Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο πλαίσιο online έχει 398€ (στο κατάστημα 429,00€) και στον Γερμανό 429€.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα για να μιλάμε για πτώση της τιμής του. Δε νομίζω όμως να έχει περάσει κιόλας ένας μήνας που βρίσκεται το τηλέφωνο στην ελληνική αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα για να μιλάμε για πτώση της τιμής του. Δε νομίζω όμως να έχει περάσει κιόλας ένας μήνας που βρίσκεται το τηλέφωνο στην ελληνική αγορά.

 

Η τιμη του ειχε πεσει στα 378€ μεχρι που εξαντληθηκε στο e-shop και τοτε το πλαισιο το ξανανεβασε στα 398€...περιμενουμε να το φερει παλι το e-shop μπας και ριξουν την τιμη οπως πριν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα σήμερα το πρωί το Ν78 από ebay και πέρασα την ελληνική 12.046. Κουνώντας τη συσκευή ακούγεται ένα τσικ-τσικ σα να υπάρχει ένα ελέυθερο κομματάκι μες το κινητο....

Παλέβω να δω Internet με wifi μέσω του router speedtouch 585v6 αλλά με τίποτα. Σβήνω τα σημεία πρόσβασης που υπήρχαν για το Διαδίκτυο κι αφήνω μόνο αυτό που φτιάχνω εγώ για το wifi αλλά τίποτα είτε το αφήνω με dhcp είτε βάζω εγώ ip, dns και gateway. Ο ρουτερ έχει disabled το firewall. Καμιά ιδέα?

Επίσης ούτε το gps μου έχει κλειδώσει ακόμα. Τι μπορεί να φταίει ?

 

Απαντάω στο μήνυμα μου...

Ο θόρυβος σταμάτησε :blink:

Τελικά δοκίμασα με το router(linksys) του γείτονα και έπαιξε κατευθείαν.

Το gps το δούλεψα λιγάκι αλλά για να κλειδώσει σύντομα, πρέπει να είσαι σε αλάνα.

Η οθόνη αν και το προσέχω γεμίζει πανεύκολα με γρατζουνιές. Ψάχνω για screen protector και καμιά θήκη.

 

Καλησπέρα παίδες.Επειδη έχω καιρό να ασχοληθώ με το κινητάκι μπορείται να μου πείτε ποσο περιπου έχει τώρα???Γιατι σήμερα πέρασα απο την wind και μου είπαν 427,δλδ όσο ηταν και πριν κανα εναμιση μηνα.Τι κανουν αυτοί,την τιμη δεν θα την ρίξουν καθόλου???

 

Αν θες κοίταξε και στο ebay. Το πήρα 280€ και μου 'ρθε σε 4 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Επειδη έχω καιρό να ασχοληθώ με το κινητάκι μπορείται να μου πείτε ποσο περιπου έχει τώρα???Γιατι σήμερα πέρασα απο την wind και μου είπαν 427,δλδ όσο ηταν και πριν κανα εναμιση μηνα.Τι κανουν αυτοί,την τιμη δεν θα την ρίξουν καθόλου???

 

Στο http://www.kinitomania.gr το εχει 355 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

βασικά, από την κινητομάνια είναι προϊον παραεισαγωγής, γι'αυτό έχει τόσο.

 

Ε ενταξει. Βάζεις Ελληνικά μόνος σου μετά από τις οδηγίες που έχει το myphone...

:)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να το παρω και ειδα οτι στο e-click.gr το εχουν αρκετα φθηνότερα...αλλα δεν εχω παρει καποιο προιον απο αυτο το μαγαζι και δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο...εχει καποιος εμπειρια απο αυτο το μαγαζι?επισης ξερει καποιος αν προκειται για το ελληνικο N78 (δηλ. εχει ελληνικο product code)?

 

ευχαριστω :)

 

επαναφερω την ερωτηση γτ θελω να το παρω και εγω συντομα..

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος σταμάτησε

Τελικά δοκίμασα με το router(linksys) του γείτονα και έπαιξε κατευθείαν.

Το gps το δούλεψα λιγάκι αλλά για να κλειδώσει σύντομα, πρέπει να είσαι σε αλάνα.

Η οθόνη αν και το προσέχω γεμίζει πανεύκολα με γρατζουνιές. Ψάχνω για screen protector και καμιά θήκη.

Ο θόρυβος είναι απο τις επαφές που υπάρχουν στο πίσω μέρος της συσκευής. Μόλις βγάλεις το πίσω κάλυμμα, αποδεσμεύονται και κουνιούνται. Μόλις βάλεις το κάλυμμα, κλειδώνουν και δεν ακούγεται τίποτα. Και μένα την πρώτη μέρα μου έκανε εντύπωση.

 

Το wi-fi του είναι άψογο. Το διαπίστωσες άλλωστε.

 

Το gps δεν κλειδώνει έυκολα με nokia maps (όπως σε όλα τα 60άρια) γιατι το πρόγραμμα είναι σκουπίδι. Με το sygic κλειδώνει πανεύκολα. Επίσης το geotagging λειτουργεί ΑΨΟΓΑ.

 

Μια θήκη δερμάτινη μαιμού, μου κατέστρεψε το δεξί μέρος της οθόνης. Προσοχή λοιπόν γιατί το προστατευτικό της είναι απο πάρα πολύ φθηνιάρικο υλικό και χαράζει για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος είναι απο τις επαφές που υπάρχουν στο πίσω μέρος της συσκευής. Μόλις βγάλεις το πίσω κάλυμμα, αποδεσμεύονται και κουνιούνται. Μόλις βάλεις το κάλυμμα, κλειδώνουν και δεν ακούγεται τίποτα. Και μένα την πρώτη μέρα μου έκανε εντύπωση.Το wi-fi του είναι άψογο. Το διαπίστωσες άλλωστε.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Όντως έτσι είναι!

Το πίσω καπάκι πάντως έχει χαλαρώσει ήδη :(

 

Το gps δεν κλειδώνει έυκολα με nokia maps (όπως σε όλα τα 60άρια) γιατι το πρόγραμμα είναι σκουπίδι. Με το sygic κλειδώνει πανεύκολα. Επίσης το geotagging λειτουργεί ΑΨΟΓΑ.

 

Πάντως και με το sygic το ίδιο δύσκολα μου φαίνεται να κλειδώνει. Anyway.

 

Μια θήκη δερμάτινη μαιμού, μου κατέστρεψε το δεξί μέρος της οθόνης. Προσοχή λοιπόν γιατί το προστατευτικό της είναι απο πάρα πολύ φθηνιάρικο υλικό και χαράζει για πλάκα.

 

Οπότε μάλλον επιβάλεται ένα screen protector. Θα κοιτάξω μπας και βρω τίποτα στα μαγαζιά.

Ψάχνω θήκη σε στυλ πουγγί για να μη το βάζω χύμα μεσ τη μπανάνα. Κάτι τέτοιο ή τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πουγγί είναι η καλύτερη λύση. Και γω τέτοιο χρησιμοποιώ πλέον.

 

Από που το πήρες? Έχεις φώτο ?

Link to comment
Share on other sites

Κατά την αναπαραγωγή βίντεο που έχω τραβήξει από το κινητό ακούγεται μαζι με τον ήχο ενα βουητό-θόρυβος σαν τα παράσιτα του ραδιοφώνου σε άδεια συχνότητα.Είναι φυσιολογικό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί ψάχνω και δεν το βρίσκω με τίποτα. Πως γυρίζω το κινητό σε flight mode;

Το προφίλ "εκτός σύνδεσης" είναι η κατάσταση πτήσης. Δες και το manual σελ.38.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή (γιατί από το κινητό δεν νομίζω ότι υποστηρίζεται) όταν έρχεται ένα sms να εμφανίζεται και η εικόνα της επαφής αντί για το σκέτο "1 νέο μήνυμα ελήφθη" που εμφανίζει ως τώρα; Μέχρι και το 3ετίας μου w300i το υποστηρίζει αυτό lol :P

 

Kαι μήπως έχει βρει κανείς καμιά καλή θήκη ή έστω κανα screen protector, εκτός των carrying cases της Nokia;

 

thnx

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή (γιατί από το κινητό δεν νομίζω ότι υποστηρίζεται) όταν έρχεται ένα sms να εμφανίζεται και η εικόνα της επαφής αντί για το σκέτο "1 νέο μήνυμα ελήφθη" που εμφανίζει ως τώρα; Μέχρι και το 3ετίας μου w300i το υποστηρίζει αυτό lol :P

 

Kαι μήπως έχει βρει κανείς καμιά καλή θήκη ή έστω κανα screen protector, εκτός των carrying cases της Nokia;

 

thnx

 

Skyecaller της skyestream

Smart Com της migital

 

Από φωτογραφίες μου φαίνονται συμπαθητικές οι θήκες CP-71 κι η CP-265. Θα πάω να τις δω σε Nokia shop.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά μπαταρία έχει το τηλέφωνό σας;

Ένας από τους λόγους που το επέλεξα αντί του Ν82 ήταν και η μεγάλης χωρητικότητας του μπαταρία.

 

Με έκπληξη όμως :shock:, μόλις άνοιξα το πακέτο είδα ότι η μπαταρία μέσα στη συσκευασία ήταν η BL-5F με χωρητικότητα 950mAH!

 

Σύμφωνα με τη Nokia η μπαταρία αυτή δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο αυτό.

BL-5F

BL-6F

 

 

Το τηλέφωνο αγοράστηκε από κατάστημα της Wind και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ανοίχτηκε μπροστά μου.

Να απευθυνθώ στο κατάστημα που αγόρασα το τηλέφωνο ή σε κάποιο Nokia shop/service κτλ;

 

ΥΓ: Η μπαταρία και το τηλέφωνο δεν έχουν χρησιμοποιηθεί καθόλου αφού το πρόσεξα πριν την τοποθετήσω στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κοίταξε και στο ebay. Το πήρα 280€ και μου 'ρθε σε 4 μέρες.

 

Aπο που το πηρες φιλε μου?Με το τελωνειο πως τα καταφερες?

 

Ο πωλητής είναι Λετονία οπότε αφού είναι εντός Ευρώπης δεν έχεις πάρε δώσε με τελωνείο κι επίσης ό,τι στέλνει το σημαδεύει ως δώρο. Το πήρα 202£ + 16£(μεταφορικά)=218£ από εδώ και πέρασα το ελληνικό firmware 12.046.

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το A-GPS ?

Προσπαθώ να αλλάξω το σημείο πρόσβασης στα Εργαλεία->Ρυθμίσεις-> Γενικές->Εντ. Θέσης->Διακομιστής αλλά δε μου εμφανίζει παρά μόνο το WIND MMS.

 

EDIT: Αυτό ήτανε! Το 'παιξε το κινητό! Χάθηκε η επιλογή Εντ. Θέσης από το μενού Εργαλεία->Ρυθμίσεις-> Γενικές !!

Τι κάνω τώρα? Soft ή Hard Format ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το A-GPS ?

Προσπαθώ να αλλάξω το σημείο πρόσβασης στα Εργαλεία->Ρυθμίσεις-> Γενικές->Εντ. Θέσης->Διακομιστής αλλά δε μου εμφανίζει παρά μόνο το WIND MMS.

 

EDIT: Αυτό ήτανε! Το 'παιξε το κινητό! Χάθηκε η επιλογή Εντ. Θέσης από το μενού Εργαλεία->Ρυθμίσεις-> Γενικές !!

Τι κάνω τώρα? Soft ή Hard Format ?

Πας Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Εντ. Θέσης -> Μέθοδοι Εντοπ. Θέσης και κλικάρεις το Υποβοηθούμενο GPS.

 

Ποιά μπαταρία έχει το τηλέφωνό σας;

 

Με έκπληξη όμως :shock:, μόλις άνοιξα το πακέτο είδα ότι η μπαταρία μέσα στη συσκευασία ήταν η BL-5F με χωρητικότητα 950mAH!

Την BL-6F έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...