Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να ρωτησω εχω τη 13 μου την ειχαν περασει στη νοκια και δεν μπορω να βρω ουτε την 20 να περασω,ουτε την 21, δοκιμασα και αλλαξα και product codes,αλλα τιποτα, σημειωτέο δεν εχω συσκευη my cosmos, ή vodafone life
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το εικονιδιάκι, σβήσε ό,τι μηνύματα έχεις στη κάρτα sim.

Για τον Οδηγό WLan, δοκίμασε να αλλάξεις γλώσσα και μετά γύρνα ξανά στα ελληνικά.

 

Το πρωτο που εκανα αυτο ηταν φιλε με τη γλωσσα το θεμα ειναι να μου πει καποιος που ξερει γιατι συμβαινει αυτο η τι μπορω αλλο να κανω..Επισης παρατηρησα οτι η εφαρμογες ληψη και ενημ.εφαρμογων δεν λειτουργουν!!Εχει σβηστει εντελως το windows live messenger και δεν μπορω να μπω παλι στη ληψη να το κατεβασω..Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις hard format;

Αν όχι, κάνε. Ίσως στρώσει.

Αν δεις πως δεν υπάρχει βελτίωση, κάνε ξανά τη διαδικασία αναβάθμισης ώστε να περάσεις εκ νέου την έκδοση λογισμικού. Εφόσον φυσικά σου δίνει τη δυνατότητα επανεγκατάστασης το NSU.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που εκανα αυτο ηταν φιλε με τη γλωσσα το θεμα ειναι να μου πει καποιος που ξερει γιατι συμβαινει αυτο η τι μπορω αλλο να κανω..Επισης παρατηρησα οτι η εφαρμογες ληψη και ενημ.εφαρμογων δεν λειτουργουν!!Εχει σβηστει εντελως το windows live messenger και δεν μπορω να μπω παλι στη ληψη να το κατεβασω..Καμια ιδεα?

 

για τα αγγλικά στο wlan νομίζω ότι έτσι συμβαίνει σε όλους που βάζουν αυτή την έκδοση και την 20... που έχω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το wlan στα αγγλικά είναι και εμένα.

Μην χαλιέσαι....

Υποψιάζομαι ότι δεν μπήκε στα ελληνικά γιατί το wlan ήταν ενεργό κατά την διάρκεια του FOTA.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το σκάσανε το παραμύθι..το πήγε σήμερα ενας δικός μου και του είπαν να το αφήσει γιατί δεν είχαν άλλο ακόμα να του δώσουν και κάτι τέτοια.Τους πήρα τηλέφωνο μίλησα μάλιστα με το γνωστό μου που είναι εκει μέσα και μου είπε ααα λάθος σας είπαν πρώτα θα πάει Αθήνα να το δούνε και θα σας πάρουνε τηλέφωνο εκείνοι αν είναι να πάτε να πάρετε άλλο. Κοινώς...θα δούνε το 1 καμένο πίξελ φάτσα κάρτα στη μέση της οθόνης, θα πούνε θέλεις άλλα 2 στη σειρά και μετά θα κάνουν και άλλη μια εβδομάδα να το στείλουν πίσω..και εγω θα είμαι 2 εβδομάδες χωρίς κινητό και πάλι θα πάρω πίσω το ολοκαίνουριο ελλατωματικό πίσω. 265ευρώ συν τα τηλεφωνήματα στο μαγαζί συν τα πάνε ελα στο μαγαζί...ΓΓκκκΡρρρρρρρ !!!!!!

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις hard format;

Αν όχι, κάνε. Ίσως στρώσει.

Αν δεις πως δεν υπάρχει βελτίωση, κάνε ξανά τη διαδικασία αναβάθμισης ώστε να περάσεις εκ νέου την έκδοση λογισμικού. Εφόσον φυσικά σου δίνει τη δυνατότητα επανεγκατάστασης το NSU.

 

Εκανα hard format και τιποτα, παλι δε βρισκει αναβαθμισεις και εχει κολλησει στη 13, επισης το NSU δεν κανει reinstall την 13, απλα λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση το ιδιο και το fota. Περιεργα... μηπως να παω στην ΑC?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις σήμερα κατάφερα να κάνω ενημερώση απο την 20 στην 21 μέσω fοta.. Μέχρι χτες μου έλεγε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημερώση.. Οπότε κάποιο προβλήματακι πρέπει να παίζει γενικά με τις ενημερώσεις..
Link to comment
Share on other sites

Stefanos200, εσυ που έβαλες το νέο firmware για φωτισέ μας..χάνονται όσες εφαρμογές είναι περασμένες στην κάρτα (όπως γινόταν με την 20)??
Link to comment
Share on other sites

Stefanos200, εσυ που έβαλες το νέο firmware για φωτισέ μας..χάνονται όσες εφαρμογές είναι περασμένες στην κάρτα (όπως γινόταν με την 20)??

 

Την έβαλα και εγώ, πρόκειται για μικρή ενημέρωση και δεν σβήνεται τίποτα.

Περάστε την άφοβα. (FOTA)

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χτες και εγω το Ν78 Pearl white απο το e-shop 248ευρω!Πολυ καλο κινητο και γρηγορο:happy: Σε αντιθεση με τα λεγομενα του gsmarena εγω την εχω καταβρει με το keypad του Ν78 και δεν εχω κανενα προβλημα στην συνθεση μηνηματων και τα συναφη..Αυτο που με δυσκολευει λιγο ειναι το navikey αλλα θα το συνηθησομε που θα παει:p Κατι αλλο που μου αρεσε ειναι η ποιοτητα του ηχου!Το μονο που μου την σπαει λιγο στο κινητο ειναι το καπακι πισω που δεν σου δινει και την πιο στιβαρη αισθηση:mad:Κατα τα αλλα το κινητο τα σπαει....:D Αν και φοβομουνα παραεισαγωγη τελικα διαπιστωσα με χαρα οτι εχει ελληνικο πληκτρολογιο και το product code του ειναι το σωστο για Ελλαδα(0547725) Αυτα τα ολιγα απο μενα:wink:
Link to comment
Share on other sites

Stefanos200, εσυ που έβαλες το νέο firmware για φωτισέ μας..χάνονται όσες εφαρμογές είναι περασμένες στην κάρτα (όπως γινόταν με την 20)??

 

Όχι δε χάθηκε τιποτά σε εμένα..

Ακούστε τώρα κατι άλλο.. Όταν έβαλα την καινούργια έκδοση προς έκπληξη μου παρατήρησα ότι ενώ το κινητό ήταν κλειδωμένο δεν έκλεινε εντελώς η οθόνη και η εφαρμογή cClock λειτουργούσε τελεία! Όλα αυτα βέβαια μέχρι να κάνω επανεκκίνηση το κινητό... Μετά πάλι τα ίδια... Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω αυτό και να μη σβήνει εντελώς η οθόνη όταν το κλειδωνω;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει. Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις, απενεργοποιήθηκαν πλήρως τα screensaver. Η μοναδική ελπίδα είναι να βρεθεί κάποιο χακ ωστε να μπορούμε να χρησιμοποιούμε ακόμα το cClock αφού το όλο θέμα το δημιουργεί κάποιο αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Νokia Ν78 Gets A New Firmware V21.002

http://dailymobile.se/2009/04/08/nokia-n78-gets-a-new-firmware-v21002/

Ανφέρει όλο το changelog για το νέο firmware.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματακια που ειχα αναφερει οταν εβαλα την 21 ψιλολυθηκαν..Το θεμα ειναι οτι τωρα δεν ανοιγουν οι επαφες και το windows live messenger αφοτου το ξανακατεβασα απτις ληψεις...Αυτο με τις επαφες το εκανε και πιο παλια κατα καιρους αλλα μετα απο ενα restart ηταν οκ..Τωρα εδω και 3 μερες περιπου δεν ανοιγουν..επιλεγω την εφαρμογη βλεπω τα εφε του θεματος που ενεργοποιουνται αλλα η εφαρμογη δεν ανοιγει..το ιδιο και με το messenger..να αναφερω επισης οτι το κινητο μ ειναι myview αν και δεν ξερω αν εχει σημασια
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αναβάθμιση, έκανες κανένα φορμάτ στο τηλέφωνο και την κάρτα; Αν όχι, καλό είνια να κάνεις για ν ακαθαρίσει το τηλέφωνο. Σώσε τον τηλεφωνικό σου κατάλογο με όλους τους γνωστούς τρόπους, κάνε φορματ και ξαναπέρασέ τα. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα με τις επαφές.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αναβάθμιση, έκανες κανένα φορμάτ στο τηλέφωνο και την κάρτα; Αν όχι, καλό είνια να κάνεις για ν ακαθαρίσει το τηλέφωνο. Σώσε τον τηλεφωνικό σου κατάλογο με όλους τους γνωστούς τρόπους, κάνε φορματ και ξαναπέρασέ τα. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα με τις επαφές.

 

Οχι δεν εκανα..προσπαθουσα να το αποφυγω:p..τα τηλεφωνα τα εχω ολα στη sim δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο ετσι?Με το format το μονο που χανω ειναι οι εφαρμογες ε?

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα χάνεις, το τηλέφωνο είναι στην κατάσταση όπως το αγοράζεις καινούριο. Γι' αυτό, πριν το φορματ, καλό είναι να σώσεις όλα τα χρήσιμα δεδομένα σου.

 

Και, άποψή μου, να μην έχεις τις επαφές σου στην sim αλλά στο τηλέφωνο ωστέ να μπορείς να τις διαχειρίζεσαι σωστα. Όταν τα έχεις όλα στην sim, Οι δυνατότητες είναι περιορισμένες σε βαθμό που δεν εκμεταλλεύεσαι καθόλου τις απίστευτες δυνατότητες που σου προσφέρει το λειτουργικό series 60.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα..προσπαθουσα να το αποφυγω:p..τα τηλεφωνα τα εχω ολα στη sim δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο ετσι?Με το format το μονο που χανω ειναι οι εφαρμογες ε?

Χάνεις ότι έχεις αποθηκευμένο στην μνήμη της συσκευής σου και στην κάρτα μνήμης σου. Με το φορματ χάνονται όλα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογή για αντίγραφο. Αλλά αν οι επαφές σου δεν είναι στο τηλέφωνο δεν ξέρω αν θα στις βλέπει. Για τσέκαρέ το.
Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως, αφού τις επαφές τις έχει στη sim, δεν υπάρχει λόγος να τις κρατήσει στο back up.

Δεν θα τις χάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς οτι το back up έχει και άλλη χρησιμότητα περα της επαναφοράς των δεδομένων. Σε περίπτωση (χτύπα ξύλο) που χάσει την συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Τα προγραματα antivirus των PC(εχω το ΝΟD32) βρισκουνε ιους κινητων?Κατεβασα θεμα απο το http://www.zedge.net και πριν το βαλω το scanara...Δεν βρηκε κανενα ιο οποτε το περασα στο τηλεφωνο...Ελπιζω να εκανα καλα..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...