Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι στο 20% περιπου εδω και 40-45 λεπτα

 

αν το σβησω και το χαναρχισω τι γινεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα στο x1 μου κάτι full body screen protectors που παρλαγγειλα από ebay...μιλάμε το κινητό άλλαξε...καταρχείν τώρα γυαλίζει....και φαίνεται πολύ οραίο...οι ζελατινίτσες δεν φαίνονται καν και έχουν τέλεια εφαρμογή πάνω του...θέλει να το κοιτάξεις υπερβολικά προσεκτικα για να καταλάβεις ότι κάτι έχει πάνω του...εξάφανίστικαν όλες οι ατέλειες και οι μικρογρατσουνίτσες που είχε...ήμουν έτοιμος να πάρω άλλο καπάκι για πίσω αλλα τελικα τώρα δεν χρειάζεται...δεν φαίνεται τίποτα...και στην πραγματικοτητα το χάραζα με κοπίδι προσεκτικά όμως για να μην ξεφύγω σε κάνα σημείο που δεν το καλύπταν (αλλά είναι πολύ λίγα αυτα τα σημεία...καλύπτεται σχεδόν όλο το κινητό) πάνω στις ζελατίνες και δεν φαινόταν τίποτα...βέβαια μου έφυγε η πίστη να τα βάλω...θέλει υπερβολικα σταθερό χέρι και γάντια γτ άμα σου πέσει πάνω ένα χνουδάκι απο την μερια που το κολάς...πάει θα κάνεις κανα μισάωρο να το βγάλεις....και όλα αυτά με 12...πραγματικά πιστεύω άξιζε τον κόπο....!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@UNIQUE:

Τελικά τι έγινε; Τελείωσε το flashάρισμα; :confused:

 

@j0hnys:

Επειδή κυκλοφορούν από διάφορες εταιρίες, από ποια συγκεκριμένα είναι το δικό σου; Το συνοδεύει και λιπαντικό spray για τη διάρκεια της τοποθέτησης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

j0hnys

Επειδή κυκλοφορούν από διάφορες εταιρίες, από ποια συγκεκριμένα είναι το δικό σου; Το συνοδεύει και λιπαντικό spray για τη διάρκεια της τοποθέτησης;

 

Μπα...διάβαζα τις οδηγίες αρκετών και διάλεξα αυτά της clear protector...Δεν δίνει λιπαντικό...έχει μία ουσία απο πίσω που δεν φεύγει...το μόνο που θέλει είνμαι λίγο βρέξιμο...και μπορείς να τα πλύνεις κιόλας...μετά πάλι λίγο βρέξιμο από τ μερια που το κόλας...το αφήνεις να στεγνώσει και τέλος κολάει πολύ καλα...και στισ καμπυλοτές περιοχές κιόλας...

 

Αφού πλέον υπάρχει επίσημη Ελληνική rom...Όταν θα βγει η r3 θα βγει αμέσως και ελληνικά η θα πρέπει να περιμενουμε πάλι όσoi έχουμε βάλει την ελληνική rom?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι μια στιγμή έβαλα το spd mobile shell...θεικό...αλλά δεν μου κατεβάζει τον καιρό...ξέρουμε τίποτα?

 

 

Ισως να χρειαζεται να εγκαταστησεις το spb weather για να χρησιμοποιησει το

plugin μεσα στο spb shell

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ισως να χρειαζεται να εγκαταστησεις το spb weather για να χρησιμοποιησει το

plugin μεσα στο spb shell

ΟΚ...Το βρήκα επρέπε να κανω soft reset γιατί είχα κάνει κάτι ρυθμίσεις και το είχα ξεχάσει...Ευχαριστώ πάντος...

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο...

Μεταμορφώνει το experia ριζικά…

Μάλιστα ετσι μπορει να χρησιμοποιηθεί κατά πολύ μεγάλο ποσοστό χωρις την ανάγκη της γραφίδας…

 

Παραγματικα πολυ καλο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΟΚ...Το βρήκα επρέπε να κανω soft reset γιατί είχα κάνει κάτι ρυθμίσεις και το είχα ξεχάσει...Ευχαριστώ πάντος...

 

Συνήθως όταν ρωτάω "Soft reset έκανες;" ο κόσμος ενοχλείται, τελικά όμως είναι απαραίτητο! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@UNIQUE:

Τελικά τι έγινε; Τελείωσε το flashάρισμα; :confused:

 

Εκει θα ημουν ακομη ΕΑΝ το αφηνα....:lol:

(BTW thx for everything!!!!)

Μαλλον στην αποσυμπιεση κατι ειχε γινει και δεν ηταν"σωστο" το αρχειο. Τελος καλο ολα καλα:D

Τωρα εχω την Rom: SEX1 1a WM6.5-R3A ROM

καλη(προς το παρον) αλλα δεν εχω ρυθμισεις για MMS/INTERNET, ξερει κανεις ΠΟΥ θα τις βρουμε????

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλη(προς το παρον) αλλα δεν εχω ρυθμισεις για MMS/INTERNET, ξερει κανεις ΠΟΥ θα τις βρουμε????

 

Δοκίμασε να δεις εάν θα σου κάνει δουλειά το ConnectionSetup.cab. Δεν ξέρω εάν θα δουλέψει μιας και είναι από HTC.

 

Αλλιώς χειροκίνητα από εδώ ανάλογα με τον provider σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δουλευει το ConnectionSetup οποτε ολα καλα!!!

και παλι ευχαριστω

 

ΥΓ υπηρχε μεσα αλλα ΔΕΝ δουλευε

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Παραγματικα πολυ καλο!!

 

τελειο.μηπως ειναι trial γιατι εκει που λεει καταχωριση μου ζηταει κωδικο.το εχετε παρατηρησει η εκανα παλι πατατα?

 

ΟΚ...Το βρήκα επρέπε να κανω soft reset γιατί είχα κάνει κάτι ρυθμίσεις και το είχα ξεχάσει...Ευχαριστώ πάντος...

 

χρεωνωμαστε για την ενημερωση του καιρου?

Link to comment
Share on other sites

τελειο.μηπως ειναι trial γιατι εκει που λεει καταχωριση μου ζηταει κωδικο.το εχετε παρατηρησει η εκανα παλι πατατα?

 

 

 

χρεωνωμαστε για την ενημερωση του καιρου?

δες τo pm σου.

 

και δυο αποριες...οταν στειλω το μηνυμα μου ερχεται μια μπαρα που λεει σταλθηκε..η συγκεκριμενη μενει αρκετα δευτερολεπτα μπροστα να τη βλεπω κ μου σπαει τα νευρα..υπαρχει τροπος να το αλλαξω αυτο??επισης κανενα προγραμμα cab για ραδιο γιατι του πανελ δε με βολευει καθολου..οσο ειχα αγγλικη ρομ ειχα βαλει του diamond αλλα κατα ενα περιεργο τροπο στην ελληνικη ρομ δε μου δουλευει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο x1 μου κάτι full body screen protectors που παρλαγγειλα από ebay...

Καποιο λινκ απο το πωλητη που το αγορασες....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να παραθεσω τις εμπειριες που εχω απο το Xperia μετα απο 2 εβδομαδες χρησης. Συνεχους χρησης. Και πειραματισμων!

 

Καταρχας, το soft reset χρειαζεται ΣΥΝΕΧΕΙΑ! Οτι και να εγκαταστησουμε, μετα πρεπει!

Επισης, για προγραμματα πλοηγησης. Αυτη την στιγμη εχει το τηλεφωνο μου Garmin XT, iGo8(ευχαριστω ιδιαιτερα τον JimmyT), και Destinator 7 με panosha801.

Καλυτερο δεν ξερω ποιο ειναι. Εμενα προσωπικα με εχει βολεψει αφανταστα το Destinator7. Βρισκει και κλειδωνει δορυφορους αμεσως, χωρις να τρεξω πρωτα GPStest η κατι αλλο.

Η οθονη περιστρεφεται αμεσως οταν ανοιγω πληκτρολογιο.

Ειναι πολυ γρηγορο, εντυπωσιακα γρηγορο, και ειχα πριν το iPhone.

Απειρες δυνατοτητες.

Και για την μπαταρια? Ολη μερα στο χερι, με οθονη στην αυτοματη ρυθμιση της φωτεινοτητας, ανοιχτο 3G, με τηλεφωνηματα, μηνυματα, αρκετη πλοηγηση στο Internet με χρηση του GPRS,οχι WiFi, και κανα δεκαλεπτο με τεταρτο πλοηγηση στο Internet, βγαζει γυρω στις 30-36 ωρες. Αλλα δεν το αφηνω λεπτο απο τα χερια μου παρα μονο το βραδυ, οπου δεν κλεινω τπτ! Το αφηνω κανονικα!

Με φυσιολογικη χρηση και χωρις navigation σιγουρα βγαζει 3 μερες πιστευω, αν και δεν το εχω δοκιμασει! ;)

Αλλα εφαγα ολες τις διακοπες του πασχα στα forums και στον υπολογιστη να ψαχνω!

 

Σημαντικοτατη η βοηθεια απο αυτο εδω το θεμα. Ολοκληρο το διαβασα και το ξαναδιαβασα και συνεχιζω να ανατρεχω και να ψαχνω συνεχεια!

 

Και επισης, δεν κανω ουτε καν προσπαθεια να βαλω ελληνικα. Καλα ειναι και τα αγγλικα!

 

Και τελος εμαθα πριν κανω το οτιδηποτε στο τηλεφωνο να κραταω ενα backup πρωτα στην καρτα μνημης! Για παν ενδεχομενο!

 

Αυτα τα ολιγα, ελπιζω να μην κουρασα! :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.innovisoft.com/virtuamouse/

δες εδω! αν και δεν το εχω ψαξει να δω αν δουλευει

 

πολυ καλό viel δοκιμασε το!! αν και θα έλεγα δεν βολεύει και πολυ...παντως καλη φάση!αλλα δεν ειναι φρεε πρεπει να βρουμε κανενα key :)

 

Έχω βάλει το weather panel 2.5 κ απο την στιγμή που το έβαλα μου έχει αλλάξει την γραμματοσειρά στο comm manager. Ξέρει κάποιος πώς μπορώ να την επαναφέρω? Μόνο έκει μου έχει κάνει την αλλαγή. Το έκανα unistall και μετά ξανάinstall κ ήταν οκ. Μετά όμως την πρώτη επανεκίνηση' date=' πάλι μου χάλασε την γραμματοσειρά στο comm manager[/quote']

 

δοκιαμσε να το εγκαταστησεις στην καρτα μνηνης και οχι στου τηλεφώνου..εγω δεν ξερω ετσι το εκανα και εφτιαξε.Συγκεκριμενα έχω κα ιτο Fring το οπιο και αυτο εχει προβλημα με το weather panel αλλα τα εκανα ινσταλ ολα στην καρτα μνημης κα εστρωσε. :)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χρεωνωμαστε για την ενημερωση του καιρου?

 

Εάν μπαίνεις με GPRS ναι, εάν μπαίνεις με wifi ή από τον υπολογιστή σου, όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλησιαζει και η μεγαλη στιγμη: HardSPL και μια νεα ROM...!

 

Και αποριες:

1) Απο την στιγμη που ακολουθησω τις οδηγιες για HardSPL απο τους xda εδω μετα μπορω να βαζω οποια ROM θελησω χωρις κανενα απολυτως προβλημα! Official και μη, σωστα?

 

2)Και επειδη εχω ενα μικρο, μικρουλη αγχος, εχω κρατησει backup με το PPCPimBackup στην memory card. Δεν θα εχω κανενα προβλημα να επαναφερω επαφες, μηνυματα, ημερολογιο που κρατησα, ετσι? Και η καρτα μνημης δεν πειραζεται κατα την διαδικασια, μονο οι εφαρμογες που ειναι εγκατεστημενες στην μνημη του τηλεφωνου, σωστα?

 

3)Μια γενικη, τις εφαρμογες(Experia Tweak2, GPStest, κλπ) που εχουμε βαλει, να τις βαζουμε στην καρτα μνημης η στην μνημη του τηλεφωνοΥ? :O:O:confused::worry:

Link to comment
Share on other sites

1) Σωστά

2) Σωστά

3) Μπορείς άνετα στην κάρτα μνήμης.

 

Για ακομα μια φορα, ευχαριστω ΠΑΑΑΡΑ πολυ!:D:rotfl::up::thanks::thanks:

 

Προβλημα παρουσιαστηκε: Για καποιον εξαιρετικα βλακωδη λογο, οταν βαζω την καρτα μνημης του Xperia στον υπολογιστη στο Card Reader, κολλαει. Δεν κανει autorun. Οταν ανοιγω τον Υπολογιστη μου και κανω double-click στο εικονιδιο που θεωριτικα ειναι η καρτα μνημης μεσα, δεν κανει τιποτα. Μεχρι δλδ να βγαλω την καρτα απο τον πυργο δεν ανταποκρινεται. Εχω Windows XP. Οταν ομως βαζω την καρτουλα στο laptop που εχει Vista, την αναγνωριζει κανονικα και την ανοιγει....! Γιατι ρε γμτ??? :worry:

ΑΑ! Αν βαλω ομως αλλη καρτα μνημης μεσα, δουλευει μια χαρα. ανοιγει αμεσως....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, σε καποια sites, οταν μπαινω απ το X1, μου γραφει πως το "Flashlite 2.1" δε μπορει ν ανοιξει τις σελιδες... Εχω τον Opera 9.5 build 1938 και εχω περασει το Flashlite 3.1 (δε ξερω ομως αν ειναι το σωστο αρχειο γιατι εχω βρει 2-3 αρχεια διαφορετικου μεγεθους), αλλα και παλι τιποτα.

Επισης καποια αποθηκευμενα αρχειακια-παιχνιδια .swf παιζουν μονο με το 2.1 κι οχι με το 3.1.

Τι πρεπει να κανω, ποιο ειναι το πιο αναβαθμισμενο "πακετο", για να χω το βελτιστο αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλό viel δοκιμασε το!! αν και θα έλεγα δεν βολεύει και πολυ...παντως καλη φάση!αλλα δεν ειναι φρεε πρεπει να βρουμε κανενα key :)

 

Moderation mode

URL removed

 

 

 

 

Καλησπερα! εχει δοκιμασει κανεις το Touch X ultimate topaz? υποστηριζει ελληνικα? και γενικα αξιζει η οχι? εχει bugs? γιατι σχετικα roms του ιδιου τυπου εχουν παρα πολλα! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

... οταν βαζω την καρτα μνημης του Xperia στον υπολογιστη στο Card Reader, κολλαει. Δεν κανει autorun...

 

Antivirus έχεις στο pc; Υπάρχει ένας ιός που κάνει κάποιες ενέργειες όπως απενεργοποίηση του autorun και μερικά antivirus που τον βρίσκουν, τον σβήνουν χωρίς να αντιστρέψουν τις ενέργειες αυτές (κάποια κλειδιά της registry είναι). Οπότε αν στα xp είχες antivirus το οποίο έσβησε τον ιό αλλά πρώτα απενεργοποιήθηκε το autorun, στα vista ήταν ήδη καθαρή η κάρτα μνήμης άρα δεν συνέβη τίποτα εκεί και όλα φαίνονται καθαρά.

Στο κάνει και σε άλλες κάρτες μνήμης, ή μόνο στη συγκεκριμένη;

 

Επίσης... η κάρτα είναι SDHC και το reader πρέπει να είναι κι αυτό SDHC compatible. Και στα 2 pc δοκιμάζεις με τον ίδιο reader;

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που διαβαζω εδω μεσα εχω αρχισει να πιστευω οτι στο Xperia βγηκαν 2 παρτιδες μπαταριων, οι σουπερ και οι χαλια. Και εχω πετυχει τη χαλια...Ειμαι συνεχεια στην τσιτα με το που θα μπω σπιτι, τσουπ, να χωσω το καλωδιακι στο Xperia...αλλιως δεν τη βγαζουμε τη μερα! :X:mad:

 

Επισης...δε μπορω να εμφανισω με τπτ το φακελο Windows...και θελω να μαθω αν το Xperia συνδεεται στο νετ μεσω του υπολογιστη οταν ειναι συνδεδεμενο και πώς...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισης...δε μπορω να εμφανισω με τπτ το φακελο Windows...και θελω να μαθω αν το Xperia συνδεεται στο νετ μεσω του υπολογιστη οταν ειναι συνδεδεμενο και πώς...

 

εγω το συνδεσα με το pc, μπηκα στο internet και δουλεψε κανονικα! εχω και το no data οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να εχει μπει μεσω gprs! και οταν ημουν στο νετ στον comm manager δεν υπηρχε το data on!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...