Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά το πρόβλημα που έχω είναι μεταφέροντας τι μουσική μου από το pc στο xperia δεν μπορώ να βάλω εξώφυλλα στους φακέλους ενώ με το iphone έμπαιναν άμεσος από το itunes υπάρχει τρόπος να μπορώ να έχω και στο xperia τους φακέλους με φωτογραφία.

 

υπαρχει πιθανοτητα να γνωριζει καποιος πως μπορω να το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, ξέρει κανείς πως μπορείς να εγκαταστήσεις το NET Compact Framework όταν το κατεβάζεις απο την Microsoft!!!!!!!

Είναι ένα αρχείο που ονομάζεται NETCFSetupv35.exe και εάν το έχει κάνεις κανείς στο τηλέφωνό του!!!!!!!!

 

Συνδέεις το κινητό σου με τον υπολογιστή όπως όταν κάνεις synchronization (δηλαδή πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το Windows Mobile Device Center, ή το ActiveSync, και να συνδέσεις επιτυχώς pc και pda με επιλεγμένη μέθοδο ActiveSync στο xperia --> Ρυθμίσεις -> Συνδέσεις -> USB σε PC -> ActiveSync) και μετά αν τρέξεις το Compact Framework θα στο εγκαταστήσει μέσω του PC στο xperia.

Link to comment
Share on other sites

Χώνεις ό,τι ταινία έχεις μέσα, βάζεις και το CorePlayer και παίζουν τέλεια.

Στις ρυθμίσεις του CorePlayer πρέπει να βάλεις στην καρτέλα Video: QTv Display, quality High, smooth zoom 50%, dither NO, και στην καρτέλα QTv Display να έχεις επιλεγμένο (τσεκαρισμένο) το "TyTN II" driver mode. Οποιαδήποτε άλλη ρύθμιση κάνει τα video είτε να έχουν σπασίματα στην εικόνα, είτε να έχουν πολύ κατώτερη ποιότητα απεικόνισης.

 

καλα εισαι μεγαλος λεμε...!και κατι ακουσα κ για υποτιτλους..!επειδη εχω ενα προγραματακι στο pc..γινεται να γινει τπτ κ για το xperia:O?

εχουμε κ λεμε..t18s,t29,A2628,ga618,t65i,t290i,w800i,w960i,xperia και ...r380s...:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Εχω μια τελειως νουμπ ερωτηση.Εχω παρει το χιπεριον κ πιστευω οτι ειναι ελληνικον.Αλλα δεν εχει εναρξη κτλ κτλ αλλα μονο start κ γενικα ολα στα αγγλικα.Υποψιν το κουτι απεξω γραφει El,En κ εχει κ ελληνικα manuals κ εχει κ καρτα μνημης.Εχω διαβασει κατι για aekmap κ greek sms.Πρεπει να το κανω κ εγω;Μολις χτες εκανα οφισιαλ απντειτ στη ρομ ρ3

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Εχω μια τελειως νουμπ ερωτηση.Εχω παρει το χιπεριον κ πιστευω οτι ειναι ελληνικον.Αλλα δεν εχει εναρξη κτλ κτλ αλλα μονο start κ γενικα ολα στα αγγλικα.Υποψιν το κουτι απεξω γραφει El,En κ εχει κ ελληνικα manuals κ εχει κ καρτα μνημης.Εχω διαβασει κατι για aekmap κ greek sms.Πρεπει να το κανω κ εγω;Μολις χτες εκανα οφισιαλ απντειτ στη ρομ ρ3

απ'τη περιγραφή που δίνεις, έχεις αγγλικό μενού..!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα ανοιξει το wifi για αρκετη ωρα...

Εβλεπα βιντεο στο youtube, εμπαινα στο facebook και το msn μου, κτλ...

Μετα ειδα και ενα μισαωρο βιντεο...Γενικα, το χρησιμοποιουσα αρκετη ωρα...Δεν ξερω ποσο ακριβως...

 

Το θεμα ειναι οτι στο τελος, το τηλεφωνο ζεματαγε!!!:blink:

Απο πισω, δηλαδη, η μπαταρια.... Σε βαθμο που δεν μπορουσα να το κρατησω για πολυ ωρα στο χερι !!:blink:

Και ειδα οτι η Rom ειχε φτασει 78%...:wacko::blink:

Εκανα αμεσως cleanRam level3 και επεσε στο 50% που ειναι συνηθως...

 

Αλλα απο χθες ανησυχησα... Υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα?? Να καει, ξερω γω, ή γενικα να χαλασει??:worry:

Γιατι αν ειναι να παθω καμια ζημια, χιλιες φορες με official Rom και χαμηλοτερες επιδοσεις, παρα custom και να μου μεινει στο χερι...:X

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα ανοιξει το wifi για αρκετη ωρα...

Εβλεπα βιντεο στο youtube, εμπαινα στο facebook και το msn μου, κτλ...

Μετα ειδα και ενα μισαωρο βιντεο...Γενικα, το χρησιμοποιουσα αρκετη ωρα...Δεν ξερω ποσο ακριβως...

 

Το θεμα ειναι οτι στο τελος, το τηλεφωνο ζεματαγε!!!:blink:

Απο πισω, δηλαδη, η μπαταρια.... Σε βαθμο που δεν μπορουσα να το κρατησω για πολυ ωρα στο χερι !!:blink:

Και ειδα οτι η Rom ειχε φτασει 78%...:wacko::blink:

Εκανα αμεσως cleanRam level3 και επεσε στο 50% που ειναι συνηθως...

 

Αλλα απο χθες ανησυχησα... Υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα?? Να καει, ξερω γω, ή γενικα να χαλασει??:worry:

Γιατι αν ειναι να παθω καμια ζημια, χιλιες φορες με official Rom και χαμηλοτερες επιδοσεις, παρα custom και να μου μεινει στο χερι...:X

 

 

φιλος official εχω..κ μενα ζεματαει καποιες φορες..

εχουμε κ λεμε..t18s,t29,A2628,ga618,t65i,t290i,w800i,w960i,xperia και ...r380s...:D
Link to comment
Share on other sites

Έχω ελληνική ROM pctech4u 21109. την είχα περάσει μόνος μου πριν αρκετούς μήνες.

Πώς ελυσες εσύ αυτό το πρόβλημα?

 

Γι' αυτο σε ρωτησα γιατι το ιδιο ακριβως ειχα αντιμετωπισει και εγω με αυτη τη ΡΟΜ. Απλα δεν εχει φακελο απεσταλμενων...ειχα φαει το κεφαλι μου να βρω πού ειναι, μα δεν ειναι πουθενα... Το ελυσα...αλλάζοντας ΡΟΜ :p

 

Χθες ειχα ανοιξει το wifi για αρκετη ωρα...

Εβλεπα βιντεο στο youtube, εμπαινα στο facebook και το msn μου, κτλ...

Μετα ειδα και ενα μισαωρο βιντεο...Γενικα, το χρησιμοποιουσα αρκετη ωρα...Δεν ξερω ποσο ακριβως...

 

Το θεμα ειναι οτι στο τελος, το τηλεφωνο ζεματαγε!!!:blink:

Απο πισω, δηλαδη, η μπαταρια.... Σε βαθμο που δεν μπορουσα να το κρατησω για πολυ ωρα στο χερι !!:blink:

Και ειδα οτι η Rom ειχε φτασει 78%...:wacko::blink:

Εκανα αμεσως cleanRam level3 και επεσε στο 50% που ειναι συνηθως...

 

Αλλα απο χθες ανησυχησα... Υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα?? Να καει, ξερω γω, ή γενικα να χαλασει??:worry:

Γιατι αν ειναι να παθω καμια ζημια, χιλιες φορες με official Rom και χαμηλοτερες επιδοσεις, παρα custom και να μου μεινει στο χερι...:X

 

φιλος official εχω..κ μενα ζεματαει καποιες φορες..

 

Και εμενα ζεματαει πολυ συχνα. Και το χειροτερο ειναι οτι δε ζεματαει μονο η μπαταρια...αλλά πολλες φορες ζεματαει και το ακουστικο!!!:X

 

Ναι αγγλικο μενου εχει,οποτε δεν ειναι ελληνικο το τηλεφωνο;

 

Οχι δεν ειναι...Μπορεις να το κανεις ομως. Εσενα στο καταστημα που το πηρες σου ειπαν οτι ειναι ελληνικο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν παιζει ρολο αν ειναι official ή custom Rom...:worry:

 

Aπλα, διαβαζω και στους xda οτι τους χαλανε τα κινητα, καιγονται οι μπαταριες, με τις δοκιμες που κανουνε με τις Rom που φτιαχνουν, και λεω κατσε μη μου κανει κανενα αστειο και τρεχω μετα...:lol::lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο παιδι εδω μεσα(οχι αυτου του φορουμ) που μου ειπε οτι ειναι ελληνικο;Οποτε θα πρεπει να το φλασαρω;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν παιζει ρολο αν ειναι official ή custom Rom...:worry:

 

Aπλα, διαβαζω και στους xda οτι τους χαλανε τα κινητα, καιγονται οι μπαταριες, με τις δοκιμες που κανουνε με τις Rom που φτιαχνουν, και λεω κατσε μη μου κανει κανενα αστειο και τρεχω μετα...:lol::lol:

 

 

 

τα μεγαθηρια ετσι ειναι...θερμοαιμα..!ανεβαζουν θερμοκρασια..!:Dδν πιστευω να παθει τπτ παντως..

εχουμε κ λεμε..t18s,t29,A2628,ga618,t65i,t290i,w800i,w960i,xperia και ...r380s...:D
Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν παιζει ρολο αν ειναι official ή custom Rom...:worry:

 

Aπλα, διαβαζω και στους xda οτι τους χαλανε τα κινητα, καιγονται οι μπαταριες, με τις δοκιμες που κανουνε με τις Rom που φτιαχνουν, και λεω κατσε μη μου κανει κανενα αστειο και τρεχω μετα...:lol::lol:

 

σοβαρα; :blink: Να προσεχουμε δηλαδη!

 

Το πηρα απο παιδι εδω μεσα(οχι αυτου του φορουμ) που μου ειπε οτι ειναι ελληνικο;Οποτε θα πρεπει να το φλασαρω;

 

Ναι...Αν θελεις εχω ανεβασει στο φορουμ ενα θεμα με οδηγιες για τα ελληνικα (μονο τον εναν απο τους 2 τροπους προς το παρον) αλλά ειναι ευκολο αν θελεις να το κανεις. Επισης το εξωτερικο πληκτρολογιο δε θα γραφει ελληνικα ουτε με την ελληνικη ρομ, πρεπει να περασεις και το AEKmap ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα κοιταω τον οδηγο σου.Το aekmap που μπορω να το βρω;

 

Πριν λιγο καιρο ο soom τα ειπε πολυ καλα για το AEKmap :)

Οριστε:

 

Λοιπον....!

 

Πας εδω: -> http://ae.inc.ru/aekmapdownload.php

κατεβαζεις το **.cab αρχειο.

Το περνας στην καρτα μνημης και το τρεχεις απο το τηλεφωνο. Ετσι εγκαθιστας το προγραμμα.

Μετα πας εδω: -> http://ae.inc.ru/aekmaplayout.php

και βαζεις:

 

Language: Greek

Keyboard: Sony Ericsson Xperia X1

Activation: Free Mode Only

 

μετα κλικ στο Filter.

 

Διαλεγεις ποιο layout θελεις. Δοκιμαζεις και βρισκεις ποιο θελεις εσυ.

Πολλοι εχουμε το Greek SMS 160, Sony Ericsson X1

Ετσι γραφεις sms με 160 χαρακτηρες που μερικα layouts δεν το κανουν. Ειναι μονο κεφαλαια και δεν εχει τονους. Αλλα μονο ετσι γραφεις 160 χαρακτηρες με ενα sms(τουλαχιστον ετσι ξερω).

 

Το κατεβαζεις το layout και το βαζεις μεσα στον φακελο που εχεις εγκαταστησει το Aekmap.

 

Μετα πας στις ρυθμισεις του Aekmap και επιλεγεις τα εξης που θα δεις στο ποστ μου εδω:

-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2807341#post2807341

 

εχω βαλει και φωτογραφιες για καλυτερη κατανοηση.

 

Και μετα τελος! Γραφεις κανονικα ελληνικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θενκ γιου Νεφελη

τωρα που το βλεπω(το εκανα κομπλε) μου φαινεται πολυ πιο αργη η ελληνικη οφισιαλ απο την αγγλικη που χα πριν.

Κ τωρα που αρχισα να μπαινω στο πνευμα ποια πειραγμενη εκδοση προτεινετε ως σταθερη+γρηγορη+εμφανεις αλλαγες απο την οφισιαλ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

θενκ γιου Νεφελη

τωρα που το βλεπω(το εκανα κομπλε) μου φαινεται πολυ πιο αργη η ελληνικη οφισιαλ απο την αγγλικη που χα πριν.

Κ τωρα που αρχισα να μπαινω στο πνευμα ποια πειραγμενη εκδοση προτεινετε ως σταθερη+γρηγορη+εμφανεις αλλαγες απο την οφισιαλ;

 

Καλα, εμφανεις αλλαγές από την οφισιαλ εχουν ολες!

Εγω θα σου προτεινω την Touch X Ultimate 10.0...

Αλλά ειναι προσωπική άποψη. Υπαρχουν και άλλες, υπαρχει η Touch-IT και η Valkyrie που θεωρουνται αξιολογες...Η Valkyrie ειναι με Windows Mobile 6.5 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι πολυ περιεργο συνεβη...

Συνεδεσα το κινητο με τον υπολογιστη κανονικα και ολα μια χαρα. Μονο που αρχισε και κατεβαζε κατι. Δεν ξερω τι. 29ΜΒ κατεβασε μεχρι που το εβγαλα. Μεσω του υπολογιστη. Το ειδα απο το SPBWirellessMonitor... Γιατι? Δεν του εχω κανει κατι..... Μονο του, στα καλα καθουμενα!!:lol::p:happy::blink::confused::wacko::ninja:

Link to comment
Share on other sites

soom περιεργο αυτό!! λες να σε χακεψαν?? :P

 

να ρωτησο καπια πραματα που θελω και ολο ξεχναω..

 

1) Τελικά υπαρχει καμια λυσει να μας βγαινει η φοτο πιο μεγαλη οταν μας καλούνε απο το Resco??μια κουτσουλια βγαινει..και το έχω επιλεγμένο να βγαζει Full screen οταν με καλούνε!

 

2) Πως βάζω συντομευσεις δικιες μου στο στο σταρτ μενου?? εκει που ειναι ο ΙΕ, phone,today κλπ..ειχα διαβασει παλια καποιος εβαλε συντομευση κατευθειαν για send sms με τη μια!

 

3) Ο σπαστικος αυτος Ήχος οταν κλεινει το κιν απο μια κλισει που κανει 'του του του' πώς βγαινει? νομίζω soom εσυ το είχες βγάλει ??

 

4) Μπορούμε να βάλουμε Welcome Sound δικό μας οταν ξεκινάνε τα win ??? αυτά προς το παρών σορυ αν κούρασα... πρεπει να μου διέφυγαν 2-3 ακομα αλλα αυτά ειναι τα κυριότερα που τα ειχα απορια. ;)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι πολυ περιεργο συνεβη...

Συνεδεσα το κινητο με τον υπολογιστη κανονικα και ολα μια χαρα. Μονο που αρχισε και κατεβαζε κατι. Δεν ξερω τι. 29ΜΒ κατεβασε μεχρι που το εβγαλα. Μεσω του υπολογιστη. Το ειδα απο το SPBWirellessMonitor... Γιατι? Δεν του εχω κανει κατι..... Μονο του, στα καλα καθουμενα!!:lol::p:happy::blink::confused::wacko::ninja:

 

Φακ! Δεν ειν καλο αυτο!!

 

soom περιεργο αυτό!! λες να σε χακεψαν?? :P

 

να ρωτησο καπια πραματα που θελω και ολο ξεχναω..

 

1) Τελικά υπαρχει καμια λυσει να μας βγαινει η φοτο πιο μεγαλη οταν μας καλούνε απο το Resco??μια κουτσουλια βγαινει..και το έχω επιλεγμένο να βγαζει Full screen οταν με καλούνε!

 

2) Πως βάζω συντομευσεις δικιες μου στο στο σταρτ μενου?? εκει που ειναι ο ΙΕ, phone,today κλπ..ειχα διαβασει παλια καποιος εβαλε συντομευση κατευθειαν για send sms με τη μια!

 

3) Ο σπαστικος αυτος Ήχος οταν κλεινει το κιν απο μια κλισει που κανει 'του του του' πώς βγαινει? νομίζω soom εσυ το είχες βγάλει ??

 

4) Μπορούμε να βάλουμε Welcome Sound δικό μας οταν ξεκινάνε τα win ??? αυτά προς το παρών σορυ αν κούρασα... πρεπει να μου διέφυγαν 2-3 ακομα αλλα αυτά ειναι τα κυριότερα που τα ειχα απορια. ;)

 

1)Για το ρεσκο αν βρεις λυση πες μου κι εμενα, δεν ειχα βγαλει ακρη...

2)To ειχε πει ο ViEL παλιοτερα και το παραθετω:

δημιουργια new sms shortcut!

 

Ανοιξτε το notepad στο PC σας και γραψτε:

 

20#"\Windows\tmail.exe" -service "SMS" -to "" -body ""

 

σωστε το σαν "SMS.lnk" και καντε το copy στο τηλεφωνο "\windows\start menu"

 

3)o ViEL και εδώ! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2794115#post2794115, post #4238

 

4)σιγουρα θα γινεται, καποιο αρχειο θα ειναι που πρεπει να αλλαχτει στα Windows ή στη Registry...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφεροντε

Valkyrie XPERIO

NON Manila Edition

 

Change log for v2.3 XPERIO

- new build 23004

- fixes video issue

- see post 1

NOTE: it does not include the CClock

DOWNLOAD v2.2 XPERIO

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512050

Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφεροντε

Valkyrie XPERIO

NON Manila Edition

 

Change log for v2.3 XPERIO

- new build 23004

- fixes video issue

- see post 1

NOTE: it does not include the CClock

DOWNLOAD v2.2 XPERIO

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=512050

 

ομορφη ειναι, λεω να τη δοκιμασω :)

 

EDIT: Την εχω βαλει εδω και 2,5 ωρες και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη...Ιδου και οι αιτιες:

Με το που τελειωσε το φλασαρισμα, εκανα hard reset κλπ, το κιν ανοιξε, εδειξε το λογοτυπο της σονυ και μετα...ψοφησε!!!

Το ξανανοιγω 3 φορες, τα ιδια. Τι να κανω? Ξαναφλασαρα τη ρομ! Αυτη τη φορα ολα οκ αν και εκανε ωρα να φορτωσει...

Ολα καλα, απο εμφανιση η ΡΟΜ πεταει! Και απο ταχυτητα μια χαρα εκτος απο την αλλαγη Portrait-Landscape που κανει ωρες!

Αποφασιζω να επαναφερω το Backup μου απο το Sprite Backup και σε καποια φαση κολλησε δεν κουνιοταν τιποτα δεν αντιδρουσε...

Κανω soft reset και εμφανιζεται μια οθονη η οποια εγραφε the device was unable to boot...επειδη δεν εγινε σωστος τερματισμος ή απο καποια αναξιοπιστη εφαρμογη που δεν εγκατασταθηκε σωστα και ελεγε να πατησω το πανω κουμπι εντασης για να κανω hard reset ή οποιοδηποτε αλλο κουμπι για ακυρωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΟΚ! Αρκετα πολυλογησα...εκανα hard reset και ολα εξαρχης και τωρα εχει κολλησει σε μια επανεκκινηση...η οθονη ειναι φωτισμενη και μαυρη εδω και 5' :(:(:( ...επισης η μπαταρια ΚΑΙΕΙ τρομερα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι πολυ νεως διστιχος :Ρ

 

πως θα δω youtube stickam kai justin tv απο το xperia

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

ομορφη ειναι, λεω να τη δοκιμασω :)

 

EDIT: Την εχω βαλει εδω και 2,5 ωρες και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενη...Ιδου και οι αιτιες:

Με το που τελειωσε το φλασαρισμα, εκανα hard reset κλπ, το κιν ανοιξε, εδειξε το λογοτυπο της σονυ και μετα...ψοφησε!!!

Το ξανανοιγω 3 φορες, τα ιδια. Τι να κανω? Ξαναφλασαρα τη ρομ! Αυτη τη φορα ολα οκ αν και εκανε ωρα να φορτωσει...

Ολα καλα, απο εμφανιση η ΡΟΜ πεταει! Και απο ταχυτητα μια χαρα εκτος απο την αλλαγη Portrait-Landscape που κανει ωρες!

Αποφασιζω να επαναφερω το Backup μου απο το Sprite Backup και σε καποια φαση κολλησε δεν κουνιοταν τιποτα δεν αντιδρουσε...

Κανω soft reset και εμφανιζεται μια οθονη η οποια εγραφε the device was unable to boot...επειδη δεν εγινε σωστος τερματισμος ή απο καποια αναξιοπιστη εφαρμογη που δεν εγκατασταθηκε σωστα και ελεγε να πατησω το πανω κουμπι εντασης για να κανω hard reset ή οποιοδηποτε αλλο κουμπι για ακυρωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΟΚ! Αρκετα πολυλογησα...εκανα hard reset και ολα εξαρχης και τωρα εχει κολλησει σε μια επανεκκινηση...η οθονη ειναι φωτισμενη και μαυρη εδω και 5' :(:(:( ...επισης η μπαταρια ΚΑΙΕΙ τρομερα!

σορυ που σε εβαλα στον κοπο να την βαλεις, και εγω την εβαλα και επαθα τα ιδια και την εβγαλα παλει :mad:

Link to comment
Share on other sites

wildgirl

Φλασαρε μια αλλη ρομ... Μια official. Και πες αν εφτιαξε. Αν δεν ανταποκρινεται τιποτα, ετσι θα φτιαξει λογικα...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...