Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
εντάξει το έκανα αυτό.τώρα θα μου αποθηκεύονται όλα στην κάρτα μνήμης?

 

Λογικά ναι. Γιατί δεν το δοκιμάζεις να μας πεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, help!

 

Σήμερα το απόγευμα ξαφνικά, το gps του X1 δεν συνδέεται με τίποτε με το δορυφόρο, με κανένα από τα προγράμματα που έχω περασμένα (destinator 7, iGo 8, iGo Primo 1.1) !! Έχω ενημερώσει το Quick GPS, αλλά τίποτε...

 

Καμμιά ιδέα; Μπας και το μηχάνημα παρέδωσε το πνεύμα!; :(

Link to comment
Share on other sites

Μπας και το μηχάνημα παρέδωσε το πνεύμα!; :(

 

απιστευτη ατακα!!! :lol:

 

μηπως πειραχτηκε καμια ρυθμηση της θηρας??? δεν ξερω...ιδεες λεω...πρωτη φορα το ακουω...! αλλα σε ολα τα προγραμματα θα πειραζοταν???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά, help!

 

Σήμερα το απόγευμα ξαφνικά, το gps του X1 δεν συνδέεται με τίποτε με το δορυφόρο, με κανένα από τα προγράμματα που έχω περασμένα (destinator 7, iGo 8, iGo Primo 1.1) !! Έχω ενημερώσει το Quick GPS, αλλά τίποτε...

 

Καμμιά ιδέα; Μπας και το μηχάνημα παρέδωσε το πνεύμα!; :(

 

Μήπως να κάνεις ένα hard reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να κάνεις ένα hard reset;

 

Ευτυχώς (για την ώρα!) δεν χρειάστηκε τίποτε περισσότερο από το να το κλείσω και να το αφήσω κλειστό όλο το βράδυ. Το πρωϊ σήμερα κλείδωσε κανονικά σε 2 δευτερόλεπτα τους δορυφόρους.

 

Ποος ξέρει, ίσως είχε ζεσταθεί ( ; ) ίσως ήταν κάτι άλλο, αλλά ό,τι και αν έκανα χτες βράδυ δεν συνδεόταν με τίποτε! Άναψε, σβήσε, αλλαγή προγραμμάτων, τίποτε δεν έφερνε αποτέλεσμα. Αφού φτιάχτηκε όμως, όλα καλά (για την ώρα... :D).

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς (για την ώρα!) δεν χρειάστηκε τίποτε περισσότερο από το να το κλείσω και να το αφήσω κλειστό όλο το βράδυ. Το πρωϊ σήμερα κλείδωσε κανονικά σε 2 δευτερόλεπτα τους δορυφόρους.

 

Ποος ξέρει, ίσως είχε ζεσταθεί ( ; ) ίσως ήταν κάτι άλλο, αλλά ό,τι και αν έκανα χτες βράδυ δεν συνδεόταν με τίποτε! Άναψε, σβήσε, αλλαγή προγραμμάτων, τίποτε δεν έφερνε αποτέλεσμα. Αφού φτιάχτηκε όμως, όλα καλά (για την ώρα... :D).

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, πάντως! :)

 

DDaniel μου το έχει κάνει και εμένα αυτό..Ποτέ δεν κατάλαβα τι φταίει.Απλά έφτιαχνε μόνο του την επόμενη μέρα.

κάνα 2-3 φορές μου το έχει κάνει και ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ είμαι σε πανικό στο αμάξι να βοώ μια ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ..

Είχα δοκιμάσει τα πάντα...Άλλα προγράμματα , θύρες μπούρδες ..

Hard Reset είχα κάνει ποτέ για αυτόν το λόγο.Απλά έφτιαχνε μόνο του....

 

Τι να πει κανείς....

:X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτή είναι όντως παράξενη συμπεριφορά. Ο νους μου πάει στο ότι μάλλον κάποιο/α από τα components της συσκευής υπερθερμαίνεται και βγάζει το πρόβλημα εκεί. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ενταξει ειναι αλλα με bluetooth κατι γινεται και δεν μπορω να σινδεθω με αλλο κινητο για να μου στειλει αρχεια...τελος παντων... μήπως υπαρχει καμία εφαρμογή του facebook για το x1?
Link to comment
Share on other sites

DDaniel μου το έχει κάνει και εμένα αυτό..Ποτέ δεν κατάλαβα τι φταίει.Απλά έφτιαχνε μόνο του την επόμενη μέρα.

κάνα 2-3 φορές μου το έχει κάνει και ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ είμαι σε πανικό στο αμάξι να βοώ μια ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ..

Είχα δοκιμάσει τα πάντα...Άλλα προγράμματα , θύρες μπούρδες ..

Hard Reset είχα κάνει ποτέ για αυτόν το λόγο.Απλά έφτιαχνε μόνο του....

 

Τι να πει κανείς....

:X

 

Τουλάχιστον ξέρω ότι δεν είμαι ο μόνος που του εμφανίστηκε το πρόβλημα! :lol: Αλλά όπως είπε και ο athanaso77 μάλλον για υπερθέρμανση μου κάνει κι εμένα, εξάλλου πολλές φορές παρατηρώ να ζεσταίνεται αρκούντως όταν χρησιμοποιώ το GPS.

 

Τέλος πάντων, να ελπίζουμε να μην ξανασυμβεί, ιδιαίτερα όταν το χρειαζόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω καποια ερωτηση, μηπως ξερει καποιος μια καλη rom windows 6,5 που να ειναι σταθερη και να κραταει η μπαταρια αρκετες ωρες? δεν με ενδιαφερει το sense και τα λοιπα.. θελω να ειναι μονο wm6,5 ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να ανοίγει το φλας της φωτογραφικής μηχανής μόνιμα; Για να χρησιμοποιείται σαν φακός.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει αλλά μην το κάνεις γιατί είναι πολύ ευαίσθητο το φλας και με λίγη ώρα χρήσης θα σου χαλάσει.

Νομίζω οτι παραμορφώνεται και το πλαστικό από την θερμότητα...

Υπήρχαν τέτοιες αναφορές παλαιότερα από παιδιά που το είχαν τολμήσει!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει αλλά μην το κάνεις γιατί είναι πολύ ευαίσθητο το φλας και με λίγη ώρα χρήσης θα σου χαλάσει.

Νομίζω οτι παραμορφώνεται και το πλαστικό από την θερμότητα...

Υπήρχαν τέτοιες αναφορές παλαιότερα από παιδιά που το είχαν τολμήσει!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω.

 

OK, ευχαριστώ. Εξάλλου το έχω 1,5 χρόνο και τις τελευταίες 3 μέρες έχει αρχίσει και κάνει restart μόνο του. Βλέπω να το παρατάω και να παίρνω κανένα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
OK, ευχαριστώ. Εξάλλου το έχω 1,5 χρόνο και τις τελευταίες 3 μέρες έχει αρχίσει και κάνει restart μόνο του.

 

Έχεις κάνει κανένα hard reset; Οι επανεκκινήσεις συνεχίζονται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mιας και τα ξεχασα τα κολπα του Χ1...:lol: Πως απενεργοποιω στα μηνυματα την εμφανιση της συζητησης? Και πως κανω τις δυο επιλογες εντασης σε μια? Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Mιας και τα ξεχασα τα κολπα του Χ1...:lol: Πως απενεργοποιω στα μηνυματα την εμφανιση της συζητησης? Και πως κανω τις δυο επιλογες εντασης σε μια?

 

Xperia tweak για τα μυνήματα.

http://www.cliffords.nu/index.php?option=com_content&view=article&id=48:xperia&catid=34:projs&Itemid=54

Για την ένταση δεν καταλαβαίνω τι εννοείς..

Link to comment
Share on other sites

Α ναι... Μπραβο... ;)

 

Για τον ηχο εννοω, αντι να εχει δυο εντασεις οταν πατας τα πληκτρα εντασης, μια για τους ηχους συστηματος και μια για τον ηχο κλησης, κατι εβαζα θυμαμαι που τα εβγαζε σε μια... Αλλα τι? :worry:

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Α ναι... Μπραβο... ;)

 

Για τον ηχο εννοω, αντι να εχει δυο εντασεις οταν πατας τα πληκτρα εντασης, μια για τους ηχους συστηματος και μια για τον ηχο κλησης, κατι εβαζα θυμαμαι που τα εβγαζε σε μια... Αλλα τι? :worry:

 

μηπως αυτο το volume button των manilla? δεν ξερω πως λεγεται αλλα εκεινο εχει μια στηλη μονο...

βασικα εννοω αυτο στο ποστ #70

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=4886792

υπηρχε στις ρομς του itje...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε καποιο free sip voip client gia to x1? Εχει κανεις δοκιμασει κατι;

 

sjphone. Παλιό αλλά αξιοπρεπέστατο.Το χρησιμοποιώ από εποχή windows mobile 5...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...