πρώτη φάση να περάσεις τις επαφές σου μέσω συγχρονισμού στο Outlook, μετά να τις διαγράψεις από το κινητό και ύστερα να τις περάσεις εκ νέου στο κινητό μέσω συγχρονισμού.

 

Ο συγχρονισμός γίνεται με τη βοήθεια του PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά δεν δίνει τη δυνατότητα φωνητικής κλήσης εξαιτίας του τρόπου που πέρασες τις επαφές.

 

Σωστά λες δεν το ειχα σκεφτει! Την μεταφορα την έκανα με μια εφαρμογη του τηλεφώνου Μενου>Εργαλεία>Εργαλεία>Μεταφορά.

Ευχαριστώ πολυ θα το δοκιμάσω... :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που σου είπαν να πας να σου δώσουν άλλο χωρίς περεταίρω διαδικασίες.

Ενημερωτικά σου αναφέρω πως η Alpha Copy, δεν εντάσσει στην εγγύηση ένα μόνο καμένο πιξελ.

Θα πρέπει να είναι πάνω από 3 και αυτά σε σειρά.

 

Τώρα μου έφτιαξες τη διάθεση :wacko: Καλά κάτσε να δούμε στο τηλέφωνο έτσι μου είπαν..ελπίζω να μη μου τα αλλάξουν όταν παω εκεί..

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ειναι myview και μολις εβαλα την εκδοση 21 με software updater..Το περιεργο ειναι οτι ενω το εχω στα ελληνικα στην αρχικη 0θονη η επιλογη για wlan ειναι στα αγγλικα..μονο αυτη..επισης πανω δεξια αναβοσβηνει ενα φακελακι ενω δεν εχω νεο μηνυμα..εσβησα και μερικα αλλα τπτ..:blink:..Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση μεσω fota.

 

Διαβασε τα ποστ 2363 - 2364 :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2668090#post2668090

 

 

 

Eκανα αναβαθμιση μεσω fota στην εκδοση 12.046,αρνειται να βρει νεοτερη εκδοση!:chair:

Πρεπει να αλλαξω το product code?Γιατι να θελει κατι τετοιο εφοσον το product code ειναι το 0545624 και ειναι ελληνικο?

Εχω μπευρδευτει καπου?!:chair:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ειναι myview και μολις εβαλα την εκδοση 21 με software updater..Το περιεργο ειναι οτι ενω το εχω στα ελληνικα στην αρχικη 0θονη η επιλογη για wlan ειναι στα αγγλικα..μονο αυτη..επισης πανω δεξια αναβοσβηνει ενα φακελακι ενω δεν εχω νεο μηνυμα..εσβησα και μερικα αλλα τπτ..:blink:..Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο?

Για το εικονιδιάκι, σβήσε ό,τι μηνύματα έχεις στη κάρτα sim.

Για τον Οδηγό WLan, δοκίμασε να αλλάξεις γλώσσα και μετά γύρνα ξανά στα ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...