Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

aaaaa ok λάθος μου δεν τον πρόσεξα!! θένξ soom και wildgirl !! ;) και έλεγα εγω τοσο καιρο...και εικονιδια στα sms γιατι δεν έχω? :p
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..Πως μπορω να αλλαξω το θεμα απο το tf3d?

πας στο xda κ εκει θα βρεις.συνηθως ειναι μορφης cab κ θελουν εγκατασταση...κοιτα ειδικα στο hd .εκει θα βρεις πολλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..Πως μπορω να αλλαξω το θεμα απο το tf3d?

 

Δες εδω για το μανιλα πολλα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=513024

Οπως ειπε και ο griniaris, στους Xda, στα κινητα της HTC που εχουν μανιλα απο μονα τους εχει πολλα..

 

Maiden σου απαντησα, λιγο καθυστερημενα βεβαια....! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω για το μανιλα πολλα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=513024

 

Μα αυτα δεν ειναι θεματα...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτα δεν ειναι θεματα...:(

 

Οταν λετε θεμα, εννοειται το background??? Γιατι αυτο θελει προγραμματακι για να μπει σε ολα τα tabs. Αλλιως, τι εννοουμε με το θεμα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ουτε touchflo ουτε τιποτα

η HTC ειναι πολυ μπροστα φιλε μου

πολυ μπροστα !!

 

Και το Xperia, HTC ειναι. HTC Kovsky λεγεται «κωδικα»...! Εξου και το Kovsimg.nbh...

Στο HD για παραδειγμα, η διαδικασια ειναι ΙΔΙΑ ακριβως, παλι το κουμπακι της εντασης, και το κουμπακι που ανοιγοκλεινει το κινητο και απλα πρεπει το αρχειο να εχει ονομα Blacimg.nbh απο οσο θυμαμαι, ή τουλαχιστον κατι τετοιο.... Το blac, απο το Blackstone μιας και το HTC Touch HD «κωδικά» ονομαζεται HTC Blackstone... ;)

Το xperia ειναι μια χαρα γ@μ@το κινητακι. Ισως να του λειπει μιση ιντσα οθονη. Αλλα μετα θα γινοταν παντοφλε. Ενω τωρα εχει μια χαρουλα μεγεθος....

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτο αλλά δεν ξερω αν λειτουργει (και δε μπορω να το τεσταρω γιατι ειναι ηδη πανω στη ρομ που εχω). Δοκιμασε το και πες μου :)

http://rapidshare.com/files/256547414/VL-RhodiumFMRadio.cab.html

 

Thanks a lot n_wildgirl!

Xperia X1i Black - Cooked: PCTech4U v2.0 ELL
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..προσπαθω να αλλαξω τους ηχους για το ξυπνητηρι κ το σμσ αλλα δεν μπορω ξερει κανεις σε πιον φακελο πρεπει να βαλω τα Mp3? Εχω περασμενο το touch X ultimate...
Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olou!!!!

 

Edw kai 2 mines eimai katoxos tou Xperia kai mexri stigmis eimai apolyta ikanopoiimeni.

 

8a i8ela na rwtisw pws mporw na energopoiisw to GPS. Prepei na kanw kati? Prepei na katebasw kapoio programma?

 

Sorry an to 8ema exei xanasiziti8ei alla einai dyskolo na to psaxeis se 376 selides...

 

Euxaristw poly!

 

 

 

:!: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olou!!!!

 

Edw kai 2 mines eimai katoxos tou Xperia kai mexri stigmis eimai apolyta ikanopoiimeni.

 

8a i8ela na rwtisw pws mporw na energopoiisw to GPS. Prepei na kanw kati? Prepei na katebasw kapoio programma?

 

Sorry an to 8ema exei xanasiziti8ei alla einai dyskolo na to psaxeis se 376 selides...

 

Euxaristw poly!

Δεν πρέπει να κάνεις κάτι. το GPS είναι ενεργοποιημένο. Τρέξε το QuickGPS από τα προγράμματα για ενημέρωση δεδομένων. Τρέξε το Google Maps πάλι από τα προγράμματα. Από το Μενού του επέλεξε Use GPS. Αυτό προυποθέτει σύνδεση στο Internet μέσω του κινητού και άρα χρέωση. Υπάρχουν διάφορα προγράμματα, όπως Garmin Mobile XT, Destinator, iGo με τα οποία δεν απαιτείται σύνδεση στο Internet και άρα δεν χρεώνεσαι

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να κάνεις κάτι. το GPS είναι ενεργοποιημένο. Τρέξε το QuickGPS από τα προγράμματα για ενημέρωση δεδομένων. Τρέξε το Google Maps πάλι από τα προγράμματα. Από το Μενού του επέλεξε Use GPS. Αυτό προυποθέτει σύνδεση στο Internet μέσω του κινητού και άρα χρέωση. Υπάρχουν διάφορα προγράμματα, όπως Garmin Mobile XT, Destinator, iGo με τα οποία δεν απαιτείται σύνδεση στο Internet και άρα δεν χρεώνεσαι

 

 

Se euxaristw poly. 8a to koitaxw kai an exw kapoia aporia 8a xanasteilw minima...

 

Kalo SK!

 

:!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..προσπαθω να αλλαξω τους ηχους για το ξυπνητηρι κ το σμσ αλλα δεν μπορω ξερει κανεις σε πιον φακελο πρεπει να βαλω τα Mp3? Εχω περασμενο το touch X ultimate...

 

Φτιαχνεις στην καρτα μνημης εναν φακελο με ονομα "My Documents" και ο,τι ηχο θελεις να αναγνωριζει το κινητο για να τον βαλεις καπου, τον πετας εκει μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..προσπαθω να αλλαξω τους ηχους για το ξυπνητηρι κ το σμσ αλλα δεν μπορω ξερει κανεις σε πιον φακελο πρεπει να βαλω τα Mp3? Εχω περασμενο το touch X ultimate...

 

Φτιαχνεις στην καρτα μνημης εναν φακελο με ονομα "My Documents" και ο,τι ηχο θελεις να αναγνωριζει το κινητο για να τον βαλεις καπου, τον πετας εκει μεσα.

 

Εγω ηξερα μεχρι πρότινος οτι πρεπει να τα βαλεις χυμα μεσα στον φακελο των Windows. Αλλα για το ξυπνητηρι ή για το SMS νομιζω οτι πρεπει να ειναι *.wav για να τους δει. Αλλα δεν θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηξερα μεχρι πρότινος οτι πρεπει να τα βαλεις χυμα μεσα στον φακελο των Windows. Αλλα για το ξυπνητηρι ή για το SMS νομιζω οτι πρεπει να ειναι *.wav για να τους δει. Αλλα δεν θυμαμαι...

 

Βλέπει τα πάντα με τον τρόπο που λέω :) Και wav και mp3 και όλα.

Εγώ δηλαδή μια φορά το έκανα αυτό και από τότε όλοι μου οι ήχοι εμφανίζονται στο "Sounds and Notifications" :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλέπει τα πάντα με τον τρόπο που λέω :) Και wav και mp3 και όλα.

Εγώ δηλαδή μια φορά το έκανα αυτό και από τότε όλοι μου οι ήχοι εμφανίζονται στο "Sounds and Notifications" :happy:

με τους ήχους κλήσης το έχω κάνει, με αρχεία στο ringtones, με το ξυπνητήρι είχα την ίδια απορία, και το δοκίμασα μόλις τώρα αλλά δεν εμφάνισε το mp3 στη λίστα...

και χθες μου έκανε άλλο κουφό, με είχε ζώνη ώρας ελσίνκι, επιλέγω Αθήνα,=>ok τίποτα, πάλι ελσίνκι, το ξανακάνω τα ίδια..βάζω άλλη χώρα, το καταχωρεί κανονικά και μετά "δέχθηκε" να καταχωρήσει την Αθήνα!! για "ελληνικό bug" μου μυρίζει και αυτό..!!!

edit: βρήκα αυτό, αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι ισχύει..

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια! Είχα εγκαταστήσει ένα πρόγραμμα για να παίζει μουσική ( νομίζω το pocket MV) και όταν το απεγκατέστησα η μουσική δεν παίζει παρά μόνο αν πρώτα ανοίξω το windows media player και βρω το αρχείο. Πώς μπορώ να ανοίγω απευθείας τα αρχεία όπως πριν?:cry:
Link to comment
Share on other sites

με τους ήχους κλήσης το έχω κάνει, με αρχεία στο ringtones, με το ξυπνητήρι είχα την ίδια απορία, και το δοκίμασα μόλις τώρα αλλά δεν εμφάνισε το mp3 στη λίστα...

και χθες μου έκανε άλλο κουφό, με είχε ζώνη ώρας ελσίνκι, επιλέγω Αθήνα,=>ok τίποτα, πάλι ελσίνκι, το ξανακάνω τα ίδια..βάζω άλλη χώρα, το καταχωρεί κανονικά και μετά "δέχθηκε" να καταχωρήσει την Αθήνα!! για "ελληνικό bug" μου μυρίζει και αυτό..!!!

edit: βρήκα αυτό, αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι ισχύει..

 

Εχεις δικιο δεν αναγνωριζει τους ηχους στα ξυπνητηρια...μπερδευτηκα.

Αυτο που λεει στο λινκ ισχυει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωσει οταν ανοιγουμε το κινητο να φορτωνει κατεφθειαν ενα πανελ?

 

Ναι, με το Xperia Tweak μπορεις να το κανεις αυτο. ;)

Στους xda υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...