Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ακούσει ότι υπάρχει κάποια αλοιφή, η οποία καθαρίζει τις γρατζουνιές, αλλά όχι πολύ βαθιές, κ πιστεύω πως σε συμφέρει περισσότερο από το να πας να αλλάξεις οθόνη.

Τιμή για οθόνη δυστυχώς δν ξέρω καθόλου!

Στο ebay το touch pad (όχι η LCD screen) το βρίσκεις στα 32€. Το λιγότερο 50€ θα σου βγει (λέω εγώ τώρα, δεν έχω ιδέα).

Εγώ πάντως μετά την πρώτη γρατζουνιά, παρήγγειλα τα Martin Fields που είναι άψογα. 14€ μόνο η μία ζελατίνα. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ax paidia egw akoma akri den exw vgalei me tin allagi eikonidiwn...ma toso axristos eimai?vlepw kia poso wraia eikonidia exoun valei kapoioi sto menou tous kai zileuw...aman!!!
Link to comment
Share on other sites

ax paidia egw akoma akri den exw vgalei me tin allagi eikonidiwn...ma toso axristos eimai?vlepw kia poso wraia eikonidia exoun valei kapoioi sto menou tous kai zileuw...aman!!!

Δεν είναι τίποτε φίλε, γι'αυτό είμαστε εμείς εδώ. Πες τι ακριβώς είδες να σε βοηθήσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτε φίλε, γι'αυτό είμαστε εμείς εδώ. Πες τι ακριβώς είδες να σε βοηθήσω. :)

 

να ρε παιδι μου εγω ηθελα να αλλαξω εικονιδια και μενου γιατι αυτο που χει ειναι το λιγοτερο χαλια...προσπαθησα μια δυο φορες αλλα δεν καταλαβα και πολλα....

Link to comment
Share on other sites

SOS SOS SOS SOS παιδια απο λαθος εσβησα κατι φωτογραφιες που τις ηθελα.μπορω μηπως να της επαναφερω????

Στο memory stick ήταν; Από εδώ και περά μην πειράξεις τίποτα στην κάρτα..ούτε αντιγραφές αρχείων τίποτα και χρησιμοποίησε

κάποιο καλό πρόγραμμα ανάκτησης αρχείων στο pc. π.χ File Scavenger, GetDataBack, EasyRecovery Pro.

 

να ρε παιδι μου εγω ηθελα να αλλαξω εικονιδια και μενου γιατι αυτο που χει ειναι το λιγοτερο χαλια...προσπαθησα μια δυο φορες αλλα δεν καταλαβα και πολλα....

Θα σου εξηγήσω αναλυτικά αλλά μήπως να γράφαμε στο άλλο topic; Πώς λεγόταν αυτό που πήγες να περάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι αν κ μαλλον θα χει απαντηθει στις πιο πισω σελιδες..

 

Εχει wifi το κινητο?Συνδεεται κανονικα?Δλδ θα μπορω να το συνδεσω με το ασυρματο στο σπιτι κ να μπαινω νετ?

Ευχαριστω :)

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εχει wifi το κινητο?Συνδεεται κανονικα?Δλδ θα μπορω να το συνδεσω με το ασυρματο στο σπιτι κ να μπαινω νετ?

Ευχαριστω :)

Μην ξεχάσεις να κατεβάσεις το Opera Mini 4.2 γιατί ο ενσωματωμένος browser (Opera Mobile) είναι κάπως βαρύς.

Θα πας στη διεύθυνση mini.opera.com από το κινητό. Ρίξε και μια ματιά στον καινούριο Opera Mobile 9.5 Beta 2.

 

re paidia exw k egw to G900 k m parousiazei problimata sthn o8oni afis px an balw ploiktrologio na grapsw kati m

px pataw to 4ghi k m petaei to 5jkl... kaneis kamia bolh8eia kana firmware p na to ftiaxnei ayto to problima ?

Δοκίμασε να κάνεις ευθυγράμμιση από τον 'Οδηγό Ρύθμισης'.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μπορώ να κάνω επεξεργασία φωτογραφίες; Υπάρχει κάποιο θέμα που εξηγεί πως μπορώ να το κάνω μέσω των mms, αλλά δν με βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μερικές σελίδες πιο πριν και είδα ότι έχει κάποιος ακόμη το ίδιο πρόβλημα με εμένα:

 

Το "κινητό" (ο Θεός να το κάνει!) κάνει επανεκκίνηση από μόνο του. Χωρίς να υπάρχει κάποια εφαρμογή ανοιχτή, χωρίς να κάνω τίποτα με το κινητό κάνει επανεκκίνηση. Πολλές φορές μάλιστα, κάνει επανεκκίνηση και πριν προλάβει να ανοίξει ξανακάνει επανεκκίνηση χωρίς ΚΑΝ να το ακουμπάω το κινητό.

Διάβασα μια λύση που έδωσε ένας φίλος με επαναφορά ρυθμίσεων, διαμόρωση μνήμης κλπ αλλά... τζίφος!

Το έχει επιλύσει κανείς (και) αυτό το πρόβλημα;

 

Έλεος με αυτό το κινητό! Μεγαλύτερη πατάτα δεν μπορούσε να βγάλει η SE. Όποιος σκέφτεται να το πάρει του προτείνω να το σκεφτεί καλύτερα. Είναι το 5ο κινητό της SE που παίρνω και από εκεί που ήμουν fan της εταιρίας κοντεύω να την μισήσω όσο τίποτα άλλο στον χώρο τον ηλεκτρονικών συσκευών!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να μπορώ να κάνω επεξεργασία φωτογραφίες;

Υπάρχει κάποιο θέμα που εξηγεί πως μπορώ να το κάνω μέσω των mms, αλλά δν με βολεύει.

Με το Gdesk θα μπορούσες να χρησιμοποιείς τον Photo Editor του κινητού σαν αυτόνομο πρόγραμμα χωρίς να μπαίνεις

στην διαδικασία με τα mms. Δεν ξέρω αν σε καλύπτει αλλά αρκετά αξιόλογη εφαρμογή είναι το EasyDrawing περισσότερο

για σχεδίαση όμως. Υπάρχει και το δωρεάν Animator για να σώζεις τα σχέδια σου ως κινούμενες εικόνες. Γενικά δεν μπορείς

να βρεις κάτι αντίστοιχο με το Photo Editor με effects κτλ

 

Το "κινητό" (ο Θεός να το κάνει!) κάνει επανεκκίνηση από μόνο του.

Η αναβάθμιση μέσω του SEUS δεν έφερε κανένα αποτέλεσμα; Έχει πρόβλημα και η οθόνη με τη φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

τεραστια πατατα το κινητο....θα συμφωνησω με το παιδι απο πανω αν και το χω ξαναπει κι εγω....αφηστε που οποιος το βλεπει και το χρησιμοποιει λιγο μου το επιστρεφει αμεσως.....θελω να αλλαξω οπωσδηποτε κινητο....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μέσω του SEUS δεν έφερε κανένα αποτέλεσμα; Έχει πρόβλημα και η οθόνη με τη φωτεινότητα;

 

Ούτε η πρώτη, ούτε η δεύτερη. Πρόβλημα με την φωτεινότητα δεν παρατήρησα.

Έχω βρει μια καλή λύση για το πρόβλημα: Ανακύκλωση (να προστατέψουμε και το περιβάλλον).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ούτε η πρώτη, ούτε η δεύτερη. Πρόβλημα με την φωτεινότητα δεν παρατήρησα.

Έχω βρει μια καλή λύση για το πρόβλημα: Ανακύκλωση (να προστατέψουμε και το περιβάλλον).

Χαχα καλό.. :p Μήπως να δοκίμαζες και format από το κρυφό μενού;

Link to comment
Share on other sites

^ Το δοκίμασα και αυτό.

Κάτσε να δούμε γιατί μου φαίνεται ότι διορθώθηκε από μόνο του. Ίσως να έπρεπε να γίνουν 162 επανεκκινήσεις για να διορθωθεί το πρόβλημα. Ίσως βέβαια να βοήθησαν το τραπέζι και το πάτωμα, ποτέ δεν ξέρεις!

(τελικά κάτι ήξεραν οι παππούδες μας όταν χτυπούσαν την τηλεόραση ή το ραδιόφωνο)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

τεραστια πατατα το κινητο....θα συμφωνησω με το παιδι απο πανω αν και το χω ξαναπει κι εγω....αφηστε που οποιος το βλεπει και το χρησιμοποιει λιγο μου το επιστρεφει αμεσως.....θελω να αλλαξω οπωσδηποτε κινητο....!!!!

 

Re file patata dn to les....entaksei uper sou eimai kai egw! alla exei kai ta kala tou!!! entaksei i timi tou (arxiki) dn aksizei katholou... alla gia 300 i 270 aksizei!!! i camera einai patata... alla exei kai ta kala tou opws antoxi mpatarias, kali kataskeui... sxetika grigoro menu klp.... dn boulwnei.... dn exw polla probs apo to kin egw... to mono pou me ksenerwse einai i camera tou!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία κρατάει στην καλύτερη 2 μέρες (μιάμιση για την ακρίβεια), σχεδόν τα πάντα έχουν αποκολληθεί από το κινητό, οπότε χάλια και η κατασκευή, το menu κάνει κάτι αιώνες να φορτώσει, οπότε άκυρο και αυτό.

Ε τι το καλό έχει; Με 200€ παίρνεις πιο αξιόλογο κινητό. Επειδή δεν θα είναι UIQ; Τι να το κάνεις; Μόνο για την μόστρα; Το μόνο καλό που έχει αυτό το κινητό είναι το WiFi.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολυ το βριζετε το κινητακι... Εγω θεωρω οτι για τα λεφτα του δεν ειναι απλα καλο αλλα ευκαιρια!! Δεν εχω μετανιωσει σε καμια περιπτωση που το πηρα, η μπαταρια του κραταει πολυ, ειναι παρα πολυ πρακτικο.... Εχει και καποια μειωνεκτηματα αλλα δεν ειναι να τρελαινεσαι...
Link to comment
Share on other sites

παιδια και γω παντως ευχαριστημενος ειμαι..κολληματα δεν εχω παρα μονο μια φορα εξαιτιας εφαρμογης..το εχω φορτωμενο με ενα σωρο εφαρμογες και παιχνιδια καθως και gps και δουλευει μια χαρα..το μελλον θα δειξει αν θα συνεχισει ετσι..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε ευχαριστημένοι από το κινητό; Αξίζει να το αγοράσω; Πότε βγαίνει το επόμενο του G900;

 

File koita! ama exei 300euro stin akri gia to kin auto.... mazepse alla 50 kai pare to 5800! alla nomizw stamatise i paragwgi tou!

Link to comment
Share on other sites

εμένα μια χαρά μου βγήκε και του κάνω και full χρήση

 

έχει τα πάντα, είναι σχετικά οικονομικό

έχει και κάποιους περιορισμούς, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα

και σε καλή τιμή

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...