Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις και άλλο, γιατί να κάνεις την τράμπα και δεν κρατάς το άλλο;

 

Οταν λεω τραμπα εννοω ολο το κινητο οχι την οθονη!! :)

 

Απλως θελω να δω αν σωζεται το αλλο πρωτα, εχω αναπτυξει συναισθηματικη σχεση με το "ερπετο"!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Οταν λεω τραμπα εννοω ολο το κινητο οχι την οθονη!! :)

 

Μάλλον αυτό αποτελεί την πιο σοφή λύση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω αναπτυξει συναισθηματικη σχεση με το "ερπετο"!! :p

 

αααααααααααχ....μακαρι να καταστρεφονταν και το δικο μου....!

 

προτιμω να χαλαγε παρα να το εχω λειτουργικο και να καθεται...!

 

συναισθηματικη σχεση δεν λες τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω δυστυχώς για μένα μια ερώτηση προς εσάς.

 

Μετά από αλλεπάλληλες επισκέψεις μου στην επίσημη αντιπροσωπία της Sonny Ericson έγινε αντικατάσταση του 8μηνού x1 με ένα "καινούριο", σύμφωνα με την ισχύουσα εγγύηση.

 

Σήμερα το "νέο" παρουσιάζει τα ίδια ακριβώς προβλήματα με αυτό που είχε αντικατασταθεί.

 

Συγκεκριμένα το κινητό (όπως και το αρχικό μου) δεν δέχεται να φορτίσει την μπαταρία μέσω του φορτιστή, όταν η μπαταρία είναι πλήρως αποφορτισμένη (Δηλ. το κινητό δεν ξεκινά όταν πατάμε το ον). Στη περίπτωση που το τοποθετώ στη πρίζα ανάβει μόνιμα ένα κόκκινο φωτάκι γύρω από το κουμπί on του κινητού.

 

Για το αρχικό μου είπαν ότι είναι χαλασμένη η πλακέτα και άρα μου το αλλάξανε. Τώρα ξεχνάνε τι έγινε με το αρχικό κινητό και μου λένε στο service ότι κακώς αφήνω το τηλέφωνο να εκφορτιστεί πλήρως. Συνεπώς σύμφωνα με τη λογική τους, θα πρέπει να πηγαίνω σε αυτούς να μου δώσουν μια ώθηση στη μπαταρία για να ξεκινήσει (αν δε φροντίσω να το φορτίζω συνεχώς).

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο θέμα με μένα;

Ευχαριστώ

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

^ Παντως εδω και χρονια δεν υπαρχει απισημη αντιπροσωπια SE εχω την εντυπωση

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω δυστυχώς για μένα μια ερώτηση προς εσάς.

 

Μετά από αλλεπάλληλες επισκέψεις μου στην επίσημη αντιπροσωπία της Sonny Ericson έγινε αντικατάσταση του 8μηνού x1 με ένα "καινούριο", σύμφωνα με την ισχύουσα εγγύηση.

 

Σήμερα το "νέο" παρουσιάζει τα ίδια ακριβώς προβλήματα με αυτό που είχε αντικατασταθεί.

 

Συγκεκριμένα το κινητό (όπως και το αρχικό μου) δεν δέχεται να φορτίσει την μπαταρία μέσω του φορτιστή, όταν η μπαταρία είναι πλήρως αποφορτισμένη (Δηλ. το κινητό δεν ξεκινά όταν πατάμε το ον). Στη περίπτωση που το τοποθετώ στη πρίζα ανάβει μόνιμα ένα κόκκινο φωτάκι γύρω από το κουμπί on του κινητού.

 

Για το αρχικό μου είπαν ότι είναι χαλασμένη η πλακέτα και άρα μου το αλλάξανε. Τώρα ξεχνάνε τι έγινε με το αρχικό κινητό και μου λένε στο service ότι κακώς αφήνω το τηλέφωνο να εκφορτιστεί πλήρως. Συνεπώς σύμφωνα με τη λογική τους, θα πρέπει να πηγαίνω σε αυτούς να μου δώσουν μια ώθηση στη μπαταρία για να ξεκινήσει (αν δε φροντίσω να το φορτίζω συνεχώς).

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο θέμα με μένα;

Ευχαριστώ

 

Γιάννης

 

και εμενα μου ειχαν κανει αντικατασταση της σησκευης για τον ιδιο λογο....ειναι πολυ υπουλο αυτο το λαμπακι....βαλτο παντως στον ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ για τουλαχιστων μιση ωρα και θα ξεκινησει να φορτιζει καποια στιγμη...1000% αυτο που σου λεω.....αλλα πολυ ωρα............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Και μένα μου το έκανε αυτό όταν είχα το Xperia.. όταν είχε αποφωρτίσει πλήρως η μπαταρία, δεν άναβε για κανένα μισάωρο μόλις το έβαζα στην πρίζα και άναβε το κοκκινο λαμπάκι στο power button.. Δε νομίζω να είναι όμως βλάβη αλλά για κάποιον λόγο το έχουν κάνει ετσι ;)
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες βδομάδες μου σβήνει ανά ακανόνιστα διαστήματα και μερικές φορές όταν ενώ έχω ανοιχτό το slide το κλείσω..αλλά τονίζω πως όλα αυτά συμβαίνουν ανά ακανόνιστα διαστήματα, με stockrom ελληνική..any ideas..??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε ένα hard reset και αν το πρόβλημα συνεχιστεί τότε μιλάμε για hardware θέμα. Μήπως χάνει την επαφή η μπαταρία; Στο κάνει και όταν δεν πειράζεις τη συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset και αν το πρόβλημα συνεχιστεί τότε μιλάμε για hardware θέμα. Μήπως χάνει την επαφή η μπαταρία; Στο κάνει και όταν δεν πειράζεις τη συσκευή;

Βασικά αν εξαιρέσουμε το κομμάτι που το κάνει ορισμένες φορές με το κλείσιμο του slide όλες τις άλλες φορές το έχει κάνει όταν είναι στην τσέπη και συνήθως πρέπει να βγάλω-κουνήσω τη μπαταρία για να ξαναξεκινήσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας. Θυμήθηκα και εγώ να μπώ στο παιχνίδι του rom flashing αλλα έχω μία απορία. Υπάρχει τρόπος να κρατήσω τα σμσ που είχα στο κινητό? Έχω κάνει backup με το SPB backup και έχω κρατήσει και εφεδρικό αντίγραφο της αρχικής μου rom. Ωστόσο, ενώ μπόρεσα να επαναφέρω τις επαφές μου στην καινούρια rom, τα παλιά sms είναι άφαντα (εκτός απο αυτά της sim). Μπορεί να γίνει κάτι? (έχω το xperia x1, προφανως). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας. Θυμήθηκα και εγώ να μπώ στο παιχνίδι του rom flashing αλλα έχω μία απορία. Υπάρχει τρόπος να κρατήσω τα σμσ που είχα στο κινητό? Έχω κάνει backup με το SPB backup και έχω κρατήσει και εφεδρικό αντίγραφο της αρχικής μου rom. Ωστόσο, ενώ μπόρεσα να επαναφέρω τις επαφές μου στην καινούρια rom, τα παλιά sms είναι άφαντα (εκτός απο αυτά της sim). Μπορεί να γίνει κάτι? (έχω το xperia x1, προφανως). Ευχαριστώ!

 

Καλωσήρθες στο φόρουμ :)

Η απάντηση είναι PIM Backup.

Με το SPB ήμασταν τσακωμένοι από την αρχή...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wildgirl, εισαι μια υπέροχη θεά!

athanaso77 το γνωριζα το προγραμμα αλλα νομιζα οτι το spb ηταν καλυτερο, οπότε δεν εκανα πρόσφατο backup με αυτό. Είχα όμως ένα παλιό και το δοκίμασα και όντως δούλεψε. Δυστυχώς τώρα θα πρέπει να επαναφέρω την αυθεντική rom και στην προηγούμενή του κατάσταση για να κάνω νέο ωστε να κρατήσω όλα τα μυνήματα μου αλλα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Spb backup το χρησιμοποιούμε για ολικό backup και υπάρχει κάποιο ρίσκο να μη δουλέψει σωστά από rom σε rom, ειδικά όταν η μία rom έχει πολλές διαφορές από την άλλη. Από την άλλη, το (free) PIM Backup αποτελεί την πιο αξιόπιστη λύση για backup της PIM πληροφορίας μόνο (πχ. επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το SPB δεν μου δούλεψε ποτέ το άτιμο. Σε καμία ROM. Απίστευτο...

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά είμαι πεπεισμένος ότι κάτι δεν έκανες εσύ σωστά για να μην δουλέψει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

wild το γύρισες σε desire?

Ας μην ξεφύγουμε από το θέμα μας παρακαλώ. (το έχει η μοίρα αυτού του topic τελικά!!!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια εχει κανει εγκατασταση τα Windows Mobile 6.5 στο Χ1 ?

 

Επίσημα όχι. Ανεπίσημα όμως... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=471

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχει ακούσει ποτέ κανείς αναφορά για ράγισμα στο νίκελ πλαίσιο??

έχει ένα δίπλα στο κουμπί On/off και ένα στο πλαστικό της κάμερας και σκέφτομαι να το στείλω δεύτερη φορά για εγγύηση, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει προηγούμενο με ράγισμα στο νίκελ/ασημί πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...