Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πέρασα το No Data και εκανα τα Enable->Toggle,τώρα δε μπορεί κατεβάσει μόνο του μέσω GPRS?Αυτό ήθελε μόνο?

 

Ναι... με αυτό είσαι ασφαλής! ;)

 

(Με τα panel δεν έχω ασχοληθεί και δεν μπορώ να σε βοηθήσω)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι απο μένα,

1.Κατέβασα το detinator 7 (με πολύ κόπο πάντα) το πέρασα στο Χ1 ομως δε βρίσκει δορυφόρους.Ισως φταίει και το Πακιστάν.Ένας φίλος εδώ που έχει κινητό με GPS δε βρίσκει ούτε αυτός μου είπε.

 

Υπάρχουν χάρτες του Pakistan για το destinator;

Μπες στο QuickGPS και κάνε λήψη δεδομένων. Θα μπορέσει να συνδεθεί 100 φορές πιο γρήγορα στο GPS αν το κάνεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει παρακαλω καποιος φιλος με εργοστασιακη rom να μπει στον opera, να παει "help" και "aboout opera", ωστε να μου πει ποιο "build" (ειναι αυτο κατω απ το verson") εχει ο στανταρ opera του Χ1?? Δοκιμασα να κανω upgrade και εχω τωρα ενα bug μολις ανοιγω το hardware πληκτρολογιο, μου γινεται αυτοματα ο οπερα fullscreen και δε μπορω να γραψω,, Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει παρακαλω καποιος φιλος με εργοστασιακη rom να μπει στον opera, να παει "help" και "aboout opera", ωστε να μου πει ποιο "build" (ειναι αυτο κατω απ το verson") εχει ο στανταρ opera του Χ1?? Δοκιμασα να κανω upgrade και εχω τωρα ενα bug μολις ανοιγω το hardware πληκτρολογιο, μου γινεται αυτοματα ο οπερα fullscreen και δε μπορω να γραψω,, Ευχαριστω!

 

Εχω ακομα οfficial ρομ.. :

Software Version: R1AA017

Customization Version: R15A

---------«-------- Variant: Generic_UK

 

Για τον οπερα που λες:

Version: 9.5

Build: 2141

Platform: Windows Mobile

 

Οταν λες δεν μπορεις να γραψεις?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα,πέρασα σήμερα το growing panel αλλά μου βγάζει λευκή οθόνη.Τι μπορεί να φταίει?

Πρέπει να περάσεις πρώτα αυτό: Flash Lite

Γουάτς ρονγκ γουίθ γιού πίπολ; Χάλασε το alt+shift στο πληκτρολόγιο και γράφετε σε νέα γλώσσα που ονομάσατε γκρίκλις;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

επειδη πηρε το κινητο ενας φιλος μου και δεν εχει ελληνικο μενου μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως θα χρειαστω για να βαλω την ελληνικη ROM..

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα οfficial ρομ.. :

Software Version: R1AA017

Customization Version: R15A

---------«-------- Variant: Generic_UK

 

Για τον οπερα που λες:

Version: 9.5

Build: 2141

Platform: Windows Mobile

 

Οταν λες δεν μπορεις να γραψεις?

 

Καλησπερα πωs μπορω τα led να αναβουν επ αοριστον οταν εχω μια αναπαντητη αντι για 5λεπτο που ειναι εχω την Ελλην rom δεν μπορεσα οπωs αναφερθηκατε ποιο πισο απο τουs ηχουs και ειδοποιησειs ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πωs μπορω τα led να αναβουν επ αοριστον οταν εχω μια αναπαντητη αντι για 5λεπτο που ειναι εχω την Ελλην rom δεν μπορεσα οπωs αναφερθηκατε ποιο πισο απο τουs ηχουs και ειδοποιησειs ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις -> Ήχοι & Ειδοποιήσεις (στο 1ο tab) -> Συμβ: Τηλέφωνο: Αναπάντητη κλήση (στο 2ο tab "Ειδοποιήσεις") -> Παλ. Φωτ. για: "Χωρίς όριο"

 

Φυσικά το Παλ. Φωτ. για, πρέπει να είναι τσεκαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ!!!!:w00t::up::yahoo:

 

Εγινε και η πρωτη μου αναβαθμιση! Μεσω SEUS βεβαια, πιο απλα πραγματα, απλα συνεδεσα το τηλεφωνο στον Υπολογιστη και τα εκανε αυτοματα! :):):)

 

Πλεον:

Software Version: R2ΑΑ010

Customization Version: R20A

---------«-------- Variant: Generic_UK

Content Version: PA10

 

Ειχε πει ο σοφος Athanaso πριν λιγες σελιδες οτι αφου βαλω μια ΡΟΜ να κανω ενα Hard Reset πριν αρχισω να στηνω τα πραγματα... Να το κανω? Και το κανω πατώντας τα 2 κουμπια κατω απο την οθονη και το κουμπι που ανοιγει και κλεινει η συσκευη???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να το κανω? Και το κανω πατώντας τα 2 κουμπια κατω απο την οθονη και το κουμπι που ανοιγει και κλεινει η συσκευη???

 

Να το κάνεις... http://www.xperiax1.net/forum/xperia-x1/546-tutorial-soft-hard-resets.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Εγινε το reset...

 

Παλι εχω το ιδιο προβλημα που νομιζα οτι θα διωρθωθει με αλλαγη ρομ αλλα τελικα επιμενει..

Το κινητο ειναι ακριβως οπως το "εβγαλε η μαμα του"! Στο δευτερο πανελ, αν βαλω αναλογικο ρολοι και ημερολογιο η και σκετο αναλογικο ρολοι δειχνει 1 ωρα πισω, δλδ τωρα 20:36 αντι για 21:36 που ειναι κανονικα... Αν πατησω πανω στο ρολοι η ωρα ειναι κανονικα.... Γιατι??? Να βγαλω φωτο να την ποσταρω η καταλαβατε τι εννοω?

 

Περιμενω μηπως και φτιαξει τωρα αν και δεν νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Εγινε το reset...

 

Παλι εχω το ιδιο προβλημα που νομιζα οτι θα διωρθωθει με αλλαγη ρομ αλλα τελικα επιμενει..

Το κινητο ειναι ακριβως οπως το "εβγαλε η μαμα του"! Στο δευτερο πανελ, αν βαλω αναλογικο ρολοι και ημερολογιο η και σκετο αναλογικο ρολοι δειχνει 1 ωρα πισω, δλδ τωρα 20:36 αντι για 21:36 που ειναι κανονικα... Αν πατησω πανω στο ρολοι η ωρα ειναι κανονικα.... Γιατι??? Να βγαλω φωτο να την ποσταρω η καταλαβατε τι εννοω?

 

Περιμενω μηπως και φτιαξει τωρα αν και δεν νομιζω...

 

στο πανελ που εισαι πηγαινε κατω δεξια options/επιλογες πας στο city 1 k 2 και επιλεγεις και στα δυο αθηνα και κλικαρεις και στα δυο το daylight saving time που ειναι για θερινη ωρα και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά antivirus χρησιμοποιείται???

Αν ναι ... ποιο είναι το καλύτερο???

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά antivirus χρησιμοποιείται???

Αν ναι ... ποιο είναι το καλύτερο???

:)

 

Κανε ενα κοπο και δες μια πισω σελ 236 εχει γινει μια μικρη αναφορα για το θεμα.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=198571&page=236

Link to comment
Share on other sites

στο πανελ που εισαι πηγαινε κατω δεξια options/επιλογες πας στο city 1 k 2 και επιλεγεις και στα δυο αθηνα και κλικαρεις και στα δυο το daylight saving time που ειναι για θερινη ωρα και εισαι οκ

 

:yahoo::yahoo::up::up:

 

Ευχαριστω πολυ! Μου ειχαν σπασει τα νευρα γιατι μου αρεσει πολυ το πανελ αλλα δεν το εβαζα για την ωρα και μονο! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:yahoo::yahoo::up::up:

 

Ευχαριστω πολυ! Μου ειχαν σπασει τα νευρα γιατι μου αρεσει πολυ το πανελ αλλα δεν το εβαζα για την ωρα και μονο! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ!!!!!

 

Δες και αυτο Spb Mobile Shell v3.0 πολυ καλο και αξιολογο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά antivirus χρησιμοποιείται???

Αν ναι ... ποιο είναι το καλύτερο???

:)

 

Κανε ενα κοπο και δες μια πισω σελ 236 εχει γινει μια μικρη αναφορα για το θεμα.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=198571&page=236

 

Η' εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242780

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ που δεν το έκανα πειράζει??γιατι χρειάζετε οπωσδήποτε//??:confused:

 

Jimmys Ωραιος!!που ητανε χομενες εκει μεσα οι ρυθμισεις το εβαλα απεριοριστο τώρα!! thanx!!:D

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι υποχρεωτικό, απλά η ιστορία έχει δείξει ότι ενδείκνυται να κάνουμε hard reset μετά το flashάρισμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο πανελ που εισαι πηγαινε κατω δεξια options/επιλογες πας στο city 1 k 2 και επιλεγεις και στα δυο αθηνα και κλικαρεις και στα δυο το daylight saving time που ειναι για θερινη ωρα και εισαι οκ

 

στην ελληνικη rom πως το επιλεγω?γιατι κι εμενα δειχνει μια ωρα πισω

Link to comment
Share on other sites

Το mobile shell 3 αν το βάλουμε είναι από τις εφαρμογές που για να βγούν πρέπει να γίνει hard reset, αλλιώς μένουν υπολείμματα; Η θα βγεί κανονικά χωρίς πρόβλημα και θα είναι όλα σαν να μην το έβαλα ποτέ;

Θέλω να το δοκιμάσω αλλά δεν έχω όρεξη για 5ο hard reset.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάρε ένα καλό backup όπως είναι η συσκευή σου με το Sprite Backup και μετά κάνε ότι θέλεις. Εάν θέλεις να επιστρέψεις σε αυτή τη κατάσταση, κάνεις ένα hard reset και απλά επαναφέρεις το backup και έρχονται όλα στην τελευταία σωστή κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα backup δεν τα εμπιστευομαι για τον εξής λόγο:

Κάνω synchronize σε outlook mail, contacts, notes, calendar και μου έχει τύχει μετά από restore στον επόμενο συγχρονισμό να γίνουν τα πάντα στο outlook διπλοεγγραφές και όταν έσβηνα τη 1 εγγραφή να σβήνει και η διπλοεγγραφή της. Δηλαδή να εμφανίζονται όλα 2 φορές και να μη μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω. Βέβαια αυτό ήταν παλιότερα σε άλλο pda με άλλο backup αλλά ήταν τραυματική εμπειρία. Θα υπάρξει τέτοιο θέμα με το Sprite Backup και τον συγχρονισμό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...