Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εμενα κατι εχει παθει κ δε μου κλειδωνει δορυφορο,βρισκει 2-3 αλλα δε κλειδωνει.Εχω το 21.002 firmware kai garminXT την 5 εκδοση.Λετε να χαλασε το gps??:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αποκλείεται.

Κάνε επανεκκίνηση και δοκίμασε ξανά.

Επίσης, αν έχεις απενεργοποιήσει το a-gps, ενεργοποίησέ το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται.

Κάνε επανεκκίνηση και δοκίμασε ξανά.

Επίσης, αν έχεις απενεργοποιήσει το a-gps, ενεργοποίησέ το.

 

και μενα μου κανει γυρω στο 10λεπτο να κλειδωσει δορυφορο.............

Με το A-GPS συμφερει όμως...???? γιατι νομιζω οτι ο λογαριασμος βαραει στα αυτια....:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση είναι της τάξης των 4 με 5 kb. Ουσιαστικά μηδαμινή ως προς το όφελος που αποκομίζει κανείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2723960#post2723960

 

Αν δεν το είχες απενεργοποιήσει ποτέ, πολύ πιθανών να είναι ήδη ενεργοποιημένο δεδομένου πως η προεπιλεγμένη ρύθμιση είναι το ενεργοποιημένο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες..........

και σε μενα χαλασε το δεξι ηχειο διπλα απο την οθονη.....δεν παιζει τιποτα....

το κακο ειναι οτι χαλασε την πρωτη εβδομαδα που το αγορασα (τον Μαρτιο) και δεν το πηγα ακομη.............σκεφτομαι μην μου το κρατησουν κανενα διμηνο

Τελοσπαντων, λέω να το παω στο Nokia Shop Ευόσμου(Σαλόνικα)....Ξερεις κανεις τι παιζει εκει απο εξυπηρετηση??????:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

...........και επι του παροντος σκεφτομαι να αλλαξω και το τζαμακι της οθονης επειδη γδαρθηκε......ξερεις κανεις ποσο παει περιπου το μαλλι??????????

 

Φιλε και εμενα ειχε χαλασει το δεξι ηχειο μονο που το χα χαλασμενο 1 μιση χρονο σχεδον.τωρα που μου χαλασε και η υποδοχη για τα handsfree αξιωθηκα να το παω στη nokia.και δευτερα το περνω μου παν.απο την προηγουμενη δευτερα που το πηγα.πατρα το πηγα.παραγγειλα και ενα καπακι μιας και ηταν κι αυτο προβληματικο...παντως ν78 **** τα κινητα παρα τα προβληματακια..:D

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω να προσθέσω πολλά mp3s στο N78 αλλά για να μην τα βάζω ένα-ένα στις playlists μου, πώς το κάνω με τον WMP? Την αναγνώρισε τη συσκευή αλλά δεν βρήκα κάπου τις λίστες που έχω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται να δεις τις λίστες που έχεις φτιάξει μέσα από το κινητό. Καλύτερα φτιάξε νέες λίστες μέσω wmp και κάνε ανανέωση στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται να δεις τις λίστες που έχεις φτιάξει μέσα από το κινητό. Καλύτερα φτιάξε νέες λίστες μέσω wmp και κάνε ανανέωση στο κινητό.

 

Δηλαδή θα φτιάξω απ’τον WMP νέα playlist στην οποία θα βάλω τα κομμάτια που θα περάσω στη συσκευή από πριν? (γιατί έως τώρα περνούσα λίγα-λίγα τα mp3s και δεν ήταν κόπος να τα προσθέτω στις λίστες)

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό με μαζική αποθήκευση, μετέφερε τα mp3 που θέλεις, άνοιξε τον φάκελο με την μουσική σου από την κάρτα μνήμης, άνοιξε τον wmp και φτιάξε νέες λίστες τις οποίες θα αποθηκεύσεις στην κάρτα του Ν78.
Link to comment
Share on other sites

μετά απο ένα χρόνο συμβίωσης με το ν78 έχω να παραθέσω και τις δικές μου εμπειρίες. πρόκειται για ένα μέσω (multimedia) τηλέφωνο. δεν είχα κάνει ποτέ αναβάθμιση λογισμικού είχα την έκδοση 10.136 απο την στιγμή που το πήρα. δεν μου εμφάνισε ποτέ ιδιαίτερα κολλήματα. το καπάκι παραμένει στην θέση του χωρίς κανένα κενό. τα ηχεία λειτουργούν ακόμα. βρίσκω πάντα τα περισσότερα δίκτυα λαν που υπάρχουν τριγύρω σε σύγκριση με τηλέφωνα φίλων μου(όμνια, ν97 κ.α), το μόνο που έχει χαλάσει είναι το κεντρικό πλήκτρο (navi key) στο οποίο έχει φύγει το χρώμιο. κόστος αντικατάστασης 50 € στο νοκια σοπ παγκρατίου. ένα σχετικό κόλλημα στον εντοπισμό δορυφόρου χωρίς το a-gps είναι νομίζω αναμενόμενο. σήμερα έβαλα την έκδοση 21002, θα σας πω εντυπώσεις αν κάτι διαταράξει την ισορροπια της καλής λειτουργιας του κινητού μου.
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό με μαζική αποθήκευση, μετέφερε τα mp3 που θέλεις, άνοιξε τον φάκελο με την μουσική σου από την κάρτα μνήμης, άνοιξε τον wmp και φτιάξε νέες λίστες τις οποίες θα αποθηκεύσεις στην κάρτα του Ν78.

 

Τελικά το κατάφερα με το Winamp. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι, εδώ και λίγες μέρες κάτοχος κι εγώ ενος Ν78, made in Finland, αγορασμένο από κατάστημα Public. Αν και βρίσκομαι ακόμα στις πρώτες μέρες χρήσης(η μπαταρία δεν έχει κάνει καλά-καλά 4 πλήρεις κύκλους φόρτισης), θα μπορούσα να πώ πως είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος με την αγορά μου.

 

Προσπάθησα τις τελευταίες μέρες, και πρίν και μετά την εγγραφή μου στο φόρουμ, να κάνω μια αναδρομή σε όλα τα πόστ του συγκεκριμένου thread, αλλά και σε ότι συνδέεται με το τηλεφωνάκι σε ολόκληρο το site. Βρήκα πολλά ενδιαφέροντα πράγματα, όπως η μικρή πατέντα με το καπάκι, η δυνατότητα αλλαγής προσόψεων κλπ.

 

Όντας αρχάριος στα θέματα "smartphones", symbian και Nseries, διατηρώ κάποιες απορίες-ερωτήσεις(ξανατονίζω πως έχω διαβάσει πολλά σχετικά θέματα, ότι ρωτάω είναι πράγματα που δεν έχω καταλάβει ή δε θεώρησα σαφή):

 

  • Μέχρι ποιά έκδοση λογισμικού υποστηρίζεται το πρόγραμμα για το screensaver;

 

  • Για την έκδοση αυτή, ποιό garmin να επιλέξω; (αν μπορούσε κάποιο καλό παιδάκι με pm να μου δώσει και σαφείς οδηγίες, μαζί με αυτές που λείπουν από τον οδηγό στο θέμα του προγράμματος, είναι ευπρόσδεκτο ;) )

 

  • Μπορώ να κάνω τον opera mini default web browser στο κινητό μου;

 

  • Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας το Nimbuzz; Το δοκιμάζω από χθές, με εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα, θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποιο backfire να περιμένω.

 

  • Μπορώ να εγκαταστήσω extra codecs για αναπαραγωγή DivX κλπ αρχείων;

 

  • Έχετε βρεί εφαρμογή mail που να υποστηρίζει attachments από την κάρτα μνήμης του κινητού;

 

  • Ποιά από τις διαθέσιμες θήκες να επιλέξω; Με ενδιαφέρει κάτι που να μπαίνει στην τσέπη, να προστατεύει το μπροστινό μέρος και να μη δυσκολεύει και ιδιαίτερα την πληκτρολόγηση.

 

Για να μην κλείσω το πρώτο μου πόστ με απορίες, μερικά facts για το δικό μου Ν78. Το τρίξιμο στα μεγάλα πλαινά πλήκτρα, εμένα το έχει στο αριστερό μέρος. :lol:

Ελπίζω να διορθώνεται κάπως αν αλλάξουμε πρόσοψεις. Το πληκτρολόγιο του το βρήκα πολύ βολικό, αν και έχω αρκετά χοντρά δάχτυλα, μόνη εξαίρεση τα δεξιά πλαινά όπου δε μας έφταναν το C και το κόκκινο τηλεφωνάκι, έχουμε και το πλήκτρο για τη μουσική! Η προσθήκη gps δεδομένων στις φωτογραφίες αποτελεί πολύ ευχάριστη έκπληξη. Η κάμερα του λειτουργεί ικανοποιητικά σε συνθήκες ημέρας, με λίγη προσοχή στο focus βέβαια. Ένα αρνητικό που έχω εντοπίσει είναι ότι όταν η στάθμη της μπαταρίας του είναι χαμηλή, πέφτουν πολύ οι αποδόσεις του στο wifi και γενικά αρχίζει και 'αργεί'.

 

Επειδή λέω να επανέλθω και νομίζω πως έχω πλατειάσει ήδη αρκετά, κάπου εδω κλείνω το παρθενικό μου πόστ, ελπίζοντας πως δεν έχω καταχραστεί άσκοπα τον χρόνο όποιου κάτσει να το διαβάσει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Μέχρι ποιά έκδοση λογισμικού υποστηρίζεται το πρόγραμμα για το screensaver;

Μέχρι την 12. Άποψή μου, καλύτερα να έχεις σταθερό τηλέφωνο, από άποψη λογισμικού, και ας χάσεις το screensaver.

  • Για την έκδοση αυτή, ποιό garmin να επιλέξω; (αν μπορούσε κάποιο καλό παιδάκι με pm να μου δώσει και σαφείς οδηγίες, μαζί με αυτές που λείπουν από τον οδηγό στο θέμα του προγράμματος, είναι ευπρόσδεκτο ;) )

Βάλε την έκδοση 5.00.50. Σου προτείνω να περάσεις και το NDrive. Πολύ πιο εύχρηστο.

  • Μπορώ να κάνω τον opera mini default web browser στο κινητό μου;

Όχι, δυστυχώς, δεν γίνεται. Όταν σου ζητάει να συνδεθεί, θα ανοίγει πάντα ο ενσωματωμένος browser.

  • Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας το Nimbuzz; Το δοκιμάζω από χθές, με εξαιρετικές εντυπώσεις μέχρι τώρα, θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποιο backfire να περιμένω.

Επιβεβαιώνω. Η καλύτερη εφαρμογή. :)

  • Μπορώ να εγκαταστήσω extra codecs για αναπαραγωγή DivX κλπ αρχείων;

Όχι, μπορείς όμως να εγκαταστήσεις video players όπως το smartmovie και το coreplayer.

  • Ποιά από τις διαθέσιμες θήκες να επιλέξω; Με ενδιαφέρει κάτι που να μπαίνει στην τσέπη, να προστατεύει το μπροστινό μέρος και να μη δυσκολεύει και ιδιαίτερα την πληκτρολόγηση.

Αυτό εξαρτάται καθαρά από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας..θέλω να κάνω τους φακέλους του κινητού μου (εικόνες,βίντεο) κατα κάποιο τρόπο κοινόχρηστους και να τους βλέπω απο τον υπολογιστή μου μέσω του wlan... βρήκα κάτι σχετικό στο εργαλεία->συνδεσιμότητα->οικιακα μέσα...διάλεξα το ρούτερ μου, επέλεξα τους φακέλους που ήθελα, έγινε η ενημέρωση, έκανα ορατό και το τηλέφωνο...Το θέμα είναι τώρα πως θα δω τα αρχεία του κινητού απο το pc???

στο network places και στα shared documents δεν το βρίσκω...το έχει προσπαθήσει κανείς άλλος αυτό??? υπάρχει περίπτωση να θέλει το πρόγραμμα της nokia?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει με το θεμα αλλα ριξε μια ματια στις εφαρμογες που υπαρχουν στην σελιδα: http://www.telexy.com/

 

Kαι στο παρακατω post:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2398409#post2398409

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφέροντα τα links και φαίνεται πως γίνεται δουλειά....αλλα στην δικια μου περίπτωση μάλλον δεν γίνεται διότι το pc Μου δεν έχει ασύρματο αλλά συνδέεται με ethernet στο router. Οπότε και ήθελα το κινητό να συνεργαστεί με το ρουτερ και να το δω εγώ απο το pc..
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το νέο firmware και τώρα οι επαφές μου εμφανίζονται διπλές. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Ένα σωστό firmware δεν μπορεί να φτιάξει αυτή η Nokia;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το νέο firmware και τώρα οι επαφές μου εμφανίζονται διπλές. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Ένα σωστό firmware δεν μπορεί να φτιάξει αυτή η Nokia;

 

Μήπως έχει επιλογή να εμφανίζονται ταυτόχρονα οι επαθές και του τηλεφώνου και της κάρτας?

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Έτσι και αλλιώς άμα σβήσω τη μια, σβήνεται αυτόματα και η άλλη. Είναι bug.

Δοκίμασες να σβήσεις τον κατάλογο και να τον ξαναπεράσεις από το pc suite; Κάνε και ένα φορματ στο τηλέφωνο μήπως και στρώσει. Μου φαίνεται απίστευτο να παρουσιάστηκε ένα τόσο χοντρό bug σε τόσο προχωρημένο στάδιο αναβαθμίσεων μιας συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...