Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα το μεγεθος μετραει στην πλοηγηση αλλα εμενα δεν με ενοχλει οταν θελω να δω τα mail μου ή καποια γρηγορη πληροφορια! Παντως με opera 9.5 και vodafone παει πολυ καλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια και απο μενα. Εχω μια απορια να μου λυσετε. Οταν ακουω μουσικη μεσο του music player και η οθονη αδρανοποιηται μετα απο την αναπαραγωγη 2-3 τραγουδιων σταματαει. Οταν πατησω παλι το κουμπι on/offf και ενεργοποιηται η οθονη, συνεχιζεται η αναπαραγωγη. Κανω κατι λαθος εγω η χριαζεται καποια ρυθμηση?
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σιγουρα το μεγεθος μετραει στην πλοηγηση αλλα εμενα δεν με ενοχλει οταν θελω να δω τα mail μου ή καποια γρηγορη πληροφορια!

 

Ναι... αλλά ο άνθρωπος ζήτησε συσκευή για internet και όχι για γρήγορη πληροφορία. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Καλές οι οθόνες με μεγαλύτερες ίντσες αλλά και τα λεφτά που ζητάνε είναι και αυτα πολύ περισσότερα. (HTC HD 1&2 πχ). Εξ αλλού και το ιστορικό μου qteck κάπου τόσο ήταν και έβλεπα μια χαρά. Εχω το πρόγραμμα 3giga Cosmote wireless Internet και είναι κρίμα να μην μπορώ να χαρώ το σερφάρισμα σε μεγάλη οθόνη. Αποκλείωντας τα Samsung (Λόγω οθόνης αφής τα πρώτα, λόγω τιμής τα καινούργια), τα HTC όπως είπα λόγω τιμής κατέληξα στο Χ1. Έτσι και αλλιώς τα Windows Mobile δεν μου είναι άγνωστα. Θα πάει γρήγορα λοιπόν στο ίντερνετ? Καμία άλλη "παιδική ασθένεια" που θα πρέπει να ξέρω? Και πάλι ευχαριστώ. Δήμητρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πόσα χρήματα διαθέτεις; Κυκλοφορούν στα μεταχειρισμένα πολύ αξιόλογες επιλογές. Προσωπικά προς τα εκεί θα κοιτούσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρήματα διαθέτεις; Κυκλοφορούν στα μεταχειρισμένα πολύ αξιόλογες επιλογές. Προσωπικά προς τα εκεί θα κοιτούσα.

 

Το "budget" φτάνει μέχρι τα 200€, πράγμα που περιορίζει αρκετά τις επιλογές. Ποια αλλά μεταχειρισμένα κινητά είναι αξιόλογα σε αυτό το ποσό?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το "budget" φτάνει μέχρι τα 200€, πράγμα που περιορίζει αρκετά τις επιλογές. Ποια αλλά μεταχειρισμένα κινητά είναι αξιόλογα σε αυτό το ποσό?

 

Αν και έχουμε βγει εντελώς off-topic, σε αυτή την τιμή μπορείς να βρεις κάποιο HTC HD ή Touch Pro 2 σε άριστη κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχουμε βγει εντελώς off-topic, σε αυτή την τιμή μπορείς να βρεις κάποιο HTC HD ή Touch Pro 2 σε άριστη κατάσταση.

 

Ας επανέλθουμε λοιπόν στο θέμα. Με την αυθεντική ROM, Cosmote Wireless Ίντερνετ και Opera Browser θα είμαι εντάξει? Πιστεύω να μην σας πρήζω ρωτώντας τα ίδια αλλά με την κρίση που υπάρχει δεν υπάρχουν περιθώρεια για λάθος αγορές. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς θέλεις να ακούσεις περισσότερες γνώμες. Λογικότατο. Ας περιμένουμε λοιπόν τις απαντήσεις των κατόχων. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θέλεις να ακούσεις περισσότερες γνώμες. Λογικότατο. Ας περιμένουμε λοιπόν τις απαντήσεις των κατόχων. :rolleyes:

 

Σωστά.

http://smilies.sofrayt.com/fsc/thumbs-up.gif

Μάλλον θα πρέπει να περιμένω

να γυρίσουν από διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Mε την τελευταια "μαμα" ρομ R3A το κινητο εχει καλες επιδοσεις. Οπως ολα τα κινητα που φορεσαν αυτο τον συνδυασμο επεξεργαστη μνημης θα σε ικανοποιησει 100%! Με τις ρομ ομως ανεξαρτητων χρηστων το κινητο περνει ποντους και σε επιδοσεις αλλα και σε εμφανιση και λειτουργικοτητα. Ο,τι αλλο θελεις ρωτα αφοβα!
Link to comment
Share on other sites

Mε την τελευταια "μαμα" ρομ R3A το κινητο εχει καλες επιδοσεις. Οπως ολα τα κινητα που φορεσαν αυτο τον συνδυασμο επεξεργαστη μνημης θα σε ικανοποιησει 100%! Με τις ρομ ομως ανεξαρτητων χρηστων το κινητο περνει ποντους και σε επιδοσεις αλλα και σε εμφανιση και λειτουργικοτητα. Ο,τι αλλο θελεις ρωτα αφοβα!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Οπότε ψάξιμο κινητού σε καλή κατάσταση

και διάβασμα του Thread από την 1η σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ασημι μοντελα εχουν προβλημα με ρωγμες, που εμφανιζονται σιγα-σιγα στην πισω πλευρα της συσκευης (χωρις να προκαλουνται απο πτωσεις κτλ). Προφανως ειναι αστοχια υλικου, αλλα η σονυ δεν το εχει παραδεχτει....... το προβλημα ειναι γενικευμενο. Ισως καλυτερα να ψαξεις για μαυρο.

 

Απο την αλλη, δε ξερω ποσο καλη επιλογη ειναι το μεταχειρισμενο. Εψαχνα κι εγω (μιας και το δικο μου εγκατελειψε προσφατα τα εγκοσμια), αλλα δε μπορω να πω οτι βρηκα κατι ενδιαφερον. Οποτε απλα κοιταω τωρα για αλλη πλατφορμα.

 

Αν θελεις το συγκεκριμενο μοντελο, υπαρχει καινουριο στα 300 ευρω (μεσω skroutz.gr).

Τωρα, αν τα αξιζει, ειναι ενα θεμα.... εγω του ειχα περασει μια custom rom και ημουν αρκετα ευχαριστημενος (οι εργοστασιακες ρομ -οι αρχικες τουλαχιστο- ηταν μεγαλες πατατες...).

Link to comment
Share on other sites

@dimitra_ath:

Για μένα το Χ1 τα έχει όλα...

 

Μικρό σε μέγεθος αλλά με μεγάλη οθόνη και φοβερή ανάλυση (800 x 480 pixels, 3.0 inches), GPS, WiFi, 3MP κάμερα, video VGA@30fps, βάζεις εφαρμογές και παιχνίδια που κυκλοφορούν παντού στο internet..... τα έχει όλα και συμφέρει... Δεν το αλλάζω... και δεν ξέρω πότε αλλά και για ποιο λόγο...

 

Το έχω 1 1/2 χρόνο και δεν είμαι από τους τύπους που το προσέχουν το κινητό σας κόρη οφθαλμού... Έχω τη θήκη του αλλά το βάζω και στη κ@λο-τσέπη και κτλ...

 

Έχω το μαύρο και το μόνο αρνητικό είναι ότι στο πίσω κάλυμμα το χρώμα ξεφτίζει.. σε αντίθεση με το αημί που έχει ο αδερφός μου...

Έχω μια custom rom από την αρχή την οποία και δεν έχω αλλάξει...

Για αλλαγή λέω να βάλω μία άλλη σύντομα....

 

Μπορείς να το βρεις second hand σε πολύ καλή τιμή.... από 150€ και κάτω ....

 

:rolleyes:

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ειχα πρωτοδει ειχα ξετρελαθει. Το εβλεπα ως τον διαδοχο των P-Series.

Ακομα και σημερα το στυλ του ειναι κορυφαιο. Αχ να μην ειχε WM.....

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ας επανέλθουμε λοιπόν στο θέμα. Με την αυθεντική ROM, Cosmote Wireless Ίντερνετ και Opera Browser θα είμαι εντάξει? Πιστεύω να μην σας πρήζω ρωτώντας τα ίδια αλλά με την κρίση που υπάρχει δεν υπάρχουν περιθώρεια για λάθος αγορές. Ευχαριστώ.

Εγώ με την αυθεντική rom το έχω και cosmote Internet και παει μια χαρά, o opera είναι αρκετά γρήγορος και η πλοήγηση στην οθόνη του ξεκουραστη.

Αν βρεις pro2 στην κοντινή τιμη με το x1 αξίζει γιατί έχει 3.6 οθόνη αντί για 3 κατα στα υπόλοιπα οι διάφορες τους είναι μικρές μιας και τα specs είναι σχεδόν ίδια.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

για σας και από εμενα ,χαιρετώ όλα τα παιδεία στο forum,εγώ έχω ένα πρόβλημα με την xperiax1 δεν μπορώ να συνδεθώ wiifi(ασύρματο) οποιος ξέρει αν θέλει να βοηθήσει epsaxsa να βρω κάτι αλλα δυστυχώς δεν βρήκα ...ευχάριστο
Link to comment
Share on other sites

για σας και από εμενα ,χαιρετώ όλα τα παιδεία στο forum,εγώ έχω ένα πρόβλημα με την xperiax1 δεν μπορώ να συνδεθώ wiifi(ασύρματο) οποιος ξέρει αν θέλει να βοηθήσει epsaxsa να βρω κάτι αλλα δυστυχώς δεν βρήκα ...ευχάριστο

 

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής; Συνδέεται στο δίκτυο Wifi και δεν μπαίνει στο internet ή δεν συνδέεται καθόλου στο Wifi;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, να κάνω και εγώ μια ερώτηση (δεν ξέρω αν ξαναγράφτηκε), πόσο θα μου κοστίσει η αλλαγή της οθόνης(δηλαδή το εξωτερικό γυαλί, το οποίο είναι πολύυυυ γρατσουνισμένο) στο xperia x1?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους για τις απαντήσεις σας.

Δυστυχώς από ότι είδα στα μεταχειρισμένα δεν κυκλοφορεί

κάτι που να μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον και για καινούργιο

δεν το συζητώ. Θα συνεχίσω το ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους, να κάνω και εγώ μια ερώτηση (δεν ξέρω αν ξαναγράφτηκε), πόσο θα μου κοστίσει η αλλαγή της οθόνης(δηλαδή το εξωτερικό γυαλί, το οποίο είναι πολύυυυ γρατσουνισμένο) στο xperia x1?

 

Γενικώς αυτά έχουν υψηλό έως ασύμφορο κόστος, εκτός και αν ρίξεις μια ματιά στο ebay. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να ρωτήσεις και στο επίσημο service βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα το εξωτερικο μονο αν θες να απαλαγεις απο γρατζουνιες κανει 23 ευρω αποτι βλεπω στο skroutz ( http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=42897 ) ...αν θες να αλλαξεις την lcd ειναι πιο ακριβο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλα το ανεφερα για να πω οτι δεν ειναι και τοσο μεγαλο και ασυμφορο το κοστος...

πρακτικα το touch screen ειναι τιποτενιο...! σαν "αυτοκολλητο" πανω απο την οθονη! και εγω οπως το διαβαζω δεν βρισκω λογο να αλλαξει η lcd

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...