Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

R3A GENERIC GR is out on seus and emma
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! στην βοοτ οθονη μου εμφανιζει:

KOVS110

SPL-0.72. oliNex

MicroP1-787

MicroP2-707

 

εχω την αγγλικη R2AA010

 

οταν παω να δω αν υπαρχει update με το SEUS μενει στις οδηγιες που μου λεει πως να συνδεσω το κιν!

μηπως δεν ειναι η αυθεντικη rom αυτη που εχω?

ειχα κανει πιο παλια hard spl για να περασω μια custom rom! αλλα μετα εβαλα αυτην που γραφω καθως την ειδα σαν αυθεντικη?

 

μπορει καποιος να με βοηθησει? ευχαριστω!

 

APP_SW_X1i_O2_UK_CDF1215-3293_KOV_R2AA012

αυτη ειναι η νεα αγγλικη rom?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχοντας κάνει hard spl στη συσκευή σου πλέον δεν φοράει το επίσημο SPL δηλαδή η συσκευή σου είναι ξεκλειδωμένη και γιαυτό δεν μπορεί να σου κάνει το επίσημο update.

 

Εκτός από την επίσημη ROM πρέπει να επαναφέρεις και το επίσημο SPL. Υπάρχει αναφορά για αυτό εκεί που βρήκες τις οδηγίες και για το hard spl... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431218

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα ,ΝΕΟΣ,μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε πως μπορω να αλλαξω την γλωσσα του τηλ.απο αγγλικα σε ελληνικα;(των windows εννοω ).ευχαριστω για τις τυχον απαντησεις
Link to comment
Share on other sites

1. Πως διαγράφω ένα εγκαταστημένο πρόγραμμα?

Δεν φαίνονται όλα στο κατάργηση προγραμμάτων.

πχ. εγκατέστησα το Destinator για να το δοκιμάσω και δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω.

2. Μπορεί κανείς να μου πεί πως βάζω όλες τις εργασίες (tasks) να φαίνονται στο SPB Mobile Shell v3.0?

3. Δεν μπορώ να κάνω Hard reset. Κάνω το πάτημα των πλήκτων (2 κουμπια κατω απο την οθονη και το κουμπι που ανοιγει και κλεινει η συσκευη) και μου ανοίγει η συσκευή. όταν χρησιμοποιώ το reset button δεν κάνει τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

1. Πως διαγράφω ένα εγκαταστημένο πρόγραμμα?

Δεν φαίνονται όλα στο κατάργηση προγραμμάτων.

πχ. εγκατέστησα το Destinator για να το δοκιμάσω και δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω.

2. Μπορεί κανείς να μου πεί πως βάζω όλες τις εργασίες (tasks) να φαίνονται στο SPB Mobile Shell v3.0?

3. Δεν μπορώ να κάνω Hard reset. Κάνω το πάτημα των πλήκτων (2 κουμπια κατω απο την οθονη και το κουμπι που ανοιγει και κλεινει η συσκευη) και μου ανοίγει η συσκευή. όταν χρησιμοποιώ το reset button δεν κάνει τίποτε.

 

Καλησπερα τι κανει το SDK certs

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα τι κανει το SDK certs

 

SDK Cert is a certificate used by the developers or programmers to sign the file/s you're using to make it/them eligible to be installed on the device. It's just like a consent from the developers for their OEM softwares to their users. To make the device accepts the file/s, the SDKCert have to be installed on the device for key matching purposes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν τρέξεις το SonyEricsson Update Service θα σου εγκαταστήσει το R3AA007.

 

Κάποιος που έβαλε την γερμανική έκδοση λέει ότι δεν εγκαταστήθηκαν τα έξτρα που περιμέναμε (νέα πάνελς, νέα φωτογραφική, νέο πληκτρολόγιο) οπότε κι εγώ θα περιμένω να κάνει κάποιος άλλος την δοκιμή του R3AA του ελληνικού, και να μας πει αν είναι καλή και πλήρης η έκδοση, ή αν είναι ένα σφάλμα του νέου update service και κατεβάζει beta έκδοση του R3A.

 

http://img15.imageshack.us/img15/3034/ser3aa007gr.th.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν τρέξεις το SonyEricsson Update Service θα σου εγκαταστήσει το R3AA007.

 

Κάποιος που έβαλε την γερμανική έκδοση λέει ότι δεν εγκαταστήθηκαν τα έξτρα που περιμέναμε (νέα πάνελς, νέα φωτογραφική, νέο πληκτρολόγιο) οπότε κι εγώ θα περιμένω να κάνει κάποιος άλλος την δοκιμή του R3AA του ελληνικού, και να μας πει αν είναι καλή και πλήρης η έκδοση, ή αν είναι ένα σφάλμα του νέου update service και κατεβάζει beta έκδοση του R3A.

 

http://img15.imageshack.us/img15/3034/ser3aa007gr.th.png

τωρα τη δοκιμαζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Πως διαγράφω ένα εγκαταστημένο πρόγραμμα?

Δεν φαίνονται όλα στο κατάργηση προγραμμάτων.

πχ. εγκατέστησα το Destinator για να το δοκιμάσω και δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω.

Το Destinator συγκεκριμενα δε νομιζω να το εγκατεστησες...μαλλον το ετρεξες απο το φακελο του. Σωστα; Γι' αυτο δε σ'το βγαζει στα εγκατεστημενα...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τιποτα καινουργιο.δε καταλαβα διαφορα...

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Πληροφορίες Συσκευής και πες μου τι εκδόσεις λέει. Στο R2AA0012 είχαμε:

Έκδοση ROM 1.03.926.12

Ημερομηνία ROM 02/18/09

Έκδοση Ραδιοεπικοινωνίας 1.10.25.18

Έκδοση πρωτοκόλου 52.56.25.29U

Έκδοση Επεκ. Π 1.0.62348.11697

και στην καρτέλα Πληροφορίες Πελάτη:

Αναγ. Λογισμικού: 1223-0913

Έκδοση λογισμικού: R2AA012

Αναγ. προσαρμογής: 1223-1936

Έκδοση προσαρμογής: R1A

Παραλλαγή GENERIC_GR

Έκδοση περιεχομένου: PA10

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση ROM 1.03.926.12

Ημερομηνία ROM 02/18/09

Έκδοση Ραδιοεπικοινωνίας 1.10.25.18

Έκδοση πρωτοκόλου 52.56.25.29U

Έκδοση Επεκ. Π 1.0.62348.11697

και στην καρτέλα Πληροφορίες Πελάτη:

Αναγ. Λογισμικού: 1223-0913

Έκδοση λογισμικού: R2AA012

Αναγ. προσαρμογής: 1223-1936

Έκδοση προσαρμογής: R1A

Παραλλαγή GENERIC_GR

Έκδοση περιεχομένου: PA10

Έκδοση ROM 1.05.926.7

Ημερομηνία ROM 03/24/09

Έκδοση Ραδιοεπικοινωνίας 1.14.25.55

Έκδοση πρωτοκόλου 52.65.25.34U

Έκδοση Επεκ. Π 1.0.11809.10433

και στην καρτέλα Πληροφορίες Πελάτη:

Αναγ. Λογισμικού: 1223-0913

Έκδοση λογισμικού: R3AA007

Αναγ. προσαρμογής: 1223-1936

Έκδοση προσαρμογής: R3A

Παραλλαγή GENERIC_GR

Έκδοση περιεχομένου: PA10

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να βγει πιο ανανεωμένη έκδοση που να περιλαμβάνει και τα εξτρα? Το μόνο στανταρ είναι ότι την έβαλα εχτές ο μεσημεράκι και απο τότε έχω δει βελτίωση στο σήμ...πιάνει πολύ καλυτερα...με την παλια μερικές φορές δυσκολευόμουν να παρω τηλ...και ατο γινοταν συχνα σχεδον σε κάθε τηλέφωνο...με την καινο΄ργια εχωπαρει αρκετά και δεν έφαγε σκάλωμα σε κανένα...
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το xperia τελευταια που πιστευα οτι ηταν λογισμικο αλλα μετα παλι την αναβαθμιση με την τελ ρομ το κανει...δε λειτουργουν τα κουμπια της εντασης τα πλαινα.πχ χθες βραδυ ξαφνικα λειτουργησαν κ σημερα παλι δε λειτουργουν..εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια με την βιντεοκληση που ειχα αναφερει και παλαιοτερα...!

 

Δεν μπορω να κανω βιντεοκληση. Παρολο που εχω την οφφισιαλ ρομ Ρ20Α, δεν μπορω. Και με ανθρωπους που σιγουρα εχουν 3Γ συσκευες (βλ.ΝΟΚΙΑ 5800, Σαμσουνγκ Πιξον) οι οποιοι εχουν ενεργοποιημενο 3Γ, εχουμε και οι 2 καλυψη 3Γ...

 

Καποια λυση??

 

Και τελικα η νεα ΡΟΜ Ρ3Α ειανι ΒΕΤΑ η κανονικη? Εχει την νεα καμερα που λενε με αυτοφοκους και τζεοταγκινγκ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, αλλάξαμε θέση στο forum;

Απομακρυνθήκαμε αρκετά από τους υπόλοιπους.

 

Σχετικά με την νέα Rom, έχω πλέον τις ελπίδες μου πως το Xtrakt και το νέο Growing panel θα βγουν ως έξτρα στο site της SE όπως δηλαδή το Slideshow Panel ή το Evernote panel, αλλά η κάμερα και το keyboard λογικά είναι (ή θα είναι) μέρος της rom. Σίγουρα δεν υπάρχουν στην R3AA007 που βάλατε (όσοι το δοκιμάσατε);

 

Η εναλλαγή μεταξύ panels γίνεται πιο γρήγορα με την νέα rom;

Link to comment
Share on other sites

εχω εχω αγγλικη ρομ παω να κανω το update αλλα ενω το κινητο εχει βγαλει τις εγχρωμες γραμμες και εχω συνδεσει το usb το setup δεν προχωραει στο επομενο βημα

 

sorry τωρα διαβασα οτι δεν εχει βγει ακομη :(

Link to comment
Share on other sites

Στα μεταχειρισμένα ψάξε. Εδώ ή σε άλλα forums. Επειδή είναι SonyEricsson το πήραν πολλοί. Επειδή είναι όμως Windows Mobile, το μετάνοιωσαν πολλοί. Εγώ έτσι βρήκα το δικό μου για 290 ευρώ και μου έδωσε και την απόδειξη αγοράς αυτός που μου το πούλησε.
Link to comment
Share on other sites

Στα μεταχειρισμένα ψάξε. Εδώ ή σε άλλα forums.

 

Καλησπερα! πως ακριβος μπορω απο εδω να βαλω οτι πουλαω ενα κιν? που παω? ευχαριστω και sorry για την ασχετη ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...