Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαφανίστηκα κάμποσο καιρό, γιατί δεν είχα χρονο να ασχοληθώ πολύ με το τηλέφωνο.

 

έκανε αρκετά καλά την δουλειά του, μέχρι σήμερα το πρωι που εμφάνισε το πρώτο σοβαρό πρόβλημα:

 

όταν ανοίγω το πληκτρολόγιο η οθόνη παγώνει ή/ και μαυρίζει.

 

από όσο έψαξα στο νετ, υπάρχει γενικά αυτό το πρόβλημα και μάλλον φταίει η καλωδιοταινία της οθόνης.

 

από το νέο έτος θα το πάω να το δουν, φοβάμαι μόνο μη μου πουν τίποτα ή μήν ξαναχαλάσει. (έχω μια άποψη, όταν αυτά τα ηλεκτρονικά χαλάνε μια φορά, θα παρουσιάζουν συνέχεια πρόβλημα :D )

Πρέπει να έχει βρακυκλώσει κάτι

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Προσφάτως έβαλα την pctech4u v2.0 ELL (είναι η πρώτη rom, μετά την "μαμίσια") και παρατηρώ το εξής πρόβλημα : Όταν πάω να συνδεθώ ασύρματα στο router του σπιτιού συμβαίνουν 2 πράγματα, 1ον δεν συνδέεται καθόλου και 2ον αν συνδεθεί διακόπτει την σύνδεση μετά από περίπου 1-2 λεπτά. (Router = Thomson TG585 v7)

Το παραπάνω γεγονός δεν συνέβαινε όσο είχα την "μαμίσια" rom.

 

Κατά τ' άλλα η συγκεκριμένη rom είναι εξαιρετική.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Και πάλι Χρόνια Πολλά & Καλή Χρονιά. :):)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό είπα να γυρίσω στο official λογισμικό κι έχω 1-2 απορίες..

Πέρασα το resco contact manager αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν βγάζει πουθενά ποιος με καλεί...πρέπει να απενεργοποιήσω την "μαμά" ειδοποίηση για να δουλέψει το resco?? Πράγμα που μας φέρνει στην δεύτερη απορία μου, επειδή δεν θυμάμαι το SKtools την κάνει αυτή τη δουλειά??

Link to comment
Share on other sites

official λογισμικο????????!!!!!!!!!!

 

πωπω...!!!!!

~~~εγω ειμαι εξαρτημενος απο το sence ui...μπραβο φιλος...παλικαρι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πέρασα το resco contact manager αλλά όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν βγάζει πουθενά ποιος με καλεί...πρέπει να απενεργοποιήσω την "μαμά" ειδοποίηση για να δουλέψει το resco?? Πράγμα που μας φέρνει στην δεύτερη απορία μου, επειδή δεν θυμάμαι το SKtools την κάνει αυτή τη δουλειά??

 

Το SKTools και το Resco Contact Manager κάνουν εντελώς διαφορετική δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

official λογισμικο????????!!!!!!!!!!

 

πωπω...!!!!!

~~~εγω ειμαι εξαρτημενος απο το sence ui...μπραβο φιλος...παλικαρι!

 

Βαρέθηκα να αλλάζω συνέχεια roms επειδή κάτι δεν θα δολυλευε στην κάθε μια..

Υπάρχουν ένα σωρό προγραμματάκια να φέρεις το τηλέφωνο στα μέτρα σου.

 

Το SKTools και το Resco Contact Manager κάνουν εντελώς διαφορετική δουλειά.

 

Δεν είμαι τόσο άσχετος...

Δεν θυμάμαι ποιο είναι το πρόγραμμα που έκλεινε κάτι περιττά notifications των Windows αλλά την βρήκα την άκρη τελικά.

 

 

Έχει κανείς το xperia tweak 2 να μου το στείλει γιατί το http://www.cliffords.nu/ δεν φαίνεται να δουλεύει τις γιορτές :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κανείς το xperia tweak 2 να μου το στείλει γιατί το http://www.cliffords.nu/ δεν φαίνεται να δουλεύει τις γιορτές :p

 

XperiaTweak2.CAB

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο που δεν με καίει και τόσο....

Πως κλείνω τις ειδοποιήσεις για εισερχόμενα μηνύματα και αναπάντητες μιας και βγαίνουν στο resco?? Μέσω registry??

Link to comment
Share on other sites

Στο Sounds & Notifications στις ρυθμίσεις υπάρχουν οι σχετικές επιλογές να το απενεργοποιήσεις.

 

Λάθος μου...τις ειδοποιήσεις απ' την μπάρα πάνω εννοούσα...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλη την παρέα (όσοι μείναμε ακόμη!!)

Το έχω από τον Φεβρουάριο αλλά δεν ενόχλησα πολύ γιατί έβρισκα εδώ οτι ήθελα σχετικά εύκολα.

Δεν έχω κάνει hardspl και έχω φλασάρει μόνο γνήσιες αγγλικές εκδόσεις (τώρα έχω την R30010)

Από εφαρμογές, έχω μπόλικες (εορτολόγιο, mp3 trimmer, coreplayer, ctpm player, aek map, fk2, modaco no data,clean ram, pim back up, IGO8, dest 7 και άλλα που δεν θυμάμαι.)

Το πρόβλημά μου είναι πως εγκατέστησα απόψε το Spb 3,5 από το lnk που δίδεται εδώ μέσα (εγκαταστάθηκε πάνω από το παλιό spb που υπήρχε σαν panel). Βλέπω όμως οτι δεν έχει γίνει καταχώρηση και πως είναι trial για 15 μέρες. Τι μπορώ να κάνω για να το αλλάξω αυτό;

μην μου πείτε για register, γιατί εντάξει καλό πρόγραμμα είναι, αλλά όχι να δώσω 30 $ γι αυτό.

Επίσης, δεν μπόρεσα να τρέξω το εορτολόγιο πάνω του (αν κι από ότι διάβασα είναι μάλλον απίθανο να συνδιαστεί ).

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έστω και με πμ , θα το εκτιμούσα!!!

με την ευκαιρία να σας ευχαριστήσω ξανά όλους για την βοήθεια, γιατί έχω μάθει πολλά πράγματα διαβάζοντας σας, ενώ τον Φεβρουάριο ήμουν "τσακωμένος" με τα wm!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλη την παρέα (όσοι μείναμε ακόμη!!)

Το έχω από τον Φεβρουάριο αλλά δεν ενόχλησα πολύ γιατί έβρισκα εδώ οτι ήθελα σχετικά εύκολα.

Δεν έχω κάνει hardspl και έχω φλασάρει μόνο γνήσιες αγγλικές εκδόσεις (τώρα έχω την R30010)

Από εφαρμογές, έχω μπόλικες (εορτολόγιο, mp3 trimmer, coreplayer, ctpm player, aek map, fk2, modaco no data,clean ram, pim back up, IGO8, dest 7 και άλλα που δεν θυμάμαι.)

Το πρόβλημά μου είναι πως εγκατέστησα απόψε το Spb 3,5 από το lnk που δίδεται εδώ μέσα (εγκαταστάθηκε πάνω από το παλιό spb που υπήρχε σαν panel). Βλέπω όμως οτι δεν έχει γίνει καταχώρηση και πως είναι trial για 15 μέρες. Τι μπορώ να κάνω για να το αλλάξω αυτό;

μην μου πείτε για register, γιατί εντάξει καλό πρόγραμμα είναι, αλλά όχι να δώσω 30 $ γι αυτό.

Επίσης, δεν μπόρεσα να τρέξω το εορτολόγιο πάνω του (αν κι από ότι διάβασα είναι μάλλον απίθανο να συνδιαστεί ).

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει έστω και με πμ , θα το εκτιμούσα!!!

με την ευκαιρία να σας ευχαριστήσω ξανά όλους για την βοήθεια, γιατί έχω μάθει πολλά πράγματα διαβάζοντας σας, ενώ τον Φεβρουάριο ήμουν "τσακωμένος" με τα wm!!!

Αν και νομίζω ότι σου 'τρώει' αρκετά την μπαταρία

ck yr pm..;)

Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρόβλημά μου είναι πως εγκατέστησα απόψε το Spb 3,5 από το lnk που δίδεται εδώ μέσα (εγκαταστάθηκε πάνω από το παλιό spb που υπήρχε σαν panel). Βλέπω όμως οτι δεν έχει γίνει καταχώρηση και πως είναι trial για 15 μέρες. Τι μπορώ να κάνω για να το αλλάξω αυτό;

μην μου πείτε για register, γιατί εντάξει καλό πρόγραμμα είναι, αλλά όχι να δώσω 30 $ γι αυτό.

 

Εάν δεν διατίθεσαι να το πληρώσεις, δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε δημόσια στο forum οτιδήποτε διαφορετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω ότι σου 'τρώει' αρκετά την μπαταρία

ck yr pm..;)

 

Εάν δεν διατίθεσαι να το πληρώσεις, δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε δημόσια στο forum οτιδήποτε διαφορετικό.

 

Οκ, σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Και συγνώμη για την αναστάτωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πηρα πριν περιπου 2 μηνες κ εγω το X1, μεταχειρισμενο. Δυστυχως το συγκεκριμενο ειναι απο Γερμανια κ το πληκτρολογιο (οχι το αφης) γραφει μονο γερμανικα κ αγγλικα... Υπαρχει καποιος τροπος να γραφει ελληνικα? Αν ναι ποιος ειναι???

Ευχαριστω πολυ! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πηρα πριν περιπου 2 μηνες κ εγω το X1, μεταχειρισμενο. Δυστυχως το συγκεκριμενο ειναι απο Γερμανια κ το πληκτρολογιο (οχι το αφης) γραφει μονο γερμανικα κ αγγλικα... Υπαρχει καποιος τροπος να γραφει ελληνικα? Αν ναι ποιος ειναι???

Ευχαριστω πολυ! :D

 

Ψάξε εδώ μέσα για το πρόγραμμα AEKmap

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω! το εβαλα, αλλα στα settings τι βαζω?? δεν βρισκω κατι που να λεει ελληνικα...

συγνωμη για την αναστατωση.... :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το Χ1 μου... Για κάποιο λόγο χωρίς να έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά μου, εμφανίζεται το σύμβολο τους στην οθόνη και δεν μπορώ να μιλήσω από το τηλέφωνο... Στην αρχή αυτό γινότανε μόνο μετά που του έβγαζα τα ακουστικά και κολλούσε για κάμποσο αλλά τώρα άρχισε να το κάνει και μόνο του....

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;; το πρόβλημα είναι στο hardware της συσκευής ή στο software;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! το εβαλα, αλλα στα settings τι βαζω?? δεν βρισκω κατι που να λεει ελληνικα...

συγνωμη για την αναστατωση.... :O

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259451

 

Λιγάκι διάβασμα.. Τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές...;)

Link to comment
Share on other sites

έχουνε τελειώσε τα αποθέματα του κινητού από τον γερμανό;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259451

 

Λιγάκι διάβασμα.. Τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές...;)

 

ναι το ξερω κ εχετε δικιο! απλα απο το πολυ διαβασε διαβασε ημουν ετοιμη να πειραξω την registry :) ευτυχως δουλευει οποτε τερμα τα πειραματα!!!!!!

Ευχαριστω παρα παρα πολυ !!!!!!!!! :)))) κ συγνωμη.......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...