Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό δεν πλέει στη θήκη, μια χαρά είναι.

Όλα τέλεια με το κινητό, αλλά παραρτήρησα κι εγώ αυτό που έγραψαν και άλλοι, ότι δηλαδή το καπάκι της μπαταρίας κουνιέται ελαφρώς, ανεπαίσθητα βέβαια. Έχει λίγο τζόγο, ειδικά στο σημείο που έχει το λογότυπο της SE...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια παιδια :cry:

γνωριζει κανεις πως κανουμε format στο G900 ?

εκτος απο το Μενου>ρυθμισεις>γενικα>γενικη επαναφορα!

και ο λογος γιατι απο την οθονη αφης δεν μπορω να πατησω αριστερα στην οθονη το πληκτρο Διαγρ. (γενικα δεν μπορς να πατησω αριστερα της οθονης).

Πως εγινε αυτο ?? :O

Θα σας πω....:worry: πηγα στα γενικα>οδηγος ρυθμισης και εχει εχει μια ρυθμιση οθονης που πρεπει να πατησεις στισ 4 γωνιες της οθονης δεν εδωσα πολυ συμμασια και το εκανα βιαστικα με αποτελεσμα στην αριστερη κατω πλευρα της οθονης να μην πατησω προσεκτηκα και εχασε το πεδιο! Δηλαδη και στην ζωγραφια ακομα με το πενακι να το φτανεισ στην κατω αριστερη πλευρα και να μην φτανει ως εκει!:cry:

Link to comment
Share on other sites

μην τρελενεσαι φιλε μου

 

Μενου--->Ρυθμίσεις---->Γενικά--->Οδηγος ρύθμισης---πάτα επομενο μέχρι να σου εμφανισει τη βαθμονομηση οθονης κι αυτη τη φορα να εισαι προσεκτικος στο που θα πατησεις:D

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια :cry:

γνωριζει κανεις πως κανουμε format στο G900 ?

εκτος απο το Μενου>ρυθμισεις>γενικα>γενικη επαναφορα!

και ο λογος γιατι απο την οθονη αφης δεν μπορω να πατησω αριστερα στην οθονη το πληκτρο Διαγρ. (γενικα δεν μπορς να πατησω αριστερα της οθονης).

Πως εγινε αυτο ?? :O

Θα σας πω....:worry: πηγα στα γενικα>οδηγος ρυθμισης και εχει εχει μια ρυθμιση οθονης που πρεπει να πατησεις στισ 4 γωνιες της οθονης δεν εδωσα πολυ συμμασια και το εκανα βιαστικα με αποτελεσμα στην αριστερη κατω πλευρα της οθονης να μην πατησω προσεκτηκα και εχασε το πεδιο! Δηλαδη και στην ζωγραφια ακομα με το πενακι να το φτανεισ στην κατω αριστερη πλευρα και να μην φτανει ως εκει!:cry:

nomizo oti sxedon oles oi liturgies ginonte ke me ta kubia. psaks to ligo

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το έχω στα χέρια μου εδώ και 2 μέρες.

Εχω ενα πρόβλημα με το bluetooth ακουστικό itech mini II .To G900 δεν το βλέπει με τίποτα.Μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο?Πρωτίστος το itech mini ήταν συνδεδεμένο σε nokia N95.

 

και εγω εχω παριμοιο προβλημα. υπαρχει λυση

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καποιο reset θα θελει το bluetooth για να παρει εξαρχης τις νεες ρυθμισεις αλλα δε ξερω να σου πω πως γινεται δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μπορει να μου πει καποιος πως στο καλο θα γραφω στα μηνυματα ΜΟΝΟ κεφαλαια καθε φορα που παω να δημιουργησω ενα μηνυμα και οχι καθε φορα να χρειαζεται να πατησω το αστερακι για να παει στα κεφαλαια?Ειναι κουραστικο να πρεπει να πατας το αστερακι καθε φορα που θες να ξεκινησεις ενα νεο μηνυμα ωστε να εχεις τους 160 χαρακτηρες!

 

Ευχαριστω και καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μπορει να μου πει καποιος πως στο καλο θα γραφω στα μηνυματα ΜΟΝΟ κεφαλαια καθε φορα που παω να δημιουργησω ενα μηνυμα και οχι καθε φορα να χρειαζεται να πατησω το αστερακι για να παει στα κεφαλαια?Ειναι κουραστικο να πρεπει να πατας το αστερακι καθε φορα που θες να ξεκινησεις ενα νεο μηνυμα ωστε να εχεις τους 160 χαρακτηρες!

 

Ευχαριστω και καλημερα!

Δε γίνεται αυτό φίλε μου. Πρέπει κάθε φορά να το "γυρίσεις" σε κεφαλαία.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να λυθει καπως αυτο?Εχω και 2 ακομα ερωτησουλες αν σου ειναι ευκολο.

 

1.Πως γινεται στις επαφες να εμφανιζει ΜΟΝΟ(εχω φαει κολλημα το ξερω) τις επαφες της καρτας sim χωρις να χρειαζεται καθε φορα να κανω τη γνωστη διαδικασια?Μεχρι στιγμης οταν το επιλεξω,παω να δω μια επαφη απο sim,την εμφανιζει κανονικα,οταν βγω ομως και ξαναμπω,με παει στις επαφες του κινητου,στις οποιες δεν εχω και δεν θελω να εχω τιποτα.

 

2.Πως γινεται στον Opera να κανω κωδικοποιηση χαρακτηρων ωστε να μου εμφανιζει κανονικα ολες τις ελληνικες σελιδες και οχι ιερογλυφικα?Το εχω ψαξει αρκετα αλλα δεν εχω βρει κατι.

 

Υ.Γ. Τα χαιρετισματα μου στη Χιο και συγκεκριμενα στο Βρονταδο!

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/Silicone-Case-Screen-Protector-For-Sony-Ericsson-G900_W0QQitemZ170251628456QQcmdZViewItem?hash=item170251628456&_trkparms=72%3A12|39%3A1|66%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

 

Με 3,5 περίπου Ευρώ η θήκη αυτή είναι πολύ καλή περίπτωση. Χρησιμοποιώ τέτοιες θήκες σε όλα τα κινητά που είχα τα τελευταία 3 χρόνια και είναι σαν καινούργια. Εφαρμόζει τέλεια και έχει ανοίγματα σε όλα τα σημεία που χρειάζεται σύν ένα Screen Protector (ultra clear).

check it!

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να λυθει καπως αυτο?Εχω και 2 ακομα ερωτησουλες αν σου ειναι ευκολο.

 

1.Πως γινεται στις επαφες να εμφανιζει ΜΟΝΟ(εχω φαει κολλημα το ξερω) τις επαφες της καρτας sim χωρις να χρειαζεται καθε φορα να κανω τη γνωστη διαδικασια?Μεχρι στιγμης οταν το επιλεξω,παω να δω μια επαφη απο sim,την εμφανιζει κανονικα,οταν βγω ομως και ξαναμπω,με παει στις επαφες του κινητου,στις οποιες δεν εχω και δεν θελω να εχω τιποτα.

 

2.Πως γινεται στον Opera να κανω κωδικοποιηση χαρακτηρων ωστε να μου εμφανιζει κανονικα ολες τις ελληνικες σελιδες και οχι ιερογλυφικα?Το εχω ψαξει αρκετα αλλα δεν εχω βρει κατι.

 

Υ.Γ. Τα χαιρετισματα μου στη Χιο και συγκεκριμενα στο Βρονταδο!

το 1. δεν γίνεται έτσι απλά. παρα μόνο με νέα συντόμευση.

Το 2. Όντως κ εγώ δεν βρήκα κάποια άκρη. Anyone Else?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παρατηρώ ότι το ηχειάκι του κινητού, σε ορισμένους ήχους ή κατά την αναπαραγωγή βίντεο ή τραγουδιών ή κατά τη διάρκεια της κλήσης στην ανοιχτη ακροαση σαν να παραμορφωνει όταν η ένταση είναι στο τερμα.

Βεβαια αυτο το εχω παρατηρησει σε πάρα πολλα κινητά, αλλα για πείτε μου, συμβαινει και σ' εσάς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται κ από το κομμάτι βέβαια.

 

Υπο φυσιολογικές συνθήκες δεν υπάρχει παραμόρφωση.

Προληπτικά ποτέ δεν το έχω κ στο τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ένα τεστ φίλε μου;

να βαλεις την ενταση στο μαξιμουμ, να αναπαράγεις ένα αρχείο ήχου και να μου πεις αν "τρίζει" λίγο; Αυτό εννοώ όταν λέω "παραμόρφωση", μια χαρα ακουγεται το τι λεει ο αλλος, αλλα λιιιγο στις υψηλές συχνότητες εχουμε μια παραμορφωσουλα...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tο ηχείο του δεν είναι αρκετά δυνατό. Αν είναι καλά κωδικοποιημένο το αρχείο ήχου ακούγεται πολύ καθαρά και δεν "τρίζει". Αν το κομμάτι σου έχει ανεβασμένες τις μεσαίες συχνότητες τότε θα ακούς αυτό το τρίξιμο (σαν ήχος από τενεκεδάκι). Αν έχει τις ψηλές ανεβασμένες θα το ακούς κάτι σαν σφύριγμα χωρίς μπάσα. Δοκίμασε να πειραματιστείς με ένα WaveEditor πρόγραμμα. (Έχει το nero burning rom ενσωματωμένο και είναι αρκετά καλό)
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Tο ηχείο του δεν είναι αρκετά δυνατό. Αν είναι καλά κωδικοποιημένο το αρχείο ήχου ακούγεται πολύ καθαρά και δεν "τρίζει". Αν το κομμάτι σου έχει ανεβασμένες τις μεσαίες συχνότητες τότε θα ακούς αυτό το τρίξιμο (σαν ήχος από τενεκεδάκι). Αν έχει τις ψηλές ανεβασμένες θα το ακούς κάτι σαν σφύριγμα χωρίς μπάσα. Δοκίμασε να πειραματιστείς με ένα WaveEditor πρόγραμμα. (Έχει το nero burning rom ενσωματωμένο και είναι αρκετά καλό)

 

Έχεις δίκιο φίλε μου, έτσι ακριβως είναι.

Και το διαπίστωσα παιρνοντας τηλ. σε δωρεάν ηχογραφημενες πληροφοριες του δικτυου μου, για να μην χρεώνομαι.

Σε ορισμένες λέξεις, ειδικά ορισμένα φωνήεντα παρατηρείται το φαινόμενο, ειδικά στο "ι" και στο "ε", όχι σε όλες.

Αρα δεν είναι προβλημα του ηχειου, αλλά της κωδικοποίησης του ήχου.

Αυτό γίνεται αντιληπτό και κατά την αναπαραγωγή ορισμένων από τους default ήχους κλήσης που έχει το τηλέφωνο.

Αλλοι ακουγονται με πληρη διαυγεια, άλλοι με ελαφρα παραμόρφωση.

Κάτσε να φουλάρω την κάρτα μνημης με mp3 και εκεί θα φανεί, αν και ποιος ακουει από το ηχείο; όλοι σχεδόν κι εγω αναμεσα τους χρησιμοποιουν τα ακουστικα. Κάτι άλλο τώρα: όταν ρυθμίζω τη φωτεινότητα της οθόνης στο ελάχιστο είναι πολύ σκοτεινή. Υπάρχει δηλαδή μεγάλη διαβάθμιση από το ελάχιστο στο μέγιστο του φωτισμού. Δοκιμάστε το...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει καμία εφαρμογή για το pc που να μπορείς να βλέπεις το inbox των μηνυμάτων του κινητού και να στέλνεις μηνύματα γράφοντας τα στον υπολογιστή; Όπως γινόταν με την κλασσική σουίτα της ΣΕ για κινητά όπως k800i κλπ;
Link to comment
Share on other sites

το 1. δεν γίνεται έτσι απλά. παρα μόνο με νέα συντόμευση.

Το 2. Όντως κ εγώ δεν βρήκα κάποια άκρη. Anyone Else?

 

Οταν λες νεα συντομευση τι εννοεις?Μπορεις να μου εξηγησεις πως θα το κανω?

Αμα εχει βρει καποιος καποια λυση για τη κωδικοποιηση καλο θα ηταν να μας βοηθησει να βγαλουμε ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις scum1984[/member]; Το δοκίμασα προχθές και δούλευε κανονικά. Περισσότερα - Επιλογές Φακέλων - Εμφάνιση επαφών κάρτας. Έμπαινα έβγαινα στις επαφές, αυτές που είχα επιλέξει μου εμφάνιζε.

 

Σου ανταποδίδω και τα χεραιτήσματα από τον Βροντάδο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις scum1984[/member]; Το δοκίμασα προχθές και δούλευε κανονικά. Περισσότερα - Επιλογές Φακέλων - Εμφάνιση επαφών κάρτας. Έμπαινα έβγαινα στις επαφές, αυτές που είχα επιλέξει μου εμφάνιζε.

 

Σου ανταποδίδω και τα χεραιτήσματα από τον Βροντάδο.

 

Πιστευω οτι την τελευταια εχω γτ εχω κανει προσφατα και αναβαθμιση.Αλλα πως τη βλεπω ωστε να αναφερω?Μπορεις να μου λυσεις μια απορια?Γιατι ενω οι τρεχουσες/οικιες ζωνες ωρας και η ωρα ενω ειναι κανονικα ρυθμισμενες,οταν μου ερχονται μηνυματα μου λεει οτι ηρθαν 2-3 ωρες μετα απο την τρεχουσα ωρα?Εχεις καποια εξηγηση σε αυτο?Αν ξερει και καποιος αλλοςκαι μπορει..

 

Υ.Γ. Σε ευχαριστω που βοηθας και εσενα και ολους,πιστευω αυτο το ειδος πρεπει να αναπτυχθει ωστε να ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι.

Link to comment
Share on other sites

re paidia telika tin fotografiki mixani tou g900 pws ti vriskete??

mporei kapoios na anevasei kamia photo??

 

thanx in advance...

mallon to kinitaki tha einai i sinexeia tou k800 mou..

 

μην περιμενεις και πολλα

μπορει να εχει 5mpxls αλλα λιγα πραγματα.

οσο για το βραδυ τιποτα απολυτως.

μην το παρεις με την λογικη ως φωτογρ.τηλ.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia telika tin fotografiki mixani tou g900 pws ti vriskete??

mporei kapoios na anevasei kamia photo??

 

thanx in advance...

mallon to kinitaki tha einai i sinexeia tou k800 mou..

 

Μακριάαααααα!!! Κι εγώ k800 είχα και πήρα το g900 πιστεύοντας πως θα είναι ακόμη καλύτερες οι φωτογραφίες μιας και το k800 με είχε αφήσει εντελώς ασπροπρόσωπο και έπεσα απο τα σύννεφα... Το K800 χωρίς υπερβολές βγάζει χίλιες φορές πιο ωραίες και καθαρές και σταθερές φωτογραφίες... ΜΑΚΡΙΑ! Γιατί έχω μετανιώσει σε πολύ μεγάλο βαθμό την αγορά μου :X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...