Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Πήρα και γω το συγκεκριμένο κινητό αλλά επειδή το ήθελα σε κόκκινο το βρήκα σε ενα κατάστημα όμως το κινητό δεν είναι ελληνικό. Έχει περασμένα όμως τα ελληνικά και με κανονικό ελληνικό μενού.

Το πρόβλημα όμως ειναι οτι όταν γραφώ μηνύματα στους 70 χαρακτήρες περίπου μου το χρεώνει σαμ δεύτερο μήνυμα και δεν πάει μέχρι τους 160 σαν ένα.

Τι μπορεί να γίνει σε αυτή την περίπτωση;

Ευχαριστώ πολύ

και για Ελλάδα να προορίζονταν η συσκευή φίλε μου το ίδιο πρόβλημα θα είχες. Έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο παρόν θέμα. Η λύση είναι να γράφεις μόνο με κεφαλαίους χαρακτήρες.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και για Ελλάδα να προορίζονταν η συσκευή φίλε μου το ίδιο πρόβλημα θα είχες. Έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο παρόν θέμα. Η λύση είναι να γράφεις μόνο με κεφαλαίους χαρακτήρες.

Μεγάλη χαζομάρα αυτό πάντως. Στις επιλογές που έχει όταν γράφεις το μήνυμα έχει μια που λεει "αυτόματη χρήση κεφαλαίων", το έχω επιλεγμένο δεν βλέπω όμως να κάνει κάτι... Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να λυθεί τελικά...

Παλιά θυμάμαι κάποια νόκια είχαν αυτό το πρόβλημα αλλά με μια ρύθμιση από το μένου έστρωναν..

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη χαζομάρα αυτό πάντως. Στις επιλογές που έχει όταν γράφεις το μήνυμα έχει μια που λεει "αυτόματη χρήση κεφαλαίων", το έχω επιλεγμένο δεν βλέπω όμως να κάνει κάτι... Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση για να λυθεί τελικά...

Παλιά θυμάμαι κάποια νόκια είχαν αυτό το πρόβλημα αλλά με μια ρύθμιση από το μένου έστρωναν..

 

ψάξε και απενεργοποίησε τους εθνικούς χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

ψάξε και απενεργοποίησε τους εθνικούς χαρακτήρες

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στα UIQ φίλε μου... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

καλημερα . προσπαθω να εγκαταστησω διαφορες εφαρμογες χρησιμοποιωντας to SE suite αλλα παντα μου βγαζει μυνημα οτι διακοπη η εγκατασταση. Υπαρχει αλλος τροπος?Καποιος μου ειπε οτι πρεπει να τη ξεκλειδοσω τη συσκευη ωστε να δεχετε εφαρμογεςεκτοσ της SE. Υσχιει και αν ναι πωσ γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Παδιά σκοπεύω να πάρω αυτό το κινητό ,ΟΜΩΣ , Απο ότι κατάλαβα δέν υποστηρίζει τα java παιχνίδια/εφαρμογές που δουλεύουν σε άλλα sony ericsson (όπως το παλιό μου w910) ,

 

Αληθέυει αυτό ?? Αφού διάβασα ότι υποστηρίζει java κανικά και στην υποστήριξη παιχνιδιών είχε "ναι" - Ή το g900 δουλέυει μόνο με τα δικά του custom games?

 

Τελικά τα παιχνίδια που υπάρχουν παντού (.jar) υποστηρίζονται απο το g900? Άν ναι πώς τα κάνω install?? Άν όχι που μπορώ να βρώ άλλα που δουλέυουν σε αυτό.

 

Θέλω τη βοηθεια σας παιδιά και λίγο γρήγορα αν μπορείτε.

 

:worry:

~~~~~~W910 Lover~~~~~~~
Link to comment
Share on other sites

παιδια η vodafone το εχει στανταρ γιατι μπαινω στο σαιτ και δεν το βλεπω πουθενα για βοηθειστε λιγο αντε γιατι πλησιαζει η επιδοτηση μου και ψηνωμαι

ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω δεί δεν μπορουμε να διαβασουμε τα emai γιατι υπάρχει προβλημα στην Ελληνική γραμματοσειρά. Ξέρει καποιος φίλος αν υπάρχει λύση ;
Link to comment
Share on other sites

Παδιά σκοπεύω να πάρω αυτό το κινητό ,ΟΜΩΣ , Απο ότι κατάλαβα δέν υποστηρίζει τα java παιχνίδια/εφαρμογές που δουλεύουν σε άλλα sony ericsson (όπως το παλιό μου w910) ,

 

Αληθέυει αυτό ?? Αφού διάβασα ότι υποστηρίζει java κανικά και στην υποστήριξη παιχνιδιών είχε "ναι" - Ή το g900 δουλέυει μόνο με τα δικά του custom games?

 

Τελικά τα παιχνίδια που υπάρχουν παντού (.jar) υποστηρίζονται απο το g900? Άν ναι πώς τα κάνω install?? Άν όχι που μπορώ να βρώ άλλα που δουλέυουν σε αυτό.

 

Θέλω τη βοηθεια σας παιδιά και λίγο γρήγορα αν μπορείτε.

 

:worry:

 

Στη σελίδα της SE, στα τεχνικά χαρακτηριστικά αναφέρει ότι έχει JAVA.

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/specifications/g900?cc=gr&lc=el

 

To γράφει και στην 1η σελίδα αυτού του thread.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα . προσπαθω να εγκαταστησω διαφορες εφαρμογες χρησιμοποιωντας to SE suite αλλα παντα μου βγαζει μυνημα οτι διακοπη η εγκατασταση. Υπαρχει αλλος τροπος?Καποιος μου ειπε οτι πρεπει να τη ξεκλειδοσω τη συσκευη ωστε να δεχετε εφαρμογεςεκτοσ της SE. Υσχιει και αν ναι πωσ γινετε?

 

δεν χρειαζετε να ξεκλειδωσεις τιποτα βαλε το sis που θες σε ενα φακελο στο τηλ,καρτα μνημης πχ στα αλλα και με τη διαχειρ αρχειων κανε εγκατασταση το ιδιο κανουμε και για τα jar-java αρχεια

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε να ξεκλειδωσεις τιποτα βαλε το sis που θες σε ενα φακελο στο τηλ,καρτα μνημης πχ στα αλλα και με τη διαχειρ αρχειων κανε εγκατασταση το ιδιο κανουμε και για τα jar-java αρχεια

 

 

σε ευχαριστω φιλε μου πολυ. το δοκιμασα ετσι οπως μου ειπεσ αλλα δεν εγινε εγκατασταση . μου λεει πωσ δεν καλυπτει τις απαιτησεις του προγραματος που εγκαθιστω. συνεχιζω να το ψαχνω παντως

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πότε θα το φέρει η voda? Σκέφτομαι να το πάρω με επιδότηση, αλλά όταν ρώτησα μου είπαν ότι "θα έρθει, αλλά δεν ξέρουν πότε". Να υποθέσω ότι τις συσκευές με λειτουργικό δεν τις πειράζουν?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου πολυ. το δοκιμασα ετσι οπως μου ειπεσ αλλα δεν εγινε εγκατασταση . μου λεει πωσ δεν καλυπτει τις απαιτησεις του προγραματος που εγκαθιστω. συνεχιζω να το ψαχνω παντως

 

ποιο προγραμα προσπαθεις να βαλεις? σιγουρα υποστιριζετε απο το λειτουργικο?

 

Ρε παιδιά, μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα πότε θα το φέρει η voda? Σκέφτομαι να το πάρω με επιδότηση, αλλά όταν ρώτησα μου είπαν ότι "θα έρθει, αλλά δεν ξέρουν πότε". Να υποθέσω ότι τις συσκευές με λειτουργικό δεν τις πειράζουν?

 

και ομως φιλε μου τισ πειραζουν σορυ για τα συνεχομενα πετρο αλλα γραφω απο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορούμε να δούμε με κάποιον τρόπο videos απο youtube?

 

Φίλε μου εγώ βλέπω βίντεο απο το youtube χωρίς κανένα πρόβλημα.

με χρήση wifi μπαίνω με τον ενσωματωμένο opera και μετά στην σελίδα του youtube και όλα ok !:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ βλέπω βίντεο απο το youtube χωρίς κανένα πρόβλημα.

με χρήση wifi μπαίνω με τον ενσωματωμένο opera και μετά στην σελίδα του youtube και όλα ok !:)

 

nomiza oti den pezi youtube apeuthias o browser to kinitou etsi apla?!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μετα απο πολλα συγκριτικα τεστ ανακοινωνω επισημως πως το g900 αποδιδει πολυ καλυτερα χρωματικα και κυριως σε οξυτητα φωτογραφιων απο το n95..στο μονο που κερδιζει το nokia ειναι ο φακος carl zeiss ο οποιος εξαλειφει τις αντανακλασεις φωτος ,ειτε ηλιος,ειτε λαμπα δρομου..

Τοσο καιρο ειχα πειστει απο οσα ακουω οτι το g900 δεν φτανει το nokia αλλα σε δικες μου συγκρισεις αλλα ειδα...!

Αυτα...για οσους εχουν ακομα αποριες..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ βλέπω βίντεο απο το youtube χωρίς κανένα πρόβλημα.

με χρήση wifi μπαίνω με τον ενσωματωμένο opera και μετά στην σελίδα του youtube και όλα ok !:)

 

ποια εκδοση του οπερα εχει το g900? την 8.65?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μετα απο πολλα συγκριτικα τεστ ανακοινωνω επισημως πως το g900 αποδιδει πολυ καλυτερα χρωματικα και κυριως σε οξυτητα φωτογραφιων απο το n95..στο μονο που κερδιζει το nokia ειναι ο φακος carl zeiss ο οποιος εξαλειφει τις αντανακλασεις φωτος ,ειτε ηλιος,ειτε λαμπα δρομου..

Τοσο καιρο ειχα πειστει απο οσα ακουω οτι το g900 δεν φτανει το nokia αλλα σε δικες μου συγκρισεις αλλα ειδα...!

Αυτα...για οσους εχουν ακομα αποριες..

Εντυπωση μου κανει αυτο που λες. Δεν μενει να το διαπιστωσω και εγω απ εβδομαδα που μαλλον θα το παρω.

ΝΑ ρωτησω κατι αλλο. Το ηχειο στην αναπαραγωγη ραδιο και μουσικης πως ειναι? Συγκρινεται με αυτο του Ρ1? Του Ρ1 που ειχα παλιοτερα με καλυπτε πληρως γι'αυτο ρωταω. ΚΑι κατι ακομα. Εχει λειτουργια φακου σωστα? Μπορει η λειτουργια αυτη να μπει στa shortcuts?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως όσο και αν προσπαθώ.. βίντεο από youtube δεν καταφέρνω να δω..

κάνει ότι το φορτώνει, αλλά αναπαραγωγή δεν κάνει με τίποτα...

μήπως υπάρχει κανένα κολπάκι?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως όσο και αν προσπαθώ.. βίντεο από youtube δεν καταφέρνω να δω..

κάνει ότι το φορτώνει, αλλά αναπαραγωγή δεν κάνει με τίποτα...

μήπως υπάρχει κανένα κολπάκι?

 

και εγω εχω το ιδιο προβλημα εδω και καιρο.

πιο πολλα εβλεπα.με nokia παντως λειτουργει

κανονικα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το ιδιο προβλημα εδω και καιρο.

πιο πολλα εβλεπα.με nokia παντως λειτουργει

κανονικα.:O

Εμένα απο τα 10 βίντεο που προσπαθώ να δώ τα 2 με 3 έχουν πρόβλημα και δεν ανοίγουν.

Η σελίδα που μπαίνω είναι : http//m.youtube.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...