Jump to content

Sony Ericsson Z770i


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως αλλαζει ο ηχος ειδοποιησεων ημερολογιου, αν αλλαζει

 

Δε νομίζω ότι αλλάζει.

 

Back to my TIM customised τώρα, μόλις διαπίστωσα ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση μέσω SEUS. Ειδικότερα, η έκδοση που είχα μέχρι πριν λίγο ήταν η R1EA030 TIM-ITALY και τώρα περνάω την R1FA030 TIM-ITALY. Εντυπώσεις μάλλον αύριο-μεθαύριο διότι θέλω να δω αν βελτιώθηκε ο χρόνος απόκρισης της οθόνης όταν ανοίγεις το πορτάκι σε εισερχόμενη κλήση, όπως επίσης και το αν πλέον το κινητό εμφανίζει 100% στη φόρτιση της μπαταρίας και όχι 99% όπως μέχρι σήμερα.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ducati-Themed version

 

http://img168.imageshack.us/img168/4898/sonyericssonducatiz770pjw6.jpg

 

Z770 handset has received a face lift, with help from bike manufacturer Ducati. It's the first time in a while

that a phone maker has gone to a bike maker to design a handset, the trend is normally car makers.

 

Unsurprisingly, it is to be launched in Ducati's native Italy next month, by network operator TIM.

Expect the usual Ducati-themed wallpapers, ringtones, screensaves and the like. It will also ship

with a Ducati-branded bluetooth headset.

 

πηγή: Mobile-Review.com

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αλλάζει.

 

Back to my TIM customised τώρα, μόλις διαπίστωσα ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση μέσω SEUS. Ειδικότερα, η έκδοση που είχα μέχρι πριν λίγο ήταν η R1EA030 TIM-ITALY και τώρα περνάω την R1FA030 TIM-ITALY. Εντυπώσεις μάλλον αύριο-μεθαύριο διότι θέλω να δω αν βελτιώθηκε ο χρόνος απόκρισης της οθόνης όταν ανοίγεις το πορτάκι σε εισερχόμενη κλήση, όπως επίσης και το αν πλέον το κινητό εμφανίζει 100% στη φόρτιση της μπαταρίας και όχι 99% όπως μέχρι σήμερα.

 

Επί του bold: τζίφος...

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα με προβληματιζει η ελλειψη καλωδιου USB στη συσκευασια, πουλιεται ξεχωριστα ? Το θελω για να μεταφερω επαφες και καμια φορα κραταω και μηνυματα, τραγουδια και φωτογραφιες περνανε απευθειας απο την καρτα μνημης.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις ξεχωριστά. Στο ebay θα το βρεις πολύ φτηνότερο από Ελλάδα.
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο 158Ε το τηλεφωνο και 4.5 Ε το data cable! Εδω φανταζομαι οτι το αγοραζω μονο απο την Ericsson. Ομως το οτι δεν ειναι στη συσκευασια μηπως σημαινει κατι για τη συνδεσιμοτητα η απλα θελαν να γλιτωσουν 2 Ευρω ?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο 158Ε το τηλεφωνο και 4.5 Ε το data cable! Εδω φανταζομαι οτι το αγοραζω μονο απο την Ericsson. Ομως το οτι δεν ειναι στη συσκευασια μηπως σημαινει κατι για τη συνδεσιμοτητα η απλα θελαν να γλιτωσουν 2 Ευρω ?

 

μπα... απλά ήθελαν να μειώσουν κατα 15-20€ την τιμή του (20€ έχει το καλώδιο στο γερμανό)

 

πάντως αν έχεις κανένα άλλο sonyericsson θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις το δικό του καλώδιο usb ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Θέλω να αγοράσω το Ζ770 και θα ήθελα την γνώμη σας.

Έχω το Νοκια 6288 και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος και μου έχει βγάλει διάφορα προβλήματα από την αρχή που το πήρα.

Το Ζ770 μόλις το είδα μου άρεσε πολύ και πρίν προχωρήσω για την αγορά του θα ήθελα την γνώμη σας για τα υπέρ και τα κατά του.

Ευχαριστώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.

Θέλω να αγοράσω το Ζ770 και θα ήθελα την γνώμη σας.

Έχω το Νοκια 6288 και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος και μου έχει βγάλει διάφορα προβλήματα από την αρχή που το πήρα.

Το Ζ770 μόλις το είδα μου άρεσε πολύ και πρίν προχωρήσω για την αγορά του θα ήθελα την γνώμη σας για τα υπέρ και τα κατά του.

Ευχαριστώ!!!!!!

 

Έπειτα από μερικούς μήνες χρήσης έχω να πω τα εξής:

 

+ Η απρόσκοπτη συνδεσιμότητά του με bluetooth και η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων

+ Το κομψό αναδιπλούμενο σχήμα του και το μικρό βάρος του

+ Η ποιότητα συνομιλίας κατά τη διάρκεια κλήσης

+ Η μεγάλη και ευανάγνωστη οθόνη του

+ Η απόκριση του πληκτρολογίου και η αίθησή του

+ Η αυτονομία του

+ Ο χαμηλός δείκτης SAR

+ Η δυνατότητα αποθήκευσης των εισερχομένων μηνυμάτων στην κάρτα μνήμης (αν υπάρχει)

 

- Η ποιότητα κατασκευής σε βάθος χρόνου*

- Η μέτρια κάμερα

- Το άβολα τοποθετημένο πλήκτρο αυξομείωσης της έντασης συνομιλίας

- Το γεγονός ότι χάνει την ώρα και ημ/νία σε περίπτωση αφαίρεσης της μπαταρίας

- Η αργή απόκριση του τηλεφώνου σε περίπτωση εισερχόμενης κλήσης

 

* Αν και το τηλέφωνο απέδειξε την αντοχή του σε δύο πτώσεις στο έδαφος με δύναμη προς έκπληξή μου είδα τα δύο προστατευτικά rubber pads στο πάνω μέρος της οθόνης (τα οποία κρύβουν δύο βίδες από κάτω) να φεύγουν σε άκυρη στιγμή ως αποτέλεσμα της κακής ποιότητας κολλώδους ουσίας που τα συγκρατούσε. Το ίδιο συνέβη και με τα δύο πίσω pads που πάλι κρύβουν δύο βίδες. Επίσης το πάνω μέρος της συσκευής δεν είναι τόσο σταθερό αφήνοντας αμφιβολίες για την περαιτέρω εμφάνιση ανοχών στο πέρασμα του χρόνου. Τέλος, το καπάκι της μπαταρίας τρίζει με το παραμικρό άγγιγμα.

 

Συμπέρασμα: ναι, θα το αγόραζα πάλι, αν έψαχνα για ένα καλαίσθητο οικονομικό αναδιπλούμενο κινητό τηλέφωνο που να εκτελεί απροβλημάτιστα τις βασικές λειτουργίες.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο Web

Περιηγηθείτε στο Web με το τηλέφωνό σας όπως στον υπολογιστή. Περιηγηθείτε στο Web με τον κέρσορα του ποντικιού, αποκτήστε πρόσβαση στο ιστορικό Web ή πραγματοποιήστε αναζητήσεις στο Google γρήγορα και εύκολα.

Γρήγορο Web

Η δύναμη του turbo 3G σας δίνει ταχύτητα - Οι ιστοσελίδες εμφανίζονται στην οθόνη σας στη στιγμή, τα αρχεία ''κατεβαίνουν'' στο ''άψε- σβήσε''. Για να έχετε γρήγορη πρόσβαση, το τηλέφωνό σας διαθέτει ένα εξειδικευμένο πλήκτρο που αντιστοιχεί στο πρόγραμμα περιήγησης στο Web και έναν οδηγό ρυθμίσεων email.

HSDPA - μεγάλη ταχύτητα λήψης

Απολαύστε Internet στο κινητό σας με ταχύτητα παρόμοια με broadband. "Κατεβάστε" στη στιγμή μεγάλα αρχεία και συνημμένα e-mail. Εμφανίστε τοποθεσίες web και news feed στην οθόνη σας σε δευτερόλεπτα. Το HSDPA πηγαίνει το 3G ακόμη παραπέρα.

Τα ποιό πάνω αφορούν ιντερνετ μέσω υπηρεσίας όπως wind plus???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kotetsi εχεις χρόνο να μου απαντήσεις για το ιντερνετ?

Εάν ξέρεις βέβαια.

Ευχαριστώ και για την προηγούμενη απάντησή σου!!!!!

Ηταν πολύ διαφωτιστική.:):thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυουν κανονικα! αρκει να εχεις καλυψη 3g ή 3g+ (hspa)

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινοτητα του κινητου ειναι καλη παιδια ?? :cool:

 

Σκεφτομαι να προβν στην αγορα του...τωρα εχω ενα k750vf και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απλα σκεφτομαι το z770i ετσι για αλλαγη :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διαπίστωσα είναι σε πορεία με μηχανή φορώντας το handsfree πάνω απο τα 100 χιλιόμετρα δεν μπορείς να μιλήσεις γιατί δεν ακούγεσαι και δεν ακούς.

Όπως επίσης και στη μουσική δεν έχει απόδοση στα ποιό πάνω χιλιόμετρα που αναφέρω.

Ενώ με το προηγούμενο κινητό που είχα (νοκια 6288) με 180 και μιλούσες λες και ήσουν δίπλα και μουσική καμπάνα.

Μήπως να είναι της πλάκας το handsfree?

Link to comment
Share on other sites

jimakos10 απο φωτεινοτητα ειναι οκ το κινητο ? Μηπως πρεπει να δοκιμασεις κατι σερ bluetooth...

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα του είναι πολύ καλή.

Στην μικρή εξωτερική οθόνη όταν είσαι στο φως του ήλιου δεν φαίνεται η ώρα.

Πάντως είναι πολύ ελαφρύ και κομψό:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και απο εμένα.

Η ένταση του ηχείου είναι δυνατή?

Ικανοποιητικη :music: Συνιθησμενος και απο αλλα κινητα εμενα μου φανηκε καλη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από Πλαίσιο 199 ευρώ (τιμή χωρίς την επιδότητηση) με επιδότητηση από Vodafone.

 

Το κινητό είναι άψογο. Και πολύ χαμηλό Sar το οποίο το καταλαβαίνεις αν μιλάς πολλές ώρες όπως εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από Πλαίσιο 199 ευρώ (τιμή χωρίς την επιδότητηση) με επιδότητηση από Vodafone.

 

Το κινητό είναι άψογο. Και πολύ χαμηλό Sar το οποίο το καταλαβαίνεις αν μιλάς πολλές ώρες όπως εγώ.

 

μπορει καποιος να παρει την επιδοτηση του απο το Πλαισιο???

 

 

επισης, γνωριζουμε αν θα ερθει στην ελλαδα το Ζ780 και ποτε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...