Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα!!!Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να προσθέσουμε mp3 (λίστα) στον εσωτερικό media player του g900???

 

:)

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα!!!Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να προσθέσουμε mp3 (λίστα) στον εσωτερικό media player του g900???

 

:)

 

αν εννοείς playlist μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό εδώ...

Βάλε τα τραγούδια που θες στο κινητό...

 

1. τρέξε το, βάλε search path το φάκελο που θες, πχ H:\music (όπου Η η κάρτα μνήμης)

2. πάτα find για να σου βρει όλα τα αρχεία ήχου από το φάκελο που διάλεξες και επέλεξε αυτά που θες

3. πάτα create playlist και θα σου πει κ που βρίσκεται (πχ. Η://ellinika)

 

tip tip: μπορείς να το βάλεις στην κάρτα μνήμης σου και να το τρέχεις από εκεί σε οποιοδήποτε πισί

το πρόγραμμα αυτό το κατασκεύασε απλός χρήστης, δεν φέρει καμία ευθύνη, το myphone.gr και εγώ που το μοιράζομαι

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,εκτος απο τον opera mini,ο opera mobile 10 δε μπαινει στο κινητο μας??αποτι βλεπω δεχεται μονο s60 Κλπ!

υπαρχει καπου ο opera 9?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,εκτος απο τον opera mini,ο opera mobile 10 δε μπαινει στο κινητο μας??αποτι βλεπω δεχεται μονο s60 Κλπ!

υπαρχει καπου ο opera 9?

Όχι δεν μπαίνει. Η τελευταία έκδοση του Opera Mobile για uiq3 είναι η 9.5 Beta 2.

Link to comment
Share on other sites

οκ σευχαριστω πολυ!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι έπαθε το G900 μου και δεν δουλεύει η δόνηση! Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω μόνος μου ή να πάω σε κανά Γερμανό;
Link to comment
Share on other sites

Με service θα μπλέξεις κι εσύ φίλε μου.

 

Το δικό μου είναι 5 εβδομάδες τώρα στο service κι ακόμα κανένα νέο. Έχει πρόβλημα στο ακουστικό και μπορούσα να ακούσω μόνο από το hands free. Πλεόν αγόρασα καινούρια συσκευή (GW620) και δε βιάζομαι, αλλά δεν είναι λύση αυτή.

 

Απαράδεκτο να καθυστερεί τόσο. Στο κάτω κάτω αν δεν προλαβαίνουν, να προσλάβουν προσωπικό. Αίσχος.

If it walks like a duck and quacks like a duck, it is a duck.
Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα αργησε 15 μερες,λογω επαρχιας κυριως (το πηγα σε Γερμανο αλλα αυτοι τα στελνουν σε εριξον),κ μου το αντικατεστησαν χωρις 2η κουβεντα! κολλουσε στα καλα καθουμενα,σκοτεινιαζε η οθονη κ γινοταν πολυ αργο!μαλλον ηταν με το ενα ποδι στον ταφο,ομως θα μπορουσαν να μου πουν οτι εκαναν κ αναβαθμιση...ως συνηθως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα για το G900 που να αποθηκεύει τις επαφές και τα sms στο PC?

Για τις επαφές μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο από τα Sony Ericsson PC Suite και MyPhoneExplorer ή αλλιώς μέσα από το κινητό πας στο μενού Επαφές -> Περισσότερα > Διαχείριση επαφών > Δημ. αντιγρ. ασφαλ. και δημιουργείς ένα backup (vCard) στο memory stick [d:\other\backup]. Για τα sms νομίζω ότι έχει τέτοια λειτουργία το MyPhoneExplorer και επίσης υπάρχει και το SMS Diary που αποθηκεύει όλα τα sms σε αρχείο html.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανένας φθορά στο κεντρικό πολυπλήκτρο;

Εμένα μετά τους 12 μήνες άρχισε να φθείρεται, και το τοπικό service, είπε ότι το καλύπτει η εγγύηση. Μετά όμως από 6(!) μήνες που περίμενα το ανταλλακτικό και δεν ερχόταν το έδωσα στην Wind να το στείλουν στα κεντρικά της SE. Μετά από 5 εβδομάδες το στείλανε πίσω λέγοντας ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση.

Τελικά, ξέρει κανείς αν το καλύπτει ή όχι;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Antivirus, firewall υπαρχουν? Διοτι σερφαρω αρκετα. Εψαξα στο Google αλλα τζιφος δεν εβγαλα ακρη.

Φίλε antivirus υπάρχουν αλλά δεν θα σου χρειαστούν. Πρώτα απ'όλα το σύστημα UIQ(3) δεν αναπτύσσεται πια και ακόμη δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί ιοί για το UIQ(3) (άντε να υπάρχουν το πολύ 15). Και ούτως ή άλλως η συσκευή θα είναι πολύ πιο αργή (θα σου σπάσει τα νεύρα, πίστεψε με δοκίμασα ένα antivirus κάποτε). Δεν υπάρχει κίνδυνος (κατά 99,99%) να πέσεις πάνω σε ιό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδες θελω να φτιαξω μερικες playlists και εχω το εξης προβλημα: αντι να μου λεει να διαλεξω τα τραγουδια που θελω μεεσα απο φακελους κλπ (οπως πχ στο κ750/κ810 κλπ που εμπαινες με βαση την αρχειοθετηση πουχες κανει σε φακελους κ εβρισκες ο,τι ηθελες) μου βγαζει χυμα ολα τα τραγουδια που εχω στην καρτα μνημης να κανω την λιστα μου..αλλα αυτο δε παιζει γιατι εγω εχω βαλει μεσα 10 φακελους με 1000 τραγουδια περιπου,συνολικα κ τρεχα γυρευε!

ειδα πιο πανω το PlaylistCreator,

μαυτο θα κανω τη δουλεια μου ή πρεπει να εγκαταστησω καποιον αλλο media player στο κινητο???διοτι αποτι καταλαβα με αυτο το προγραμμα πρεπει να συνδεσεις το κινητο στο Pc κ να κανεις δουλεια μεσα απο pc,αλλα εγω θελω μεσα απο το κινητο να φτιαξω Playlists τους φακελους που εχω περασει (στην ουσια καθε φακελος ειναι κ Playlist)..

μαρεσει που τα λενε και εξυπνα αυτα τα κινητα,οι βλακες που τα εφτιαξαν τα χρησιμοποιουν καθολου?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν το 'χω ψάξει το θέμα άλλα ξέρω ότι υπάρχουν δύο mp3 players που υποστηρίζουν playlists. PowerMP3 και LCG Jukebox.

 

PowerMP3 1.06

 

http://handheld.softpedia.com/images/software/screens/PowerMP3-UIQ3-2.gif

 

- Most popular audio formats (MP3, OGG, AAC, MP4)

- Rich music library with moods, ratings, playlists and folders

- Album cover with Internet search

- Visualization effects - graphic spectrum analiser

- Tight phone integration: hardware key shortcuts, access by statusbar icon

- Fully customizable skins

- Built-in phone Equalizer support

- Handsfree playback control

- Sleep timer

Link to comment
Share on other sites

Δεν το 'χω ψάξει το θέμα άλλα ξέρω ότι υπάρχουν δύο mp3 players που υποστηρίζουν playlists. PowerMP3 και LCG Jukebox.

 

PowerMP3 1.06

 

http://handheld.softpedia.com/images/software/screens/PowerMP3-UIQ3-2.gif

 

- Most popular audio formats (MP3, OGG, AAC, MP4)

- Rich music library with moods, ratings, playlists and folders

- Album cover with Internet search

- Visualization effects - graphic spectrum analiser

- Tight phone integration: hardware key shortcuts, access by statusbar icon

- Fully customizable skins

- Built-in phone Equalizer support

- Handsfree playback control

- Sleep timer

 

 

Θα τους σηκωνει ομως ή θα σερνεται???γιατι αυτο το κινητο ουτε το ebuddy δε μπορει να σηκωσει,δλδ το σηκωνει αλλα κανει αποσυνδεσεις,που ουτε το κ750 δεν κανει!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το πραγραμματακι παραπανω εκανα μια χαρα δουλεια,τους φακελους στην καρτα μνημης,τρεχεις το προγραμμα στο pc κ ειναι ετοιμες οι λιστες...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Το τελευταίο διάστημα το κινητό κολλάει τρελλά και κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις εμφανίζοντας το μήνυμα οτι το κινητό επανεκκινήθηκε για να βελτιωθεί η αποδοση του. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω μόνος μου για να το διορθώσω??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα

 

Το τελευταίο διάστημα το κινητό κολλάει τρελλά και κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις εμφανίζοντας το μήνυμα οτι το κινητό επανεκκινήθηκε για να βελτιωθεί η αποδοση του. Υπάρχει κάτι που να μπορώ να κάνω μόνος μου για να το διορθώσω??

Αν έχεις βάλει προγράμματα τώρα τελευταία να ξέρεις ότι το τηλέφωνο θα είναι πιο αργό. Παρόλα αυτά, μπορεί να υπάρχουν λόγοι hardware ή κάρτας μνήμης.

Α) Αν η οθόνη σου είναι πιο σκοτείνη από παλιά, να ξέρεις ότι έχεις να κάνεις με πρόβλημα hardware. Η απάντηση για την επίλυση του είναι λίγες σελίδες πίσω (μπορείς να το λύσεις και μόνος σου με τα απαραίτητα εργαλεία)

Β)Βέβαια, αν έχεις πολλά προγραμματάκια εγκατεστημένα τώρα τελευταία, απεγκατέστησε μερικά. Εκτός αυτού υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα στην κάρτα μνήμης (αν μετέφερες αρχεία από τον υπολογιστή στην κάρτα μνήμης). Για σιγουριά, σύνδεσε την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή (είτε μέσω του τηλεφώνου ή αντάπτορα), κάνε έναν έλεγχο για προβλήματα στο σύστημα αρχείων, μετά κάνε ένα backup της κάρτας (ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ CKECK ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΦΑΚΕΛΩΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΡΥΦΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΑ ΚΡΥΜΜΕΝΑ ΑΡΧΕΙΑ) μετά κάνε ένα format στην κάρτα και μετά ξαναβάλε τα αρχεία του backup στην κάρτα. Για ακόμη καλύτερες επιδόσεις, μετά από αυτά κάνε και ένα defrag στην κάρτα σου.

Έγινε τίποτα τώρα τελευταία στο τηλέφωνο ή έτσι στα καλά καθούμενα το έπαθε;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,- κατόχους του SE G900, αλλα και μή-!

 

Έχω το G900 κάτι περισσότερο από ένα χρόνο και είναι η δεύτερη φορά που μου τυχαίνει το ίδιο πρόβλημα! Το μαύρο πλαστικό που βρίσκεται κάτω απο την οθόνη, στο μέρος όπου είναι τα κουμπιά πλοήγησης, το κουμπί της επιστροφής, της διαγραφής κλπ, μου ξεκόλλησε και δυστυχώς στα για να διορθωθεί αυτό θέλει αλλαγή όλης της πρόσοψης! Καθώς δεν έχω η δυνατότητα πλέον για δωρεάν service σκέφτηκα να πάρω μια θήκη και να καλύψω το πρόβλημα προσωρινά μέχρι να αντικαταστήσω οριστικά το κινητό!

 

Μπορείτε λοιπόν να με βοηθήσετε, που μπορώ να βρώ Crystal case για το se g900??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση (από όσο ξέρω, είναι πλέον και υποχρεωτικό από την ΕΕ). Οπότε, αν έχεις γράψει σωστά ότι το έχεις 1 χρόνο και κάτι, ζητάς δωρεάν επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ξέρω γιατί τόσο σοβαρές εταιρείς όπως η SE βγάζουν τέτοιες συσκευές...

 

Προσωπικά είχα διάφορα προβλήματα, δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από το κινητό, αλλά ας μην επεκταθώ στο δικό μου πρόβλημα. Είναι προφανές από αυτά που λένε οι χρήστες εδώ ότι το τηλέφωνο σε γενικές γραμμές τείνει να είναι προβληματικό...

 

Μου δίνει την εντύπωση ότι μάζεψαν ένα κάρο πειραματισμούς που σκόπευαν να κάνουν στα εργαστήρια, και είπαν "δε γ...είς, δε φτιάχνουμε μια συσκευή με όλα αυτά που θέλουμε να δοκιμάσουμε, να την αγοράσει κόσμος, να δούμε αν θα δουλέψει...;"

 

Πραγματικά απορώ πως σκέφτονται μερικές φορές... και επαναλαμβάνω ότι δεν το λέω λόγω της προσωπικής μου εμπειρίας, έτσι φαίνεται από αυτά που λένε οι χρήστες. Τόσο ανάγκη είχαν να βγάλουν στην αγορά συσκευή που δεν έχει δοκιμαστεί; Γιατί δε φαίνεται να τους απασχόλησε το σπορ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είχα το G900 μεχρι που μου επεσε στο νερο και μπλουμ... Εχω 3 αυθεντικα πενακια, μνημη 2 giga και τα πλαστικα του ειναι κομπλε! Οποιος χρειαζεται κατι μπορει να μου στειλει pm Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...