Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Να το βάλεις, καλό είναι να υπάρχει.

 

Δεν βαραίνει τη συσκευή γιατί δεν πρόκειται για κάποια εφαρμογή που τρέχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και παλι απο το μακρινο Πακισταν,

 

Το GPStest το δοκιμασα,βρηκε καποιους δορυφορους αλλα θα περιμενω να ερθω Ελλάδα για να δοκιμασω το destinator γιατι χαρτη για Πακισταν δε βρισκω.

 

Με το slideshow panel ξερει κανεις πως δουλευει?Πως διαβαζει εικονες?

Google maps μπορω να κατεβασω απο το ιντερνετ και να τους περασω στο Χ1 ή πρεπει να συνδεθω απο το κινητο?

thanks

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει την Ελληνικη ROM

Πως ενεργοποιω τα ελληνικα στο συρομενο πληκτρολογιο?

 

δεν μπορω να το βρω με τιποτα!!

 

και δεν θα το βρεις...για να γράψεις με το συρόμενο πληκτρολόγιο πρέπει να περάσεις το ΑΕΚΜap...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

μήπως του βρίσκεται κανενός το musicid για vga (xperia) γιατί το έχουν αποσύρει απο τα διάφορα "forum"....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

μήπως του βρίσκεται κανενός το musicid για vga (xperia) γιατί το έχουν αποσύρει απο τα διάφορα "forum"....

 

email exoume?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

email exoume?

 

 

Ευχαριστώ πολύ...μολις μου το έστειλαν...:D

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Ήχοι & Ειδοποιήσεις (στο 1ο tab) -> Συμβ: Τηλέφωνο: Αναπάντητη κλήση (στο 2ο tab "Ειδοποιήσεις") -> Παλ. Φωτ. για: "Χωρίς όριο"

 

Φυσικά το Παλ. Φωτ. για, πρέπει να είναι τσεκαρισμένο.

Καλησπερα σε ολους

Εχω την αγγλικη official rom 1.03.931.10 R2AA010 αλλα στα

settings--sounds and notifications δε μπορω να βρω τις ρυθμισεις για να

παραμενουν τα led αναμενα μετα απο αναπ. κληση:confused:

Κανω κατι λαθος;

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους xperiancers!

Ξερει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε το ΕΛΛΗΝΙΚΟ πληκτρολόγιο από HTC (Diamond ή Touch HD) με σκοπό να γράφουμε ελληνικά SMS με 160 χαρακτήρες, χωρίς να ανοίξουμε το πληκτρολόγιο;

Καλό το AEKmap αλλά θες 2 χέρια ρε παιδί μου! Έκανα κάποιες απόπειρες με πράγματα από το xda-dev αλλά τη μια δεν έγραφε 160 χαρακτήρες, την αλλη δε μου εμφάνιζε καν τα πληκτρολόγια της HTC.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους xperiancers!

Ξερει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε το ΕΛΛΗΝΙΚΟ πληκτρολόγιο από HTC (Diamond ή Touch HD) με σκοπό να γράφουμε ελληνικά SMS με 160 χαρακτήρες, χωρίς να ανοίξουμε το πληκτρολόγιο;

Καλό το AEKmap αλλά θες 2 χέρια ρε παιδί μου! Έκανα κάποιες απόπειρες με πράγματα από το xda-dev αλλά τη μια δεν έγραφε 160 χαρακτήρες, την αλλη δε μου εμφάνιζε καν τα πληκτρολόγια της HTC.

 

Δες εδω και θα εισαι οκ Pocket CM keyboard αυτο με εχει βολεψει και FingerKeyboard 2.0

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5652

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14924

και μην ξεχασεις το sipchange το οποιο σου επιτρεπει να εχεις επιλεγμενο συνεχεια το αναλογο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους xperiancers!

Ξερει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε το ΕΛΛΗΝΙΚΟ πληκτρολόγιο από HTC (Diamond ή Touch HD) με σκοπό να γράφουμε ελληνικά SMS με 160 χαρακτήρες, χωρίς να ανοίξουμε το πληκτρολόγιο;

Καλό το AEKmap αλλά θες 2 χέρια ρε παιδί μου! Έκανα κάποιες απόπειρες με πράγματα από το xda-dev αλλά τη μια δεν έγραφε 160 χαρακτήρες, την αλλη δε μου εμφάνιζε καν τα πληκτρολόγια της HTC.

 

ουτε εγω εχω καταφερει να γραψω ελληνικα στο on-screen πληκτρολογιο με 160 χαρακτηρες, παρολο που εγκατεστησα οσα αναφερθηκαν εδω μεσα... Στο xda εβγαλαν ενα πληκτρολογιο (μαζι με μια ROM Touch-IT) που εχει και ελληνικα αλλά οι χαρακτηρες ειναι βαλμενοι αλλιως στα πληκτρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω καταφερει να γραψω ελληνικα στο on-screen πληκτρολογιο με 160 χαρακτηρες, παρολο που εγκατεστησα οσα αναφερθηκαν εδω μεσα... Στο xda εβγαλαν ενα πληκτρολογιο (μαζι με μια ROM Touch-IT) που εχει και ελληνικα αλλά οι χαρακτηρες ειναι βαλμενοι αλλιως στα πληκτρα.

160 χαρακτηρες μπορεις να γραψεις μονο με κεφαλαια γραμματα τουλαχιστον για το Pocket CM keyboard.Αλλα εαν δεν σου εμφανιζει καθολου ελληνικα δοκιμασε μια start/settings/regional settings/region επελεγεις greek ετσι θα σου εμφανισει τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Με spb wireless monitor βλεπω ποσα ΜΒ εχω κατεβασει?

 

Αλλα αυτο μετραει και απο WiFi αλλα και οταν ειναι συνδεδεμενο με το καλωδιο στον υπολογιστη και περνει απο εκει το internet, σωστα?

 

Και επισης, γιατι το εχω απορια, και μην με φατε, αλλα οταν ειμαι στην today, απλα, και πατησω το κουμπακι πανω πανω δεξια δεξια που εχει και ενα ποσοστο, ειναι το ποσοστο της χρησιμοποιουμενης ram???:X:X

 

Και επισης ενα θεματακι που εχω με το TCPMP...

Υποτιτλους παιζει με το tcmp και πρεπει να κανεις τα ακολουθα

 

1. βαλε την εκδοση 0.72 (αν δεν κανω λαθος)

2. βαλε τα αρχεια για τους υποτιλους εκει που το εκανες εγκατασταση

http://sourceforge.net/projects/tcpmpsubssubtit/

3. πηγαινε στη σελιδα των υποτιλων του tcmp και πατα enable (ακομα κι αν ειναι, ξετικαρε και ξανατικαρε)

4. Αν δεν βλεπεις, αλλαξε τον video driver σε κατι αλλο απο τα settings του tcmp (GDI νομιζω)

 

εκανα αυτα που λεει αλλα αφου κανω copy+paste τα περιεχομενα αρχεια απο τον φακελο WM6.1 που κατεβαζω απο το παραπανω λινκ μετα δεν ανοιγει ο Core Player. Πριν το copy+paste δουλευει και ανοιγει αρχειο ταινιας, χωρις υποτιτλους... Καποιος που να το εχει καταφερει αν μπορει να δωσει μαι βοηθειουλα?....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με spb wireless monitor βλεπω ποσα ΜΒ εχω κατεβασει?

 

Αλλα αυτο μετραει και απο WiFi αλλα και οταν ειναι συνδεδεμενο με το καλωδιο στον υπολογιστη και περνει απο εκει το internet, σωστα?

 

Να το βάλεις, κάνει αυτά που θες!

 

160 χαρακτηρες μπορεις να γραψεις μονο με κεφαλαια γραμματα τουλαχιστον για το Pocket CM keyboard.

 

Πλέον και με το κατά πολύ καλύτερο FingerKeyboard v2.1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω!!!!

Μπορεί κανείς να μου πεί πως βάζω όλες τις εργασίες (tasks) να φαίνονται στο SPB Mobile Shell v3.0?

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτηρες μπορεις να γραψεις μονο με κεφαλαια γραμματα τουλαχιστον για το Pocket CM keyboard.Αλλα εαν δεν σου εμφανιζει καθολου ελληνικα δοκιμασε μια start/settings/regional settings/region επελεγεις greek ετσι θα σου εμφανισει τα ελληνικα.

 

Σε ευχαριστω, αλλα νομιζω αυτο το keyboard δεν ειναι phone pad style ε? Ειναι full qwerty?

 

Και επισης, γιατι το εχω απορια, και μην με φατε, αλλα οταν ειμαι στην today, απλα, και πατησω το κουμπακι πανω πανω δεξια δεξια που εχει και ενα ποσοστο, ειναι το ποσοστο της χρησιμοποιουμενης ram???:X:X

 

ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΡΩΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! ...αστειευομαι :p

Την ιδια απορια εχω κ εγω! ...Φατε μας! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΡΩΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! ...αστειευομαι :p

Την ιδια απορια εχω κ εγω! ...Φατε μας! :happy:

 

χαχαχαχαχχα! Τρομαξα!!!! Ψαρωσα στην αρχη.. και λεω: «Οχι ρε γμτ, μα**κια ειπα παλι... :(:cry:»

Για πειτε μας λοιπον...!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω και εγω κάτι...έβαλα το εορτολόγιο από το turboirc και ενώ φαίνεται ότι λειτουργεί κανονικά στο today screen αν και ειναι τελευταίο μου κοβει γραμμές και δεν εμφανίζονται όλες οι πληροφορίες.Σαν να εχει κάποιον περιορισμό στις γραμμές.

Έχετε κάτι υπόψην σας?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Οταν τραβαμε video με το xperia μπορουμε να κανουμε zoom ;;;

 

Δε νομίζω. Εμενα τουλάχιστον το δικό μου δεν κάνει....

Link to comment
Share on other sites

primero σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου. Όντως το PCM keyboard απλά κάνει τη δουλειά του πολύ καλά! Απλά θα προτιμούσα και ένα πληκτρολόγιο διαστάσεων keypad (multitap όπως στα συμβατικά κινητά) για λειτουργία με ένα χέρι.

Παρ'όλα αυτά σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Έχει κανείς υπόψη αν έχουμε καμία εξελιξη στο θέμα mouse cursor στο xperia;

Υπάρχει το VirtuaMouse one-hand που στην τελευταία έκδοση υποστηρίζει και το optical κομματι του joystick, όχι μονο το d-pad όπως η προηγούμενη.Δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμη στο "μαγαζί"!

Link to comment
Share on other sites

Για τον οπερα που λες:

Version: 9.5

Build: 2141

Platform: Windows Mobile

 

Οταν λες δεν μπορεις να γραψεις?

 

 

Thanx, περασα το επομενο build και οταν ανοιγω το πληκτρολογιο, γραφω δυο γραμματα και παει αυτοματα στο full screen, και χανεται το url, μονο απο το εικονικο πληκτρολογιο μ αφηνει να γραψω.. Θα δοκιμασω και το build που μου λες, γιατι δοκιμασα μονο καποια μικροτερα κ ειχα παλι το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σεολους.

Παιδια εχω προβλημα με το activesync.

Δεν μπορω να συγχρωνισω...

Υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...